Binnenland. Gemengd Nieuws. •willen nemende heeren; van het ge. volg konden dus wel eerst gaan ontbij- ten. Koning Milan bleef bij het gevolg en na drie kwartier kwam koning lexander terug. Onmiddellijk werd hem z^q thee aangeboden. De koning nam een ferraen slok, maar liet dadelijk den kop vallen,terwijl 'hij een zeer leelijk gezicht trokl Koning Milan sprong oip, roependeHij is vergiftigdOnder het gevolg beerschte glóote schrik. De ly ar is 'schoft èiclv on middellij een kop thee iu en proefae deze. hetzelfjde oogen.blik lildedetbuffetchef- doodsbleek 'toé ^Vergiffenis, Uwe Ma- jestoitIk sta met mijn hoofd borg, hét is niets, de kok heeft zich vergist eo de" thee met zeewater gezet." De kooing was de eerste die weer geheel gerustgesteld was. hij lachte hartelijk, Milan omhelsde zijn zoon luid snikkende en drukte ook-* den kok aan zijn bart. IJY'Yvl^^ loovënYwat- zij wiÜen, ons komt het zee twijfelachtig voor. Mot de Belgische werkstaking blyft het zoowat hetzelfde. Hier neemt zij toe, elders weer af, doch het bleef tot heden rustig. In het Fransche depar tement Pas de Calais is de 'staking vrij algemeenc In Engeland stuiten de onderhandelin- gen tusschen de mijneigenaren de ar Leiders af op den onwil dezer laatste om in eene loonsverlaging te bewilligen, zoodat eene oplossing der kwestie indien de omstandigheden niet veranderen, tot de onmogelijkheden behoort. De heer Keuchenins1, lid der Tweede Kamer voor Goes, is lijdende aan eene erijstige mondziektè, "waardoor hij .belet .wordt deel te nemen aan de parlemen taire werkzaamheden. Door de Tweede kamer is in be handeling genomen het ontwerp tot wij ziging der suiker wet, waarby de heer Hennequin betoogde, dat (leze re geling den landbouw in. de zuiverste po sitie zal. brengen. Voor een deel wérd Woensdag het voorgebouw van het eenige jaren gè!ed«n nieuwgebouwde station der IJ. te Gravenhage in gébruik genomen. ''De localen bestemd voor de Konink lijke familie zijn nog niét gereed In de ruime vestibule zijnde bureaux gevestigd voor de plaats en perronkaar tep; door de reeds bestaande tunnels kan mén dan van hier de wachtkamers het goederenbureau en de perrons berei» ken. '<y'S;Yyv YY-; De bovenlocalen van het gebouw zijn reeds in gebruik genomen voor de kan- toren der inspectie,' térwij) de woning van den stationschef de volgende week zal worden betrokken. De vestibule heeft een fraai beschil- Wij stellen ons dus gelijk uiet de be dienden, riep zij uit, in tranen uitbarstend,, alleen met dit onderscheid, dat hij hen brood geelt en ons er van berooft. Wij .zullen ons vernederen voor iemand, dien \vij ver afschuwen en verachten, die ons met dui velachtige berekening in slaap, heelt ge wiegd en ons nu in de ellende stort! Ik bid mama, neem de zaak zoo tra gisch niet op zei Herbert spottend. Als gy al meent te vernederen door oom te ontvangen, zoo maak dan vertrouwd met de gedachte, dat uw zoon zich nog veeldieper vernedert, daar hij hoogst waarschijnlijk om de hand zijner dochter zal vragen. Dit is namelijk de weg, dien ik mij heb voorgesteld bewandelen en ik verwacht van aw moederlijk verstand, dat gy mij niet zult hinderen, Hij liet haar alleen en de gravin begon snikkend haar toilet te maken. Als men bytijas op Kettenstein wilde aankomen, dan diende men onmiddellijk na taf ei heen te gaan. Het was een stille rit. Ieder was ver- vuld met zyne eigen gedachten en ver wachtingen, welke onaangenaam genoeg derde zoldering, terwijl aan de wanden tegelschilderingeD zijn aangebracht, be werkt in de fabriek Rozenburg" en voorstellende din ouden en den nieuwen •tijd op het gebied van het vervoerwezen. Het gebouw wordt geheel door stoom 'verwarmd. Ontwerper is de architect Margadanthet schilderwerk werd ver richt door den heer Heynen In de Stct. wordt door den minis ter van buitenlandsehe zaken bekend gemaakt het besluit van den Belgischen minister van landbouw, nijverheid en pènbare werken van 28 Sept. 31., waar bij de bepalingen op den invoer van rund vee uit Nederland in Belgie zijn gewij zigd. Bij dat besluit zijn gevoegd twee bijlagen, eene is het modél van een certificaat, bedoeld in aft. van het besluitde andere eene tabel van toi bureelen,' bedoeld in art. Het be sluit- zelf luidt als voigtfff Art! De invoel van rundvee, her komstig uit Nederland, zal plaats hebben langs de tolbuieelen op de dage» en uren in bijgaande tabel