Binnenland* Oemengd Nieuws. spelers stonden reeds op het punt de politie te halen', toen opeens oen bekend afgevaardigde terecht,ertyd als redder in den nood optrad. De afgevaardigde ging op Arton af, keek hem eens goed aan en. zeide hardop voor ieder verstaanbaar„Gy vergist hoeren, dit is Arton niet. Ik ben Franach afgevaardigde en heb Arton gekend. Dik wijls heb ik hem te Parijs gezien. Ik verzeker dat hij dit niet is." Arton speelde zijn partij eD verliet daarop kalm de zaal. Later kwamen twee politieagenten om hem op te pakken. De vogel wasechter gevlogen. Niet alleen waren z\j voorzien van een verkeerd signalement, maar zij deden ook niet veel moeite om zijn spoor te volgen. De schrijver zegt dat- hij er nog veel meer van weet. Luidens een particulier telegram uit Berlijn aan de JR. Crtis aan den Prüissischen minister van landbouw eene door vele landbouwers onderteekende petitie gericht tot opheffing van het ver bód'tot invoer van 'rüridvée uit Nederland Het verzoek is daarop gegrond dat de veefokkers in Duitschland nergens beter fokvee bekomen dan in Nederland. Ge- Vaar is met het open stellen der grenzen niet verbonden, daar de Noordelijke pro vinciën van Nederland Groningen, Friesland en Drenthe vraaruit het fokvee voornamelijk getrokken wordt, reeds sedert het bogin van dit jaar ge heel Vrij van veeziekte zijn, en de Ne- derlacdsche regeering zekér ook wel be reid zal worden bevonden om deze drie provinciën door een militair cordon van de andere provinciën af te sluiten. In de kringen der belanghebbenden hééft men te meer hoop dat de minis ter aan den uitgedrukten weuscli zal gevolg geven, omdat kort geleden ten aanzien van Denemarken de grens voor -weide-vee is opengesteld geworden. Bij rainisterieele aanschrijving van Juni is de aandacht der ambtenaren, •belast met de uitvoering der wet op de vermogensbelasting, er op gevestigd, dat ;de woorden „gebouwde en ongebouwde' eigendommen", in art. 7a dier wet voor tkomende, ontleend zijn aan de wet op de grondbelasting, zoodat hetgeen bij de -schatting der belastbare opbrengst buiten aanmerking is gelaten, voor de vermo gensbelasting afzonderlijk geschat moet -worden. Mitsdien moeten boomen in -kweekerijen en bollen in bloembollen- gronden waarmede bij de schatting van de belastbare opbrengst dier goederen geen rekening is gehouden begrepen en geschat worden onder den handels voorraad, bg art. 7f uitdrukkelijk genoemd gij de arme bloemen op uw borst zoudt hechten, dié bloemen, die dagelijks voor bloeien en verwelken. Ik zal even ge duldig wachten, tot uw hart, evenals de ze knoppen, zich ontsluit voor de zonne stralen der liefde.' E>ié d!ag zal komen, Magdalena, en dan wil ik leven en ster ven als zij in glans en licht Hij sprak vol hartstochtelijke innigheid, maar fcegelgkertijd met eene zekerheid te zullen overwinnen, die Magdalena geheel medesieepte. Zij liet de bloem op hare plaats, liet hem hare bevende hand, die hij met kussen bedekte en gaf daarmede de eerste, zwijgende toestemming. Maar toen hij zich snel van zijn geweer ont deed, en nu, stout geworden, den arm om haar heen legde en haar aan zijn on stuimig kloppend hart wilde drukken, toen kwam zij weder tot bezinning. Neen, neenriep zij uit, terwjjl zij te rugweek, laat mg heer graat, laat mij om Hemels wil! Wat kan, wat mag ik voor zijn Tussehen ons ligt een klo ve ,eh aan de. andere zijde wenkt het géluk. Sprak men daarover hernam hij hef tig en vol bitterheid, verried