«li Bekendmaking. onbepaald uitgesteld Handelsberichten. Rechtszaken» 7.25 6.40 9.25 1,00 Kantongerecht te Ter Nenzen. Advertentie». Notaris DliEGMANÊv 0,00 Uit Medenblik wordt geschreven. Iemand heeft bh hot oardappolenruoien een oud gouden muntstuk gevonden, zoo •groot als een gulden en zoo dik als oen dubbeltje. Het geldstuk 1s nog in zeer goeden staat, Aan de eene zijde ver toont het een borstbeeld van een ge kroond vorst met het randschriftFHS. GHISPA. ANGZ. REX. DÜX. GEL,; aan de andere zijde een wapen met hot andschriftDOMINCJS. MIC. HL ADJU- TOR. Het muntstuk dagteekent hoogst Waarschijnlijk van 1099. Te Rijnsburg is een huwelijk ge sloten waarbij noch de bruid, noch de bruidegom, noch de getuigen schrijven konden. Aan het Bovenspijk. nabij Lobit, is Zaterdag middag do baggermachine van den heer Petrus te Nijmegen in den Rjjn gezonken. De opvarenden hadden nog tijd zich te redden. Over instinct, Onder de tallooze vraagstukken, die de psychologie tracht op te lossen, is een van de merkwaar digste en moeilijkste die van het instinct dat sommige dieren er toe drijft zich te houder, alsof ze dood zijn, hetzij met het doel om zich te verdedigen of aan te vallen. De vossen, door hun slimheid bekend, zijn uitstekend geschikt om tebostudee- ren het aantal gevallen waarin zij zich dood houden, is zoo groot, dat aan de echtheid niet meer getwijfeld kan wor den. Hieronder volge een staaltje. Te Auzaza in New-York drong een vos een kippenhok binnen door een zeer nau we opening. Hij deed zich zeer te goed en ontdekte, dat zijn lichaamsomvang zoo was toegenomon, dat de opening te klein bleek te zijn. Den volgenden dag trad de eigenaar het hok binnen en vond den vos op den grond liggen. Hem dood wanende, nam hij hem bij de pooten op en wierp hem op een mesthoop, maar nauwelijks voelde het beest, dat hij be- vrjjd was, of het ging er van door en kwam nooit meer teiug. Eenige jaren geleden woonde de heer Bidié in de oostelijke streek van Mysore in een huis, gelegen te midden van prach tige weiden. Het dorpsvee vond hier wat het noodig bad eri daar de hekken openstonden, ontbrak het nooit aan in dringers. De knechts deden allerlei moei te om de dieren te verdrijven. Op een goeden dag kwameD zij zeer ontdaan by den eigenaar en vertelden hem, dat een brahmaansche stier, dien zij hadden ge slagen, was doodgevallen- Deze stieren zijn heilige dieren, die overal grazen waar het hun goeddunkt. Het ongeluk ver nemende, begaf Bidié zich op weg en vond den stie/ op den grond liggende, schijnbaar dood. Niet op zijn gemak ver deze zaak, die hem don haat der dorpelingen op den hals zou halen, stel de hij een nauwkeurig onderzoek in en had het voornemen de districtshoofden met het Jeit iu kennic te stellen. Op weg naar huis, liep een man hem ach terop en'riep hem vroolijk toe, dat de stier weer op zijn pooten stond, en rus tig graasde. Deze stier had de gewoon te zich dood te houden, wanneer hij een plekje vond dat hem beviel, waardoor het onmogelijk was hem weg te jagen, Deze list bracht hij menigmaal in prak tijk. Een aap was aan een paal gebon den en kon door een veiscbuif baren ring zeer gemakkelijk op den paal klimmen. Zat hij boven op den paal, wat hij zeer dikwijls deed, dan kwamen de kraaien en aten het eten op, dat op deQ grond in een bak stond. Op een mofgen dat zijn vijanden geducht hadden huis ge houden, hield'hij zich alsof hij ziek was; «hij deed zijn oogen dicht, liet zijn hoofd zakken en scheen hevig te lijden. Nau welijks was zijn dagelijksche portie ge bracht, of de kraaien vlogen er op aan en plunderden uit al hurpiö macht. Do «aap klom zoo langzaam mogelijk van «zijn paal naar beneden, alsof hij lievige pijn had, en rolde, op den grond geiso- men, tot zyn otensbak; l'Hjj bleef ;onbe wegelijk liggen een kraai kwam aan vliegen om do laatste restjes op te eten. Nauwelijks had de vogel hot eten aan geraakt, of de aap vloog op en groep hom. Do govangone word levend geplukt eri daarna weggeworpen. Do kraaien dood den nu hun motgezel met hun snavels, waarna zij voor good aftrokken. Sinon vero Uit liet waarheids lievende Journal des Débat# (105o amiée) Een orgeldraaier dwaalde door do stra ten van Saint Mandé (bij Parijs). Hij droeg op het hoofd oen ouden generaals steek. Op den steek troonde