mmmiNS, GERST. Tentoonstelling Antwerpen. BERICHT. - Openbare Verkooping. 11 Juli Per Telegraaf. middicbikg. io juli 1*94. UaiHlclsbcrirlucn. Ad verten tien. opgeschort. Notaris DREGMANS. Openbare Verkooping. Openbare Verkoopinq TE AXEL. Een schoon en edel PAARD, OPENBARF,VERKOOPING TER NEUZEN. Zaterdagmot'geh 87s uur sloeg de blik sem door een openstaand raam in eeu bovenwoning aan den Zwarten Weg (buiten de Haarlemmerpoort.) De schade was van weinig beteekenis, een hanglamp werd van het plafond ge slingerd en een der deuren der alcoof geschroeid. De bewoners waren afwezig. Een hevig onweder, gepaard met zwa re stortbuien, woede Zaterdag in den vroe gen ochtend boven 's-Hage. Het licht was niet van den hemel. De bliksem sloeg op den Zuidwal door het dak van een bewoond perceel ver brijzelde verscheidene pannen, ging d wars door het huis, sloeg in een der kamers een stuk van den mar-nieren schoor steen en verliet langs de goot aan de tuinzijde hel huis. In den tuin sloeg de bliksem een groot gat in den grond. Ook aan het dak van het belendende perceel was eenige schade aangericht. Op enkele plaatsen in de stad werden glasruiten stukgeslagen. De bliksem trof ook nog den St. Ja- cobstoren. doch ging gelukkig langs den afleider van de spits naar den grond. Op last van den officier van justitie te Breda, is door de rijkspolitie te Steen bergen in arrest genomen zekere G. P. H., winkelier te Dinteloord, op wien zwa re vermoedens rusten van poging tot moord op zijne vrouw. Na oen verhoor te hebben ondergaan, is H. gevankelijk naar Breda overge bracht. (N. R. Ct.) -r In het bijblad van het Maandblad van dr Van Hamel Roos wordt het ba den, zwemmen en duiken als oorzaak van oorziekten besproken. Na aangeduid te hebben hoe daardoor doofheid kan ontstaan en hoe slecht, het is water in het oor te krijgen, zegt de schrijver. Om het water uit de ooren te vermij- deren, boude men het hoofd ter zijde, trekke het oor buitenwaarts, schudde gelijktijdig met het hoofd en opene den mond, terwijl ook goed is, het oor uit wendig met de palm der hand te wrij ven. Blijft het water in bet oor, dan kan dit zich ontleden en doorboring van het trommelvlies tengevolge hebben en bjj verwaarloozing kunnen de gevolgen nog ernstiger worden. In den beginne heeft men.een onaangenaam gevoel bjj aanwezigheid van water in het oor, daar op volgt pijn. Het is raadzaam dan on verwijld geneeskundige hulp in te roe pen. Men stelt zich anders bloot doof te worden, zooals reeds dikwijls is voor gekomen Bij spoedige hulp zijn geen kwade gevolgen te vreezen. Ter voorkoming dat bij het baden water in het oor geraakt, woidt aange raden zich het hoofd te dekken met een geoliede zijden kap of een stukje wol of iets dergelijks in de ooren te stoppen, dat er onmiddellijk na het bad uitgeno men moet worden. In een der Britsch-Indische gar nizoensplaatsen is dezer dagen tusschen kapitein Philipps en luitenant Stepherd oen slangenduel gehouden. Een vergif tige slang werd in een volkomen donker gemaakte zaal gezet en vrijgelaten. Een uur later trad kapitein Philipps de don kere zaal van de eene zijde en zijne tegenpartij haar van de andere zijde bin nen. Iedere tred kon voor beiden ver derfelijk zijn. Tiqn minuten bleven de beide tegenstanders in de donkere kamer; toen weerklonk een hartverscheurende kreet. Luitenant Stepherd was door de slang gebeten na eenige uren van vree selijk lijden stierf hij. Kapitein Philipps wiens haren na die 10 minuten van doodsangst geheel wit zijn geworden, is voor den krijgsraad gedaagd. Een nieuwe mode komt in zwang of liever een zeer oude, want zij heersch ie in de 16e eeuw onder de voetknech ten. Deze