fjemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Umberto, dat de bedoelde beweringen en geruchten onwaar zijn. Intusschen staat het vast, dat Italië door het verbond uitgeput raakt en bet is zeer de vraag ot dit land wel »bünd» nissfdhig" blijven zal, als het zijn mili taire lasten hifet vermindert. Maar of de bondgeöboten dat zullen toestaan Neerbosch. De heer van Deth ont ving van den heer Sybrandi, chef van politie te-Neerbosch, eeD schrijven, naar aanleiding van de beschuldiging, dat deze laatste geen procesverbaal had op gemaakt van de mishandeling van Gerrit Leeuwenhoek waarvan deze zelf aangilts had gedaan; 41 der 2e brochure.) In dit schrijven verklaart de heer Sy brandi, dat alles wat in verband met de bedoelde mishandeling over hem werd gezegd, „gelogen is'„en hij meent dat het verstandiger geweest zou zijn als de heer persoonlijk of schriftelijk bij hem had geïnformeerd. Ruim 20 ja^en is de heer het politievak werkzaam en „nooit heeft ie mand hem (mij) een dergelijk verwijl kennen doen," terwijl bij evenmin een reprimande van den rechter-commissaris heeft ontvangen. De heer geeft nu den heer in overweging zijn woorden te herroepen wil deze hieraan binnen acht dagen geen gevolg geven, dan zal bij de bevoegde maebt een aanklacht worden ingediend. Op dit schrijven antwoordt de beer Yan Deth „Ik stel voor den officier van justitie te Arnhem of te Amsterdam eens te laten uitmaken, wie van ons beiden de vervolgde moet zijn: bij, die g00n procesverbaal opmaakt van een onmenschelijke mishandeling, zoödat door dit verzuim de zaak niet vervolgd werdof hij die dat verzuim aan de kaak stelt en publiceert. Hoe ik aan de gegevens voor mijne bewering kom, ben ik niet voornemens mede te deelen dat zal dan Wel blijken, wanneer ik met getuigen verschijn, waarvan gij niet ver moeden kunt, dat die nog bestaan.'' Wellicht, meent de heer Van Deth, zal het blijken dat de heer ook iD andere gevallen zijn plicht heeft verzuimd. „Of meent gij," vraagt hg, „dat volgens den eischd6r wet is, van zulke gevallen schriftelijk kennis te geven aan den com. pol; te Nijmegen, in plaats ZEG. een proces-verbaal in wettel ij ken vorm te beteekenen En wanneer die commis saris dan, om te spaien, de zaak laat rusten, kunt gij dan het hoofd omhoog beffen en zeggen: Wie kan mij beschul digen Ten slotte verklaart de beer Deth nooit zijn bewering evenmin als een en kele beschuldiging te zullen herroepen. „Al wat ik geschreven heb, zal te zijner tijd uitvoeriger duidelijk gemaakt en be wezen worden en dan zal er nog heel ste opwindinghet is een diefstal en ee- misleiding. Ik mag en wil mijn kind haren naam niet onthouden en haren va der verloochenen, ik zal zelfs niet den schijn van een fout werpen op hare ge boorte, er kotne van wat er wil. Hij stampte zacht met den voet, een onheilspellende trek vertoonde zich om zijn mond en zijne neusvleugels beefden, evenals voor den uitval eener zeldzame heftigheid, welke Magdalena een paar ma len slechts beleefd had, maar nimmer ver geten was. Nu lette zij niet op de ree kenen van den naderenden storni, een ding slechts zag zijden gevaar loopenden naam van haar kind, het ongehoorde be drog dat hjj wilde begaan. Wie spreekt er van een fout? riep hij uit, zou het een vernedering zgn, als gg werkelgk Constantijns vrouw geworden waart en hij Veronica's vader