men ji de vernedering, die men mg heeft fcoege- AXEL, den Jniit 180». Door het rijkètelephoonkantoor alhier werden in de maand Mei behandeld 175 telegrammen. Ontvangen werden 88 en verzonden 87 telegrammen. Naar w\j vernemen hebben zich voor de betrekking van hooid der in aanbouw zijnde christelijke school op het Spui, 23 sollicitanten aangemeld. De jaarwedde bedraagt ƒ700. Bij het leggen der kantsteenen voor 'den1 keiweg naar de Sassing, is men in de Oude Stad op een gewelf gestooten, waarschijnlgk een overblijfsel van de oude kazematten, behooiende tot de vroe gere vestingwerken van Axel. Door de opening welke in het gewelf is ontstaan kon men een diepte van ongeveer twee meter waarnemen, terwijl het van bin nen zeer ruim was. De gemeentebesturen van Axel, Hontenisse, Hulst, Ter Neuzen en Zaam- slag bebben zich tot de Provinciale Staten van Zeeland gewend, mot het verzoek de tolheffing op de provinciale wegen, als belemmerend voor het verkeer en hoogst nadeelig voor de ontwikkeling van handel! landbouw en nijverheid af te schaffen. Het equivalent voor de opbrengst van bedoelde tollen zou geheel gedekt wor den door het heffen van slechts een en kele opcent meer op de hoofdsom der belasting op de gebouwde en ongebouw de eigendommen en het personeel. Dat de rijks-regeering ook de afschaf fing van tollen wenscht, blijkt uit het aan de Tweede Kamer der Staten Gene neraa! aangeboden wetsonlweip tot af schaffing der rijkstollen. en alzoo is bet vermoeden gewettigd, dat nu ook de hoo ge regeering de hernieuwing van con cessie tot heffing van tolgeld op de pro vinciale wegen niet meer zal bevorderen en is het te voorzien dat die binderpa len van verkeer, bovendien ongelijkma tig drukkend, weldra zullen worden weg genomen. B\j kon. besluit is benoemd tot gezworen voor het waterschap de wate ring Cadsand, de heer Risseeuw Iz. tot gezworen voor den Adriaanpolder de heer Markusse Mz. Ds. Brouwer, pred. bij de Ger. Kerk te Naaldwijk, heeft bedankt voor het beroep naar die kerk te Oostburg. In den nacht van Woensdag op Don derdag is aan iemand uit Zeeland door een viertal personen, onder wie vrou wen van verdachte zeden, in het Lepel straatje te Gravenhage een som gelds groot 325 ontroofd. De politie, door den bestolene van een en ander onder richt, slaagde er in der daders aan te houden. De vierde was met het grootste dacht, om mij in uwe oogeh te verlagen, mij te berooven van die eigenschap, welke iedere man van eer en met gevoel van eigenwaarde bezit Ja, hel is waar, ik ben in een moeilgk geval en daarom heb ik niet de stoutmoedigheid gehad, om te vragen wilt gg met mg gaan, Magda lena, wilt gij mijne aangebedene vrouw worden, in goede en slechte dagen Want mijn weg leidt langs zorgen gg moet leven in het licht! Maar wat ik ook ver loor, door de wederwaardigheden van het lot en door ingewikkelde familieomstan digheden den trotsch van den man heb ik er niet bij verloren. Ik strek met een vrjj hart, door geen woord gebonden, de hand naar uwe liefde uit, opdat dit choonaandenken mij vergezelle op den ruwen weg door de wereld en opdat het mij terugvoere tot als bet geluk mij zal toelachen en mijn streven zal beloo- nen. Ik ben vrjj en blijf het, alleen ge bonden door de liefde tot maar in eeu wigheid Zij hoorde hem aan, met ingehouden adem. Langzaam vielen hare handen van haar geiaat af, dat zoo bleek was geworden als marmer bij de machtige deel van den buit naar Rotterdam ge trokken waar hij