Openbars Yerkaoping. Openbare Verkooping. Een Woonhuis en Erf, Openbare Verkooping. Een Woonhuis en Erf, Wagenmaker en Timmerman enz., Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. YRIELINK-Van Moorn Gemaakte Kleederen Ingezonden. Mvertcntüen, hectaren Waaigras, Een Woonhuis en Erf, Een Woonhuis en Erf, Huishoudelijke Goederen, Advertentien Ontvangen Axel W1ELAND. AX£SL. aardig, dat Kok daarvan geen kennis geelt. Hierbij bleel het. Besluit hier omtrent is niet genomen. De voorz, zegt ook nog dat dhr. dinck klaagde over de gordynen, die wa ren er zoo maar aangespeld. Hij achtte het beter dat ze er aangenaaid werden, Sommigen vonden dit goed, anderen weer verkeerd, zoodat een algemeen praatje begon over de gordijnen van ie ders haardstede, en men over het eigen lyke onderwerp tot geen resultaat kwam. Nogmaals vroeg de voorz. of iemand iets voor de openbare zitting ter tafel had te brengen. Niemand meer woord verlangende werd de vergadering gesloten. Buiten verantwoordelijkheid dor Redactio. Ingezonden Stukken worden in geen geval teruggezonden. Amice Redacteur Zoo gauw of liever zoo spoedig had je me zeker niet terugverwacht, he? Ik verzeker je ook, dal het niet in mijn plan lag, reeds nu opnieuw naar de pen te grijpen, Heb de punten, die door het schrijven van mijn eerste penne- vrucbt eecigszins afgestompt waren, een beetje aangevijld, om niet in gevaar te komen, dat de zinnen er al te zoetjes uitvloeien. Om je de waarheid te zeggen, gevoel ik me neerslachtig gestemd en ik zal ie de reden meedeelen waarom. Eerstens moet ik je een kleine kibbei partij vertellen die ik met mijn vrouw heb gehad. Je moet weten, dat bet goeie mensch mijn stukje over het kwaadspre ken ook gelezen heeft. Ik zat geduldig te wachten tot ze gedaan had, om te zien welken indruk die regels op haar zouden maken. Ik had om gegronde redenen niet gezegd dat het van mij was, dat stukje, omdat ik wel weet, dat er dan een standjö op zou loopen. Eindelijk, ik gelooi dat ze woord voor woord gespeld had, lei ze de krant neer, nam haar bril af en keek me vlak in mgn tronie. Ik keek haar ook aan maar toen ik in haar blik niemendal be- merkte dat ook maar eenigermate op lievigheid of vriendelijkheid trok, sloeg ik onwillekeurig de 'oogen neer. Daar barstte de bom Welzoo, mijnheer de kranienschnjver, had jij er maar gerust je ware naam onder gezet, hoort Dacht je soms, dat je mij kunt misleiden, mij, die je in ons zeven en dertig jarig huwelijksleven al zoo dikwijls heb hooren zagen, neen, mannetje, bad er je eigen eerbare naam aan gewaagd; Ik voor mij draag nu toch al de schande dat mijn man in de kranten schrijft. Want, of de menschen het nu al niet weten dat je ze den man tel uitveegt, ik loop toch alvast kans godgansche dagen met dat brok in dekeel te loopen. Satiricus; dus je wilt alle dingen, die jou verkeerd lijken, gaan hekelen, daar wil je met je venijnigb pen over in de krant gaan schrijven. Laten de menschen praten wat ze wil len. Hebben ze ever jou, dan zwij gen ze terwiji over een ander. Je ge schrijf zal wat uithalen. Als je jezelf maar ni«t aan de galg sehiiifi De ooi den vloed weid afgebioken dooi de kouvht vin iummouw, die met den lip van haar vooischoot haar zweet af drogend binnenkwam met den uitroep: „Heb je gelezen bu ui vrouw inkrant je van vandaageen mooi stukje hoor Nou ei weictt dan tegenwoordig ook iets aangedaan, is wel eens goed dat ze er ovei schrijven. Maar van die pap en die sla, dat vond ik nog mooiste van ai./..." /Iet verdere van het gesprèk heb ik n|et