wakkere krijgers trokken des tijds gaarne te velde in een kleed, dat in tweeën gesplitst was, aan de eene zijde zebra'sgewijze gestreept, aan de an dere effen ot ook heel anders gekleurd. Deze smaak der soldeniers, kort na de middeleeuwen, hééft zich sedert, alleen nog bij de domino's op gemaskerde bals geopenbaard, maar herleeft thans in de damesmode. Aanzienlijke dames in En geland dragen thans bij feestelijke gele genheden bij voorkeur tweekleurige toi letten, zoodat men haar ziet verschijnen in wit en geel of in groen en heliotroop- kleur. De pastoor van Wernersdorp, na bij Praag, een uitstekend muziekliefheb ber en landbouwkundige, heeft- onder buitengewone omstandigheden den dood gevonden. In zijn tuin zijnde, werd hij door een bij in een halsader gestoken de steek had den dood tengevolge. Invoer van vee in Duitschland. Door de Kamer var. Koophandel te Zwolle is een adres gericht tot den mi- nistei van buitenlandsche zaken, waarin zij den minister dringend verzoekt zijn invloed aan te wenden tot het intrekken van het verbod van veeinvoer in Duitsch land. Op één punt, in verband met het uit vaardigen van het verbod vestigt de Kamer in 't bijzonder de aandactit. De ambtelijke bekendmakingen van den Re gierungs Prasident te Aken en var, dien te Osnabrück zijn gedagteekend 27 Juni, terwijl die van den Regierungs-Prüsident te Aurich volgens eenige dagbladen zou gedateerd zijn 26 Juni. De Nederlandsche Staatscourant behelsde het belicht der sluiting in haar nommer van 29 Juni, 't welk in den avond van 28 Juni ver schijnt. Het is zeer te betreuren, dat dergolij- ke voor handel en landbouw vooral op eon gegeven oogenblik zoo gewichtige tijdingen niet met meer spoed ter kon nis van de betrokkenen worden gebracht. Als op den 27 Juni wij noemen hiel den datum der besluiten, te Aken en te Osnabrück uitgevaardigd, en ons uit of ficieels stukken bekend telegrafisch bericht aan het departement was geko men en het vandaar telegrafisch bericht èf aan de provinciale autoriteiten öf aan de gemeentebesturen öf aan de Kamers van Koophandel en Fabrieken was toe gezonden, dan zou het pubbliek hier de betrokkenen minstens een vollen dag vroeger met 't feit bekend zijn ge weest, 't geen in soortgelijke gevallen van groot financieel gewicht kan wezen, Daarbij komt nog iets. In de ambte lijke bekendmakingen van de Duitsche autoriteiten wordt zeer duidelijk aange geven onder welke omstandigheden de invoer nog voor eenige dagen geoorloofd zou blijven, terwijl ei aan wordt toege voegd, dat de invoer van de dieren, die reeds gekocht zijn vóór de afkondiging van het verbod van invoer, nog geoor loofd zou blijven tot hel einde der maand - dus tot 89 Juni als de dieren uit gedeelten van Nederland kwamen, die nog onbesmet zijn. Deze zoo nauwkeurige en ongetwijfeld voor verkooper en kooper hoogst ge wichtige aanwijzigingen kwamen tijdig ter kennis van den Duitschon handelaar maar werden in onze Staatscourant een voudig in het geheel niet vermeld. De Kamer meent in 't belang van handel en landbouw met nadruk te moeten wij zen op de trage en weinig afdoende wij ze, waarop het bericht der sluiting is gepubliceerd. AmstD. v. N. Heden morgen werd de brigadier der rijksveldwacht Buurman té Borssele, on der de gemeente 's Heerarendskerke ver moord in het veld gevonden. De justitie uit Middelburg is met twee doctoren reeds derwaarts vertrokken. AXEL, 6 Juli. Oude Tarwe 7.— a Nieuwe Tarwe 6,75 Rogge 4,50 Wintergerst 7,25 7.25 7,10 4,75 7,50 Zomergerst 8,25 6,50 Haver 7.