IN LOSSING puiks Ruhr-kolen, APPELEN en PEREN, 31. DREGMMS, Openbare Verknoping Landbouw. 7.50 7,75 650 8.85 7,25 Adverfeïiéieii. Handelsberichten. Jons SMIES. °ff :ff 5.70 5,25 7,25 3,60 Conversie der 6«/0 Goudleening 1883 in obligatiën der Goudleening Emissie 1893. in effecten, zichtigheid toe te schrijven. De ploegbaas was namelijk in de meening, dat de goederentrein van half zes reeds binnen was en liet een gedeelte der lijn opbre ken, om nieuwe bils te leggen. Terwijl men hiermede bezig was, kwam de trein (die een half uur in vertraging was) aan stoomen. Wegens de vaart hielp geen lemmen of stoppen, zoodat de trein uit de rails liep. De toestand van den lemmer Bak is minder gunstig daar hij ook inwendig gekneusd is. De boot uit Rotterdam bracht Don derdag te Schoonhoven een paar als echte dandy's gekleede oplichteis in de stad, die er expres op uitgegaan wajen om daar, bij gelegenheid van de kermis een fikschen slag to slaan. Bijzonder gelukkig waren ze niet. In de heiber gen vonden ze evenmin als op de boot liefhebbers om een kaartje te leggen en een der „heeren", die een ander spelle ije in de open lucht begon, kreeg de heilige Hermandad aan lijf en koos het hazenpad. De ander, zoo plotseling door zijn kameraad verlaten, ging ker- mishouden met eene eerzame boe rendochter van buiten, die bij stormen derhand voor zich innam, zoo zelfs, dat ze zich al heel gauw 6en gouden ring van den vinger liet streelen, die de slimme vrijer met een verliefden blik aan zijn eigen vinger stak. Na een be zoek aan een paar heibergen had mijn heer er blijkbaar genoeg van en poetste hij stilletjes de plaat, en toen zijn liefje werd aangemaand om te betalen, bleek, komst van Haarlem vernemende, dat de politie zich met de zaak bemoeide, keer de onmiddelijk terug en was bi] nader ondeizoek ook ïeeds uit Haarlem ver trokken. Na tot den avond te hebben gewacht keerden de bedrogen arbeiders misnoegd huiswaarts. De bezoekers van een tent, staande op de kermis te Aalsmeer weiden Viij- dag onaangenaam veirast. 'tWasonge veer acht uui. Een atbleet zou zijn ver bazingwekkende toeren met twee vijftig ponders gaan verlichten. De muziek speelde lustig, de toeschouwers verkeer den in gespannen verwachting omtient do komende dingen steeds meer nieuws gierigen traden naar binnen, uitgelokt ook door de bekendmaking van een clown, dat na afloop dooi het geheele gezelschap een ballet zou worden uitgevoerd, tot op eens een krakend geluid werd vernomen. De tent, blijkbaar niet in staat om zoo veel bezoekers te dragen, week achter over en het geheele stelletje balietteerde omlaag, voor een deel in de achtergelegen sloot. Geen daverend applaus, maar al gemeen gejammer van kindeien, die on der de planken waren gerankt, ot in het water lagen te spartelen. Vrouwen vie len in zwijm, mannen zochten hun vrou wen moeders haar kinderen, vrijers hun liefjes, doch velen te vergeefs. Niet, dat er waren omgekomen, doch velen hadden zich uit hun benarde positie dadelijk we ten te redden zonder gezien te worden. De mare des onheils verbreidde zich in een oogwenk over geheel het dorp. Ie- water, dasverkiezende met suiker aange mengd. Binnen een half uur zijn de pijnen verdwenen en dan geve men war me kamillenthee, bij gemis daarvan da woen semboengof des noods warm water. Dit is echter niet volstrekt noodig De hoofdzaak is, de oogenblikkelijke toedie ning der Ammonia. Sedert tal van jaren is dit middel bij- honderden gevallen aangewend, en nim mer heeft het gefaald. Ook bij de he vigste aanvallen volgde genezing steeds binnen het halt uur, doch waarbij dan wel eens een tweede dosis van de drop pels noodig was. De aanleiding tot de eerste toediening van dit middel was het feit, dat de uit gebi aakte en ontlaste stoffen bij aanval- len van cholera steeds zeer sterk zuur leageeien en de gedachte, dat een abnor male voi ming van een zuur (welke als onmiddellijke oorzaak der cholera-ver schijnselen, door do toediening van een alkali kon geneutraliseerd worden, lag dus logisch voor de hand. Moge deze „theorie" onjuist zijn, ze ker is het dat de uitkomsten, bij de toe diening van het middel, geen twijfel over laten of het is specifiek. Wenschelijk ware dat, bij aanwending de uitkomsten