meer gehoord. Zonder den tijd er aj te nemen een pijp te stoppen, liep ik de deur uit om mezelven niet nog meer te Ergeren. Maar ik besloot vast alles pu bhek te maken. Mijn vrouw zal zich wel wachten nog meer op me af to ge ven en als ze ziet, dat ik toch mijn ei genzinnig hoofd doordrijf, zal ze er wel aan gewennen en, wat ik meer van haar heb ondervonden, me op den duur nog gaan helpen. Maar er is nog iets anders, waarover ik me ontstemd gevoel. Het zijn mijn zaken wel niet, maar ik kan er toch niet over zw|jgen. Ik heb het nog nooit mooi gevonden, dat iemand in geniep zijn kameraad vliegen zoekt af te van gen. Dat is ook weer een van die din gen, welke men zou kunnen verbieden met den aanhef: Gij zult niet hegeeren Ik prijs het in iemand, dat hjj opflin ke en eerlijke wijze zijn positie zoekt te verbeteren. Een verbeterde, positie krjjgt men niet, wanneer de inkomsten niet hooger worden. Wanneer men dus eöne betrekking bekleedt, waaraan eeue vaste jaarwedde is verbonden, dan kan men bij bevoegde overheden een met redenen omkleed verzoekschrift indianeD, waarin men den wensch te kennen geeft een hooger inkomen te willen genieten. Dat is eerlijk. Maar geniepig, in ieder geval niet netjes vind ik het, wanneer een ander, nog voordat over de zaak eene eindbeslissing genomen is, bij dezelfde autoriteiten aan klopt met het zeilde verzoek, en wan neer dan die ander een goed kameraad van den eersten verzoeker is. Mij dunkt, het is meermalen gebleken dan maakt de tweede het voor beiden slecht. De kat uit den boom zien, wa re flinke en roijaler geweest. In ieder geval had hij zijn voorganger met zijn plan kunnen bekend makenik weet wel, beiden hebben evenveel recht, maar men moet ook dikwijls rekening houden met de omstandigheden. En dan, zou de billijkheid zoover uit de wereld zijn, dat de eene ambtenaar zonder redenen bevoorrecht zou vorden boven den anderen? Ik kan me niet begrijpen, hoe eene handelwijze als waarvan ik sprak niet meer wordt gebrandmerkt. Als ik ten minste bevoegd was over net eerste ver zoek mijne stem uit te brengen, ik zou mij [niet laten influenceeren door een tusschen geschoven verzoekschrift, maat rondweg de inspraak van m|jn hart vol gen en aan een billijk voorstel het oor leenen. Onderkruipers zouden bij mij hun ver diende stiaf niet ontgaan Mijnheer de Redacteur, mijn stukje is langer geworden dan ik voornemens was, daarom breek ik af. Misschien zii er weer wat op van mijn grootje, maar ik zal er me niet aan storen en eenvoudig eene nieuwe pen uit mijn doosje riemen want deze is waarlijk versleten. Tot later De Notarissen Drogmans, te Axel en Mr. Dronkers, to Terneuzen, zullen met tusschenkomst van hun ambt genoot Cli. Steegers te Asseiiedc, ten ver zoeke> van de Erven van den heer GOETHALS, overleden Ie Terneuzen op Douderdfig den 20 .Pull 1803, des na middags ten ure in het openbaar ver .<oopen Koop Een. De ondergeteekende maakt bekend, dut hij niet instaat voor de schulden van zijn zoon JACO- BUS SCHUIT VLOT, woonachtig ten hui ze van den smid Clarisse op de Kijk uit zullende onbekendheid met deze ad vertentie niet tot verschooningstrekken. Axel (Kijkuit), 23 Juni 1893. SCHUIT VLOT. De Notaris Drogmans, te Axel, zal ten verzoeke van Madame de Wed. den heer DE MEESTER, grondeigena res te Westdorpe, op Vrijdag den Juli 1893. des namiddags ten ure, 'in het openbaar verkoopen OMTRENT wassende op l-and gelegen in den Papeschorpoldergemeente West dorpe, nabij de Axelsehe vlakte. verdere GEBOUWEN en AANHOO- RIGHEDÏÏN en ERF, alles te