MÖDISTE.m |plg3B ie collectie loc Ganglantaarns, Loop- en Munrlainpjes, lene DE BAZAR. Tijusoiuif! mor Fraaie Miertea. Uitere uebr. belinfante 343ste Staatsloterij. een eiken POMP, Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Advertentieis. Heden Ontvangen GAST. Axel W1ELAND. is het beste middel tegen allerlei ongedierte tie doet ijverig onderzoekterwij) de justitie uit Middelburg, vergezeld van des kundigen, gisteren aldaar aankwam om een onderzoek in te stellen. In verband met dezen moord is ge hoord en naar het huis vaD bewaring aldaar overgebracht Michiel Lampier, land mansknecht te Groede. Cl) Predikbeurten te Axel. Zondag September. Ned. Herv. Kerk. Yoorm. uur: Lezing eener Predicatie. Nam. uur: Ds Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk Voorm. uurDs Wolf. Nam. uur: Lezing eener Leerrede, Avonds half uur: 'Ds Sieders. Kerk Voorm. uur: Lezing eener Predicatie. Nam. uurDs Wolf. Zooals blijkt uit de officieele mededee ling van den burgemeester van Rotter dam hebben zicb nu, van het ontstaan der ziekte op 21 Augustus af, 13 geval len van cholera voorgedaan, waarvan met doodelijken afloop, terwijl lijders in behandeling blijven. Te Gorinchem is Woensdag een geval van cholera asiatica geconstateerd bij een kolendrager met doodelijken afloop. Te Kralingen heeft zich gisteren vond een geval van cholera asiatica met doodelijken afloop voorgedaan bij eenen molenaarsknecht. Van Woensdag ochtend tot gisterena vond zijn te Leerdam personen aan gegeven als lijdende aan Aziatische cho leralijder is gestorven. Dat een boom in een jaar twee maal bloeit is al bijzonder maar te Loon op Zand (N.-Br.) doet zich het geval voor dat een appelboom driemaal heeft gebloeid De eerste vruchten zijn bijna rijp, die van den tweeden bloei zoo als een knik ker en de vruchten van den laats ton bloei zijn reeds geschapen. Het zoontje van te Gemert was bezig met het oplaten van zijn vlieger. Hij wond het touw eenige malen om den bals; plotseling komt een rukwind en snoert hem bijna de keel dicht. Zijne kameraden dachten aan een grap en dansten om bem heen. doch gelukkig kwam er iemand die, hem bevrijdde. Men meldt uijr Aimsterdam aan de Ct.: De kwade practijk van goederen te koopen en indien ze aan huis zijn be zorgd, niet te betalen, neemt bier zoo zeer toe. en de magazijnhouders schijnen zich in deze zoo gemakkelijk te laten verschalken, dat voor huizen waarvan de bewoners zich op dit punt berucht heid hebben verworven, van overheids wege politie-agenten worden geposteerd, die de winkelknechts waarschuwen, de hun ter. bezorging gegeven goederen niet af te geven. Zöo brutaal en gevaailijk z\jn deze klanten, dat toen Dinsdag de heer stoffeerder, met zijnen knecht zich aan de woning van een dezer niet- betalers vervoegde, om betaling van ƒ800 voor een geleverd ameublement enz., hy van de bewoonster de besliste verzeke ring verkreeg, dat zij volstrekt het plan Diet had te betalen. Het ameublement was' trouwens niet meer in buis. Alleen herkende de leverancier het karpet op den vloer als zijp' eigendom. Zijnen knecht last, gevende het karpet weder mede te nemen en zelf ook bukkende om het op te nemen, sloeg de bewoon ster hem met een hard voorwerp zoo op het hoofd, dat de tr.au, na eeD oo- genblik van bewusteloosheid, naar zijne woning moest worden vervoerd. Eene aanklacht is ingediend, doch alleen met het oog op de mishandeling. Ten op zichte var: de betaling der geleverde goe- /dereu staat de justitie machteloos. Vóór het vertrek van de troepen uit de legerplaats te Laren, brak in eene naburige hoeve waar paarden der veld artillerie waren gestald, in den afgeloo- pen nacht een zware brand uit. De hoe ve werd nagenoeg geheel in asch gelegd en paarden kwamen in de vlammen om. De luchtreiziger Leon Mary zou Maandag ter gelegenheid van de land- bouwfeesten te 's-Hertogen bosch, aldaar opstijgen. Al aanstonds kreeg de ballon zulke scheuren, ook omdat deze met de takken in aanraking kwam, dat de rei ziger vlak bij 's-Hertogenbosch op een weiland daalde, Hij kreeg nochtans geen letsel, evenmin als zijn medereiziger, een luitenant der cavalerie. Maandag avond reed de Raad van Oudepekela met. een voer kwelder door Beerta, toen eensklaps een der ra deren uit den wagen liep en de voerman met een gedeelte van den kwelder en de zeis naai beneden viel. Ongelukkig drong de zeis door het lichaamtengevolge waarvan de man bijna oogenblikkelijk een lijk was. Te Oostermeer werd een knaapje van twee jaren, dat ongemerkt eene teug kokende koffie uit den op tafel staanden trekpot had genomen, daardoor inwendig zoo vreeselijk verbrand, dat het, in weer wil van spoedig aangebrachte geneeskun dige hulp, een paar dagen later onder hevige pijnen is gestorven. Van 18 tot en met 31 Aug. Axel. Huwelijks Aangiften. 