Canadabooien, Openbare Verknoping Verkrijgbaar tiemcngd Nieuws. Handelsberichten. 5,75 Advertentie», 7.25 5.50 7,75 7.75 8.25 7,00 8.00 110 Eieren per 26 stuks 1,35 bij GAST, te Axel: Paardeboonen Bruin eboonen honderd rente betaald wordt, af te los sen en eene leenmg aan te gaan tegen lageren intrest, werd in handen gesteld van burgemeester en wethouders om ad vies. Voor kosten van den geneeskundigen dienst en het armwezen is uitgetrokken 2928.02voor lager onderwijs 5865 en renten en «aflossingen ƒ8008.05. On der de ontvangsten is begrepen een be drag van ƒ10.858 aan belastingen en heffingen en ƒ6351.88 aan uitkeeringen en bijdragen. Door in functie treding als alge meen secretaris der Maatschappij tot be vordering van landbouw en veeteelt in Zee landheeft de heer Voi sterman van Oyen zijn ontslag genomeD als vooi zitter en bestuurslid van de liberale kies vereeniging in Kanton Oostburg. De internationale postduiven-tentoon stelling, welke gehouden zal worden van 15-18 December in de Koningszaal van bet Koninklijk Zoölogisch Genootschap Natura Artis Magistra t6 Amsterdam, door dit Genootschap in vereeniging met den Nederlandscben Postduiven bond en de Fostduivenvereenigir.g De Luchtpost uitgeschreven, blijkt, door de groote be langstelling van vakmannen en postdui ven liefhebbers, veel te belovenook do inzendingen uit het buitenland schijnen nogal van beteekenis te zijn. De ten toonstelling omvat in de eerste plaats de levende postduiven, en ten tweede alles wat op verzorging, verzending enz. betrekking heeft, als manden, eet- en drinkbakken, klappen en schellen, con- stateurs. photogiaphische "depeches, lite ratuur, kortom alles wat met postdui ven in zijn geheelen omvang in verband staa\ Dat die belangstelling groot is. blijkt cok door de verschillende ter be schikking gestelde medailles en diploma's als van de Koningin eene groote zilveren medaillevan de Ko- Dingiu-Regentes eene ditovan het mi nisterie van oorlog twee verguld zilve ren, zes bronzen medailles, benevens zes diploma's; van den burgemeestei van Amsterdam eene verguld zilveren medaille; vaD het koninklijk Zoölogisch Genootschap Natura Artis Magistra acht tien verguld zilveien, achttien zilveren, achttien bronzen medailles en achttien diploma's; van de Koninklijke Roei- en Zeilvereeniging de Hoop eene verguld zilveren medaillevan de roei- en zeil vereeniging de Amstel eene dito, en van particulieren veertien verguld zilveven, drie zilveren en twee bronzen medailles. Door de van vele zijde toegezegde me dewerking twijfelt men niet of deze ten toonstelling, de eerste, die in bovenge noemd Genootschap plaats vindt, za! wel slagen, daar men tracht alles ten toon te stellen, wat maar eenigszins kan strek ken om duidelijk te makeD, welke ge wichtige diensten door postduiven, in tijden van gevaar, kunnen worden ver richt. Zaterdag avond had te Amsterdam In een tier café chantants in de Nes een ongeluk plaets. Een acrobaat die zijne kracht wilde tooneD door eene schare meisjes over eene plank te doen wan delen, hem in liggende houding van de knieën over de borst Daar de schouders gelegd, brak den arm bij den elleboog en het sleutelbeen, doordat de plank naar die zijde van het lichaam omkantelde. De man werd onmiddellijk naar het Binnengasthuis vervoerd. De zwarte mol, wiens kora&t op Walcheren door sommigen met blijdschap door anderen met kwalijk verborgen af keer is begroet, breidt zijn gebied aldaar met rasse schreden uit. Hij is nu al genaderd tot in de onmiddellijke nabij heid van Souburg. Of het kanaal door dit eiland een onoverkomelijke hinder paal voor den onvermoeiden graver zal wezen, zal de tijd moeten leeren. Het tweetal bruggen banen hem misschien ook wel een nachtelijk pad naar Wal cherens westelijk deel. Goudvisschen Het is nog te weinig bekend, dat goudvisschen in de winter maanden, vooi al in November, Decem ber, januari en Februari, volstrekt geen voedsel noodig hebben, daar dit nadeeiig voor hen is. Daartegen moeten ze ook winters alle twee dagen versoh