Ware daarmede geen voldoening gegeven en de baan vrij voor mij Nu, zoo is het op Constantijns naam staat uwe troaw- ikte, staat Veronica's doopbewijs. Gp tien naam des graven Von Wangerloh heelt tot op heden geen enkele vrouw ter wat bijkomen. Ook zullen dan nog vele personen gecompromitteerd worden, die in de brochure niet genoemd werden. Ik heb de partij der verdrukte weezen ge kozen, en ai zou ik er het leven bij moeter. inschieten, te hunnen bate ik het afleggen." Ot,) De toestand Van den heer Keuche niüs blijft nog steeds dezelfde. Vooruit gang valt er niet waar te nemen. De patiënt is uiterst zwak en lijdt veel pijn. AXEIden 21 November 1893. Gisteren werd ten raadhuize alhier bij enkele inschrijving aanbesteed het ver voer van pl. 100 Ms grint van de Axeische Sassing naar den grintweg Axel Zaamslag. Hiervoor werd ingeschreven noor Buijze voor 0.99, Scbeele voor 0.84, Dieieman voor 0.80 en Naaije voor 0.69 per Aan den laagsten inscbrij ver is het vervoer gegund. Voor de betrekking van gemeente geneesheer aihier zijn sollicitanten. De vrijwillige oefeningen in den wapenhandel zuilen alhier wegens ge ringe deelneming gestaakt worden. De hevige wind heeft, voor zoover we weten, hier geen andere schade aan gebracht dan dat hij een paar schooi steenen deed neertuimelen. De Staatscourant van Zaterdag be vat den staat van kringen waarvoor krachtens art. 19, der wet 7an October Staatsblad ito49), com missiën van aanslag voor de belastiBg op be- drijfs- en andere inkomsten worden in gesteld en van hare standplaatsen. Wat Zeeland en de provinciale inspec tie Middelburg, betreft, zijn de stand plaatsen der com missiën van aanslag rn. Axel en Oostburg. Verder bebooren tot eike commissie de achter iedere standplaats genoemde gemeenten of gedeelten van gemeenten; en wel van Axel: Neuzen, Hoek, Zaamslag, Axel Koewacht, Overslag, Zuidaorpe, Hulst, Graauw en Langendam, St Jansteen, Clinge, Hontenisse, Hengstdijk, Ossenis- se. Stoppeldijk, Boschkapelle, Sas van Gent, Philippine en Westdorpe. Oost burg; Oostburg, Waterland kerkje Zuidzande, Cadzand, IJzèndijke, Biervliet, Hoofdplaat, Breskrens, Groede, Nieuw vlietSchoondijke Aardenburg Eede, St Kruis, Sluis en Retranchement. Zaterdag werd door den rentmees ter van het kroondomein te Klooster zande aanbesteed het bouwen van een woonhuis in de Zandbergsche straat, ge meente Graauwraming 3150. Ingeleverd waren vier biljetten nl. van de heëren Durink te Graauw ad 3400, wereld recht» Zg begreep hem niet, er brak zooveel los over haar. iets zoo ongehoords zij raakte in de war met haar eigen begrips vermogen. In doodelijken angst schudde zg het hoofd en omvatte het met heide handen en daar hg bemerkte, dat hij haar te hulpe komen moest, zette hij zich nog eenmaal bij haar neder en dwong zich zelve om bedaard te zgn. Hoor mg aan, maar val mij niet in de reden. Mg is het toeval een trouw be schermer geweest toen ik het waagstuk begiDg, mijnen toenmaligen hartstocht het offer te brengen van een onoverlegd huwelgk. Door eene vergissing waren bij mijn vertrek uit Tannensee bij mijne ei gene familiepapieren ook die van Con stanten geraakt, welke mijn vader in duplicaat bezat, om ze te gebruiken voor de betrekking, welke Constuntijn op het oog had bij de marine. Ik bemerkte dit eerst in Londen en legde ze afzonderlgk in een pakje ter zijde. Toen