Gezocht en Gevonden. No. 825. Zaterdag 25 Juni 1894. 10® Jaard Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuw sch-Vlaanderen. F. DIELEMAN, AXEL. Rnitcnland. 14. FEUILLETON. Biiiuculaiid. AXËLSCHE COURANT. Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 Maanden 50 cent; franco per post 60 cent; voor Bïlbiï 80 cent. Afzonderl. numm. 5 ct. DRUKKER UITGEVER Advertentie n van 1 tot 4 regels 25 oent voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterljjk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. Zaterdag heeft een anarchist op den Itaiiaanschen premier Crispi geschoten, zonder hem evenwel te raken. Over de zen gelukkigen afloop is de blijdschap in Italië groot, want Crispi heeft reeds meer dan 18,000 brieven en telegram men van geiukwenscbing ontvangen. Het geval zal er blijkbaar niet weinig toe bijdragen om den heer Crispi op de been te houden. Zoo heeft de aanslag een zeer negatieve uitwerking De ko ning trok zich het geval zoo aan. alsof er een aanslag op een lid van zijn fa milie was gepleegd en de kamer en het volk juichten den in den dienst ver grijsden staatsman toe. Keizer Wilhelm heeft Vrijdag na de inspectie van de koloniale troepen die naar Zuidwestelijk Afrika vertrekken, de volgende mooie toespraak gehouden »Soldaten, voor uw vertrek naar het verre Afrika wil ik u vaarwel zeggen. Vergeet niet, dat de koloniale troepen deel uitmaken van het Duitsche leger. Gjj gaat een zwaren strijd tegemoetik hoop echter, dat ik mij op u verlaten en over uw gedrag tevreden zijn kan. Als gij ginds met zwarten te doen krijgt, vergeet dan niet, dat zi] evengoed men- scben zijn als gij, en dat zij evenveel eergevoel hebben als gij. Behandelt hen dus met zachtheid V' In Hongarije blijft de spanning in de politieke kringen groot, daar men om trent het lot van het wetsontwerp op het verplicht burgerlijk huwelijk nog al tijd in onzekerheid verkeert. Het is der ïegeering nog slechts gelukt een zeven tal magnaten der oppositie te bewegen NAAR HET HOOGUUITSCH VAN fioiiO uviniM) DOOR A. A. v. W. Hjj sprak ook van zijne verwanten hij vroeg niet naar de meening zijner oude vriendin, maar sprak de zijne tamelijk be slist uit en voegde er bij, dat hij geleerd had, uit de verte vele dingen anders te beoordeelen dan vioeger in de nabijheid, toen zijn blik beperkt was door enge grenzen. Hij sprak van de grootmoedig heid zynei tante, van hare moederlijke hartelijkheid, van Hortense's kinderlijke schitterende schoonheid en waar zij bij hare meening gebleven was, ja zelfs daar in versterkt, maakte dit veranderde oor deel de oude vrouw bijna angstig. Zij verzweeg zorgvuldig hare eigene inzich ten en ervaringen, voor alles ter wereld had zij in deze eerste uren geen verschil van meening willen uitspreken het was haar geuoeg,#dat Erwin bjj haar was. Zoo kwam het, dat hij haar bijna alles moest afvragen, zonder dat zij uit zich- zelve iets mededeelde, en de wijze, waar op hjj dit deed, ontnam haar elke gele- thuis t9 blijven bij de stemming. De clericalen blijven zich beroemen op eene moerderheid van tien stemmen. Aanhoudend wordt onderhandeld om de zaak tot een bevredigend einde te brengen en lijden alle pogingen schip breuk, dan staat eene nieuwe ministe- rieele crisis voor de deur met al de ern - stige gevolgen die deze in de gegeven omstandigheden kan na zich sleepen. In Boelgarije schijnt de kalmte in de gemoederen, zoo plotseling verstoord door het ontslag van Stamboeioff, weer her steld. Ja alles is te Sofia zoo'rustig, dat vorst Ferdinand, vergezeld van zijne ge malin, een reisje maakt door Oost-Roe melie, waar zij overal met groote harte lijkheid worden ontvangen. Ofschoon