Een Woonhuis en Erf, 342ste Staatsloterij. AXEL. Geïllustreerd Zondagsblad PAARDEUM Openbare Verknoping. BLOEMPAPIER Axel. DIELEMAN. Japonstoffen. Huishoudelijke Goederen, Gemengd Nieuws. Ingezonden. PRIJSVRAGEN REBPSSEN Handelsberichten» Advertentien. TERNEUZEN DE LOZANNE Jr. ,AS ONTVANGEN: VOORHANDEN: Rs De Notarissen Dregmaiis, te Axel en li. van der Moer, te Terneuzen* zullen ten verzoeke van de Erven van den heer STEENKAMP, overladen ie Terneuzen, in het hótèl Bonzeop het marktplein aldaar, op Woensdag den 88 Juni 1803, des namiddags ten ure, ver- koopen <Q|f staande aan de Heerengracht (jjlinpl- langs kanaal te Terneuzen, .Sy&kadastraal bekend in sectie nummer 2831, groot 96 centiaren. Laatst bewoond door genoemden heer Steenkamp. Te aanvaarden by de beialing der koopsom En dadelijk daarna ,aan voormeld woonhuis de daarin aanwezige als: Chiffonnière, Tafels, Stoelen, Spiegels, Kachels, Bedden met toe- behooien,Koper-, Blik, Glas,IJzer-, Geleierd en AardewerkHaard- Wasck-, Keukengerief, enz. Koopen tot en met kontant. Het overige op tijd van betaling onder borg tocht desgevorderd. rngÈsamtmmè water zouden geven. DbhAuwtor zou de pomp zetten aan Witte, hU denkt dat hefc water er naar smaken zal als eene pomp juiBt naast een moddergooi geplaatst wordt. Dhr. Wolfert meent dat dit goon kwaad kan, daar toch ook hunne waterbakken (van Wolfert en Koster) tegen de mest vaalt staan, en toch zuiver water be vatten, waaróp dhr. Koster antwoordt dat het dikwijls bruin is. De voorz. zegt eens naar de kosten te zuilen vernemen en in een volgende ver gadering dit onderwerp nog eens ter ta fel te zullen brengen. Nadat door dhr. Smits nog gezegd werd dat hij liever een looden pomp zag, het geen echter door dhr. Jhamaütre werd bestreden, bracht de voorz. hefc voorstel van en in stemming, hetwelk aangenomen werd met van de st. Voor stemden de hh. Van Dixhoorn, Dregmans, Lamaitre, Smies, Wolfert en de Voorzitter. Tegen de hh. Koster en Dieleman. De voorz. vraagt of nog iemand iets voor de openbare vergadering in mid den heeft te brengen. Dhr. Dieleman zegt gezien te hebben dat aan het nieuwe gebouw achter de normaalschool de sloot ook geheel ge dempt wordthij vraagt of ze daar ook geen last van water zullen krygen. De voorz. meent di het aan bet be stuur van den Noordpolder ligt dit te beletten en belooft de aandacht van den dijkgraaf bieiop te zullen vestigen. Lhr. Smies vraagt ook nog even het woord en zegt dat hy het jammer vindt dat de begraafplaats tegenwoordig als 'fc ware als speelplaats voor de kinderen wordt gebruikt. Tien 20 kinderen ziet men er soms op knikkeren enz. Alles wordt plat geloopen. Het moet wel een droevigen aanblik zyn voor diegenen die daar hunne dierbare dooden zoo pas hebben weggelegd, die graven zoo ras te zien vertreden. Hij vraagt of hieraan niets zou te doen zyn. Hel gaat tot onredelijkheid over. Spreker zou goed vinden als er rondom een haag werd geplant. De voorz. zegt dat hy den veldwach ter ook al eens ordei heeft gegeven, daar te surveilleeren, maar dat hefc loo- pen op het kerkhof hierin wel zijn grond vindt, dat het nieuwe diep voor een ie der toegankelijk is, omdat de hekken, 'ie daartoe toegang verleenen, niet kunnen gesloten worden. Dhr. Koster meent dat ijzer draad beter zou zijn dan eene heg. Daar kruipen de jongens door, en door dat ijzerweik niet, terwijl de veldwachter daar ook heele dagen niet/kan staan. De voorz. zegt' van een en ander nota te zullen nemen en daarna maatregelen tot verbetering 'nemen De openbare zitting wordt alsnu ge sloten. Door de politie te Gouda is aan gehouden zekere