ik den gees telijke verzocht ons huwelijk te voltrek ken en hem daartoe mgne medegeuoraen papieren overreikte, bemerkte ik dat ik Beuling te Hulst ad 3249,99, De Mun ter te Clinge ad 2787,80 en Wisse te Zaamslag ad 2844. Het werk is, behoudens hoogeie goed keuring, aan den laagsten inschrijver gegund. (Ml Cri) Zondagavond gaf de rederijkerska mer „Tot nut en genoegen" te Koewacht een concert ten voordeele der armen. De zangvereeniging ^Kunstliefde" ver leende bare medewerking. Een zeer tal rijk publiek woonde de uitvoering bij, die in alle opzichten goed geslaagd mag genoemd worden. De zangnummers wer den goed uitgevoerd, de voordrachten en tooneelstukjes flink en vlug afgewerkt. Het ga deze vereenigingen bij voortdu ring wel. Terneuzen. De collecte gehouden ten behoeve van de oudstrijders van 1830 en '31, heeft in deze gemeente opge bracht ruim 27. Terneuzen, 17 Nov. Heden morgen is ter hoogte van de Koude Polder gezon ken een Belgische tjalk geladen met beetwortelen. De opvarenden konden zich redden. Terneuzen, 18 Nov. Gisteren avond'na aankomst van den Gentschen trein begaf zich de machinist stadwaarts. Hier en daar een glas bier gedronken hebbende, keerde hij omstreeks midder nacht naar bet station terug. Dit mocht hij evenwel niet bereiken, daar hij ver moedelijk bij de spoorbrug te water ge raakt is en verdronken. Zijn pet werd des morgens op die hoogte gevonden. Den geheelen dag werd naar bet lijk gedregd, doch zonder gunstig resultaat. De man was woonachtig te Selzaete, gehuwd, 41 jaar oud en had kinderen. Hij stond als oppassend en zorgvuldig machinist bekend. Nader vernemen wij dat het .ijk he den morgen is opgevischt. Terneuzen. Als iets zeer buitengewoons kan vermeld worden, dat er zich in den tuin van den heer Verliude eea ap pelboom bevindt, die voor de tweede maal van dit jaar in bloei staat. Terneuzen, 20 Nov. Heden nacht is met stormweder achter de Nieuwe Neu- zenpolder aangevaren de Engelsche boot Clapton, geladen met stukgoederen, met het gevolg, dat zij een gat aan stuur boord bakzij de bekwam. Door de water dichte schotten bleef het schip voor zin ken bewaard en is het opgesleept tot voor de haven. Heden morgen om 10 uur is getelegrafeerd om sleepbooten uit Vlissingeu om alsdan met gezamenlijke kracht de boot op de haven te krijgen. De aanvaring geschiedde door een boot die van Antwerpen kompnde, zee koos, doch daar deze eveneens averij beliep was de kapitein genoodzaakt naar Ant werpen terug te stoomen. De sleepbooten niet gekomen zijnde is de Clapton op de schorren gesleept, ter hoogte van den Oesterput, alwaar zij of gerepareerd wordt of nadere orders zal afwachten. Terneuzen, 20 Nov. Door den storm woei heden morgen omstreeks 10 uur de lantaarn af, die geplaatst is aan het huis van den heer Arie Donze, Gelukkig werd niemand getroffen. Gedurende den nacht waren er reeds zeven afgewaaid. Zaterdag werd door den te Koe wacht gestat ionneer den rijksveldwachter en de marechaussees te Axel, op last de verkeerde en dus Constantijns geboor teakte genomen had de predikant noemde mg mgnheer Wangen. Alleen hij die weet wat ik in mgne toenmalige positie waag de, met tot vrouw te nemen, alleen hij kan beseffen, dat dït toeval als een lich tende bliksemstraal op mijn besluit werkte. Dat mijne jeugdige dwaasheid bedekt bleef, was een levensvraag voor