aangeduid (Bijlage Art. Bij hunne aankomst in het' tol bureel, zullen de di eren op kosten der invoerders, door den Belgischen veearts in bedoelde tabel aangevr onderzocht worden. YY Wanneer de veearts dezelve gezond bevindt, zal hij daarvan getuigen iu een certificaat,gelijkvormig aan bijgevoegd model (Bijlage en desgevallene, ver klaren dat de dieren naar de plaats hun ner bestemming gericht mogen worden. Art. Het tegenwoordig besluit zal uitvoerbaar zijn te rekenen met Octo ber aanstaande. Voorts wordt herinnerd, dat de rech ten van gezondheidstoezicht als volgt zijii vastgesteld 50 centiinèn voor jonge un oude' stieren, jonge en oude ossen, koeien30 een timen voor vaarzen en kalveren. De tolbureelen en tijden, vermeld in bijlage zijn Stioobrugge Maldegbem)Maan- en oensdagen van tot uren Dam. Water vliet, Zater en Woensdagen van tot 10 uren 'smorg. Bouchaute, Woensdagen van 10 tot 11 uren niorg. ."Staak (Asseneclü). Woensdagen van tol ui en nam. öelzaete (station), Dins en Donderda® gen van tot uren namiddags. Kieldrecht, Zaterdagen van 10 uren tot middag. ;De Tromp (Stekene), Woensdagen van toi lo uren morgens. Sa r.ivliet, Dins en Zaterdagen van tot 11 uien morgens. Esschen (station), Eiken dag van zons ;op tol zonsondergang. Esschen (dorp), Vrijdagen van tot uren namiddags. Westwezel, Dins- en Zaterdagen van tot uren nam. waren. Op Kettenstein daarentegen straalde alles in de pracht der feestvreugde; in het dal zag uien van verre het trotsche niirideneeuwaehe gebouw op zijne hoogte schitteren. De gravin was hier sinfcs ja ren niet geweest, bet slot oefeode in zijn grootheid een drukkenden invloed op haar uit. als zij het vergeleek met het wel liehlijke, maar zooveel klei©ere Tannen- see. Men kon zien, hoe zorgvuldig het geheel was onderhouden en zij bewonder de daarbij den smaakvollen aanleg, die zich langs den 'breederi gemakkelij ken rij weg naar boven slingerde'. De opperjachtD\eester had zijne aankomst aangekondigd en een bediende stond hen op te wachten aan den ingang, toen het rijtuig den met bloemen bestrooiden slot hof opreed. Maar hef: was er slechts een en liet scheen den argwaan des opper jachtmeesters loe. dat de man verstrooid was eii minder achting betoonde dan voor heen, als wilde hij hem doeD gevoelen „Gij zijt hier de meester niet en zult dit ook nimmer worden." Geen stalknaap verscheen met ijver om. den koetsier be- Btrijbeek (Meerle), Maandagen van tot uren nam. Baarle-Hertog, Dinsdagen van il uren tot middag. Arendonk, Donderdagen van 10 uren tot middag Achel (station). Woens en Zaterdagen, morgens op de uren van doortocht der veetreinen. Hamont (station), Woensdagen op het uur van doortocht van den eersten trein des morgens. Maaseik, Maan- en Donderdagèn van 10" uren tot middag. Smeermaas, Dinsdagen van tot uien nam ;Yv Mouiand Woensdagen van 10 tot 11 uren en den eersten Maandag van iedere maand van tot uren nam. Visé (station), Dinsdagen voorm., Zaterdagen nam. op de uren van door tocht der veetreinen uit Nederland. La Planck (Fouron Saint Martin Maan dagen van 2-3 nam. en Zaterdagen van tot uren morgens. Men schiijft uit Middelburg aan de iV. Ct. Naar aanleiding van de hem door het bestuurder liberale kiesvereenining Een dracht maakt gestelde vraag, of hij zich kan vereenigen met de algemeen© strek kingvan het reglement der vcreeniging, heeft de heer Van der wal me een breed voevig schrijv(?u ingezonden, waaruit blijkt, dat hij zich over het algemeen met het reglement veroenigt. Tot definitieveh candidaat van de Pro vinciale Staten is door de liberale kies- vereeniging gesteld de' 'heer dr van der Swalme met 87 stemmende heer mr van der Lek de Clercq had 10 stemmen. AYVII, den Octobcr 1S03 Gisterenochtend, toen de eerste trein uit Ternenzen hier aankwam, bevonden zich een tuig paarden van den landbou wer van Zaamslagsche Veer op het laad terrein aan het station alhier. De dieren schrikten van den trein, ruk ten zich los en sloegen op hol. Een der paarden stootte zoo hevig op een distel van een boerenwagen, dat die distel na bij een der achterpooten diep in het vieesch drong. De dieren holden den tröin een klein eindweegs achterna, doch het gewonde paard bleef weldra staan tengevolge van het hevige bloedverlies. De hulp van den veearts Bauwens moest dadelijk worden ingeroepen. Verdere on heilen kwamen hierbij niet voor. Volgens eene in dit