343ste Staatsloterij. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. 7,50 7,25 7,00 5.75 stoken te .hebben/ heeft reeds bekend uit gedaan 'te hebb6n. In Februari jl. brandde eveneens de schuur van dien landbouwer af, zoodht het best mogelijk is dat hij hieraan ook wel schuld heeft. Ct.) Op het gebied van hoi loges is inde laatste jaren eenegroote verandering ge komen; lette men vroeger vooral op de .waarde en gold toen een gouden horloge met ketting als onbedriegehjk kenmerk van welstand, tegenwoordig let men uit sluitend op het practisch nut. Men vraagt allereerst of horloge accuraat loopt, of sterk is en tegen een stootje kanof het dan van nikkel, aluminium, koper of een ander metaal is, doet weinig ter zake. Spreekt van zelf dat de horloges veel goedkooper werden, maar hetgeen thaus de" Amerikaansche firma Robt. Ïngersoll' Bros, te New-York levert, is haast ongeioolelijk Voor 4,50 is het Triurn -Horloge verkrijgbaar, dat terecht het nieuwste van de tentoonstelling te Cbicago genoemd wordtdit koperen, zwaar vergulde uurwerk loopt 36 uur achtereen, gaat zoo accuraat als een chro nometer en wordt op hoogst vernuftige wijze opgedraaid waardoor de draaiende kroonknop vervalt. Op de wijzerplaat is een seconde- en minuutwijzer aange bracht. Het triumf-horloge is flink groot van stuk maar ondanks dit zeer licht. Met de zwaar vergulden ketting waaraan een gedenkpenning van de Worid's Fair, in een net, gevoerd étui maakt het horloge een gunstigen indruk; dit klokjen up to date zal grooten aftrek vinden. Het is met ketting en penning in etui compleet voor4,50 varkrijgbaar bij Per ry Co., KaRerstraat 95—97 en Gale rij 102 jaar. De heer Gerrit de Jong te Aalsmeer hoopt den 2ósten dezer zijn lu2den verjaardag te vieren. In het jaar 1881 herdacht hij zijn 70jarige echtver eeniging. Zijne vrouw, die toen 92 jaar oud was, stierf kort daarna, eveneens een zoon van 76 jaar oud. Thans heeft JoDg nog zeven kinderen in levenbij een van hen woont hij sedert geruimen tijd in. Zaterdag ochtend had een léjarig jongeling, werkzaam in de fabriek van heer te Tilburg het ongeluk door een stoommachine gegiepen te worden, tengevolge waarvan een arm en een been verbrijzeld werden. Te Amsterdam is een werkman van een steiger dood gevalien. De verwoesting, (door de overstroo mingen in Oud-Castilië, is verschrikke lijk. Te Simancas, waar de huizen onder water staan, verdronken vijf personen. De wijnoogst is verloren. Te Geria kwamen drie' personen om het leven. Op verscheidene andere plaatsen ver dronken menscben. In het museum te Valladolid staat het water. De regeöring zal hulp zenden. De koningin-regentes gaf bevel aan den intendant van het paleis hulp /aan de ongelukkigen te doen toekomen. Te Parijs beeft men niet zonder geweld te moeten gebruiken een krank zinnige naar een gesticht overgebracht, die verscheidene malen in de week in zijne schitterend verlichte salons groote gastmalen gaf aan l6den der Kamers, ambassadeurs enz, Deze heeren wel te weten, zaten slechts inzijue verbeelding aan. De Taitboutbontstraat was, avond op avond verstopt dooi, de menigt6 ledige vigilantes, die hij er deed komen en ren