werden openbaargemaakt; zogt de die in het Dagblad op dit middel de aandacht vestigt. Boter per kilo 1,20 Eieren per 100 stuks 3,40 HULST, 11 Sept. Middenprijs per 100 kilo. Rarwe Togge Wintergerst Zomergeist Haver Erwten Paardenboonen Duivenboonen Witteboonen Bruineboonen Boekweit Lijnzaad Aardappels dat hij er ook nog met hare welgevulde dereen spoedde zich naar het toone8l van beurs van door was gegaan. De politie kreeg onmiddellijk kennis van het geval, en terwijl het meisje zal te treuren op de puinhoopen van haar kortstondig en zoo wreed verwoest geluk, hield haar wanorde. Terwijl het reddingswerk in vollen gang was, klonken van den straatweg weer de tonen der theater-muziek ter oplustering van de voorstelling, die in de ontrouwe minnaar een wedloop met de open lucht weid voortgezet, politiedie hem eindelijk te pakken De directie was hiertoe genoodzaakt, kreeg en hem een plaatsje bezorgde in wijl het publiek begrijpelijkerwijze met het arrestantenlokaal onder het stadhuis. Op en om de Prins Hendrikvan de stoomvaartmaatschappij Nederlanddie Zaterdagochtend van de Handelskade te Amsterdam naar Batavia vertrok en de eerste voorstelling alléén geen genoe gen nam. Ond«r badgasten te Spa, vertelt de Münch Neust. Nachrdoet thans het verhaal over een vroolijk avontuur van den koning van Belgie de ronde. Op een waarop te Genua de gouverneui-generaal rit in de omgeving verliet koning Leo jhr Van der Wijck en zijn gezin zich zullen inschepen, beerschte tegen het uur van vertrek groote drukte. Op de kade stond het zwart van men- schen. familieleden en vrienden, ook van do 70 kolonialen, die aan boord waren en de reis maken onder commando van den majoor der infante)ie van het Indi sche leger van Bijlvelt pold te Pépinster zijn rijtuig om ondanks de dreigende wolken den weg naar Spa te voet af te leggen. Met omgeslagen broekspijpen liep hij met zijn adjudant die eveneens in burgerklceding was, langs den straatweg, toen bij het gehucht Spin he plotseling een verschrikkelijk onweer losbarstte Te Spinhe vindt men slechts eenige hutjes en een armzalig xroegje, Koolzaad vaD 106 Boter per kilo 1.15 Eieren per 26 stuks 1,05 Er waren ter markt te koop gesteld 77 stuks hoornvee; verkocht 55 45 varkens; verkocht 45 ROTTERDAM, 11 Sept. Tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Haver Paardeboonen Bruineboonen 8,25 2.25 5-25 5,75 4,10 3,75 6,50 8,50 Op het schip zelf waren er velen die dat tot opschrift droeg: assurance verwanten of vrienden nog eens de hand contre ia soif." Et contre la pluiezei kwamen drukken en tevens geiegenheid de de koning lachend, het kroegje bin- vonden de dekhütten te bezichtigen, die voor den gouverneur-generaal zijn ge bouwd. Deze hutten zijn zeer eenvoudig en tevens hoogst genefelijk ingelicht. Zij zijn van teakhout gebouwd en be vatten alles'wat op eene zeereis noodig kan zijnruime slaapplaatsen en de noodige gelegenheid tot berging. Zij wor den electrisch verlicht. Een badkamer, vijffrancstuk met zijn beeldenaar. Nau- dadelijk aan de hut grenzende, laat niets wehjks had zij het muntstuk bekeken, te wenschen over. Ook de kapiteinska of triomfeerend het in de hoogte hou mer, die den gouverneur-generaal gedu dende, riep zij lachend haren man toe rende de reis als zit- en werkkamer »Hij is het!" »Hij is het," riep nu dienst zal doen, is ruim, luchtiger, keu 'ook de man, op den koning toesnellende nentredende. De herbergierster biacht de gevraagde veiversching en zeide dan in ouvervalscht Waalsch tot haar man, die achter het buffet de courant las „De visage van dien langen kerel heb ik meer gezien »Ja, ik ook," meende de man. Toen de regen ophield, riep »de lange kerel" de vrouw en gaf haar een Als een bewijs dat best Noord-Hol- landsch vee in dezen tijd nog goede waarde heeft, kan het volgende dienen: de heer de Goede Hz. in de Beemster, verkocht eenen 17® jarigen stier voor 400 aan eenen fokker in Zuid Afrika. Uit het verslag over de werkzaam heden van het rijksproefstation te Breda blijkt dat in raapkoeken een paar malen aanzienlijke hoeveelheden mosterd zaad aangetioffen werdende inzenders werden gewezen op den nadeeligen in vloed, welke deze onzuivere koeken op het melkvee kunnen uitoefenenmet gries had zich