mg en waar op de wijde wereld ware ons geheim ze kerder bewaard, dan onder dezen naam. (Wordt vervolgd.) der justitie te Middelburg, gearresteerd en naar Middelburg overgebracht, zekere van Overslag, die verdacht wordt van poging tot moord. Bedoeldë persoon beeft 14 Augustus op een vrouw te verslag een vuurwapen afgeschoten. De rederijkerskamer „Uzendijke's Vriendenkring" te IJzendijke is ontbon den. Gebrek aan belangstelling van de zijde der voornaamste ingezetenen is hoofdzakelijk de oorzaak, dat deze eens zoo bloeiende kunstlievende vereeniging ten onder ging. Tot.haren zwanenzang toe, mocht de kamer op flinke tooneelkrachten bogen. Gisteren ochtend zijn aan het sta tion Maas aangevoerd drie ijsberen, be stemd voor de Rotterdamsche Diergaar de en aangevoerd uit Hamburg. Donderdag namiddag kwamen te Ilpendam vrouwen waarschijnlijk uit Watergraafsmeer, om bij verschillende kruideniers inkoopen te doen tot een be drag van ongeveer 25. Alles was ha re gading. Zaterdag zouden zij betalen. Zij gaven voor, tijdelijk haar verblijf te houden teSchouw. Hare eebtgenooten zou den de trambaan Schouw—Purmerend beipen aanleggen. Gelukkig kwam men vaü arbeiders die dezelfde werkzaamheden verrichtten, te weten, dat de vrouwen zich schromelijk vergisten. Het gevolg was, dat zij nergens krediet konden kry gen. Bij eenen manufacturier alleen wisten zij voor 17 aan mutsen van bont machtig te worden. Een rijksdaal der betaalden zij vooruitde rest zou spoedig volgen. 'sMiddags kwam een ander drietal met hetzelfde doel, doch zonder eemg succes. Aan de politie, in tijds gewaarschuwd, hebben de ingezete nen het giootendeels te danken, dat zij g«en dupe geworden zijn van de oplich ters. Hit Londen meldt men Een hevige storm, met sneeuw, woedt over het geheels Vereenigd Koninkrijk^ Uit verscheidene plaatsen komen, berich ten omtrent schipbreuken, gepaard met verlies van menschenlevens. Boomen lig gen ontworteld langs de wegen; de ge meenschap per spoor en per telegraaf ondervindt groote vertraging op het land doen zich allerlei rampen voor; en de opvarenden der schepen welke in de havens binnenvallen, melden dat zij eene vreeselijke reis hebben gehad. Van tot en met 15 Nov. Hoek. Geboorten. Mariniis, van Jan de Ritter en Maatje Adriana Heer lens. Maatje, van Abraham de Fouv/ en Juiiana Goethals. Ahtonia Joban- na, van Cornelis den Exter en Suzan- na Remijnsen. Terneuzen. Huwelijks-Aangiften. Goiard van der Bent, 22 jm. en Adri ana Jacoba van Meurs, 26 jd. Huwelijks Voltrekkingen. Martinus Verheist, 21 jm. en Johanna de Doel- der, 20 jd. Jan Helmendach, 31 wedn. en Hendrika Jacoba Balrfikker, 43 wed. Geboorten. Hendrika Magdalena, van Cornelis Vermeulen en Janneke Cor- nelia Blok. Florentinus, van Petrus Alphonsius van Hove en Pharailda Ma- tbilda Apers. Reinier, van Abra ham Leunis -en Janneke Catharina Eek man. Camille Petrus, van Maria Sophia Vereecken. Floris Abraham, van Govert, van der Peijl ea Sara Maria Schietz. 12 Janna Maria, van Dirk Faas en Janneke Herrehout, 14 Cornelis Jan, van Hendrik de Regt en Johanna van Langevelde. Lena Su- zanna, Jan ten Hoeve eo Adriana Catharina van der Hooft. Juiiana Maria, van Victor Wuytinck en Virginie de Clercq. 15 PieterneJla Neeltje, van Martinus Cornelis Leunis en Christin» Susanna Rijnberg.

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 2