WMTROM 4 a 50 koopen Mest, Openbare Yerkooping. Omtrent 100 Canadaboomen, Een Yischbak, 344ste Staatsloterij. Openbare Yerkooping Openbars Yerkooping Gemengd Nieuws. Landbouw. Adverteiitien Handelsberichten. AXEL. Openbare Verkooping. Een Woonhuis en Erf Openbare Verkooping. 14 KOPPEN EEN WOONHUIS, de woorden dat dit 't voordeeligst zijn zal. Dhr De Kraker vraagtwanneer de contracten gemaakt zijn hebben dan die menschen het recht hun geld op te eischen. De voorz. zegt dat de obligatiën aan toonder worden uitgegeven, en wanneer deze ze niet houden wil, hij ze dan weer verkoopen kan Dhr De Kraker merkt op dat men dan met tweeën moet zijn. Dhr Dekker zegt dan moet men met tweeën zien te raken. De voorz. zegt als het dan goed valt, kan men ook nog wat verdienen. Daar niemand 't woord meer hierover verlangt, wordt met algemeene stemmen besloten tot het voorstel van B en W. VII. Het kohier der schoolgelden dienst 1894 wordt vastgesteld op een bedrag van 265,20. De voorz. sluit, daar niemand meei iets in 't midden heeft te brengen en de punten der agenda zijn afgehandeld, de vergade ring. Op den hoek van de Groote Houtstraat en Planciusstraat bij het Haarlemmer plein staat een blok huizen vroeger door 21 gezinnon bewoond, dat reeds sinds lang voor den moker van den slooper bestemd was. Den bewoners was aan gezegd, dat wanneer men daarmee zou beginnen, zij bijtyds zouden worden ge waarschuwd en dat in ieder geval met de slooping vóór Maart geen aanvang zou worden genomen. Zaterdag jl. werd de huur nog als naar gewoonte opgehaald en niemand was bewust van liet lot dat hun boven het hooid hing. Woensdagmorgen ver toonden zich plotseling een aantal sloo perszij sloegen een hooge witte schut ting om de gebouwen en, zooals sloopers gewoon zijn, begonnen zij met het dak af te breken. De bewoners, die geld hadden vlucht ten voor het geweld en zochten een andere woning, maar niet allen, en voor al zij niet voor wie slaapkamer ook te vens huiskamer en keuken is, bezitten in de tweede helft van de week geld genoeg om de huur vooruit te betalen dezen moesten dus bleven, totdat be tere omstandigheden hun veroorloofden voor den moker te wijken. Weldra lekte het water door de toch niet al te dichte zolderingen en vloeren, en groote schade werd aan meubels en bed den toegebracht. In een gezin, bestaande uit vrouw en twee kinderen, die ziek wareD, moesten, daar het beddegoed doornat was, de kin deren den nacht op een paar stoelen doorbrengen. In een ander vertrek iag een stervend kind, en het moest in dien toestand uit het bed worden genomen, omdat het hemelwater er naast drup pelde. In een benedenhuis woont een vrouw met kinderen, die een winkeltje houdt, voor welken stand zij een paar jaar ge leden, met voorkennis van den verhuur der, 800 betaalde. Veertien' dagen geleden werd haar huur nog vernieuwd. Ook zij zal moeten ruimen, want haar winkelwaren bederven door het water en niemand waagt zich om te koopen binnen de schutting. Het geld voor haar standje uitgegeven, is verloren. Een der vrouwen zeide tot ons, met tranen in de oogen, zinspelende op den onbarmhartiger! huisheer„Zulke men seden drijven je naar de socialen; ik heb nu de laatste jas van mijn man naar den lommerd gebracht om geld te krijgen, ten einde de huur voor een kamertje vooruit te kunnen betalen. W e kunnen het hier niet langer houden. We hebben van nacht op - den grond ge slapen terwijl het water op ons lekte mijn kostlijk bed is bedorven, mijn meu beitjes zijn kletsnat, het is een beesten- boel 1" Dit laatste karakteriseerde den toestand maar meer nogliet feit. - De touwslager