Openbare Yerkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verknopingen. Huis met toebehooren ea tuin "Wat lees ik daar!?!? YRIELINK-Yan Dixhoorn Landbouw. Rechtszaken. llaiidelsbericiiteii. Advertentieii. Bekendmaking ik niet willen aantrekken ik zou er dus ook niet voor uit mijn slof willen schie ten. Niet gaarne zou ik den schijn op mij willen ladeD, in den vorm eener ver- ontschuldiging eene oneerlijke zaak te verdedigen, wantqui s'excuse, s'accuse, De verantwoordelijkheid zou ik niet willen dragen, de pogingen tot lotsverbe tering, door mijn medemeusch op eerlijke wijze aangewend, geheel of ten deole te hebben doen schipbreuk Jijdon ter wille van een handvol zilverlingen Mijne eigen belangen zou ik niet gaarne altijd het zwaarst laten wegen. Egoïsten zijn nu eenmaal niet de nuttig ste leden der maatschappij. Aan het genoegen van andeien zou ik mij niet willen ergeren, ais ik meende, dat het niet te mijnen koste gesmaakt werd. Bij polemiek over zaken, zou ik niet de personen, maar de zaken zelve als hel gewichtigst beschouwen, om geen gevaai te ioopen van het onderwerp af te dwalen en persoonlijk te worden. Als ik in eene kleine plaats geboren was. zou ik niet willen toonen, mij in zoo'n beperkt kringetje te bewegen, dat ik niet eens de toestanden in mijn geboorteplaats kende. Leugen, laster en domheid zou ik nooit in bescherming willen nemen. 10. Een vriend die mij mijn feilen toont, zou ik nooit willen wegjagen. 11. Als ik giftige pijlen had af te schie ten zou ik altijd zoo voorzichtig zijn, dat ze geen onschuldig doei troffen. 12. Menschen die zich boos maken, zou ik steeds willen wijzen op w7at Ho- ratius gezegd heeftIra furor brevis estanimum rege, qui nisi parethn perat: hunc frenü, hunc tu compesce catenawat in verstaanbaar Hollandsch zeggen wil: Toorn is een kortstondige razernijbe heer sch uw hartstochtdie, zoo hij niet gehoorzaamtbevel voerthoud hem in toomslaat hem in boeien. Ziehier een twaalftal mee- ningen, die ik zoo vrij ben t9 zijn toe gedaan en waarvoor ik gemeend heb een plaatsje te moeten viagen. tt. Mijnheer de Redacteur Opnieuw 'vraag ik beleefd eenige plaatsruimte in Uw blad voor het onder staande De schrijver van een ingezonden stuk iu het nummer van 28 dezer, zich tee- kenende >Ecliips", beweert injzijn schrij ven. dat beide iequestee.rende onderwij zers feitelijk op het minimum staan. Mag ik ZEd. deopmeiking maken, dat, waar hij zegt, dat/de minimum-jaarwed de van een' onderwijze! tegenwooidig feitelijk 500 is( hij tegelijk behoort te beweren, dat dan ook vooral niet min der dan 650 de minimum jaarwedde van een' onderwijzer met verplichte hoofdacte is Ik sta aan volgens Zijne beschouwing feitelijk beneden het mini mum. Dit zal hij mij wel toestemmen. »Eclips" vraagt, wie van beiden het edelst handelde met het indienen van zijn ïequest. Maar, mijn waaide »Eclips" ik wist niet, dat er iets edels gelegen is in het indienen vau een ïequest, waar in de requestant verhooging van tracte- ment vraagt. Noemt gij iemand genood zaakt, om verhoqging te vragen omdat hij gehuwd is Dan antwoord ik dat iemand, die wil huwen, zedelijk verplicht is, vóór zijn huwelijk af te via gen, of zijn inkomen hem in staat stelt, in zijn' stand gehuwd te leven. Stelt zijn inkomen hem daartoe niet in staat, dan moet hij, naai ik meen, zijn huwelijk nog maar eenigeu tijd uitstellen totdat zijne positie veibeterd is. Wilt Gij soms van gemeentewege eene pie- mio gesteld zien op het huwen van de gemeente-ambtenaren Dat zou niet verstandig gehandela zijn. Men zou Zoodoende misschien menig jongmensch iö'de verzoeking brengen, een huwelijk te sluiten, teneinde daardoor zijne maat schappelijke positie te verbeteren Moeten de II11. Raadsleden zich bij de behandeling afvragen: »Wateischtde billijkheid'' ofVan wiens oventu eele