goed loopend Biljart Drie werken van Ds DETMAR Landbouw. burgerlijke Stand. AdverÊeutieii. Handelsberichten. Vier werken van John New ton Blansaart. Zaterdagmui gen, omstreeks kwart voor elven, reed op de Prins Hendrik kade te Amsterdam een boer met een handkar, waarop drie manden met eïe ren stonden, tegen een voorbijganger. Deze, een zeeman, werd over de onvoor zichtigheid van den boer zoo kwaad, dat hij den bestuurder van de kar aangreep en beiden aan het vechten gingen. Da delijk waren er een aantal personen die den boer hielpen en eveneens een aantal anderen, die den zeeman bijsprongen, zoodat een groote vechtpartij ontstond. Te midden van al deze opschudding nam de zeeman een voor een de drie man den eieren in elke mand zaten on geveer honderd stuks en wierp die op de straat leeg. Alle eieren natuurlijk stuk. Een aantal jongens vergastten zich aan de dooiers. Toen twee politie agenten kwamen opdagen was de zee man reeds lang verdwenen. Zaterdagmiddag te ongeveer half had op de Da Costakade te Amsterdam een treurig ongeluk plaats. Een jongen van omstreeks 11 jaar. die daar aan het baden was en probeerde op zijn rug te zwemmen, zag men plotseling in de diepte verdwijnen, omeven daarna dood te worden opgehaald. Hij werd terstond naar het gasthuis vervoerd. In de rijtuigfabriek van Gebr, Spij ker te Amsterdam is te zien een sierlijk rijtuigje Ducde Dame, in de hof kleuren beschilderd en bekleed, en bespannen met een viertal kleine paardjes, volledig op getuigd en bestuurd door de levensgroot© en geklecde beeltenis van koniDgin Wil- belmina, vergezeld van haar lievelings hond Sioell. Achterop zit een hofkoetsier in gala-livrei. Het rijtuigje heeft eiec- trische verlichting. De groep is bestemd voor eene buitenlandsche tentoonstelling. Ct.) Een clown bij Carré is door zijne vrouw aangenaam verrast door de ge boorte van drie dochters. Zij kregen de namen van Wilbelmina, Emma en Sophia. Met opgewektheid heeft Geertruida Franciena Geemke, weduwe van Schip pers, te Giavenhage, Zaterdag haar honderdsten verjaardag gevierd Zij werd verblijd met een gift van de Ko ningin Regentes en ontving voorts ook van verschillende ingezetenen stoffelijke blijken van sympathie. Dat hot onwaarschijnlijke mogelijk is, bewijst een echtpaar te Zsorabolyi in Hongarije, dat in Mei van dit jaar zijn honderdjarig huwelijksfeest gevierd heeft, indien althans dit bericht niet in een of ander dagblad wegens gemis van stof in den komkommertijd slechts tot opvulling der ruimte dienst bfeeft moe ten doen. Volgens authentieke en on betwistbare bewijsstukken zouden Joban Szathmary en zijne nog levende echtge- noote in 1793 iu den echt getredeD zijn ^en dus thans ongeveer 120 jaren oud zijn. Tot voor korten tijd voorzagen de ze oudjes door veldarbeid nog in hunne trouwens bescheiden behoeften. De langste telephOonlijn der we reld tusschen NevvYoik en Chicago zal weldra in lengte overtroffen worden dooi de nu in aanleg zijnde Zweedsche tele- pnoonlijn tusschen Malmö en Haparanda aan de Bothnische Golf. Deze lijn zal bijna 1600 KM. lang worden. Groote sensatie beeft eene anes- tatie aan het strand te Ostende Vrijdag veroorzaakt. Reeds sedert eenigen ti]d werden er bij de politie klachten inge diend over diefstallen in de badkoetsjes gepleegd gedurende het nemen van een zeebad, vooral op de uren dat het groot ste aantal baders in zee was. Donder dag nu snapte een agent een netgekleed man, terwijl hij nauwelijks een badhokje verlaten hebbende, een ander was bin nengegaan, en pakte hem bij den kraag op'het oogenbiik dat hij eene portemon naie stal. Voor den commissaris gebracht, bleek de aangehoudene een kapitein bij ,het Belgische leger in actieven dienst te zijn, wat begrijpelijkerwijze groote sen satie in de badplaats wekte. Te Leiden is een vrouw geslikt iti den jenever met mosterd. Te Maastricht zijn in de argeloo- pen week 10 personen door diphtheritis aangetast en daaraan overleden. Woensdagavond heeft op de Cein tuurbaan te Parijs een ernstig ongeluk plaats gehad. Sedert Augustus vol trekken, gelijk sinds lang