Sas van Gent aan de Westkaai, kadas traal bekend in Sectie nummer 255, 290 en 291, te zamen groot 12 aren 26 centiaren. In huur tot Juli 1894 200 per jaar bij den WelEd, Gestr. heer Schoenmakers le Luitenant der Koninklijke Ma reehaussee. Koop Twee. in de Zuidstraat te Sas van Gent, kadastraal bekend in sectie num mer 254, groot 40 centiaren. In huur tot November 1893 bij de weduwe Bruininks, thans gehuwd met Praedier, 'voor pei maand. Koop Drie. te Sas van Gent (Gentsche markt), ingericht tot twee woningen, kada straal bekend in sectie nummers 251 en 252, groot are 33 centi aren. In huur tot als voren bij de weduwe Geretello voor 15 per maanden. Koop Vier. als voren, kadastraal bekend in sec tie nummer 250 groot 47 centi aren. In huur tot alsvoren bij Geretello (zoon) voor per maand. De verkooping woidt gehouden in het logement „Rotterdam", bewoond doorN. Acke te Sas van Gent. De Notarissen Drogmans, te Axel en van der Moer, ie Terneuzen, zullen ten verzoeke van de Erven van den heer STEENKAMP, ovei leden te Terneuzen, in het hótèl Bonze, op het marktplein aldaar, op Woensdag den 28 Juni 1893, des namiddagsten ure, ver koopen staande aan de Heerengracht langs kanaal te Terneuzen, kadastraal bekend in sectie nummer 2831, groot 96 centiaren. Laatst bewoond door genoemden heer Steenkamp. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. En dadelijk daarna aan vooimeld woonhuis de daarin aanwezige als: Chiffonnière, Tafels, Stoelen, Spiegels, Kachels, Bedden met toe- behooren, Koper Blik Glas IJz£r-, Geleierd- en Aardewerk Haard- Wasch-, Keukengerief, enz. Koopen tot en met kontant. Het overige op tijd van betaling onder borg tocht desgevorderd. De ondergeteekende maakt aan zijne geachte stad en land genoot en hekend dat hij zich alhier met Juli aanstaande hoopt te vestigen aan de Axelsehe brug als belovende een prompte en nette bedie ning. M|j minzaam in ieders gunst aan bevelende noem ik m|j Uw dw. Dienaar IERMONT, Wagenmaker en Timmerman, Axel. De Notaris Drogmans, te Axel, zal ton verzoeke van de Weduwe en Erven LOUIS VERMOET te Sas van Gent op Maandag den 26 Juni 1893, des namid dags ten ure, verkoopen Ruim Hectare AARDAPPELEN, pmtrent ROGGE en Omtrent HAVER, alles wassende op eene party land in den Poelpolder by hen in gebruik# ,Te vergaderen ter plaatse. De Notaris DREG MANS, te Axel, zal ten verzoeke van CORNELIS DIE- LEMAN Wz., landbouwer te Zaamsiag op Dinsdag Juni 1893, des namid dags ure in het openbaar verkoopen Omtrent hectaren ROGGE. 37a WINTERGERST, 47» ERWTEN, alles wassende op landen in den Zaam slag en den Aan en Genderdijke polder gemeente Zaamsiag thans nog in gebiuik bij den verkooper. Te veigadêren op de hofstede thans bewoond bij Marinus Dieleman Cz. in Aandyke. Aan het Bureau van dit blad belast men zich met het opstellen en verzenden van naar alle couranten der we reld. Frankeerkosten wer den, niet. in rekening ge bracht Op eene spoedige uitvoering kan men staat maken. De Administratie. Huishoudelijke, Hotel en luxe Artikelen Galanterie, Parfumerie, Kramerijen. Groote keuze in GESCHENKEN bij er- jaardagen, Huwelijks en Familieaangelegen heden, in Porcelein, Kristal Graniet, Glas en Aardewerk. Chineesche enJapansche Lakwerken. Porcelein en Glas met Britannia Metaal gemonteerd. Tabak, Sigaren, Sigaretten Cavendish Thee voor groot en klein. Keuze uit meer dan 120 stalen ZO MERSTOITEN. De Coupeur is aan huis te ontbieden oi des Woensdags te spreken te Terneuzen bij WlEMEEBSCH.

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 3