nummer voor komende advertentie, zijn bij den heer Rolff alnier verkrijgbaar de Zweedscbs schokbrekers of paardenbeschermers. De ze schokbreker bewaart het paard vol komen voor rukken aan het gareel en beschermt het dier, zelfs op de hobbe- ligste wegen voor schaven, aan de poo len en de zijden. Deze'nuttige en prak tische uitvinding wordt door de veree- hulpzaacn te zijn en de huisbewaarster had onbehoorlijk langen tijd noodig, eer zij buigend in haai zwartzijden feestge waad onder den met bloemen versierden boog aan den hoofdingang verscheen. Allen hadden de handen volhët was niet, zooals de opperjachtmeester in zijn argwaan dacht, gebrek aan eerbied, het was gebiek aan tijd, die er in de laatste uren tekort kwam. Het was een druk, maar vroolijk gewoel men'kon zien, dat het een geliefd beer was, Mie hier werd verwacht en al kénden allen, die hier ver zameld waren, zijn gelaat4 niet, zoo wis ten toch allen van zijne goedheid en voor zorg. De gravin volgde ontstemd en misnoegd de huisbewaarster in de koele totenkamer waar de koifie werd opgediend en van waar men een verrukkelijk gezicht had naar beneden in bei groene gezegende land met zijne dorpen en wouden en den trotschen room die zich majestueus voortbewoog. Maar ook dit prachtig uit zicht kon haar niet verheugen; want wat haar bjik zag in de naaste omgevtng, aan de voet des bergsde bloeiende tuinen, niging tot bescherming van dieren aan bevolen, een bewijs, te meer dus voor de waarheid van het bovenstaande. Voor al voor zware vrachten zijn de schok brekers uitstekend. Het tuig breekt niet. en de huid der paarden wordt onder het gareel niet geschaafd. Bovendien wordt van het paard minder kracht geëischt. Reeds worden hier met goed succes door den heer Oggel, burgemeester, de schok brekers gebruikt. Moge dit gebruik al gemeen worden. De bisschop to Breda heeft benoemd tot pastoor te Sas van Gent den heer Verhoeven en tot as sistent te Terneuzen den heer Vermeulen, priester van het seminarie» Teriieuzeii, Oct. De heer Maat, ondei wijzer aan school alhier, is als zoodanig benoemd aan de tusschenschool no. to Dordrecht. Bij kon. besluit is benoemd tot lid* van het bestuur der waterkeering van den calamiteusen polder Nieuwe Neuzen, de heer Wolfert Dz. Bij kon. besluit is aan den beer van Leeuwen, hootd eener openb. school te Breskens, een pensioen verleend ten bedrage van 567 jaars. Bij kon. besluit is de heer Wortman arts te Noordgouwe, belast tot wederopzegging, met het gezondheids onderzoek van uit zee te Brouwershaven aankomeude schepen.- Bij kon besluit is gehandhaafd bet besluit-van Gedep. staten van Zeeland dd. 16 Juni 1893, waarbij goedkeuring is onthouden aan de begrooting voor 1893/94 ,van de calamiteuse Hoofdplaat- en Thorriaespolders. Predikbeurten te Axel. Zondag' üctober. Ned. Herv. Kerk. Voorm. uur: Ds T.YHugenholtz. Bediening Avondmaal. Nam. uur: Ds Hugenhollz. Nabetrachting. Gereformeerde Kerken. Kerk Voorm. uur Ds Linden. Nam. uur: Ds Linden. Kerk YB. Voorm. uur Ds Wolf. Nam. uurDs Wolf. De moord te Osch Van de vijfpersccen aanvankelijk-ver dacht van medeplichtigheid aan den moord op den wachtmeester Hoekman, zijn de vier navolgende Van Gelder, 30 ja ren, jager; van Berkum, 23 jaren, kuiper; .'de Bie, 27 iaveD, boter- werker, en de Bie, 33 jaren, allen wonende te Osch, volwezen naar de te rechtzitting en zulks ter zake dat zij, na opzettelijk het voornemen opgevat, het pjan beraamd en het besluit geno men te hebben om den wachtmeester, brigade commandant Gerard Hoekman van bet leven te berooven, ter uitvoe ring van dit genomen besluit in den nacht van 26 op 27 Maart 1893 op den openbaren weg, ter plaatse genaamd den de golvende korenvelden, dat alles was graat Wolfs eigendom. Boerderijen en-, molens behoorden daarbijmalsch'e wei- den prachtige kudden, een woud, grooter nog dan dat van Tannensee. Zij gevoel de slechts kwelling en onuiachtigen toorn over den aan haar beganen roof, zij wend de de oogen af en had ook gaarne de ooren gesloten, om de vroolijke drukke beweging niet te hooren, die van bene den tot' haar opsteeg. Alles, alles herin nerde haar aan haar ongeluk de zon be scheen met een soort leedvermaak de heer lijke bezitting, om haar al deszelfs schoon beid te toonen. De gelukkige gezichten der lieden schenen haar een hoon, haar aangedaan. (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 2