van het st tion Sfc Lazare, ook van het Nooi der station treinen welke den cirkel maker, om Parijs- Te 4.58 was een dergelijke trein No. 36, samengesteld uit een vijf tiental rijtuigen alle vol reizigers, van laatstgenoemd station vertrokken nilmontant was gepasseerd, en de trein bevond zich in de tinel, bij Pére La~ chaise, op een driehonderd meter van het station Charonoe, teen plotseling de Westinghouse-reui in werking kwamen de trein tot stilstand dwong, zonder dat het mogelijk was, de oorzaak van den stilstand weg te nemen. De wisselwachter aaD het station Cha ronne, die den trein de tunnel niet zag uitkomen, schijnt nu van de onderstel ling te zijn uitgegaan, dat het signaal aan den uitgang van de tunnel, aan den kant van Ménilmontant, dat hij te be dienen heeft een afstand van 1018 niet was overgegaan, en dat dus trein No. 36 aan dien kant op het sig naal veilig stond te wachten hij Iran delt in dien zin en de volgende trein der Ceintuurbaan, trein 258, welke in- tusschen het station Ménilmontant was binoengeloopen, den weg veilig ziende, stoomt thans de tunnel in. Hoe de machinist van den aankomen den trein niet heeft opgemerkt dat de weg voor hem uit versperd was, hoede conducteurs van den stilstaanden trein niet hebben gedacht aan het gevaar, dat van den kant van Ménilmontant dreig de en dit dus niet hebben trachten te 'voorkomen, blijft de vraag. Op deze beambten en op den wisselwachter te Charonne schijnt de schuld van het on geluk te drukken. Trein 258 is ih volle vaart op den stilstaanden trein geloopen, verscnillen- de rijtuigen zijn verbrijzeld, de meeste van trein 258, terwijl een vijftigtal pas sagiers gewond zijn. tiet oogenbiik der botsing in de donkere tunnel moet ont zettend zijn geweest. Na te Charonne verbonden te zijn gewoiden, zijn alle gekwetsten, op éen na, wiens beide bee- nen gebroken waren, en die in het hos pitaal is opgenomen, naar hunne woning kunnen veivoerd worden. De weg was Donderdagochtend weer vrij. De cholera blijft te Napels vrij hevig woeden. Een officieel rapport con stateert, dat er Zondag 11. 19 gevallen zijn voorgekomen en een doodelijken afloop hadden. Volgens particuliere brie ven zijn er 52 gevallen geweest. Maandag zou ien er geweest zijn 59 ziekte- en 27 sterfgevallen. Meer dan honderd duizend personen, voornamelijk reizigers, hebben Napels sinds het uitbreken der epidemie verlaten. Plet stoomschip Araman ia, van Napels, kwam te New York aan met de gele vlag in top. Aan boord waren vijf per sonen aan cholera overleden. In Zuid Rusland zijn met het oog op do cholera de scholen gesloten. Uil dessa zijn 20 geceesheeren naar den Kaukasus, 14 naar Kieuw en 10 naar Podolië vertrokken, ter behandeling van de choi eralijders. Te Braila (Roemenie) zijn officieel 12 gevallen van cholera geconstateerd. Ver scheiden lijders bezweken. In Frankrijk heeft men er' in het laatste jaar een middel op gevonden om de seringen te kleuren. Niet de blauwe wit te maken, wat veeleer ontkleuring moet genoemd worden, maar ze ver schillende kleuren te geven, die overigens aan dit plantengeslacht volkomen vreemd zijn. De fraaiste moeten het licht he melsblauw, goudgeel/ chroomgeel, rose en lakooi zijn. Men bereikt dit doel door de afgesne den takken verschillende kleurstoffen te doen opzuigen, en het resultaat moet 7/>o verrassend zijndat men slechts bloemen van die verschillende kleuren meent te zien en door niets aan eene kunstmatige behandeling wordt herinnerd. Van 16 tot en met 31 Juli. Teiueuzen. Huwelijks Aangiften. 19 Joban Beitel, 25 jm. en Johanna van Boven, 24 jd. 20 Jan ten Hoeve, 25 jm. en Adriana Catbarina van der Hooft, 22 jd. Gijsbregt Pieter Veer man. 21 jm. en Neeltje Janneke de Ruijter, 19 jd. 27 Johaunes Pieter Tazelaar, 25 jm. en Anna Theodora Ribbens, 22 jd. 28 Jannes de Koeijer, 26 jm en JannoKe Pieternella Hame link, 26 jd. Geboorten. 16 Salomon, van Cor- nelis de Ritter en Eiisabeth van Alten. Anthonia, van Adriaan Meeusen en Pieternella Jansen 17 Michiel, van Jan Jacobus Harte en Anna Nagtegaal. 