liet wachten om zijn denkbeeldige gasten weg te brengen. In Engelsch lodië heeft een geval van barbaarschbeid groot opzien gebaard. Iu een/ dorp bij Benares, dus in bet mid den van het Britsche gebied, heeft een Bramienen-familie een 16jarigen knaap afgestaan als offer voor de zwarte godin Kali. Ic tegenwoordigheid van een groo te menigte werd de knaap door een pries ter naar den tempel gevoerd en daar ge slacht; het beeld der godin werd met het bloed besprenkeld. De Engelsche overheid heeft terstond een onderzoek ingesteld. Volgens bet Bulletin de statistique sanitaire de Belgique bedroeg in de be- richtsweek van 10 dezer het aantal sterfgevallen aan cholera en chclerine te Antwerpen en dat van cbolerine en diarrhee 17. Een vreeselijk ongeluk is Dinsdag namiddag in een groot ijzer magazijn te Brussel gebeurd. Een werkman, mot name Jeu- niau, in dienst van den heer Deleeuw, Lepelstraat, was in gezelschap van een leerjongen naar het depot gegaan om er ijzer ie gaan halen. Nauwelijks waren zij eenig ijzer be ginnen uit te zoeken of een verschrikke lijk geraas het zich hooreude kolom men van een afdak stortten in en de talrijke ijzeren staven en balken, in het hangar gelegd, stortten met groot ge- druisch in. De aanzienlijke ijzermassa, welke men schat op meer dan 400.000 kilogrammen stortte tegen den muur van het naburige huis. Spoedig waren de brandweer en de genie aan het werk om de ongelukkigen, die onder de ijzermassa bedolven moesten zijn, uit te graven. Het duurde niet lang, of men zag een dezer ongelukkigen Jeuniau gedeeltelijk liggen, kant van zijn aangezicht welke men kon bemerken, zag zwart van het stof, er liep«bloed uit zijnen neus en uit zijne ooren. Men slaagde er in den ongelukkige, die zich niet bewegen kon, door middel van een buisje, wijn te doen drinken. De ijzermassas hadden hem niet vol komen verpletterd, omdat vele ijzeren voorwerpen steunden op balkendie dwars in het magazijn gevallen waren. Het was onmogelijk hem door het ij zer te naderen. Men besloot het nu op een andere wijze te beproeven. Soldalen, geholpen door pompiers, die allen niet deo bewonderenswaardigste!! moed arbeiden, groeven eene galerij on der grond en weldra hoorden zij de stem van Jeuniau. De ongelukkige uitte hart verscheurende kreton. Zijne beenen lagen onder eer. hoop ijzeren staveD. Hij klaagde over hevige pijnen en vroeg te drinken. Intusschen waren verwanten van den ongelukkige ter plaatse gekomen, die het hartverscheurend schouwspel moesten aanzien. Uren waren verloopen,» om uur namiddags had het ongeluk plaats en eerst te acht uur kon het hchaaara van van Jeuniau gedeeltelijk losgemaakt wor den. Zijn broeder en schoonbroeder konden hom naderen en met hem een gesprek aanknoopen. Men gaf hem koud vleeschnat te drinken. Hij scheen eenigs zins te bekomen en er bestond hoop op redding. Maar, op het cogenblik dat de pompiers er 'in slaagden hem heel en al van on der de puinhoopen te halen, stierf de ongelukkige werkman. Hij was 27 jaar oud en laat eeno weduwe en vier min derjarige kindoren na. Hij droeg aan het hoofd eeüe zoo breede wonde dat men er gemakkelijk eene vuist kon in leggendaarenboven was ganscb zijn been verpletterd. Het lijk van den leerjongen werd later gevonden. Van tot es met 15 Sept. Axel. Geboorten, Hendrik, van Izaak Meeusen en Wilhelmina Bakker. Petrus Franciscus, ..van Johannes van den Bos en Anna Catharina van. vermeeren. Frangoise, van Krijn Dieleman en Sara Schuitvlot. 