Roerende en Onroerende Goederen, Ook ongeroot Vlas. Openbare Yerkooping. BEESTIA Landbouw- en Melkgereedschapn. 343ste Staatsloterij. 8f- Rechtszaken. Handelsberichten. Advertentien. 5,25 4,7o 7,60 6,7-5 7.50 Jacs DREGMA.NS. 'Cholera aziatiea overleden schippersjen- "gen, te Heukelom, vermoedelijk in de Linge geraakt zijn. Volgens de officieele opgave van Zon dag kwam in de laatste vierentwintig uur geen nieuw cholera-achtig geval in het hospitaal Stuyvenberg te Antwerpen voor. Volgens bet -bulletin der Réforme van Zondagmiddag, ging Vrijdag voorbij zon der dat een nieuw cholera-lijder in het hospitaal te Antwerpen weid gebracht. Eerst tusschen Zaterdagavond zes uur en Zondagmorgen tien uur werden di ie per sonen, door cholera aangetast, naarStuy venberg overgebrachteen Zweedsch matroos en twee kinderen. Bovendien werd naar het nospitaal ver voerd het lijk van een choleralijder, in een logement in de Drie Snellenstiaat gestorven In hetzelfde logement kwam acht tien dagen geleden eveneens eers ziektegeval gevolgd door den dood voor. Zondagmorgen waren rog acht cholera lijders in Stuyvenberg in behandeling. Te Hemixem en te Merxem en in ver scheidene andere gemeenten in den om trek kwamen eveneens een paar geval len voor. In de Hongaarsche gemeente te Szol- nok, niet ver van Budapeat verwijderd, werden 102 personen door de cholera aangetastvan deze waren er 79 over leden en reeds hersteld. Geheel tegen de orders der directie heeft-de boekhouder van het hotel Kur haus te Scheveningen zich Donderdag avond begeven in de lift, vermoedelijk om daarmedb naar boven te gaan. Eerst kort in zijne betrekking geplaatst, scheer, bij met de behandeling van het toestel niet bekend, tengevolge waarvan bij met zijn lichaam tusschen muur en lift geiaakle en den dood heeft gevon den. Ten behoeve aer nagelaten weduwe en kinderen van den boekhouder, is onder de gakten die op het Kurham en in het Oranje hótèl logeeren eene inschrijving geopend, die, naar men bericht, reeds een belangrijk bedrag aanwijst. Graaf De Ramaix, lid der Belgische Kamer van afgevaardigden, vroeger se cretaris der Belgische legatie te Gra- venhage, is in de residentie aangekomen. De beer De Ramaix, secretaris generaal en een der voornaamste voorstanders van de tentoonstelling, welke in 1894 te Antwerpen zal worden gehouden, is voor nemens verschillende plaatsen in ons land te bezoeken, ten einde onze nijveren op verschillend gebied aan te sporen aan die tentoonstelling deel te nemen. De betrekkingen, welke graaf De Ra maix, tengevolge,, van zijn langdurig ver blijf in ons midden, met vele onzer land- genooten hdblt weton te onderhouden en zijn grondige kenms van onze nijverheid waarvan zijn bekend werk la Néerlaitde industrielle een schitterend getuigenis heett gegeven, zullen hem zekei beter dan iemand anders in staat stellen zich met succes te kwijten van de taak, dje hi] op zich heeft genomen. "Wat de tentoonstelling zelve betreft, haar welslagen is volkomen verzekerd. De koloniale afdeeling zal daar vooral een belangrijke rol vervullen. Woensdag had hij sterke strooming der Oude Haven te Schoonhoven, viouw het ongeluk in het water te vallen in de nabijheid van het Militair hospitaal, waar zich juist bet zoogenaamde diepe „Meikgat" bevindt. Geheel ongezien drijft de vrouw af; alleen oen gil doet vermoeden dat er een ongeluk gebeurd is. Buiten gekomen, blijkt het den wak keren adjudant Meskei, administrateur van het Militair hospitaal, en den ser- geant-geëmpioyeeule Van Deukeren, dat zich een mensch in levensgevaar bevindt; zonder zich te bedenken springen zij te water, en redden samen, na veel inspan mng de drenkelinge. /In het huis van den administrateur gedragen, werd haar de eoisfce hulp ver* /Jeend door den chef van net militair hos pitaal den officier van gez. Ie kl. Kühne, en eerst na verloop van een uur kon zij weer naar huis teiugkeeren. Een woord van hulde en lof voor den 62jarigen heer Mesker, die reeds zesmaal het geluk had een natuurgenoot van een wissen dood