een jonge aap. De aap was oen die, zeoals men zegt den aap in de mouw had, want, na gedurende langen tijd rustig romige keken en zich vermaakt te hebben met de bekende pootbewoginkjes aan apen eigen, liet hij plotseling den aap uit de mouw kjjken, door niet alleen, voordat zijn meestor op iets bedacht was, van diens linkerschouder op een boomtak te springen, maar door den steek, die hem zoolang tot stoel had gediend, mee te nemen bovendien. De hoornen in de slra ten van Saint-Mandé zijn niet jong moei en hebben een dicht gebladert, en do vlugge aap had zich weldra aan de blik ken van zijn meester onttrokken, die toen wegwandelde met het gelegenheidsge zicht van iemand die leelijk voor don aap is gehouden. Wat deed toen de aap? Hij sprong van den boom in een open venster dei- woning van het echtpaar Toen de heer en mevrouw des avonds in hunne slaapkamer binnentra den, vielen de oogen van meneer ter stond op den generaalssteek, welken de aap, waarschijnlijk toevallig, had laten liggen op het nachttafeltje. Nu bezit de heer karaktertrekkenwelke doen denken aau Othello. Hij was den go- beelen dag uit geweest den stuek van den generaal ziende dacht hij terstond aan den generaal zelf, die, waarschijnlijk to kwader ure opgeschriktgeen tijd moest hebben gevonden om zijn hoofd deksel mede te nemen. „Zonder eene nadere verklaring te vragen, viel de be leedigde echtgenoot bras raccouroie op zijne verraste echtvriendin aan en diende haar eene correction magistrale toe." Hij was nog aau het klappen uitdeelen, toen zich een geluid deed hooien in de kloeren kast. Dus had de bedrieger géén tijd gehad te ontvluchten. SortezMonsieur, riep de heer toen hij de kast had ontsloten. Op deze uitnoodiging, sprong een zon derling wezen over het hoofd van den heer heen, midden in de kamer van den vloer op het nachttafeltje, en van dit meubel op den hemel van het echte lijk nachtleger. De heer trok een apengezicht, maar met hoevee) welspiekendheid hij ook aan zijne vrouw verzekerde dat alles „maar apenkooi" was geweest, mevrouw hield vol dat zijne tiardhahdigheid een te diepen indruk bad. gemaakt, en zij moet. reeds echtscheiding hebben aangevraagd. weet, wieri van hoon. zul ik haar beiden de kous toebe uittrekken en veideèl do wol en do naalden onder beiden. Vindt gij dat goed" De leerlingen keken con oogénblik verwonderd toen begon hot 00110 meisje bitter te schreien, ter wijl liet andere met zegevierend gezicht kook wat do onderwijzeres deed. De onderwijzer, die ei b(j stond, wist nu genoog, gaf de kous aan het schreiende meisje on strafte de leugenaarster Woensdag heeft de Belgische re- goeiitig een ontwerp by de kamer in gediend, strekkende 0111 den invoer van bronzen, koperen en nikkelen munten, welko in Belgie geen wettelijken koers hebben, to verbieden. Het is gericht te gen speculanten, dio op groote schaal munten van minder waarde uit den vreemde invoeren, tot schade der lagere standen. Een jongeling te Oxford, dio aan roei wedstrlj Jen deel nam, en verleden week Vrijdag de boot mederoeide, dooi de Christelijke jongellngsvereeniging uit- gt-zonden in de Oxford City bumping ra ets, bleek zich zoo overspannen te heb ben, dat hij aan het roeien op de vol gende dagen niet kon deelnemen en Donderdag in een gasthuis is overleden. koning van Portugal is aan een groot gevaar ontkomen. Terwijl bij jl. Donderdagavond met zijn adjudant van het spoorwegstation te Cintra, naar zijn zomerpaleis reed, zag hij een forschen kerel iemand die op den grond lag vree selijk slaan en trappen, zoodat het dien kerel blijkbaar te doen was om hem te dooden. De koning en zijn adjudant sprongen onmiddellijk uit het rijtuig om den moordenaar tegen te houden. Er ontstond een gevecht, en do koning, ziende dat zijn adjudant het onderspit delfde, biacht met zijn stok den moor denaar een slag op het hoofd toe. Wel was de slag raak, doch niet genoeg om den woestaarö verder onschadelijk te maken. Deze wierp zich dan ook op nieuw op den adjudant en dreigde den konir.g dood te schieten ot te doorsteken. Hij moest echter bij dit dreigen la ten. De kc.jing en de adjudant werden den moordenaar meester en voerden hem mede naar een politiepost. De man, dien de koning en de adjudant liggende op deo grond gevonden hadden, heeft het behoud