water hebben en wel znlk water, dat dezelfde temperatuur heeft als het oude. Van Maart af geeft men den goudvisschen we der eenig voedsel, zoodat ze langzamer hand daaraan wennen. Zeer goet ontwikkelt. Een der sol licitanten voor de betrekking van ge meente veldwachter te Appiugodam maakte zijn veizook kenbaar als volgt: 20 October '93. Weledeles heer burigemeester Door dezen neem ik de vrijhijd tT edelen te verzoek om de pos Van gemeente veidwagter Ik ben een persoGn van 24 jaren Kloek van staat gezont en sterk En goed leeszen en schrijfen en zeer goet ontwikkelt Dog tegen de groote reis opgekeeken Anders had ik mij in pezoon vervoeg In afwachting ondergeschikte Dienswillige dienaar Het getal sollicitanten voor bovenge noemde betrekking bedraagt 65. De landbouwer te Goes heeft zoons, van welke bij de loting voor de militie een zelfde nominer trokken en vrij lootten. Bedoeld gelukkige nom mer is 52. Een kleine vergissing. De heer noodigde een oud^n vriend ten eten Deze was zoo zwaar verkouden dat hij er wat bardhoong van was. Toen het gezelschap <*an tafel was, vroeg de gastheer hem, »hoe gaat het met uwe vrouw?" waarop de gast ant woordde ge zijt wel beleefd, dat is mijn oude kwaal, ik lijd er dikwiils onder, en kan haar maar niet kwijt raken, al leen geduld kan mij helpen." Allen lach ten hartelijk om den man, die meende dat hem naar zijne verkoudheid gevraagd was. Een Canadees had een rondt eis- biljet voor Amerika gekocht en kwam behouden te Chicago aan. Hier werd hij ziek en stierf spoedig daarna. Een vriend van den overledene wenschte het lijk te vervoeren naar de woonplaats van den overledene en meende van het nog gel dige londreisbiljet gebruik te mogen ma ken. Doch de spoorweg-maatschappij weigerde het lijk op het biljet te ver voeren en vroeg extra-betaling, daar met den dood des bezitters, volgens haar, alle verplichtingen tegenover hem vervielen; een rondreisbiijet zeide de maatschappij, werd afgegeven voor het vervoer van een passagier, niet voor dat van een lijk, waarvoor bij de maatschappij een ander, hooger tarief, bestond. De vriend heeft de quaestie voor de rechtbank gebracht. politierechter Lane te Londen veroordeelde dezer dagen twee school meisjes 10 en 12jaardieuil een winkel een potje verf wegnamen ter waarde van vier pence, tot en jaren opsluiting in een verbeterhuis, ofschoon de kinderen niets anders dan deze baldadigheid had den uitgevoerd en ondanks de smoekin- gen der moeders. Than« is dit vonnis ingetrokken. De rechter verklaarde nl. dat hij twee zaker. met elkaar verward had en dat het zijn bedoeling was geweest twee andere meis jes Daar het verbeterhuis te zenden. »Ik wist er niets van,'" zeide hij, »vooi ik de besprekingen in de Nieuwsbladen las. Toen begreep ik, dat er een ver gissing moest gebeurd zijn en ik onder zocht de zaak nader." Vergeet-mij-1 net. Uit Parijs wordt aan de Neue Freie Presse geschreven: »Als de Franschen aan de »vergeet mij niet oogen" der Duitsche vrouwen en meisjes spraken, deden zij dat nooit, zonder een heel klein beetje ironiede Fransche myosotus had er steeds onder te lijden, een bekende Duitsche bloem te zjjn Men vergunde het blauwe bloem pje nog op Fianschen bodem te 'groeien n-.anr het wns op de bloemenbeurs laag genoteerd. De kunsthandel had er zich van bemachtigd voor het versieren ROTTERDAM, 80 Oct. me van hoeden en baljaponnen het ver geet-mi) nietje was in Fiankrijk het stief kind van Flora. Doch in eens verandert het tooneel. Mevj Adam kwam tot deont dekking, dat ook in Rusland vergeet- mij nietjes groeien, en dat ze ook daar een symbolische beteekenis hebbenzij koos het vergeet mij nietje als symbool voor hei geschenk der Fransche vrou wen aan de »zusters in Rusland" en plotseling is het blauwe bloempje gere habiliteerd. Achter de ramen der bloe menwinkels ziet man niets dan blauwe bloemenop de allernieuwste modellen der hoedenmaaksters heeft het zich een plaats veroverd, en de turkoois, waar mede het wordt nagemaakt, is stijgende. Verbaasd ziet het vergeet mij