te ïedden en voor den ser geant Van Deukeren is hier niet mis plaatst. Reeds vroeger beloonde de Maatschap pij „Tot Nut van Algemeen" den heet Mesker met de zilveren medaille voor redding van drenkelingen Hoe onvoorzichtig het is ompetio leum bij een brandende lamp te doen, bleek dezer dagen weder ten duidelijkste te Lonneker. De echtelieden Wagelaar kwamen, met hun 12iarig zoontje, 'sa- vonds van een bruiloft. De moeder steekt een lamp aan, doch bemerkt dat er geen petroleum genoeg in iszij ge lastte haar zoontje er wat bij te doen, waai op deze dit deed. Plotseling spatte de lamp uit elkaar en staat het jongetje in lichte laaie zijn ouders komen op zijn angstgeschrei toe snellen en blusschen hem zoo spoedig mogelijk, maar hij had reeds zulke brand wonden bekomen, dat men voor zijn le ven vreest. Een bardlooper, tehuis behoorende te Amsterdam, maakte het Donderdag der politie te Dordrecht bijzonder lastig. Na door een inspecteur gearresteerd en aan het bureau gebracht te zijn, waar tegen hem proces-verbaal werd opge maakt, werd de 20-jarige jongeman ern stig gewaarschuwd zijn zoogenaamd be roep niet verder uit te oefenen, maar brutaalweg gaf hij ten antwooid, dat zulks hem hoogstens eene bekeuriug kon kos ten, waarvoor hij een paar dageR achter slot ging, zoobat hi] dan meteen voor niet den xost had. Werkelijk bleek dat mans overtuiging te zijn want nauwe lijks was hij weer in vrijheid gesteld, of hij begon zijn verboden geldwinning op nieuw, zoodat de verschillende politie agenten, die hem daarmede bezig zagen hem bekeurden en hij dus eerstdaags eene reek» van straffen kan tegemoet zien, welke hem vermoedelijk wel eemge weken vrijheid zullen kosten. Ct.) Zaterdagavond was aan de Hoogen zeedijk te Kralingen een verver bezig met hel verrichten van werkzaamheden aan den vooi gevel van een pand, toen plotseling de stelling kantelde, de man naar beneden stortte en met het lichaam op een ijzeren hek terechtkwam. De ijzeren pennen drongen den ongelukkige het lichaam. Bewusteloos werd hij naar binnen gedragen, waar spoedig ge neeskundige hulp werd verleeend. De man werd na verbonden te zijn door de politie per brancard naar zijne woning in de Catharinastraat overge bracht. Men schrijft aan het uit Londen De Britsehe regeeiing levert het bewijs, dat het baar ernst is met de uitroeiing van veeziekten. Er had zich geval van besmettelijke longziekte voorgedaan te Dundee, en het bleek, dat het zieke beest uit Ierland was gekomen. Toen werden alle andeie beesten, die tegelijk overgebracht waren en zich op eene boerderij te Glasgow bevonden, bene vens alle andere runderen, die met deze beesten in aanraking geweest waren, ge slacht, in bet. geheel 200. Ook tegen het miltvuur wordt krachtig opgetreden. Zoo werden in Avington Park bij "Win chester 118 runderen en paarden al- gemaakt, omdat het miltvuur er uitge broken was. De eigenaar krijgt de volle waarde der boesten, die bij onderzoek niet ziek Wijken te zijn on de halve waarde der zieke beesten, en men rekent dat hij in het geheel 2000 pst. te ont vangen heeft. Varkenskoorts heerscbt nog op groote schaal, en ook deze wordt krachtig be streden. Een wetsontweip is reeds in het lagerhuis aangenomen en thans in het hoogerhuis in behandeling, volgens hetwelk schadevergoeding zal toogekend worden voor de afgemaakte beesten, de heltt der waarde voor die, welke ziek bleken, en de volle waarde voor de ge zonde heesten, Naar de laatste berekeningen be diaagl de papiei productie op de geheele wereld jaarlijksch 1.800.000.000 pond. De helft van dezen vooimaci woidl ge bruikt om te bedrukken. om te be schrijven en het overige deel voor andere doeleinden. De ïegceiingen gebruiken 200 millioen pond, bet onderwijs vordert 180 millioen. de handel 240 millioen, de industue 180 millioen, de particuliere correspondentie 100 millioen en de druk kerijen 900 millioen pond. Er zijn 3900 papierfabrieken, waarin 90 000 mannen en 180.000 vrouwen arbeid vinden 100.000 personen houden zich met den lompenhandel