- 7,25 Erwten 7,- 7.25 Paardeboonen 6.75 7,— Koolzaad 8,50 9,00 Vlas per 44A.56cA. ƒ100, ƒ120, ƒ150. Boter per kilo 1,10 Eieren per 100 stuks 2,60 HULST, 9 Juli. Middenprijs per 100 kilo. Tarwe 7. - a Rogge 5.50 a Wintergerst 0,00 a Zomergerst 0,00 a Haver 6.75 a Erwten a Paardenboonen a Duivenboonen 0.00 a Witteboonen 0. - a Bruineboonen 0.00 a Boekweit a Lijnzaad 0.00 a Aardappels 0,00 a Koolzaad p. z. van 106 L. Boter per kilo 1.00 a 1,25 Eieren per 26 stuks 0,82» a 0.85 Er waren ter markt te koop gesteld 10 stuks hoornveeverkocht 4 89 varkens verkocht 23 0 paarden verkocht 0 ROTTERDAM, 9 Juli. Tarwe 4,75 a 6.- Rogge 4,50 4,80 Wintergerst 3,25 4,50 Zomergerst 3,40 „f 4.— Haver 2,00 3,50 Paardeboonen 5,00 5,20 Bruineboonen 4,50 f 5,75 Gent, 5 Juli. Graanmarkt. De prij zen zijn opgegeven in franken en pei 100 kilo. Tarwe 14,— rogge 12 gerst 16.— haver 16 tot 17.00, koolzaad 22, lijnzaad 23 tot 26, lijnzaadkoeken 18 tot 19, kool zaadkoeken 13 tot 15. Boter per kilo 2,— tot 2,25. Eieren de 26, 1,70 tot 1,80. Veemarkt van heden. Goede stalbees ten 1 ff 30 lot 1 fr 50, varkens levend gewogen 80 tot 70 c. Geene veianderiug op den prijs van de slachtbeesten. De markten waren sterk bezet. Graan en zaadmarkten. Granen en zaden zijn in 't algemeen aan den prijs van de voorgaande week verkocht. Minder lust naar oude aard appelen met afslag. Meest ai de boter- marKten waren schraal voorzienuit dien hoofde was er een tot twee stuivers opslag per kilo. Eieren hielden stand. St. NICOLA AS. Granen per 106 liters. 5 Juli. 28 Juni. Witte tarwe fr. 13.- 13.— Rogge 9.75 9.87 Boekweit Haver (159 liters) 12,— 12.— Wintergerst Duivenboonen 16.50 16.50 Lijnzaad Aardappelen p. 100 k. 5.50 5.50 Vlas per 3 kilos 5.— 5.— Boter per kilo 1,90 1,94 Eieren per 26 1,72 1,77 Op Dinsdag 17 Juli aanstaande doet CONQORD1A een uitstapje naar Ant werpen, om een bezoek aan de tentoon stelling te brengen. Zij, die mee willen, worden verzocht zich aan te melden bij den ondergetee- kende, uiterlijk tot 16 dezer. Bij dade lijke betaling van 97 cent zal voor een retcurkaarr.je gezorgd worden. MINJON. De verkoop van VRl'CHTEN ten verzoeke van de Wede en Kinderen J. B VAN LAERE te Overslag, op Vrij dag 13 Juli 1894, is De Notaris P. Dregmans. te Axel. zal ten verzoeke van den WelEd. Geb. heer J PAULUS, grondeigenaar te 's Hage des namiddags ten 4 ure verkoopen Omtrent 37, hectare wassende op zijn kavel land in den polder Willem III, gemeente Bosch kapel le. Verdeeld in koopen. Te vergaderen ter plaatse. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Erven MARIA RIE- MENS, eerder weduwe van SALOMON DE JONGE, laatst van LEVINUS DE KRAKER, overleden te Axel, op Dins dag den 17 Juli 1894, des namiddags 2 ure, verkoopen Omtrent 11 hectaren HAVER, 4 7i TARWE, Ruim 2 AARDAPPELEN, Omtrent 17, BEESTENBEETEN, alles wassende op de landen der hofstede, thans bewoond door Fer- dinandus VAN Driel. in den polder Beoostenbleij Benoorden, gemeente Axel. Te vergaderen op voormelde hofstede. 97 cent. 97 cent. 97 cent. De Notaris P. Dreg mans, te Axel, zal op Zaterdag 14 Juli 1894, des voormid dags 11 ure verkoopen 9 allerbeste komende van Geinbloux en voort komende van allerkostelijkste mer- riën en gepulseerde hengsten, oud van 3 tot 4 maanden. dienendde in 2 handen,-zijnde mer rie oud 6 maanden. De verkoop wordt gehouden bij H. D. l'Ecluse te Axel. TE De Notaris Van der Moer, Ter Neu zen, zal op Donderdag 18 Juli 1894, des namiddags te i uur, ten verzoeke van dhr J. VAN DE WEGE 6n de erven zijner overleden viouw, in het openbaar verkoopen 5 7, hectare TARWE 3 V, hectare ER WTEN 1 hectare ROGGE 2 hecfaren HAVER wassende in den ©ud-Zevenaarpolder. Te vergaderen op de hotstede. Van onbekende koopois zal borgtocht of contante betaling worden gevraagd.

Axelsche Courant | 1894 | | pagina 3