343ste Staatsloterij. puike grove Ruhr-kolen. Handelsberichten. 7.3ö 6.20 7,75 ƒ11.- Advertentie!!. AXEL, 12 Aug. Oude Tarwe 7,50 Nieuwe Tarwe Rogge 5^25 Wintergerst 7,25 7,50 Zomergerst 6,25 6,50 Haver 8.50 Erwten 8.25 8,50 paardeboonen 8,25 8,50 Koolzaad 9,50 9,75 Boter per kilo 1,20 Eieren per 100 stuks 3,00 we mogen bet niet houdenEn zonder te Meppel eenige sjouwerlieden bij elkaar den dominé iets te zeggen verkoopen ze die als gewoonlijk, trek in een borrel het vlas, en brengen hem, die meer phi- lantroop dan koopman was, zijn recht matig aaadeel in de winst. De natuur ging bij de boeren boven de leer hebbende, doch platzak zijnde, daaitoegeld geen hadden. Een hunner evenwel, ze kere kwam op het denkbeeld zich voor te doen als baas bij de werkzaam heden van de in aanbouw zijnde water Dezer dagen was men bij de bout ]ej(png en bega^ deze zich te dien einde kooperij der heeren van Schyndel Daa,. Zekeren Daalman, vergnnmng hou- Co., te Katendrecht, oezig balken en (jeiic|e 0p Prinsengracht aldaar, bekend planken uit een schip te dragen. Een ^00r schenken van groote borrels, Bij gelegenheid der kermis te Hel- werd door zijn ritmeester daarvoor ge mond is aldaar geducht met het mes gevochten. De bierbrouwersknecht bekwam negen messneden over werkman vond toen tusscben de planken een gevlekte slang van ongeveer een meter lengte. Hij greep het beest achter den kop en borg het in eene kist. Zij zal aan de Diergaarde aangeboden woi- den. Vrijdagnamiddag, ongeveer half werd men aan den Folsbroekendam piot- het hoofd, waarvan twee levensgevaar lijk. Gisteren morgen is te Haestrecht de hofstede Het Huis Te Vliet afgebrand. Alleen de schuur is behouden gebleven. Te Erp (N.-B.) ging de vorige week de heer Leo van Erp, studentin de me dicynen, met een paar kameraden baden Plotseling zonk hij in de diepte weg, en alle pogingen tot redding aangewend wa ren vruchteloos. Ongeveer een uur daar na werd zijn lijk met dreggen opge haald. zc^snaamde »achtklappers." Daar ge komen stelde hij zich in genoemde kwa liteit aan de vrouw van voor, en vertelde dat bij voornemens was het werkvolk Zaterdagsavonds ten haren hui ze uit te betalen, wat door haar geloofd werd. Ha even gegeten te hebben, komen seling opgeschrikt aoor een eigenaardig eenige zijner kameraden binnen om den natuurverschijnsel. Etu dof gesuis liet zoogenaamden »baas" te spreken en vroe- zich met toenemende kracht in de met gen of ze ook geplaatst konden woi>n. zwarte en geolgerande wolken bezette Na eenig heen en weer praten over lucht hooren, en weldra rertoonde zich loon werden ze aangenomen tegen 13 oen windhoos in al hare grilligheid cent per uur, waarn^ ze allen worden en kracht. Den eersten aanslag onder- onthaald op eenen borrel. Eenige oogen nam ze op eene schuur, wai deze kwam blikken later traden een paar andere hectoliter sterken drank te staan op een verlies va.> wel 800 sjouwers binnen, die het zelfde spelletje pannen daarna werd eene houtmijt spelen, en werd hun onderwijl door den aangevallen en kon men zien, hoe de baas verteld, dat reeds materiaal per talhouten tegen den wind in de lucht spoor en vaartuig was aangekomen en vlogen, om na tal van dolle buitelingen hun den volgenden dag de aard hunner en zwenkingen weer den grond te berei werkzaamheden zou worden aange we ken. Over de Benschopsche wetering in zen. Onderwijl dronken allen maar stevig door. Yrouw die niet persoonlijk kende, geloofde al deze verhalen en zou voortgegaan zijn met borgen, ja zelfs De Koophandel van Antwerpen schrijft In ons land zijner 175,000herbergen, of eene herberg voor '36 inwoners. In 1850 waren ei slechts 23,u97. Men verbruikt jaarlijks ongeveer 16 millioon hectoliter bier of 258 liter per sterk of 109 liter per inwoner. Die cijfers geven stof tot nadenken. Het KaisGcsundheitsamt te Berlijn deelt mede dat in Assyrië de pest is uitgebroken. iie richting van het zuid-oosten getrok ken, dwarrelde al heel gauw eene massa hooi in wilde vlucht door de lucht. Vruchtboomen werden ontkroond of uit elkander geslagen, een zelfs met wor met geld te leenen, zoo niet een hunner tel en al uit den grond gerukt eu in het gezegd had, dat het nu genoeg was en water gesmakt. In