verhooging van jaarwedde zal het meest in de beuizen van Axels inge zetenen komen Ik weet niet, wie do schrijve r*an bovengenoemd ingezonden stuk is, daar hij zich weer achter een pseudoniem voibergt; maai ik wil hem wel deze vraag stellen: »ZouZEd. meo- nen, dat men mij vei hooging van jaar wedde moest toestaan, wanneer ik, door zoogenaamd royaal" to leven, bevond, dat mijn inkomen voor mij niet toe reikend was En moet men mij geene verhooging toestaan, indien dit niet het geval is En nu, zij het mij vergund, nog eene vraag te richten tot de Heeren Eclips en Satincus(of den Heer Eclips- Satiricus Zou bet niet flinkerniet royalerniet edeler gehanaeld zijn, wan neer zij hunne (of hij zijne) ingezonden stukken met hun' (zijn') waren naam onderteekende(n) Bij mij rees de viaag »Is de hou ding van iemand, die een ander in een nieuwsblad aanvalt en daarbij zijn'naam niet noemt, met vrijwel gelijk aan die van een' straatbengel, die oen' voorbij ganger achtornascbreeuwl, doch zich voor af verbergt in een hoekje Toont het wel moed gd vertio'.wen in de zaak, die men bepleit, wanneer men zich wel laat hooren, uoch zich niet durft laten zien Onder dankzegging, voor de plaatsing, Uw dw. T)r. DIJKWEL. Te Berkel en Rodenrijs, waar sinds 15 Februari 11. de besmettelijke veeziekte was geweken, is thans weder mond- en klauwzeer geconstateerd bij runderen van eeneri veehouder, die bij de laatste epi demie waren vrij gebleven. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag 27 Juni zijn voroordeeicl oud 19 aienstbode te Teineuzen, wegens diefstal tot maan den gevangenisstraf met in mindering brenging der doorgebrachte hechtenis. Gh, oud 52 weikman te Clinge, wegens als vgien, tot dagen gevang. lo. oud 17 2o. Th. oud 14 werklieden te Luntershoek (Stop peldijk), wegens als voren, de le tot dagen gevang, de 2e ontslagen van echts vervolging. oud 29 werkman te West doipe. wegens ovettreding visscherij en wederspannigheid, tot 14 dagen gevang, en tweemaal boete en tweemaal dagen hechtenis. oud 20 klompenmaker te Clinge, wegens huisvredebreuk, tot boete of dag hecht. oud 24 dienstknecht te Gfraauw, gedetineerd te Middelburg, we gens oplichting en diefstal, tot maan den gevang, met in vermindering bren ging der dooi gebrachte hecht. Dh., oud 28 gepens. militair te Koewacht, gedetineerd te Middelburg, wegens diefstal, tot maanden gevang, met in mindenng brenging der doorge brachte hecht. Dinsdag word voor de rechtbank behandeld de zaak tegen oud 41 werkman te Terneuzen, gedetineeid te Middelburg beklaagd van brandstich ting. Het vorderde een gevangenis- sliat' van een jaar met in mindering brenging (Ier dooi gebrachte heentenis. De behandeling dezer zaak is geiemitteerd tot 15 Augustus DORDRECHT, 29 Juni. Taiwe Overm. en Rogge OveVmaassche fierst Ha vei Paai denboonen Duivenboonen Witte Boonen Bruine Boonen 5,50 5.40 5,40 3,70 3,50 5,40 6,70 5,00 7,00 ,600 5,80 5,80 4,20 4,00 5,80 7,20 6,00 8,50 ÊTV Daar onze viervoetige vriendende honden helaas, weder vier maanden lang van een muilkorf voorzien moeten zijn. wordt den ingezetenen van do plaats onzer inwoning hiermede ernstig op het hart gedrukt, hunne honden nooit zonder muilkorf op straat te laten loopen, en waar er een zond*r muilkorf, gbdjk dat zoo licht gebeurt, mocht ontsnapt zijn, het dier dadelijk terug te roepen. Een mder, binnen of bui te Axel wo nende, wordt, zoo hij dat oe niet in staat is, op aanvrage kosteloos een muil korf verstrekt. Belanghebbenden gelieven zich daartoe aan te melden bij den uit gever dezer courant. Axel, 30 1893. Het Bestuur der Af deeling Axel van de Bed. Vereen, besch. van Dieren te s-Gravenhch Langs dezen meer gebrui- kelijken weg brengt ondeige- teekende zijnen hartelijken dank aan den Voorzitter en de overige Bestuursleden van de vereenigde boeren der kaasma kerij