zijns levens aan den koning te danken, maar hij is ernstig gewond. Hij en de woesteling waren beiden dronken. schipper te Bouchaute (Belgie), ter zake van het in een Zeeuw scho stroom ongeoorloofd vischtuig ge bruiken voor de botvisschorU, tot boete of dag hecht. werkvrouw te Zaamslag, zonder beroep te Overslag, werklieden te Boschkapelle, Cd werkman, zonder beroep, te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpvisch, ieder tot/2 boe te ot dagen hecht. en zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van het, zonder zonder recht, loopen op bezaaiden grond, ieder tot boete of dag hecht, schoenmaker to Westdorpe, de stoker, zonder bekende woon plaats, ter zake van openbare dronken schap ieder tot boete of dag hecht. en schippersknechten te Ter Nouzen, ter zake als voren, tot boete of dag hecht. slagersknecht te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot ƒ0,50 boete. koopman te Ter Neuzen, ter zake als voren, tweemalen bjj le her haling, tot boeten elk van of dagen hecht, voor iedore boete. Allen in de kosten. AXEL, 22 Juli. Oude Tarwe 7,75 Nieuwe Tarwe Rogge 5,25 5,50 Wintergerst 7,50 7,75 Zomergerst 6,25 8,50 6,50 Haver Erwten 8,50 8,70 paardeboonen 8,25 8,50 Koolzaad 9,75 10,00 Boter per kilo 1,20 Eieren per 100 stuks 2,80 HULST, 24 Juli. Middenprijs per 100 kilo. De Duitsche onderwijzer Kurz, die zijn vacactien altijd gebruikt om groote tochien per rijwiel te doen, zal thans weer een tocht van vier weken onder nemen. Hij gaat eerst naar Zwitserland van daar naar Italië, dan naar Spanje om door Frankrijk terug te keeren De weg, door den wielrijder af te loggen is ongeveer 4000 kilometer lang. Om tijd te hebben voor eenig oponthoud in de grootere steden is de heer Kurz.K voorna mens eiken dag 200 kilometer afteleg gen. In een plaatsje in Silezie viel on langs het volgende voor. In de school werd een nog niet geheel afgebreide kous gevonden, waarop twee meisjes eigen domsrechten lieten gelden. De onder wijzer wist geen raad, daar de kous maar aan een meisje kon toebebooren. Hij riep onderwijzeres in de handwerken te hulp en verzocht deze de echt mali ge eigenares der kous aan te wijzen. Maar ook de onderwijzeres slaagde er niet in deze te vinden. Korte wetten makend, nam zy een breinaald en zeide tot de verbaasde meisjes„Daar ik niet Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heelt Vrijdag jl. de vol gende vonnissen uitgespioken oud 15 werkman te Zaam slag, is wegens mishandeling veroordeeld tot boete of dagen hecht. oud 85 werkman te St. Jan steen, is wegens overtreding van ryks belastingen veroord. tot 14 dagen gevan genisstraf. oud 45 arbeider te Hon- tenisse, is wegens als voren veroord. tot 158,60 boete of 14 dagen hecht. oud 22 leurster te Clinge, is wegens als voreD veroord. tot dagen gevang. oud 27 huisvrouw van Th. te Koewacht, wegens als voren veroordeeld tot dag Tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Haver Erwten Paardenboonen Duivenboonen Witteboonen Bruin9boonen Boekweit Lijnzaad Aardappels Koolzaad Boter per kilo van 9.25 8,50 9.25 1,00 106 1-17» Eieren per 26 stuks 0.80 Er waren ter markt te koop gesteld 16 stuks hoornvee; verkocht 29 varkens; verkocht 17 ROTTERDAM,- 24 Juli. Tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Haver Paardeboonen Bruineboonen Gent, 21Juli. 4,50 0,00 3,50 Graanmarkt. Deprij 6,60 0,00 4,75 4,50 0,00 gevang. Zitting van 21 Juli 1893. Veroordeeldde werkman te Ter Neuzen, ter zake van straatsphen dei ij, tot eene boete van subsidiair dagen hechtenis. arbeider te Hoek, ter zake van het, zonder recht, zijn niet uitvliegend pluimgedierte laten loopen in een tuin, tot boete of dag hecht. de werk lieden, allen te Ter Neuzen, ter zake van het, zonder daartoe gerechtigd te zijn, loopen op den spoorweg, ieder tot boete of dag hecht. zen zijn opgegeven in iranken en per 100 kilo. Tarwe 16.25, rogge 18 75, gerst 16.— haver 19.50 tot 20, koolzaad 00, lijnzaad 26 tot 29, lijnzaadkoeken 21 tot 22, kooi zaadkoeken 14 tot 16. Boter por kilo 40 fr. Eieren de 26 1.90 fr. De HOFSTEDE bewoond door en iu pacht bij Zegers, in de gemeente Boschkapelle, tegen Zaïci'ditjr lor verpachting geannonceerd, wordt op dien alag niet verpacht, als zijnde. ii

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 3