13 Wilhei mi na van FraoQois de Jonge en Mar garetha .Klaassen. Suzanna, van Wil lem de Groote en Maria Koekkoek. Overlijden. .Tobanna van Dixhoorn, van Pi eter en Adriana van Dhc' hoorn. Knjn Verstralen, 17 van Jacobus en johanna Pieterneila de Kra ker, Cornelis Marinus Jongejan, 14 van Huig en Suzanna Mertens. Leen t.i© Koster, innd, van Adriaan en Dingetje Adriana Haak. George Jolian nes van de Casteel, van/Lourens en Leonie Maria van Hulle. 12 Maria Riemens; 78 wed. uit hot le huw van Salornon de Jonge en uit het 2e huw. van Levinus de Kraker. 14Francois van Dixhoorn, 18 van Pieter en Adri ana van Dixhoorn. Hoek. Huwelijks Aangiften. 15, Jan Tollenaar, 26 jm. en Corneüa de Koe- ijer, 29 jd. Huwelijks-voltrekking, en Karei Donze, 20 jm. en Janna van Doeselaar, 22 jd. Geboorten. 10 Anna Maria, van Maarten van der Gouwe en Maria de Meester. Overlijden. Jaspert Heijnsdijk, 78 wedm van Cornelia Galle. Koewacht, Huwelijks-Aangiften. Auguste Henrion (van Moerbeke, Belgie) 40 jm. en Maria Juliana Wynacker, 21 jd. Geboorten. Alphons Emerie, van Leopoldus de Snouwer en Theresia Lam mens. Clementina Maria, van Josephus Eduardus de Beuie en Leonie Maria Mar- t6ns. 12 Marie Josephine, van Sera- phinus Rombaut en Mathilde Elegeert. Arthur, van Theophile de Smet en Johanna Herwegh. 15 Emma Maria, van Josephus de Vos en Rosalia de Block. Overlijden. Janna de Feijter, mnd. van Cornelis en Catharina Dekker. 10 Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Pieter Josephus de Smet en Coleta Schelfhaut. 11 Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Fran ciscus Augustinus van Poele en Stepba- nie Marie van Vooren. 'fcTiieuzeii. Huwelijks-Aangiften Desiré Pierre de Cookeiy 54 wedn. en Araelia van Damme, 46 jd. Louis Buil ze, 21 jm. en Catharina Verbrugge, 24 jd. 15 Simon van der Hooft, 24 jm. en Baligje Johanna Maria Leonora Blokland, 25 jd. Huwelijks-Voltrekkingen. Jan de Smidt, 23 jm. en Jansje Tollenaar, 21 jd. 14 Jacob Johannes Jolijt, 21 jm. en Jannetje van Boven, 83 jd. Geboorten. Janneke Leentje, van Jan Koster en Catharina Vefstraeten. Adriana, van Jan Pieter Gernler 'en Maria Beun. Josephina, cl. van G-ode- f'riodus Josephus Koevoets en Maria van Aalst. Adriana, van Hendrik van Wijck en Francina de Visser. Minikus Willem van Thomas Hubért Brugge- man en Kommerina van Aalst. 10. Se ra phi na Frederika, van Alexander Guilliet en Adriana Paulina Jacobs. Ja cobus, van Joban Marcus de Zeeuw en Adriana Schieman. Cornelis, van Jacobus Hamelink en Adriana Hamelink. Anna Wjlhelmica, van Cornelis Mi- chielsen en Cornelia Verhelst. 11 Diik, van Janna Cornelia Pieterneila Mi- cbielsen. 13 Marinus Thomas Gelein, van Marinus van Kerkvoorten Aaltje Meertens. 13 Johannes, van Martinus van de Wege en Tanne re Hendrika van Wijck. 13 Simon Pieter, van Jan Plad- det en Janna. Scheerders. 