een boomgaardie van zooveel te kennen had gegeven, dat mej. de wed. zag men eenen vruchtenre- de oogen opengingen en zij bemerk- ger. (wel HL. weid later opgeraapt) te de dupe te zijn van eene listig be en het afgevallen fruit voerde een wilden dachte oplichterij. Zij gaf de zaak in heksendans uit. Bij den veehouder handen der maréchaussee, zoodat de ver werden de vastgespijkerde planken van nuftige zich wei eens voor den eene brug losgerukt en her- en derwaarts rechter zop kunnen moeten verantwoor- geslingerd, terwijl hat water [daar in den den. omtrek omhoog spatte, boven de langs de slooten staande knotwilgen uit. in ai die verwarring zocht eene koe hare toe vlucht in eene sloot en een varken dat Keizer Wilhelm is Zaterdag met de Hohenzollem te Kiel teruggekeerd. Wie den jeugdigen keizer aan boord van zijn jacht ziet, zou bijna niet ge- looven een der machtigste vorsten van Europa voor zich te zien. Gewoonlijk wandelt hij, arm in arm, met de heeren van zijn gevolg; men rookt in zijn ge zelschap, ontbloot het hoofd niet als men hem aanspreekt, kortom gaat met den keizer om als zijns gelijke. Bij den tocht in Noorden gingen en de heeren van zijn gevolg nu en dan aan wal, om op afgelegen plekjes metbloote voeten op strand te loopen en steenen in zee te werpen. De matrozen van jacht zijn knappe zeelui, maar ook straft met uren strafexeiceeren. De minister van binnenlandsche zaken in Oostenrijk heeft de verordenin gen van verleden jaar tot bestrijding der cholera opnieuw van kracht verklaard. Te Mekuleezin. in Oost-Rusland zijn twee gevallen van Aziatische cholera g9 constateeid. Op een stoomboot, die Donderdag uit Braüa te Malta aankwam, hadden zich drie choleragevallen voorgedaan, waar van een met doodelijken afloop. Er is quarantaine bevolen voor alle vaartuigen, afkomstig uit Rumenië, Eu- ropeesoh Turkijede Zwarte Zee en Smyrna. Te Braïla kwamen Donderdag 14 sterf gevallen aan cholera voor, en werden 84 nieuwe gevallen aangegeven. Prijzen van ƒ100 en daarboven; Trekking van Maandag 14 Aug. 3e kl, 25000 no. 12059 1500 1000 400 200 100 5615 3788 14712 17961 13575 15980 4909 7340 13060 17953 Omtrent het bijna verdrinken van twee dames te Zandvoort schrijft een lezer aan het hoe hij er .getuige van was, dat deze gered werden vroolijke gasten/Zij spelen comedie, ook heelomaal de kluts kwijt raakte,, ^QQ]; ^0n badman van „Driehuizen", Wil- maken kunsten, zingen vroolijke liedjes volgde haar hier in. Gelukkig dat ein* jem Drayer, die reeds ontelbare malen éeu hunner treedt vaak als »dame" op. delijk de hoos het vlakke veld beieikte, lü9nschenlevens heeft behouden, zoowel Dan heeft de keizer dolle pret. De kei waar ze te midden van eene nevige ie van badgasten als van schipbreukelingen, zer laat de manschappen om prijzen roei genbui verdween. Qp rayD aanhoudend verlangen schrijft en, steenen werpen en hij gaat met de Toen de familie te Breda deze de lezer heeft hij mij onlangs een minsten der matrozen vriendelijk om week van eene wandeling terugkeerde, lijst gegeven van zijne reddingen, wier Dezer dagen was er een bezig hat dek vond zij de dienstbode op den groöd lig aantal mij versteld deed staan. te schrobbon. gen te midden van omgeworpen meu- Tot mijn groote verwondering heeft „Zeg eens, mijn zoon" vroeg de beien, linnengoed, enz. Het meisje be- deze wakkere, bravo kerel, die een vrouw [keizer „wat voer je uit?" „Ik weerde door drie mannen aangevallen te met zes kinderen heeft, nog nooit van maak dek schoon, Majesteit." »En zijn, verder herinnerde zij zich niets. De de Maatschappij tot redding van drenke boe lang heb je gisteren dienst gedaan omstandigheden waaronder men haar lingen" iets vernomen, terwijl toch ieder >Van 12 uur middags tot uur vond, in eene gesloten van buiten niet wel overtuigd zal wezen, dat zoo er morgens, Majesteit." »Nu, mijn bereikbare kamer, /terwijl de sleutel uit uit den lande daarop recht heeft, deze jongen, ga dan maar liever naar bed. HULST, 14 Aug. Middenprijs per 100 kilo. Tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Haver Erwten Paarden boonen Duivenboonen Witteboonen Bruineboonen Boekweit Lijnzaad Aardappels het raam was geworpen en terug gevon