18 Gerardus Nicolaas, van Leendert Wieland en Hendrika Adriana Scheels. Jacoba Neeltje, van Jacobus Joharmes Meijer en Dina de Bruijne. 19 Andries Jotiannes, vaD Adriaan Abraham Eek man en Adriana Buijze. Jacobus jo bannes, van Frans de Mui en Janna de Meester. 22 Geertruida Pleuna, van Krijn Hamelink en Martha Klouweis. 23 Jacobus Jobannes, van Jacobus van Doeselaar en Jacomina Louisa driaansen. 25 Anna Maria, van Wil helmus Johannes Bos en Hortensia Ro salia Gijsel. Adriaan Jan, van Hen drika Wilhelmina Scheele. 26 Janna van Adriana Dieleman en Johanna de Graaf. 27 Rachel Sara Susanna, van Abraham Elias Bliek en Maria Kolijn. 29 Maarten, van Michiel Hamelink en Neeltje Eiisabeth Slagboom. 29 Leen de! Anthonie, van Jacobus Zoeter en en Adriana Visser. 31 Jobannes Arie Cor.nelis, van Geleijn Verlinde en Ca tbarina Adriana van Aalst. 30 Hendrik, van Pieter Stouthamer en Hendrika Jonkman. Overlijden. 16 Maria Johanna Maas, mnd. van Maria. 17 Adriana Schee le, 18 van Adriaan en Adriana van de Ree. 18 Jan de DoeMer, 72 wedn. van Berbera van Petegem, laatstelijk gescheiden van echt van Maatje van Dijke. 21 Frederik Isidorus Johannes van Rossum, van Johannes Jo- sephus Anthonie en Apolonia Uitden- hof. 23 Htndricus Franciscus Baart, 14 van Hendrik en Maria Josepha Win gerden. 23 Geertruida ue Fmjfer, mnd. van Marinus en Eiisabeih Wilhelmus. 22 Ceryl de Bock, mnd. van Al- pbonsius en Maria Louisa de Potter. 25 Eiisabeth de Doelder, van Jaco bus en Eiisabeth Hamelink. 26 Pieter Dirk Gilde, van Willem Pieter en Pieternella Faas. Witteboonen Bruineboonen Boekweit Lijnzaad Aardappels Koolzaad van 106 13,75 Boter per kilo 1.15 Eieren per 26 stuks 0.80 Er waren lei markt te koop gesteld 45 stuks hoornvee; verkocht 25 29 varkens; verkocht 29 ROTTERDAM, Aug. Tarwe 6.70 Rogge 4,50 5,25 Wintergerst 3,75 4,60 Zoraergerst 4.75 Haver 3,50 4,50 Paardeboonen 0,00 0,00 Bruineboonen Gent, Aug. Graan markt De prij zen zijn opgegeven in banken en pel 100 kilo. Tarwe 16.25, rogge 13 7-5, gerst 16.— haver 19.50 lot 20, koolzaad 00, lijnzaad 26 tot 29, lijnzaadkoeken 21 tot 22, kool zaadkoeken 14 tot 16. Boter per kilo 40 fr. Eieren de 26 1.90 fr. Voor de vele bewijzen van deelneming, gedurende de ziek te en bij het overlijden van mijn gelief de echtgenoote en onze zorgvolle moe der betuigen wij onzen oprechten dank. CORNELISSE en Kinderen. Ondergeteekende betuigt bij deze dank aan allen, die neb ben medegewerkt tot zijn benoeming als Lid van.den Gemeenteraad. Terneuzen, Aug. 1893. ARIE DONZE Jzn. ÜSflflSS** Ondergeteekende maakt be kend dat hij een heeft geplaatst uit de fabriek van den heer Th. deGbaauw te Bergen op Zoom. Onder aanbeveling bij elkander voor slechts ets. le. Het \Aaar geloof in Jezus Christus, werkzaam in de liefde tot God en den naaste. Tweede druk. Prijs .40 cent, voor 15 ets. 2e. Der godvruchtigen eenige troost in leven en sterven Tweede druk. Prijs 40 cent, voor 25 ets. 3e. Eenige brieven. Prijs 90 cent, voor 60 ets. AXELAug. Oude Tarwe 7,50 Nieuwe Tarwe Rogge Wintergerst 7,25 Zomergerst 6,25 Haver Erwten 8.25 paardeboonen 8,25 Koolzaad 9,50 Boter per kilo 1,20 Eieren per 100 stuks 3,00 HULST, Aug.' Middenprijs per 100 kilo ö'25 7,50 6,50 8.50 8,50 8,50 0,75 Tarwe Rogge Wintergerst Zomergeist Haver Erwten Paarden boonen Duivenboonen 7.35 6.20 7,75 bij elkander voor slechts 11.25. Leerrede over den Lofzang der Gezalig- den, uit Openb. 5:9. 2e diuk. Prijs 30 cent, voor 10 ets. Het begin en den vooruitgang van wa re genade in het hart van den mensch. 3e dr. Prijs 30 ct., voor 10 ct. Briefwisseling met Hanna More. Uit het Engelsch door Looman. Prijs 1.20, voor 80 cent. Levensbijzonderheden. Na deszelfs dood uitgegeven door Richard Cecil. Prijs 90 cent, voor 50 cent. TDDC WTl PAPn Men kan ieder werk- LMO UTUJjII. je afzonderlijk beko men voor den achter gevoegden prijs. Al de werkjes van Detmak in eens 90 cl. Newton .25. Detmar en Newton in eens Franco toezending op ontvangst van postwissel waarbij het verlangde ver meld staat, door den (Jitgcver SL'AG- TER te Koiluui. 11.-

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 3