die daar in be schonken toestand over straat liep en een vr\j aanzienlyk bedrag aan bank papier in een aangetee eenden brief bij zich had. Deze brief was geadresseerd aan het bureau Veritas, Binnenkant te Amsterdam, en by nader onderzoek bleek het, dat de gearresteerde aan dat bureau kantoorlooper was. Maandagmorgen was hij aan het post kantoor een aangeteekenden brief met 450 en een postwissel groot ƒ50 gaan halen, maar nadat hij het geld in ont vang had genomen, was hy niet naar kantoor teruggekeerd, maai' had hij het er eens goed van genomen en was toen per spoor naar Gouda gereisd. Ruim vierhonderd gulden en de post- wissel had hij nog bij zich. De gear resteerde is een gepensionneerd sergeant van" het O.-I. leger. Hefc Spui te 's-Gravenhfige werd Maandag in repen roer gebracht ten ge vpfge van het naar het politiebureau bren gen van beschonken knapen, 12 ft 13 jaar oud. Volgens het zeggen van om standers had dit 4-tal ruiia een liter jenever uil gedronken. Een der jongens verzette zich ernstig tegen een politie agent. Te Maastricht is een jongen van 11 jaren alleen in den St, Pietersberg ge gaan en daarin verdwaald geraakt. Een geheele nacht werd besteed om hem to zoeken, totdat men er eindelijkin slaag do hem te vinden en aan zfln wanhopige ouders terug te brengen. Men meldt uit Oude-Pekela B(j het afbreken der ruïne van de af gebrande behuiziDg van den heer stortte onverwacht de zijgevel In, met bot ongelukkig gevolg dat de eigenaar onder hot nederstortende puin bedol ven werd. Toen hij uit zijn benarde po sitie te voorschijn was gehaald, bleek, dal hy een been gebroken had en zwaar in den rug gekneusd was. Voor 50 plaatsen als commies 4e klasse by Rijks belastingen, op eene jaarwedde van ƒ480 hebben zich ruim 350 personen aangemeld. Te Nieuwer-Amstel.sloeg Maandag avond in een gezin de vlam dor lamp in de petroleum. Spoedig weidde lamp uit den koker genomen, maar ongeluk kiger wy ze liet hei gips los en vie) de bol met de brandende petroleum op den grond. In een oogwenk stond alles in lichtelaaiede bewoners hadden echter gelukkig nog tijd het huis te verlaten. Het huis brandde op alle verdiepingen geheel uit, Te Scheveningen is tusschen twee muren een kat gevonden, die daar een en dertig dagen lang bekneld had geze ten en die, hoewel al dien tijd geen voedsel gebruikt hebbende, toch nog in leven was. Sedert eenige dagen is aan het Noorder-station te Brussel een toestel geplaatst, die op automatische wijze de peironbiljetten aan het publiek afleveit, wanneer men een stuk van tien centi mes in de daarvoor bestemde opening werpt, op de wyze der bekei te automa tische werktuigen van Stolwerck. Sedert Zondag is een tweede Dog een voudiger toestel daar geplaatst, die de biljetten te voorschyn brengt zonder dat men aan een schuif behoeft te trekken. Natuurlijk is men hiermede zeer inge nomen alleen vindt men het vreerad dat alleen koperstukken van 10 centimes daarvoor kunnen dienen, welke bij de kassen van den Belgisfcben staat niet gel dig zyn. Zooals meD weet, heeft België alleen koperstukken van en centimes en' verder uickelstukken van en 10 centimes. Nickelstukken brengen den toestel niet in werking. De zwaarste vrouw, welke men tot dusver kende, is in Warwicksbire, in Engeland, overleden. Lady Wbeeler woog 756 ponden. Er waren 12 mannen noo- dig om baar doodkist te dragen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Ingezonden Stukken worden in geen geval teruggezonden. Mijnheer de Redacteur Als men langs de wegen wandelt, op de hooge smalle kruinen der dijken ge legen. of per rijtuig daarover een toer. tje