C. Gerritsen te Zut- ten herdacht Donderdag den dag waarop bij voor 81 jaar bij de familie De Vos aldaar in dienst kwam. Hij is thans 89 jaar en gaat nog eiken dag geregeld naar zijn werk Aan het N. Pad. Hdbld. werd den 19en Dec. uit Kota-Radja geschreven: De civiel en militair gouverneur heeft zijn dank betuigd aan allen, die deel heb ben genomen aan de operatiën tusschen Toengkoep en Kroeng Kali, wegens de loffelijke wijze waarop zij bij die gelegen heden zich van hun moeilijken plicht heb ben gekweten. In 't bijzonder werd geroemd het gedrag van den le-luitenant der infanterie K. A. Vosmaer en den Europ. fuselier Tuilo Eerstgenoemde, die met zijn detachement door een bende vijandelijke atjehers met de klewang werd aangevallen, ging deze zoo stoutmoedig met de bajonet te lijf, dat zij op de vlucht ging, terwijl onmid- delijk na zijn aankomst op Kroeng Kali te middernacht hij met zijne manschappen naar het gevechtsterrein terugsnelde, ten einde den Amboineeschen fuselier Mollée, die aldaar zwaar gewond was achterge bleven, op te zoeken. De fuselier Tuilo voornoemd bleef, ondanks eene bekomen verwonding, aan het hevig gevecht tot aan het einde toe deelnemen. Uit den goeden ouden tjjd. In een ordonnantie van 1624 betreffende het gedrag der groote heeren aan het hof van Brandonburg vindt men voorgescbre ven dat 1. De heeren aan het hof moeten ko men met een zindelijk buis en gepoepte laarzen, en niet dronken zijn als zij Zij ne Hoogheid begroeten 2. Niet na ieder hapje moeten drinken want dan worden ze »te vol" 8. Niet de handen in den schotel moe ten steken of de afgekloven beentjes er weer opleggen, noch deze achter de ta fel gooien 4. Niet hun vingers aflikken, op hun bord spuwen of met het tafellaken hun neus snuiten 6. Niet zoo «beestachtig drinken, dat zij van hun stoel vallen. Vrijdagmorgen is te Rotteidam brand ontstaan in het vlaspakhuis der firma Van Renton Co., aan de Leuve heuven 229, die den geheelen voorraad vlas vernielde. Het vlas was juist Woensdag verze kerd voor 600.000. Haver 7,— 7.25 Ei wten f 6.60 f 6'75 Paardeboonen 7.— 7,10 Koolzaad 8,50 f 9,0<j Boter per kilo f 1,10 Eieren pei 100 stuks/ 3,40 HULST. 29 Jan. Middenprys per 100 kilo. Tarwe 6.80 a Rogge 5.40 a Wintergerst 7,80 a Zomergerst 6,80 a Haver 7.10 a Erwten 7.25 a Paardenboonen 6,90 a Duivenboonen 7.75 a Witteboonen 8.50 a Bruineboonen 7.75 a Boekweit a Lijnzaad a Aardappels a Koolzaad p. z. van 106 L. Boter per kilo 110 a Eieren per 26 stuks 1,05 a Er waren ter markt te koop gesteld 25 stuks hoornvee verkocht 12 34 varkensverkocht 25 0 paarden verkocht 0. ROTTERDAM, 29 Jan. Tarwe 4,50 a f 6.25 Rogge 4,60 5,10 Wintergerst 3,50 4,40 Zomergerst 3,85 4.80 Haver 2,20 3,40 Paardeboonen 5,40 5,80 Bruineboonen 4,50 f 6,00 Gent, 26 Jan. Graanmarkt. De prij zen zijn opgegeven in franken en pei 100 kilo. Tarwe 14,25 rogge 12 gerst 15.25 havbr 16.50 tot 17, koolzaad 26, lijnzaad 25 tot 28, lijnzaadkoeken 20 tot 21, kool zaadkoeken 14 tot 16. Middenprijzen van het vette vee op de voornaamste markten van Belgie, ge durende de week van 22 tot 27 Januari 1894ossen 68 lot 92 koeien en run- ders 58 tot 80 centimen opslag twee centimen alles per kilo levend gewicht markten sterk bezet. Vette kalvers, 90 o. tot 1.20. Onver anderd. Vette varkens, 88 tot 96 centimen. Idem. In het Nederlandieh Landbouwweekblad deelt de heer mr C. J. Sickesz mee dat aan eene firma in kunstmeststoffen in Oost Duitschland uit Antwerpen was ge zonden een proefmonster van phosphor zuurhoudende slakken, waarop tot aan prijzing de opmerking gevoegd was, »dat het uiterlijk aanzien dezer