ff 344ste Staatsloterij. II. Af Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. lil #11. fsm si«..r Mi siMl jH aft Clii St. Mectl St. Cl in?! Huil- Axel Stl Hst het oog op de bij gelegenheid van het aanstaande St. Nicolaasfeest te verwachten groote drukte, wordt de ver gunning om meerdere pakket* ten aan hetzelfde adres per pakketpost te verzenden, vergezeld van slechts ééne adreskaart, voor den tijd van toe en met Decefnber ingetrokken, en zal derhalve bij elk, gedurende dat tijd vak ter verzending aangeboden pakket ééne adreskaart gevoegd moeten zijn. St. Ct. De koninginnen zijn Woensdag in de residentie teruggekeerd. AXEL, den December 1893. Aanstaanden Dinsdag zal op de Kijkuit eene vergadering gehouden worden ter bespreking van de mogelijkheid om al daar eebe weegbrug geplaatst te krijgen. Belanghebbenden en zij die overtuigd zijn van het nut vah dergelijke inrich tingen, zullen ongetwijfeld niet nalaten,; door déze vergadering bij te wonen, een" blijk te geven van hunne belangstelling! in de goede zaak. de afmetingen zijn lengte 11.5 meter on breedte meter. Een en ander laat zich flink aanzien en men hoopt nu maar dat de laatste helft der maand December vorst geeft, teneinde het hart eens te kunnen op halen Aan schaatsenrijden. De heer Luteijn Mazure, pro vinciale veearts te Oostburg, heeft tegen 'Januari 1894 als zoodanig ontslag aan gevraagd- Predikbeurten te Axel. Zondag December. Ned. Uerv. Kerk. Voorna. 9V, uurDs B.T. Hugenholtz. Nam. uurDs Hugenholtz. (Catech. 35). Een zeer talrijk .pubiiok, waaronder ook nit omliggende plaatsen', woonde Woensdagavond de eerste uitvoering bij, door de rederij kerskamer Tot nut en ver maak in dit seizoen gegeven. De vier blijspelen »Nelis in het var kenshok,/ »Ben gezellige kamer," Be talen, is de boodschap" en Sergeant Kwelgeest? liepeD flink van stapel. Be-, halve dat, werden door de welwillendheid van een drietal bezoekers-uit Terneuzen enkele voordrachten ten beste gegeven. De aandacht van een deel van het pu- .bliek- liet nog al eens te wensehen over, wat vpor de andere toehoorders ende spelers natuurlekhinderlijkwas;, Even wel, de volmaaktheid is op dit onder- maanscbe nu eenmaal jets onbereikbaars, het ffas een genoegelijke. avond, Blijkens Woensdag bij den Raad Van State, afdeeling voor de geschillen van bestuurt ingekomen kon. besluit, is gehandhaafd:5 het besluit van Ged. StateD van Zee land da. 11 Aug, 1893, betreffende de herstelling van denweg over den Doorn dijkin de gemeente Axel, tégen welk -besluit het bestuur van den Buthpoidér! in hooger beroep was gekomen, De ijsbaan, der jjsclub Terneuzen is gisteren voltooid. Men is aangevangen met; het inbrengen van water. De baan is ruim 400meter lang er. op den waterspiegel van 17 tot 27 me ter breed. De bodem reikt Jot eene diepte van 0.6 meter beneden terwij] de va terhoogte 60 centimeter hooger* dus ge lijk met is De opgaande boorden hebben eene helling van op De tent, die December moet zijn voltooid, begint al aardig op te schieten; smart en de schrik verklaard, die zoo storend op hare gezondheid gewerkt heb- ben Ei, dat zjju zeer belangwekkende en onverdachte ophelderingen, hernam de dokter, het is zoer merkwaardig, dat in het oogenblik van gevaar juist iemand opdaagt ter hulpe der arme vrouw, ie mand, die eenigsrins bekend is met hare lotgevallen. Eu nu ach daar wordt geheld, wy moeten het schip verlaten. Leef gelukkig, dierbare Ësther, wij allen zullen zser, zeer missen. Dank uwen vader daarvoor, dat hij ons geschonken heeft voor eemgen tijd, een tijd, die door het aandenken aan steeds een aange name herinnering, zal blijven. Vaarwel, vaarwel, schrijf spoedig en zpo mogelijk, keer ook spoedig weer. Hjj kuste haar op het voorhoofd en verliet met de overige personen,, welke niet tot de passagiers,behoorden bet schip en toen dit ëenige minuten later vertrok, groette Esther, met baren zakdoek wui- <eud, ten laatsten male haren vaderlijken vriend. De tijd narer vrijwillige verbanning 'Gereformeerde Kerken. Kerk Voortn. uurLezing eener Leerrede. uurLeziog eener Leerrede, Kerk Voorin. uurDs Wolf. Nam, uur Ds Wolf. Men schrijft uit Amsterdam aan de Ct. Dinsdag ochtend is alhier een onder zoek .aangevangen naar de oorzaak van het spoorwegongeyal op Zondag jl. door eerstaanwezende ambtenaren van de staatsspoorwegen, de heeren Beunke* Just dela Paisières en Achenbach. Gelijktijdig had een onderzoek plaats vanwege