maakt en met angst naar de diepte neerziet, dan vraagt men zich af: Hoe is het mogelijk, dat men in den tijd toen de grond geen waarde had, die wegen niet breeder beeft aangelegd en om alle gevaren te voorkomen, de kruinen der dijken niet meer heeft afgeplat. Dat zoo iets vroeger met gedaan werd, is evenwel nog begrijpelijk: men had toen nog niet meer verstand maar dat men nu een Rijksweg, den weg op den Buthdijk, waarop dagelijks een levendig verkeer met voertuigen plaats heeft, nog 20 tot 30 centimeter hooger legt, is mij totaal onbegrijpelijk. Alsof do dijk nog niet hoog en gevaarlijk genoeg lag om, vooral met een oiefc al te vertrouwd paardte berij den Dien weg had men mjjns inziens zoo Jaag moeten leggen als de Buthsluis het toe liet. Nog gevaarlyker wordt de weg door do verbreeding, waardoor men nog stei ler kanten krjjgt, Het was zeker de taak geweest van het gemeente- en het polderbestuur om zulk knoeiwerk te voorkomen. In Beigie legt men de keiwegen veel platter dan hier. De paarden loopen er gemakkelijker op en de voertuigen met opperlast beladen kantelen zoo gauw niet om. Ook hebben de voertuigen meer te ïyden op ronde, dan op platte wegen. Nogeens, hoe men er toe gekomen is, om den Buthdyk nog te verhoogen, in my en velen met my totaal onbegrijpelijk. Een Opmerker. Prijzen van ƒ100 en daarboven. Trekking van Dinsdag 30 Mei. 25000 no. 12553 1000 986 400 1322 3304 3673 5874 6578 14256 200 16 5118 7513 13560 14374 17307 100 5063 6223 6958 7079 7278 7866 1136^15492 Trekking* van Woensdag 31 Mei. 1500 no. 10314 1000 400 200 100 2698 3463 7844 12049 13963 1797 2601 15480 7081 10190 10492 12893 13700 14575 20796 680 4667 5903 6031 13190 13441 14589 14595 14875 18266 REKENING en VERANTWOORDING op Zaterdag 10 Juni bij den heer Dieleman des namiddags ten half twee ure. Tevens opgaaf van KOLEN voor zo mer en winterprovisie. Namens het Bestuur De Sècretaris BAKKER. met belangryke, daaraan verbonden Pry- zen, zullen, te beginnen met den Nieu wen Jaargang in het worden opgenomen. Ket blad verschijnt elke week in acht rijk geïllustreerde pa gina's en wordt voor slechts slechts 30 cents per maanden of 377* cent franco per post gezonden aan hen, die daartoe hun wensch te kennen geven op onder staand Inteekenbiljet. IS!!*", Exemplaren liggen steeds er inzage aan Bureau van dit Blad, De ondergeteekende verlangt 30 cent maanden of 3778 cent fr. post gere geld bij zijne Courant het Geïllustreerd Zondagsblad te ontvangen. NAAM WOONPLAATS DORDRECHT, Juci. Tarwe ft Overm. en 5,00 5,50 Rogge 5.00 5,20 Overmaassche 5,00 5,20 Gerst 3,70 4,20 Haver 3,20 3,80 Paardenboonen 5,20 5,70 uiet op Juni maar op Woensdag Juni des nam. ten uur. JOB VAN DER HAVE Ondergeteekende geeft by deze te ken nen, dat zyn photografisch atelier voor het publiek is opengesteld op het ter rein achter het Hötel 'fc Wapen van Zee land. Portretten tot levensgrootte bij alie weersgesteldheid. Groepen Gezichten, Boerderijen enz. alles aan civiele prijzen. in verschillende kleuren Eene groote sorteering Stalen gekleurde, zwarte, gebloemde en gestreepte Satinets, KamgarensBukskins, Katoentjes, Moezeiine voor Bloesjes, Drils voor Broeken, enz. enz. Axel W1 ELAND. Huishoudelijke, Hotel en luxe Artikelen Galanterie, Parfumerie, Krameryen. Gröofce keuze in GESCHENKEN bij ver jaardagen, Huwelijks en Familieaangelegen heden, in Porcelein, Kristal Graniet, Glas en Aardewerk. Ckineesche enJapansche Lakwerken. Porcelein en Glas met Britannia Metaal gemonteerd. Tabak, Sigaren, Sigaretten Cavendish Theï '■■'II II IM ri 'S'j'

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 5