bezig. In ons voiig nummer namen wij een belicht over uit een Gentscb blad ver hetgeen gebeurd zou zijn met den schipper der Jonge Emiliewiens vrouw stervende lag aan cholera. In een uitvoerig schrijven aan het blad teekent de heei Lippens, burgemees ter van Gent, onder mededeeling der feiten, protest aan tegen het onnauw keurig verslag van het gebeurde. Een vreeselijke brand heeft de rue Carrel te Rouaan vernield. Gioote houtwerven, twee entrepots met spirit ualiëu, 25 huizen enz. zijn een prooi der vlammen geworden. Verscheidene personen zijn gekwetst. De schade wordt op drie millioen franc geschat. Arrondissement#-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in bare zitting van 25 dezer de volgende vonnissen uitge sproken oud 22 en oud 19 visschers te Cauter, Cliuge, zijn ter zake van mishandeling vrijgesproken oud 41 en oud 23 landbouweis te Graauw, zijn wegens als voren de le vrijgesproken, de 2e ver oordeeld tot maand gevang. oud 40 visscher en schip per te Graauw, is ter zake van strooperij vrijgesproken. De rechtbank te Middelhui veroor deelde Viijdag jl. wegens brandstichting 15 koewachter te Hulst, thans aldaar gedetineeid, tot jaar en 41 weikman te Teraeuzen mede aldaar gedetineerd] tot maanden gevangenisstiaf, boiden met in mindering brengen van den tijd, in verzekerde be waring doorgebracht. Prijzen van ƒ100 en daarboven. Tiekking van Maandag 28 Augustus. 2000 nO. 174SO 1500 1000 200 100 148P 2025 2522 14076 17065 12332 14554 18928 962 7898 17233 17399 17785 AXEL, 26 Aug. Witteboonen Bruineboonen Boekweit Lijnzaad Aardappels Koolzaad vau 106 Boter per kilo 1.15 Eieren per 26 stuks 0.90 Er waren lei markt te koop gesteid 68 stuks hoornvee; verkocht 33 39 varkens; verkocht 31 ROTTERDAM, 28 Aug. Oude Tarwe Nieuwe Tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Haver Erwten paardeboonen Koolzaad Botei per kilo 6,50 4,50 7,25 6,50 6,50 7.50 7,75 0,00 1,20 3,20 0,0() 4,25 3,75 3,75 2,25 0,00 7,50 5.75 4,90 4,60 4,25 3,75 0,00 8,75 Eieren per 100 stuks/ HULST, 28 Aug. Middenprijs per 100 kilo. Tarwe Rogge Wintergerst Zo mergel st Haver Erwten Paaiden boonen Duivonboonen 7.2.-) 5.50 7,50 6.75 9.75 7,25 Tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Haver Paardeboonen Bruineboonen Gent, 25 Aug. Graamnaikt. De prij zen zijn opgegeven in ti anken en pei 100 kiio. Tarwe 16.—, rogge 12 gerst 16.— haver 18 tot 18.50, koolzaad 00, lijnzaad 26 tot 29, lijnzaadkoeken 21 tot kool zaadkoeken 14 tot 16. Boter per kilo 35 fr. Eieren de 26 2.35 fr. Getrouwd DE MUL Jz. EN DIELESfAN, die ook namens wederzijdsche familie betrekkingen hunnen haltelij keu dank betuigen voor de bewijzen van belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. -^^-■den 24 Augustus 1893. Ondergeteekende, Agent voor de Brand verzekering -Maatschappij »HOLLAND" gevestigd te Dordrecht, verzekert tegen vaste preiuiën. De Notaris Dreumians te Axel, zal ten veizoekevan SALuMOX DE !iRU!„J- NE, landbouwer wonende te \xel. op Zaterdag' den 16 September INkf, des namiddags ten ure, verkoopon Paarden, zwart Leiigsteveulen, kaPdiagendeKoei 'en waarvan gereed, v.mis dik van kalf, Runders, 6Kalveis, Varkens, 40 Hoenders en Hanen, jonge Kalkoenen. Wagen met ijzeren as, Karren, groote en kleine Ploeg, vijt- bulksegge, vierhalks dito, Siede, Windmolen. Snijmolens met draai ers, ook geschikt om met een paard te snijden, zwingen, Aanschijnen, eon zwinge voor paarden, stel Galg- houten, Voo-ladders, Eggebeugels, Geeselstoen met paard; Varkensbak ken, Waterbak met Goot, Stamp- bak, Fornuis, Ziften, Zabkon Maat, Bascule met gewichten, Meelkist, Baktrog, Spekladdcr, Kaam met zwaaïer, Roomtonnun, Melktonnen, BoterbakKaainbank, Teeltuin Touwwerk, Paai nluig, K.Tkussen, Tafel, 500 mutsaard, staken, kod den, Brandhout, 590 meter Prikkel draad, 1100 melei gewoon draad, nieuwen dam en eene partij Mest, en wat rneei zal worden geveild. Te vergaderen op de hofstede door den verkooper bewoond aan de brug te Axel.

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 3