de werkstaking onder de Londensche huurkoetsiers officieel voor afgeloopen is verklaard, is er toch bij velen een heele dosis ontevredenheid blijven zitten wegens de wijze waarop sommige patroons de bepalingen der o- vereenkomst nakomen. Dit bleek voldoende Zondag in het Hyde Park, waar een meeting van huur koetsiers werd gehouden. Er werd gedreigd met nieuwe werk staking als de afspraak niet stipt wordt uitgevoerd. Vijftienhonderd koetsiers zijn tengevolge der werkstaking nog bui ten betrekking, doordat hun vroegere pa troons de paarden en rijtuigen van de band hebben gedaan of andere koetsiers in dienst hebben genomen. Er zijn te New York groote knoeierij en aan het licht gekomen, door de po litie aldaar gepleegd. Ontdekt is, dat «le politie voor klinkende munt hel oog sloot voor alle soort kwaad en dit zelfs genheid, om een klacht te uiten. Inder daad had zij ook eindeloos meer reden tot lof, ten minste tegenover hemhet vriendelijk kamertje met de nette meubels, hare aangename, van zorg bevrijde ouder dom, dankte zij aan Erwin. Zoo ging de tijd voorbij, welken hij vrij had tot hel middagmaal bij zijne tan te hij stond op en beloofde druk te ko- meD, zoolang hij in de stad zou zijn. De oude vrouw, welke had verteld van hare ziekte, had ook gezegd, dat hare ieug dige medebewoonster haar zoo liefderijk en zorgvol had verpleegd, maar zoo ge ring was het belang, dat hij in haar stel de, dat hij niet eens naar haar naam Vroeg. Toen hij de beide trappen was afge daald en zich in het diepe, eenigszins duistere portaal bevond, zag hij haar door de deur in den voortuin staan, met hoed en mantel gekleed. Het kleine meisje, dat hem verkeerd geleid had, stond lief kozend tegen haar aan geleund en wilde haar niet laten gaan en hij hoorde, hoe zij met melodieuze stem daarom lachte. Laat mij nu los, NeJIyhet is drie uur en ik zal te laat komen, zeide zij. Maar een leerares blijft toch niet school, die heeft het goed en kan doen wat zij wil, meende het kleine meisje. O, gij kleine gekkin, die moet voor gaan met een goed voorbeeld. Mag ik dan van avond bjj u komen in bescherming nam. Zoo werd een geiegelde cijns geheven van de eigenaars van beruchte huizen, een schatting die jaarlijks verscheidene duizenden dollars opleverde. Ook oerlijke neringdoenden, zooals herbergiers stonden aan zulk een afzetterij bloot. Onlangs verzochten de politieagenten om een traktementsver hooging van 200 dollars jaarlijks. Om deze verhooging er door te brengen brachten de politie agenten door elk een bijdrage te geven van 25 dollars, een som van 90.000 dollors bijeeD, waarme de de stemmen werden gewonnen van de eerlijke lieden, die de verhooging dei- bezoldiging van de politie-agentcn door dreven. Uit Amerika valt toch van tijd tot tijd nog eens iets nieuws ouder de zon te vermeiden. De minister van buitenlandsche zaken brengt ter kennis dat, blijkens eene be kendmaking voorkomende in den Bel gischen Moniteur van 15 dezer, het hulp kantoor deTiomp (Stekene), met ingang van 19 dezer, voor den invoer van rund vee en schapen uit Nederland zal zijn opengesteld elke week des Dinsdags en des Zaterdags, van 9 lot 11 uren des morgens. - In de aanstaande zomervergadering van de staten onzer provincie zullen o. a. in behandeling komen de volgende voorstellen van Gedeputeerde staten Tot het verleenen van pensioen aan de weduwen en weezen van ambtenaren van den Provincialen waterstaat. Tot het vraagde het kind. Als ge lief zjjt ja. Vertelt ge mij dan ook de geschiedenis van den leeljjken beer, die toch een goe de schoone prins was Ja, ja, mijn liefje, als de gordijnen ge sloten zijn, steken wij de lamp aan inet het mooie