den Baad van Toezicht op de spoorwegdiensten, euis ook door de jus titie de instructie geopend geworden. Voor zooveel met eepige zekerheid is bekend geworden, had de brugwachter, dje dienst, moest doen voor dengeen die op dien Zondag vrij was, zich verslapen. Deze beambte was van den vorigen mid dag vijf: uur vrij geweest en moest te vijf morgens op zijnen post wezen. ,De goederentrein, die gestopt had voor het onveillig brugsein, is opgereden" op -het geroep dalsein veilig was. Het te- -gendeel is te laat bemeikt en of de uit -dertig wagens bestaande trein, die tegen de helling opstoomde, kon niet meer ge houden worden, door de duisternis is het gevaar niet bemerkt. De materieel© schade is niet zoo be langrijk als in den aanvang werd ver ondersteld. De personentrein uit Amsterdam stond voor het onveilig sein aan de andere zijde -van de brug, toen de goederentrein er in reed Wegens den toestand van den machi nist, stoker en eenen conducteur, die al len meer of minder gekwetst en niet waren verschenen, zal de uitslag van het was lang reeds voorbij, haar doel, ten minste zoo dacht zij, bereikt. Werner had nn een plaats verkregen als predikant, iets, waarnaar hij zoolang reeds gewacht had en daar zij den invloed van den verleden opper jachtmeester als de eigen lijke drijfveer dezer bevordering, melken de, zoo zag zjj daarin uitsluitend het loon van haar eigen, om door haai eigen besluit, om door haar vertrek den steen des aanstoots op te ruimen, die Werner in den weg lag. Dien tijd had zij doorgebracht in het huis van een ïïugelschen dokter, welke een nicht harer moeder gehuwd had. Deze nicht was tot het christendom overgegaan en de overeenstemming van gevoelens, welke bestond in de geestelijke ontwik keling van het jonge meisje en van die der oudere vrouw, wa? oorzaak, dat het vastgestelde tijdstip van vertrek werd versehrecien. Onder den zaehten en oumerkbaren in vloed dezer begaafde en rijke vrouwen ziel, onder de werking van dit gelukkige familieleven, flat gebazeerd was op wer kelijk christelijke grondslagen, vond lang- onderzoek nog eenlge dagen vertraagd worden. Men meldt uit Hoornaar: Begunstigd door het maanlicht hebben de >Sunt.e Katryne melkers" hier en in de naburige dorpen den nacht van 25 op 26 Nov. een goeden" slag geslagen. In de Alblasserw'aard bestaat namelijk een aloud gebruik, dat aibeiders en an dere mingegoeden de koeien, welke op 25 November nog in de weiden loopen, uit melken. Daar het vee nog voor een groot deel niet opgestald was, werd menige emmer melk huiswaarts gedragen. Niemand heeft hiertegen gewetensbe zwaar, de boeren, dankbaar dat hun vee zoolang buiten voedsel vond, laten het oogluikend toe' Het blijkt dat de strijd over Neer bosch geen invloed beeft op de gitten. Dhr Van Linden hout deelt in Het Oos ten mede, dat van Juni tot 25 No vernber, gedurende een tijdsverloop van nog geen zes maanden is ingekomen de aanzienlijke som van 61,883,85. Daar b\j is sedert dien tijd officieel bericht ontvangen, dat vrij van successierechten vijf legaten tot een bedrag van 8500 aan de Weesinrichting zijn vermaakt, welke legaten nog niet zijn uitbetaald omdat de tijd, daarvoor aangewezen, niet is verschenen. Dus een gezamenlijk bedrag van 70,383,85. In het vorig iaar waren de ontvangsten gedurende betzelfde tijdsverloop bijna even hoog. Bij een paar zeer bejaarde men sehen te De Wilp werd Maandagavond tegen 10 uur een kindje van enkele da gen oud vóór in de gang gevonden. Er zat niets anders op dan bet op te ne men en bet voorloopig te verzorgen, tot er door bet bestuur der gemeente orde op die zaak zal zijn gesteld. Gisteren ochtend begaven zich vijf tig werkeloozen naar den burgemeester van Scboterland. Deze kon echter geen werk verschaften en heeft hen verwezen naar het armbestuur. Een buikspreker in Lancashire ont ving onlangs op zeer gevoelige wijze een compliment over de bedrevenheid in zijn vak. Om aan eenige personen het be wijs te leveren, hoe goed bij het blaffen van een hond kon nadoen, begon hij met een dikken knuppel te ranselen op eene handtasch. die hij bij zich had en waar- „uit dan ook een hartverscheurend gejank klonk. Het eerste gevolg was dat eene oude dame op den buikspreker toesnelde en hem met haar parasol te lijf wilde men vertelde haar echter dat het een grap was en zij moest nu hartelijk lachen om hare vergissing. Op hetzelfde oo genblik kwam een slager aanloopen, greep den