een vergiftigingsgeval bij koeien en schapen voorgedaan het mi croscopisch onderzoek toonde aan, dat bijmenging van bolderik agrostemna gi- thago) de oorzaak der vergiftiging moet zijn geweest. Eenige monsters karnpoeder, van uit Middelburg in den handel gebracht tegen vrij hoogen prijs, bleken bij onderzoek te bestaan uit circa 88 pCt. keukenzout pCt vocht, pCt in water oplosbaar en plm. pCt organische stoffen. Dat een dergelijk waardeloos poeder een middel kan zijn om zoet te karnen is, zooals van zelf spreekt, niet mogelijk is daarom wel vreemd, dat een aan tal landbouwers zich hebben kunnen la ten vinden om den verkooper een attest te geven, waarbij zij de goede werking van dit poeder getuigen. Een dergelijk waardeloos product, uit Amerika afkom stig en door een Amsterdamsche firma in den handel gebracht om het zuur wor dGn dor melk tegen te gaan, bleek uit boorzuur en borax te bestaan, stoffen die in onvervalschte melk niet thuis hooren. Een onderzoek omtrent de werking Voor de vele bewijzen van deelneming ons. na zoo smar telijke slagen, bij het verlies van onze veelgeliefde Moeder en Zuster opnieuw betoond, betuigen wij onzen innigen dank. Uit aller naam, HARINCK. rig ingelicht. (Hbl) Te Spaarnwoude werden Woensdag door een vreemdeling, die voorgaf belast te zijn met den aanleg van den tramweg naar- Purmerend, dertien Haarlemsche arbeiders aan het werk gesteld Met handteekening heelt bezichtigd, dat de om hem het geld terug te geven „Voor mijnheer Majesteit, kost het niets...!" Hartelijk lachend stak de koning hel vijf francstuk weer in den zak. Hij vertelde te Spa het gebeurde en thans is daar geen badgast, die niet een bezoek heeft gebracht aan het kroegjei'assuran- toog men aan den arbeid om voorloopig het terrein af te zetten, hst loon was bepaald op 18 cent per uur, en den vol genden dag zouden er nog een twintig tal arbeiders bijkomen. Intusschen waren die werkzaamheden door den gemeente-veldwachter opge merkt, die, na informatiën bij gemeente en polderbestuur en genie, de manschap pen sommeerde te eindigen, waaraan on niiddelijk werd voldaan. De baas van het werk, op zijn terug koning den dag na zijn bezoek aan den herbergier had gezonden. In een der Indische bladen wordt een nimmer falend middel ter oogen blikkelijke genezing van de hevigste cho- ldra-aanvallen aan de band gedaan, Neemt, schrijft men, Ammonia liquida doe daaibij ongeveer een twintigste ge deelte (in volume) pepermunt olie, schud goed door, en geeft daarvan den lijder 15 20 droppels iu een half bierglas met der bouillie bordelaise als middel do gevreesde aardappelziekte; wei- gelijk gemaakt door medewerking den heer Kiel te Hoek. De kwaliteit der wel en niet bespre au aardappelen bleek dezelfde de opbrengst was van de besproeide aanzienlijk hoo- ger dan van de niet besproeidekoper zouten konden in de besproeide aardap pelen niet worden aangetoond. AXEL, Sept. Oude Tarwe 6,50 Tevens maken ondergeteekenden be kend, dat zij de ZAKEN op deiizelfdeji voet vooitzetten, en bevelen zich aan in de gunst eD het vertrouwen, welke hun ne ouders zoovele jaren genoten hebben. HARINCK. HARINCK. HARINCK. Ml HARINCK. Axel, 13 September 1893. Aan de houders van obligatiën der Goudleening 1883 wordt de gele genheid gegeven hunne stukken voor gelijk nominaal kapitaal in te wisselen tegen obligatiën eener nieuwe Russische leening, welke uitsluitend voor deze con versie wordt uitgegeven onder den naam vanGoudleening Emissie 1893. Bij ondergeteekende is van heden af de gelegenheid tot conversie opengesteld, terwijl bij hem alle inlichtingen dienaan gaande te verkrijgen zijn. tot en met Vrijdag aan de Axelsche Sassing eene lading voor Nieuwe Tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Haver Erwten paaideboonen Koolzaad 6,50 4,50 7,30 6,50 7,75 0,00 De Notaris Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van PÏETER DE KOEIJER, landbouwer aldaar op Zaterdag 23 Sep tember 1803, des namiddags ure in het openbaar verkoopen EENE PARTIJ ui, den boomgaard der door hem be woond© hofstede in den polder Be oosten,blij benoorden, gemeente Axel. Ta vergaderen op de hofstede. 4,80 7,10 6,25 6,25 6.75 7,50 0,00

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 3