12 Jacobus, van Jan Hamelink en Hendrika Ca tharina Hamelink. 13 Wessel Jacobus, van Marinus Vermeulen en Sophia Co leta Geers. 14 Wilhei raina, van Ja cob "Wolfert en Laurina Donze. Theopbiel Leopoldus eu Camille Franciscus zonen van Virginia; van Damme. 15 Pieter Cors nelis, van. Jan Krijn Kolijn en sabeth do Doelder. Overlijden. Anthonie da'Vos* van jacobus Pieter en Jacomina Sara Geensen. Aagtje Bakker. 68 wed. Wan Jan Riemens. Neeltje van Uk, 12 van Cornelis en Neeltje van den Berge. Suzanna Loot, 62 wed., van Graaf. Martinus Verhelst, 62 echtg. van- Janna, Vorberkrnoes. Cornelia Lip pens, 66 wed. van Jan Harte. Jan na Verberkmops, 58 wed. van Marti nus Verhelst. 11 Willem Hendrik van Alten, 19 mnd. van Jacobus en Wil- heiinina Ponse. 12 Alida Hendrika Ka- raei ik, 63 echtg. van Jacobus van der Hooft. 15 Pieter van Tatenhove, mnd. van Willem en Maatje Willemsen. Ja cob Hendrik Mielen, 37 echtg. van Francoise Barb. Zaainsla», Huwelijks-aangiften. 14 Levinus van de Wege, 21 jm. eu driaoa Elisnbeth Willemsen, 22 jd. Huwelijk voltrekkingen. 14 Comeiis Hofman, 29 wedn. van Adriana Ha- raelink en Janna Klaassen, 30 wed. van JaKempe. Geboorten. Dingena, van Paulus Geonse en Jacomina de Ruijter, Meeu- wis, van Meeuwis de Kraker en Pie terneila Zegers. Mechelina. van Jan Bavekoo en Cornelia Jacoba de Vos. 31 -Santina Janna, van Hermanus Zegers en Tan neke Bakker. 15 Frangoise, van Jacobus de Feijter en Frangoise Wilhelmus. Overlijden- Jacobus Wilhelmus, 76 wedn. van Geertruij van Bendogem. Adriana de Meester, mnd. van Christiaan en Aaltje de Krijger. Adri aan: Marinus Witte, van Adri aan-Marinus en Cornelia Hamelink. 11 Cornelia Hamelink. 21 mnd. van Ja cobus en Helena van de Voorde. Maatje Hamelink, 76 wed. uit het le huw. var, Audries van Alten en uit hot 2e huw. van Frederik vande1* Hooft. 15 Daniël Jacobus Hamelink, mnd. van Jacobus en Helena van de Voorde. Jan na de Feijter, van Johannes en Maria van Liere. Zuiddorpe. Huwelijks-Aangiften. Dominicus Franciscus Goossens, 29 jm. en ÖtephaniaCoppieters, 27 jd. Geboorten. Cirile Theotlorus, van Dominicus Franciscus Stroowinder en Petionella Crombeen. Cirile Theodurus, van Petrus de Vriezë en Clemeotia Roelandt. Prijzen van ƒ100 en daarboven. Trekking van Maandag 18 September. 1000 no. 2398 3495 3097 11762 400 10124 16421 200 572 1569 3136 6300 10974 100 600 2179 2504 7026 7632 9084 9528 11749 12780 15425 17638 19600 AXEL, 36 Sept. Oude Tarwe 7,25 Nieuwe Tarwe 6,75 Rogge 4,40 4,50 Winter gerst ü.41; 6,50 Zomergerst 6,25 6,50 Haver 7.25 Erwten 6.75 paardeboonen 7,25 7,50 Koolzaad 8,00 8,50 Boter per kilo 1,20 Eieren per 100 stuks/ 4,40 HULST, 18 Sept. Middenprijs per 100 kilo. Tarwe Rogge Wintèr gerst Zomergerst Haver Erwten Paardenbooneni Duivenbponen AVitteboonen Bruineboónen Boekweit Lijnzaad -Aardappels 6.75 60 8.50 Koolzaad van 106 Boter per kilo 1.20 Eieren per 26 stuks 1,10 Er waren ter markt te koop gesteld Adiïana Wisse. Jan Johannes Dieleman 6.5 stuks hoornvee; verkocht 15 mud. van Adriaan en Johanna de 36 varkensverkocht 36 IiJ-Ulia.ua. vy ïaao. aai,uiciomau Ija öiuaa uwiuyoo voio.'

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 3