phosphaat slakken hun in de concurrentie tegen •het Thomasmeel zeer te stade kwam." Bij het onderzoek was gebleken, dat tot het vervaardigen van het monster gee nerlei slakken gebruikt waren, maar dat het in hoofdzaak bestond uit ruw phos phorit, waaronder eenige procenten ge malen steenkolen gemengd waren, waar door bet van Thomasmeel uiterlijk niet te onderkennen was. Men zij dus op zijne hoede bij het koopen van Thomasmeel. zoo goed als nieuw met twee nieuwe KRUISNETTEN. Ook te koop drie ZWAX EX. Te bevragen bureau van dit blad. Prijzen van f 100 en daarboven. Trekking van Yrjjdag 26 Jan, 5e kl. f 1000 no. 1527 7793 17472 400 7252 200 4536 11250 100 2605 3552 3881 7699 10505 11448 13358 17755 TB De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten veizoeke van CORNELIA DE MEES TER, eerder weduwe van Jan Dieleman thans gehuwd met B. Koekoek, en haren zoon JAN DIELEMAN, allen aldaar, op Zaterdag den 10 Februari 1804, des na middags ten 4 ure, in het openbaar ver koopen Koop 1. SCHUURTJE en ERF te Axel, ka daster sectie G no. 1732 gedeeltelyk. Bewoond door Jan Dielkman. Te aanvaarden 1 Mei 1894. Koop 2. AXEL. 27 Jan. Oude Tarwe 6.75 a 7 CO Nieuwe Tarwe Wintergerst Zomergerst 6.50 4,50 7,60 6,75 6.75 4,70 7,80 7,- De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de weduwe en kinderen JOH. BAPT. VAN LAERE, landbouwers te Overslag, op Donderdag 15 Februari 1804, des namiddags een ure, in het o- penbaar verkoopen liggende op de door de verkoopers bewoonde hofstede in den Varempé polder, gemeente Overslag, alwaar te vergaderen. Vrijen uitvoer naai Belgie. en HET RECHT VAN ERFPACHT tot 1896 op den grord, zijnde ei gendom der gemeente Axel, alles te Axel, (oude stad), kadaster sectie G no. 303 en 1732 gedeeltelijk. Bewoond door Cornelia de Meester De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van A. J. CORNELISSE en de Erven zijner overledene vrouw JO HANNA PLATTEEUW, en krachtens verleend rechterlijk bevel, op Zaterdag 10 Februari 1894, des namiddags ten vijf ure, in het openbaar verkoopen te Axel, kadaster sectie G no. 1737 groot 32 centiaren. Bewoond door Gerardüs Wijna en te aanvaarden 1 Mei 1894. De verkooping wordt gehouden in het logement van Mej. de Wed. Rolff te Axel. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van het BESTUUR van de Buthpolder, op Donderdag 8 Februari 1894, des voormiddags 11 ure, verkoo pen Eene groote partij met GE WA AI, waaronder geschikt voor klompenmakers en voor BOCHTSTIJ LEN van verschillende afmetingen en ander gerief, staande aan de eigendom men van voornoemden polder voor zoo veel betreft aan de landzijde En waaronder geschikt voor klom penmakers en ander gerief, staan de omtrent Schapenbout en aan den .dijk van Axel naar de Sas sing omtrent het huis, bewoond door Jacobus Haak. Te beginnen met rle tronken omtrent Levinus Schuitvlot. Daarna ten verzoeke van de Heeren GEBR. BAARS te Hoofdplaat op de hof stede van Jacobus Koster, nabij de Ma- grette te Axel van van Olmen boomer. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Erven KRIJN WOL- FERT en GEERTRUIDA ROUW, opZa terdag 1(1 Februari 1894, des namiddags 3 ure, in het logement van Mej. wed. Rolff te Axel. verkoopen verdere GEBOUWEN, ERF en TUIN, alles in den polder Beoostenblij benoor den. gemeente Axel kadaster sectie G nummer 920 en 921, groot 7 aren 85 centiaren, in de nabijheid der hofstede bewoond dooi' Martinus Schieman. Thans bewoond door Jozias Hamelink en te aanvaarden of in het genot der huur bij de betaling der koopsom. 'peuue, reiKie naar de hand en gioSj."

Axelsche Courant | 1894 | | pagina 3