roetje zich zoo op den voorgrond geplaatst; lieflijk komt het uit op den kleurenrijken achtergrond, herinnerend aan Duitsche poëzie en aan Duitsche min; en al noemt men het ook c^n Russischen naam Ne- zabandkahet blijft toch het Duitsche »vsr geet mij nietje." Zaterdag is een moord gepleegd op den burgemeester van Chicago, door zekeren Prendergast, een zoogenaamden baantjesjager." Men gelooft dat hij ge- krenkt is in zijn geestvermogens. Hij bad zich naar de woning van den bur gemeester begeven, waar hij na aange scheld te hebben, was binnengelaten. Bij zijn binnenkomen zat de burge meester op een rustbank. Prendergast loste vier schoten, welke den burge meestei doodelijk verwondden, zoodat hij binnen twintig minuten den geest gaf. De moordenaar werd gevangen ge nomen en naar het stadhuis gebracht. Hij kon slechts met moeite beschermd worden legen de woede van het volk, dat hem wilde lijnchen. Uit de Flieg. BI. Advertentie. Bij een pantoffel wordt een held gezocht. Uit de ervaring. Wij onderhouden de menschen het best als we naar hen luisteren. In de kerk te Bethlebem heeft een gevecht plaats gehad tusschen Grieksch Orthodoxe en Roomsch Katholieke goes teiijken. Een Itaüaausche monnik is gedood, twee werden er gewond. De Italiaansche consul heeft een nader on derzoek ingesteld. Tarwe Rogge Win tergerst Zomergerst Haver 5,00 4,20 3,60 3,50 2,25 5.25 5.70 4,80 4,60 4,30 8,75 5,60 6,00 Gent, 27 Oct. Graanmarkt. De prij zen zijn opgegeven in franken en pei 100 kilo, Tarwe 14,25 rogge 12 25, gerst 16.25 haver 17 tot 17.50, koolzaad 26, lijnzaad 25 tot 28, lijnzaadkoeken 20 tot 21kool zaadkoeken 14 tot 16. Veemarkt van heden. Goede stalbees- ten fr. 20 tot fr 45 varkensvar kens levend gewogen 90 tot 98 De prijzen van de vette slachtbeesten hebben nogmaals geene verandering on dergaan. Markten sterk bezet. Binnenlandsche graan en zaadmarkten. Handel regelmatig; prijzen over 'tal- gemeen staande voor tarwe, rogge, gerot en paardenboonenboekweit iets lager; haver rijzendZaden met meer lu3t zonder beduidende,,, verandering op de prijzen. -Aardappelen gemiddeld fr. 50 per 10Ó kilos. Boter en eieren op liet meeste deel der weekmarkten iets hoo ger. St. NICQLAAS. Granen per 106 liters. 26 Oct. 19 Oct. Witte tarwe fr. 13.50 13.50 Rogge 9.57 9.75 Boekweit 14.50 15.50 Haver (159 liters) 13.— 11.— Wintergerst 10.— 10.50 Duivenboonen 20.50 20.50 Lijnzaad 25.50 26,— Aardappelen 100 4.25 4.25 Vlas per kilos 4.40 4.46 AXEL. 28 Oct. Oude Tarwe Nieuwe Tarwe Rogge Wintergei st Zomergerst Haver Erwten Paardeboonen Koolzaad Botei per kilo 7,25 4,75 7,50 7.50 7,25 Voor de vele en treffende bewijzen van belangstelling, zoo van hier als van elders op 29 dezer ondervonden, betuigen wij, ook namens onze kinderen, onzen oprechten dank, CLAESSENS CLAESSENS— Van Spanje. Axel, Oct. '93. DE gemeente Hengstdijk. De Notaris Bregmans, te Axel, zal ten verzoeke van zijn principaal, op Dinsdag den 14 November 1893, des namiddags ten ure, in het open baar verkoopen: Eieren per iOU stuks 4,40 HULST, 30 Oct. Midden prijs per 100 kilo. Tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Haveï Erwten Paardenboonen Duivenboonen Wifcteboonen Bruineboonen Boekweit Lijnzaad Aardappels Koolzaad Boter per kilo 7.75 8.50 12.50 .80 ay van 106 Er waien lei maikt te koop gesteld 51 stuks hoornveeverkocht 29 42 varkens; verkocht 81 paaidenverkocht staande opeen perceel dijk in pacht bij Pieter Dees, in den polder Groot Kiel- „drecht," gemeente Hengst dijk. Te vergaderen ter plaatse. BUISKACHELS 10,50. 13,00. 15,00. 18,00. 20,50. 26,00. 29,00. Keuken, Kantoor en Vulkachels. Open Haarden, geëmailleerde, gebronsde en ijzeren Kolenbakken, Kolenschoppen. Basculen en gewichten. VEEVOEDERKOOKTOESTELLEN. Stalsckoppen en Beetenrieken. Hang, Staande, Muur en LooplampeD. Lantaarns, Waschbakken, Wiegen en Ledikanten, Emmers, en verder alle keukengerief, alles aan zeer concurree- rende prijzen. 6.75 4,60 7,35 6,75 7,25 00 6,75 8,50 1,20 9,00

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 3