echter spoedig werd opgespoord. Alle vier,"die aan dezen diefstal deel hebben, zijn naar het huis van bewaring te 's-Gravenhnge overgebracht. In het Gemeenteblad van mster- dam wordt bekend gemaakt, dat de per soon, die het eerut eenen brand (geen schoorsteenbrand) met nauwkeurige op gave van plaats ter kennis brengt waar bet behoort, eene gratificatie ontvangt van 25 cent. De persoon uit Viissingen4 die naar de gevangenis te Middelburg is gebracht wegens schaking van een ixiihdëijarig meisje, moest door de politie beschermd worden tegen het volk, dat hem te ïyf wilde. Het meisje, een kind van 13 jaar en half idioot, is in het ziekenhuis opge nomen,; Twee vrouwen verklaren alles gezien to hebben. Toen de wachtmeester der maré chaussee te Wildervank den socialist Billuit Rotterdam, een jongeling van 22 jaar, mededeelde, dat hij proces verbaal tegen hem zou opmaken wegens majes teitsschennis en beleedigen van het mi nisterie en hem daarop vroeg naar zijn beroep, gaf hij ten antwoordHeiliger in oproer." Op de kermis te Heereuveen won een meisje op een draaibord eene porte- monnaie. Zij was daarmede zoo blijde, dat zij do portemonnaie aan eene vrien din, die voor een kraam stond, liet zien. Doch wat gebeurt Toen de kramer dit zag, rukte hij haar de portemonnaie uit de handen met de woorden»die heb je uit mijn kraam gestolen." Het arme kind begon te schreien en het publiek trok partij voor haar. De politie was spoedig bij de hand, het meisje kreeg hare portemonnaie terug; tegen denkra mer werd proces-verbaal opge maakt. Iemand woonde onlangs to Maas tricht het volgende straattooneeltjb bij. Een besteller meteen wagen heeft de hoogstgaande ruzie meteen groentevrouw. Allerlei lieflijkheden hebben de „dame" en de heer" elkaar naar hoofd ge worpen en het gaat steeds crescendo. Eensklaps roept de groentevrouw: „Je bent een dief En de ander: »Dat zal je me waar maken, vette trapgans." „Waar maken Dat heel gemakke» Igk. Je zegt zelf." „Dat ik een dief ben." „Zeker", schreeuwde de vrouw, „kijk maar eens op je wagen wat staat daar?" „Nou, wat zou dat? Jan Krul, be steller." En tot vermaak van de vele omstan ders, wees ze hem op de fout. „Zoo? Jij ben ook een prefester; be steler staat er besteier staat er dief!" Werkelijk had de man reeds meer dan twee jaar met dien niet aanbevelende» titel, dien hg aan zijn even geletterden vervér dankte, door Maastricht gereden. Maandag is een geval van honds dolheid waargenomen bij den heer dolf Staodaerlop Balgeiboeke. Het dier werd afgemaakt. Ongelukkig, het had reeds twee menschen gebeten.' Beide ontroering van het vrijgewoiden gevoel en hare schoone oogen blikten als ver helderd. Mgne geliefde, mijne geliefderiep hij uit overweldigd door het zoete vertrou wen waarmede zij toeluisterde als een kind wees de mijne in eeuwigheid! Hartstochtelijk wilde hij haar in de armen sluiten, maar had hij onvoorzichtiglijk zelve het geweer aangeraakt dat tegen den boom aan stond, was het omgevallen door zijne onstuimige beweging en had de haan den knoestigen boomstam aan geraakt het outbrandde met een don derknal, zoo hard, dicht bij Magdalena's wang, dat het den schijn had, et zij ge troffen was. (Wordt vervolgd.) hebben thans reeds St, Hubert bezocht. Dadelijk heeft de heer Burgemeester het reglement op de razernij der honden doen aanplakken. Een ieder zij gewaarschuwd! By een dezer dagen gehóuden wed strijd oener hanclboogsschutterjj te Mierlo reden er ten gerieve der