lichtscherm, dan zet ik u op mijn schoot en vertel u de geschiedenis van den beer en de prinses. Eu zingt dan de theeketel ook van do lekkere koeken, die Sabiua gebakken heeft? O, gy kwelgeest ja, ook dat Maar laat mij nu los, kleine Nelly, anders wordt tante Veronica boos. Veronica 1 dat was een klankrijke naam. Onwillekeurig murmelden zijn lippen dien naam, toen zij, het kind omhelzend, zich snel van haar losmaakte en haastig heen ging. Het duistere portaal had hem aan hare blikken onttrokken en zjj bemeikte hem ook nu niet, terwijl hij haar volgde. Zy had, zonder dit te vermoeden, een zeer liefelijk beeld ontworpen van de a vondure, welke zij zichzelve of veel ineer het kind verschaffen wilde. Leerares was ze de kleine had dit gezegd en waar schijnlijk stond zij op zichzelve, want nu viel hem in dat zij het woord dat innige woord, dat aantoont dat we ande ren toebehooren, niet gebruikt had in haar gesprek met hem. Ik mijne woning mijne dienst bode, daaruit sprak al de zelfstandigheid verleenen van een subsidie gedurend drie jaren aan de afdeeling Zeeland van de vereeniging Het Nederlandse j Rundveestamboek tot een maximum vat 1050 en onder bepaalde voorwaarder omtrent uit te loven prijzen, keuringen en jaarlijkscbe overlegging der rekening. Tot het opnieuw verleenen van een sub sidie gedurende twee jaren aan de Maat schappij tot bevorderina van landbouw en veeteelt in Zeeland tot verbetering der paardenfokkerij, tot een maximum van 2350, eveneens onder bepaalde voor waarden. Ook komt nog in behandeling een voorstel op het verzoek van het hoofdbestuur der laatstgenoemde Maat schappijom den post voor landbouwle- zingen ook te mogen aanwen.len ter be vordering van het onderwijs in den land bouw, zuivelbereidinghoefbeslag en aanverwante vakken. - Woensdag werd te Middelburg de algemeene vergadering gehouden der Maatschappij ter bevordering van land bouw en veeteelt in Zeeland. De alge meene voorzitter, de heer mr P. C. J. Hennequin opende de bijeenkomst met eene toespraak, waarin een helder beeld werd geschetst van den huidigen toestand van landbouw en landbouwers en de mi- delen werden aangevoerd om daarin verbetering te brengen. De heer E. van don Bosch uit Goes leidde het punt »De winterlandbouw- school te Goes" in, over welk onder werp ook de directeur dier inrichting, de heer G. J. Kakebeeko, bet woord voerde. Dr A. J. Swaving te Goes besprak het onderwerp: Beetwortelsuikerfabrie- van iemand, die alleen staat. Snel en zeker ging ze, maar met in het oog vallende bevalligheid. De afstand tusschen hen werd grooter. Toen zij den volgenden hoek had omgeslagen en ook hjj dien bereikte, was de jonge dame verdwe nen. Eu langer, dan hjj haar zien kon, volg den haar ook zjjne gedachten nietginds op het statige plein, waar de fontein ruischte, was het huis zijner tante en op het balkon, tusschen granaat- en olean derstruiken, welke op dien warmen herfst dag nog buiten waren, stond vol verwach ting een schoone slanke meisjesgestalte reeds van verre groetend en wenkend. Hij verhaastte zijn stap - zjj was on beschrijfelijk bekoorlijk. Toen hij zeer nabij kwam en in huis wilde gaan, boog zjj zich ver over het. ijzeren hekwerk en, was het met opzet, of kwam het door de snelle beweging van haar hoofd, de roos uit hare lokken viel voor zjjn voeten neder. Ilij bukte zich en raapte haar op. Hortense! riep hjj uit en daar binnen in de kamer hoorde hare moeder den vreemden klank zjjner stem. Was dat Erwin vraagde mevrouw Yon Miirzdorf. Hare dochter knikte en ging langzaam naar de deur. Die stem klonk mjj zoo geheel anders dau van morgen, zeidë de oudere dan

Axelsche Courant | 1894 | | pagina 1