bescheiden, uitnemende man moet wezen. den werd, doen vermoeden, dat zij in XT eene vlaag van ziekelijke overspanning landbouwer Van den Bogext, zelve de vernieling had aangebracht. Hedel, had aan een kennis ZB is Baar het Ziekenhuis gebracht togenbosoh een kat present gegeven die drie jongen had. Deze laatste omstan- en verkeert sedert in een slapenden toe stand. Vijf jaar geleden kwam de heer te Standdaarbuiten in het bezit van een jongen ooievaar, dien hij groot bracht. Het dier liep vrij over het er±, en in de schuur ving hij meer muizen dan de kat. Na drie jaren gooiden kwajongens zijn poot stuk, doch de huisknecht wist een houten pootje voor hem te vervaardigen. Van deze amputatie bekwam hij spoedig en deed weder dienst zooals vroeger, soms vloog hij een uur ver. Dezer da gen kwam hij echter bebloed en ver moeid aanvliegen en bet bleek, dat ook zqn andere goede poot verbrijzeld was. Op twee houteD poolen ging bet niet, zoodat men het trouwe dier heeft moe ten doodschieten. Fin de Siècle. Als bijzonderheid bij de jongste verkiezing voor den gemeen teraad te Tilburg wordt gemeld, dat zich het geval voordeed, dat eer ingezetene, die in twee Tilburgsche couranten door »vele kiezers" werd aanbevolen, geen enkele stem bekwam. Om een borrel. Deze week stonden Het dek wordt toch weer vuil." Dat is een staaltje van keizers doen en laten. Hij gaat gewoonlijk zelf het eten van de bemanning proeven boonen, zijn lievelingskost, moot hij vooral aan tafel hebben als de equipage ze krijgt. Des digheid, meende men. zou het dier dat Zondags Md, d0 goaaaieE3t. haar jongen medekreeg, zeker tot een Bosschenaar maken. Zondag echter lag ons poesje met hare jongen weer in het oude nest in de schuur van Van den Bogert. Hoe zij den meer dan een uur laDgen weg van Herto genbosch naar Hedel met de jongen, die nog niet kunnen loopen, heeft weten af te leggen, is velen'een raadsel. Beleend is het, dat een kat de jonger, in den bek draagt, ,maar dan heelt zij ze toch beurtelings moeten vervoeren. Op aanwijzing van eenen bewoner der Jonkerfransstraat is te Gravenhage door een persoon, die, zich uitgevende voor onderwijzer, zich aan verschillende oplichterijen te Rotterdam heeft schuldig gemaakt. Bovendien pleegde hij ver schillende vervalsching-en ten nadeele van den bewoner uit de Jonkerfrans straat, in wiens dienst hij voor eene ver zekeringmaatschappij werkzaam was. Zondagnamiddag is een 17jarige jongeling uit Schore. bij het zwemmen Koolzaad van 106 13,75 Boter per kilo 1.27® Eieren per 26 stuks 0.80 Er waren Ier markt te koop gesteld 59 stuks hoornvee; verkocht 30 35 varkens; verkocht 14 ROTTERDAM, 14 4ug. oefening aan boord hij begint met een gebed, leest god stuk uit den Bijbel voor en houdt dan een korte piedicatie. De vrouw van een stierenfokker in de omstreken van Sevilla heeft Zon dag vóór acht dagen, midden op het Marktplein, een man, die haar met ont- eerende aanzoeken lastig viel en, toen zij weigerde daaraan te voldoenuit wraak overal vertelde dat zij toch ein delijk had toegegeven en zijn minnares was geworden, met een dolk gedood. Daarna bleef zij met gekiuiste armen bij den dooden lasteraar staan wachten, tot de gendarmes haar in hechtenis na* men. Van alle kanten wordt in de Spaan- sehe bladen instemming betuigd met de vrouw, die aldus de eer van haar naam heeft gewroken. Zeer waarschijnlijk dan ook, dat de gezwoienen haar zullen vrij spreken. Een kanonnier van het 2de garde Tarwe Rogge Wintergerst Zomorgerst Haver Paardeboonen Bruineboonen 6.70 4,50 5,25 3,75 4,60 4.75 3,50 4,50 0,00 0,00 Gent, 11 Aug. Graanmarkt. De prij zen zijn opgegeven in banken en per 100 kilo. Tarwe 16.25, rogge 13 75, gerst 16.— haver 19.50 tot 20, koolzaad 00, lijnzaad 26 tot 29, lijnzaiulkoeken 21 tot 22, kool zaadkoeken 14 tot 16. Boter per kilo 2.40 fr. Eieren -de 26 1.90 fr. in het kanaal van Zuüd Beveland ver- veldartffierieiegiment te Berlijn, die zijn dronken. paard voor >zwijn" had uitgescholden -fafigS"* Einde dezer week in lossing JPMS? op de Axelscbe Sassing Gedurende de lossing aan bet schip afgehaald 7,45 ot in Axel ge averd ƒ8,05 per 1000 kilo. VAN DEN BROE&E.

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 3