en ook aan al de leden voor hunne vriendelijkheid en genegenheid, hem be toond, gedurende zijn verbliji en werk zaamheden en roept hen allen en tevens vrienden en 'bekenden hartelijk vaar wel toe. De Kaasmaker. Axel, Juni 1893. BOER. De Notaris Dreg-maiis te Axel, zal ten verzoeke van den heer VERSCHAF FEL, Burgemeester te Sas van Gent op Dinsdag den 18 Juli 1893, des namid- dags ten ure in het openbaar verkoo- pen Omtrent hectaren puike Rogge. Aardappelen Win tergerst. lVi Wintertarwe, alles wassende op landen in den Grooten St Albeitpolder tegen Sas van Gent. Te vergadeien bij de Vruchten. De Notaris DREGMANSte Axel zal op 51 tuindag' 10 Juli 1893, des na middags ure, in het openbaar verkoo- pen ten verzoeke van ONGHENAE: Ongeveer hectaren ROGGE, TARWE, HAVER, staande te groeien in der- Canisvliet polder, aan den Eversdam en in den Zijpepolder, nabij de ster. ten verzoeke van DE WINTER: Eene mijt BRANDHOUT, staande op het hof van Herman aan de ster. hectaren ROGGE. Daarna aan de woning van DE WINTER Koe dik van Kalf, Loopvarkens waaroider kweekzeugen, Melk en Karngereedscliap, zoo goed als nieuwe Windmolen, Zaadzeil, Lijnzaadzift, Snijpaard, Eggen, eenig Hooi en Stroo, 12 STOELEN, enz. To vergaderen bij Jan Samijn aan de Rat. SUB1* "Waar velen meenendat de heer Jansen „Satiricus" is, verklaart ondergeteekende, dat dit niet waar is, wijl die collega zelf hem het tegendeel heeft verzekerd. DIJKWEL. De Notaris Van der Moer, te Tensau* zeni zal in het openbaar verkoopen op Zaterdag, den Juli !893 das na middags te uur in de herberg »befc Hert", bewoond door Platteeuw. Het reeds vroeger geannonceerd aan de Noordstraat te Zaamslag. En onmiddellijk na afloop daarvan aan gezegd woonhui»: Eene partij HUISHOUDELIJKE en an- dere ROERENDE GOEDEREN* (Deze verkooping was door sterfgeval uitgesteld.) op Maandag Vili 1893 des namid* qpgs te urein den van Lijnden» polder tenverzoeke van Mevrouw de wed. Oj 'VINK te Gravenhage, Ruim hectare WINTERGER8T. hectare ROGGE, ten verzoeke vah den WèlEdeiG. heer FERCKEN te Gravenhage. va hectare ERWTEN, Alle vruchten zijn tegeD hagelschade verzekerd. Te beginnen aan den dijk van den Willem III polder. Voor hen, die terstond of binnen dagen betalen, worden slechts on kosten berekend. op Donderdag Juli 1893 des na- middags te uurten verzoeke van mei- de wed. VAN OOTEGHEM te Ter- neuzen hectare WINTERGERST, in den van Remoorterepolder. 27» hectare ERWTEN, in den Sijdlitzpolder. Te beginnen aan den dijk tusschen den van Remoortere- en den Vogelschor polder. Onbekende of niet solide koopers zul len zich van bij den Notaris bekende borgen of van behoorlijke bewijzen van gegoedheid moeten voorzien. Zij kunnen om weigering in het pu bliek te vooikomen eonige dagen tevo ren vergunning tot koopen viagen. No. de Zwart, De Geestverschij ning te middernacht op den kruisweg, No. Warneck, Pontius Pilatus, een tafereel uit de lijdensgeschiedenis. No. Spurgeon, Uit de sebatkaraeren van Da- vid. No. en Hall, De Bijbel des Zaligmakers en het komen tot Jezus. No. Beatrix, Jeugdige geloofshelden. No. Alexander, Gids der Psalmen Gezangen No. Gerdes, Muurpre- ken, stukjes in band. No. Ger des, Maria Magdalena Mons. No. 10. Bituuv, Izaak da Costa. Dit alles bij elkaar voor bagatel van slechts 9u cent. Wie dit onnavolgbaar pakket franco thuis verlangt, zende postwissel fö,9© waarby staat ^onnavolgbaar." SLAGTER, li tg. Kolluin. Huishoudelijke, Hotel en luxe Artikelen Galanterie, Parfumerie, Kramerijen. Groote keuze in GESCHENKEN bij ver jaardagen, Huwelijks en Familieaangelegen heden, in Porcelein, Kristal Graniet, Glas en Aardewerk. Chineesche en Japansche Lakwerken. Porcelein en Glas met Britannia Metaal gemonteerd. Tabak, Sigaren, Sigaretten Cavendish Th#® ,^T»w,»B_ra

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 3