buikspreker bij de keel, en voordat men hem de zaak kon uitleggen, had hij den ge waanden dierenbeul reeds zoo he vig op het hoofd geslagen, dat deze er een oorziekte van kreeg. Des buiksprekeis eisoh tot schadever goeding werd niet ingewilligd, want toen hij, tot groote hilariteit van het publiek, zamerhand eene wending plaats in Es- thers eigen verlangen. Nu verstond zij den geest des cbristendoins en kwelde zij haar verstand niet meer over den oor sprong van Hem, die de Goddelijke leer verkondigde, welke hare belofte in zich draagt. Eenzaam opgegroeid ónder de hoede haars vaders, was zij door manne» opgevoed, had zij zich gewend, alles be dachtzaam met haar verstand te onder zoeken, voordat zij het den weg deed vinden tot haar hart en daar zij de leer stellingen van het christendom niet ver mocht te begrijpen, kwam zij er ook niet toe, haar gemoed te verkwikken aan de bemelsche moraal. In het huisgezin van den dokter ging zij den omgekeerden weg, zij werd door de uitwerking, die zich het schoonste openbaart in een innig familie leven, waar de een de gebreken van den ander draagt, waar de liefde alles duidt en alles vergeeft, teruggeleid tot de oor zaak. (Wordt vervolgd). voor de rechtbank het gejank van den hond herbaalde, vond de rechter het zóo bedriegelijk nagebootst dat ieder er zich in moest vergissen, en de edele veront waardiging van den slager was dus zeer verklaarbaar, Het raar de tentoonstelling te Cbi* cago gezonden VikiDgerschip is op de terugreis naar Christiana in de Golf van Biscaije door den storm overvallen en gezonken. De bemannig werd door de stoomboot Deak gered. In de nabijheid van den Plantentuin melden Parijsche bladen, woont in een huisje met een klein tuintje ervoor een meneerdie den aardigen naam van Bouillon draagt, en die ook aardige heb belijkheden heeft. Daartoe behoort de eigenaardigheid, dat hij geen deur waarders kan uitstaan. Nu verkeert meneer Bouillon in het lastig geval, dat hij juist onophoudelijk bezoeken van die heeren ontving. Een hunner had zelfs de indringerigheid om beslag te leggen op zijn boeltje. Sakkerloot, dacht Bouillon, jou zal ik een poets bakken vriendje, die je den lust zal doen vergaan om me weer vi sites te maken. Zaterdag ochtend kwam de deur waarder (nog wel een meester in de rechten) met twee getuigen voor de wo ning van meneer Bouillon om verificatie te houden met het oog op de aanstaande verkooping. Hij belt. Meneer Bouillon steekt vriendelijk la chend het hoofd door het venstei en zegt: »Maar maak toch geen complimenten, mijn lieve deurwaarderKom binnen draai den deurknop maar om, man De deurwaarder grijpt naar den ko peren knop, maar op hetzelfde oogen blik ligt hij languit achteruit in den modder, met oen gevoel of men hem met een plank ondersteboven heeft ge slagen. Hij staat op, werpt woedende blikken op zijne getuigen, die om zijn gek figuur lachen, en gaat weer naar de deur. De deurwaarder versaagt nooit. Maar voor de tweede maal duikelt hij ondersteboven. Aan het venster staat meneer Bouillon krom vaD schaterlachen. Hij had een electrische. batterij aan de deurknop ver bonden. De verslagen deurwaarder en verblufte getuigen vormden eeo uiterst koddige groep. „Nu verroert ge geen vin, beste jon gens riep meneer Bouillon, terwijl hij hun een revolver liet zien. »Ge vormt zoo'n komisch tafree!tje, dat ik wil photografeeren. Al je een beweging maakt, zend ik een blauwe boon te eten. Meneer de deurwaarder en deszelfs ge tuigen werden gephotografeerd,en de beleefde amateur liet bera daarop aller vriendelijkst vertrekken. Maar ze zijn daarmede niet tevreden en de heer Bouillon moet nu dezer dagen op net bankje der beschuldigden komen zitten, zonder zijn electrische, photogra- fische en gevaarlijke apparaten* Van 16 tot en met 30 Nov; Koewacht. 18 Geboorten. Petrus Gus- taaf Marie, van Desiderius David en Eulalie Marie Picavpt. 19 Maria Irma, van Charles Louis de Block, en Pau- lina Herwegh. 27 Rosalia Matbilda Ma rie, van Jacobus Poppe en Leonie de Pauw. Benedicius Leonardusvan Theodorus Baas en Pharaïida de Bock. Overlijden. 16 Een als levenloos aan gegeven kind van hel vr. gesl. van Ja cobus Johannes Scheemaker en Amelia Cammaert. 22 Maria Josephine Meert, 71 echtg. van Seraphinus Swartelé. Prijzen van ƒ100 en daarboven. Trekking van Dinsdag 27 Nov. 2e kl. 2000 no. 7834 1500 2353 es /-32J«fi// »ifi

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 2