30 Ar- thur Josephus Temmerman, (Hoofdplaat) 26 jm. en Irmia Maria van Acker, 17 jd. Huwelijksvoltrekkingen. 17 Pieter Adriaan van Hoeve, (Terneuzen) 26 jm. en Johanna Wieme», 22 jd. 24 Oeta vianus Fermont, 27 jm. en Pelagia Maria de Witte, 25 jd. Öebooiten. 16 Reinier, van Rei- nier Scheele en Elisabeth Maria de Brui) ne. 17 Krijn, van Jacobus Verstraten en Johanna Pieterneüa de Kraker. Ber nardette, van Alouisius Strijdonk en Maria van Bellen. 22 Jan, van Pieter Schuitvlot en Sara van Drongelen. 21 Cornelis Marinus, van Huig Jongejan en Suzanna Mertens 27;Johanna en Fran 9ois, cl. van Pieter van Dixhoorn en Adriana van Dixhoorn. 28 Marinus, van Willem Dieleman en Janneke Eg gebeen. 29 Adriaan, jvan Johannes Kotvis en Maria den Hamer. Petrus Gerardus, van Hubertus Claessens en Maria Elisabeth van Campen. Overlijden. 16 Janneke Witte, 16 van Marinus Jacobus en CorneliaJan sen van Rosendaal. Anna «Susanna Ha inelink, nmd. van Krijn en Susanna van Drongelen. 17 Adriana van de Wege mnd. van Jan en Barbara'de Poo- ter. 17 Dina Cornelia Wiemes, oud mnd. van Cornelis en Maria Cornelia Koekkoek. Levina Wilhelmus, 77 weel., van Daniël van den Berge. Adri ana Wairave, 76 wed. van HubertuS Haiinck. 19 Adriana Janneke Verschel ling, mnd. van Anthonij Cornelis en Susanna Ollebek. 23 Gilles der. Deurwaarder, 36 echtg van Leuntje Buijze. 29 Magdalena Jonk man, 76 echtg. van Pieter Johannes Samijn 30 Willem Dekker, 35 echtg. van Dingetje Riemens. 31 Francois Haak mnd. van Pieter en Keeltje Diele man. Grijzen van ƒ100 en daarboven, Trekking van Dinsdag 29 Aug. 200 10712 11191 100 538 Trekking van Donderdag 31 Aug. 100 no. 2762 3058 DORDRECHT, 31 Aug. 6,00 4.00 4,00 4,30 4,30 0,00 Overm. en Rogge Overmaassche Gerst Haver Paardenboonen Duivenboonen Witte Boonen Bruine Boonen 0,00 0,00 6.40 4,70 4,70 4.70 5,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 De Ondergeteekende beveelt zich beleefdelijk bij het geach te Damespubliek aan als Zij is ook niet ongenegen om aan huis te komen werken, bolovende eene nette bediening. MARIA CLAESSENS, Korte Weststraat Axel, Sept. 1893. meter 26 centimeter lang-, bij VERBRUGGEN te Axel. PAS ONTVANGEN enz., aan lage prijzen. Axel, Aug. 1893. eene mooie sorteering De Notaris Dregmans, te Axel, zal op Donderdag October 1893, des namiddags ure,;in de herberg bewoond Goqr Pauwels te Sas van Gent, te koop aanbieden Koop MWUW Ij SCHUUR, ERF en TUIN, alles te Sas van Gent, tegen het nieuwe kanaal, ka-» dastraal bekend in sectie nummer 569 en 573 ged., groot ongeveer 26 aren 10 centiaren. Koop Ongeveer 24 aren 15 centi aren TUINGROND, gelegen al» voren, kadastraal bekend in sectie nummer 573 ged; Koop Ongeveer aren 70 centi 'aren TUINGROND, .gelegen als voren, kadastraal bekend in sectie nummer 573 ged. 'Koop Ongeveer aren 75 centi aren TUINGROND, gelegen als voren, kadastraal b'ekerid in-sectie nummer 573 ged. Koop Ongeveer aren 25 centi aren TUINGROND, geiegen als voren, kadastraal bekend in sectie nummer 573 ged. Koop Een WOONHUIS en ERF, gelegen als voren, kadastraal bekend in sectie nummer 572. Voorschreven goederen zijn in gebruik te aanvaarden koop bij de betaling der kooppenningen, koopen en Da het rooven der vruchten in dit jaar, koop op November 1898. Grondlasten voor koopers met ingang van Januari 1894. Onkosten dagen. Betaling koop som weken. van echt kleurig Katoen,, Prima-Katoen, Zaneila, Zanella Prima, Gloriosa, Satijn de Chine, enz. enz. Allen met prachtige stokken. Voor Kinderen van af 0,80. Dames 1.00: Heeren 1.20. Uiiverlcoopers genieten flink rabat. per uvs. Alom gewaardeerd is het Dames- Modetijdschrift Duizüiulo teekeningen van Liamcs-Moilos au 'Handwerken. Vele 'snijpatronen. ieder No. een kosteloos Bijblad, bovattende Mode-kronisk, Feuilleton üji Yana. Per Nrsportvrij 1.25 U,50 por kwartaal. 's-Gravenhage. 25000 no. 19155 5000 18126 1500 6731 400 6037 6121 8261 14891' 100 I7 327 1057 3682 1364 15320 16999 19689 Trekking van Woensdag 30 Aug. 1000 no. 5774 400 12824 De bewijzen van echtheid van het wonderbaarwerkend Zacherltn zijn: De verzegelde "flesch. De naam>ZACHERL" Prijs per flesch: 25 en 50 ets en De »Zacherlin-bezuini- ger" 40 ets. Depothouders: MELKMAN, Axel; TOLLENAAR, Terneuzen en VAN STRIJDONC, Mulst. DEGELIJK 37© Jaargang •DOELMATIG fl.~ GOEDKOOP Met ti gekleurde, platou 5t> 1.75 Met geknipte patronen «1.50; „1.75

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 3