bezoekers géim proviseerde omnibussen, nlias boerenwa gens, van daar naar Helmond. Een de zer wagens scheen in langen tijd niet ge bruikt. te zijn, want toen men avonds dien wagen wilde opbergen, vond men in een hoekje een koolmees Zitletide op haar nest mei 13 eitjes Niettegenstaan de de wagen een groot gedeelte van den dag met passagiers bevracht, had heen en weer; gereden, was dit anders zoo schuwe dier op Zijn nest blijven zitten om zijn aanstaande jongen niet onbe schermd achter te laten. Dordrecht, waai thans kermis gevierd Wordt, "'is' baan opgeslagen, een toestel, hierop neer komende, dat langs eenige in de hoogte aangebrachte, in hellende richting loopen- de gzerdradén katrollen zijn gevestigd, waaraan men gaat hangen om in pijl snelle vaart naar het andere einde der baan te glijden. Vrijdag avond is de 28jarige werkman van dit spel het slachtoffer geworden. Hoewel ge waarschuwd, schijnt hij al hangende nog al beweeglijk te zijn geweest* zoodal hij er afviel, naast een gespannen zeil te rechtkwam en bewusteloos werd opge- noraeu. Hij bekwam hersenschudding eu werd onmïddelijk naar het gasthuis vervoerd. Men schrijft aan de Gazette van Ee cloo het volgende tot bekendmaking »Mijne vrouw Maria-Anca is weg- geloopen mij ontstolen. Dengene wie ze mij terugbrengt, beloof ik den kop in te slaan. Wat haar crediet betreft, ie dereen die handel drijft laat ik meester haar crodiet te gevenmaar aangezien ik niet gewoon ben mijne eigene schul den te betalen, is het zeer twijfelachtig dat ik ooit die van Marie-Anna betalen." De geheime politie der tentoon stelling in Chicago heeft Zondag een complot ontdekt tot het stelen der hor loges en juweelen, üie in de Zwitsersche affeeling zijn tentoongesteld. De dieven hadden onder den vloer dier afdeeling een stellage opgericht, en, daarop st aande, een begin gemaakt met het doorboren van den vloer. Waren zij in hun opzet geslaagd, dan hadden zij buit van een kwart millioen dollars kunnen maken. De politie heeft nog geen der dieveD in handen kunnen krijgen. De groote toren, die nu op de ten toonstelling te Chicago gebouwd wordt, zal niet veel overeenkomst hebben met dien te Pargs, behalve dat'hij geheel van staal zal gemaakt worden. Hij zal eene hoogte van 500 voet hebben, hetgeen ongeveer een derde minder is dhif de Eiffel-toren, maar er zullen geen lifts zijn. Er rondom heen, van boven tot beneden, zal een,- spiraal spoortreintje loopen, ongeveer eene mijl lang, met twee afzonderlijke rails, een om op te stijgen de andere om af te dalen. Deze trein zal in beweging worden gebracht door electriciteit en er zullen een aan tal wagons aan zijn, ieder verlicht door zes lampen. Boven op den toren zal een observatorium zijn met verschillende gloeilichten. Een tromolustige dame. Een Pool onlangs te Parijs aangekomen, ontmoette daar in de rne de Turepne een jonge vrouw, die gearmd liep' met een heer Hij herkende in haar zijn eigen vrouw, die hem verlaten had, en hield haar te gen de ander,xeen Franachman, beweer de dat de dame zijn vrouw was. IJit het verhoor voor de politie bleek nu, dat de 20jarige Anna Ratu achtereenvolgens te Amsterdam met een Rus, te Brussel met een Belg, te Parijs met een Fransch man „wettig" was getrouwd. De poli tierechter besliste, dat de trouwlustige dame voorloopig bij haar laatsten be zit ter" blijven. De pokkeD blijven te Londen zich uitbreiden. In de laatste berichtsweek

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 2