342ste Staatsloterij. PAHKElim Openbare Yerkooping. Een Woonhuis en Erf, AXEL. Geïllustreerd Zondagsblad BLOEMPAPIER Axel DIELEMAN. TOELM-Van Diihoora tieraeiigd Nieuws. Ingezonden. Handelsberichten. Advertentlen. Huishoudelijke Goederen, PRIJSVRAGEN REBUSSEN flist DE LQZMNE Jr, AS ONTVANGEN: TEKNEUZEN VOORHANDEN: W1 ELAND. Prijzen van ƒ100 on daarboven. Trekking van Dinsdag 30 Mei. 25000 no. 12558 1000 986 *00 1822 3804 3673 5874 6578 14266 200 16 5118 7513 13560 14374 17807 100 5063 6223 6958 7079 7273 7806 1136^15492 Trekking" van Woensdag 31 Mei. 1500 no. 10314 1000 2698 8463 7844 12049 13963 400 1797 2601 15480 200 7081 10190 10492 12893 13700 14575 20796 100 630 4667 5903 6031 13190 13441 14589 14595 14875 18266 water zouden geven. V\\tJCo8tor zou de pomp zetten aan Witte, denkt dat het water er naar Bmaben zal ala eene pomp juist naast een moddergoot geplaatst wordt. Dhr. Wolfert meent dat dit geen kwaad kan, daar toch ook hunne waterbakken (van Wolfert en Koster) tegen de mest vaalt staun, en toch zuiver water be vatten, waarop dhr. Koeler antwoordt dat het dikwijls bruin Is. De voorz. zegt eenB nRar de kosten te zuilen vernemen en in een volgende ver gadering dit onderwerp nog eens ter ta- fel te zullen brengen. Nadat door dhr, Smies nog gezegd werd dat hy liever een looden pomp zag, het geep echter door dhr. Jjamaiitre werd bestreden, bracht de voorz. bet voorstel van en in stemming, hetwelk aangenomen werd mot van de st. Yoor stemden de hb. Van Dixhoorn, Dregmans, Lamtdtre, Smies, Wolfert en de Voorzitter. Tegen de hb. Koster en Dieleman. De voorz. vraagt of nog iemand iets voor de openbare vergadering in mid den heeft te brengen. Dhr. Bidman zegt gezien te hebben dat aan het nieuwe gebouw achter de normaalschool de sloot ook geheel ge dempt wordt; hij vraagt ot ze daar ook geen last van water zullen krjjgen. De voorz. meent dat het aan het be stuur van den Noordpolder ligt dit te beletten en belooft de aandacht van den dijkgraaf te zullen vestigen. Dhr. ie» mgt ook nog even het woord en ztg», dat hij het jammer vindt dat de begraafplaats tegenwoordig als ware als speelplaats voor de kinderen wordt gebruikt. Tien 20 kinderen ziet men er soms op knikkeren enz. Alles wordt plat gekropen. Het moet wel een droevige» aanblik zijn voor diegenen die daar hunne dierbare dooden zoo pas hebben weggelegd, die graven zoo ras te zien vertreden. Hij vraagt of hieraan niets zou te doen zyn. Het gaat tot onredelijkheid over. Spreker zou goed vinden als er rondom een haag werd geplant De voorz. zegt dat by den veldwach ter ook al eens order heeft gegeven, daar te gurveilieeren, maar dat het loo- pen ,op bet kerkhof hierin wel zijn grond vindt, dat het nieuwe diep voor een ie der toegankelijk is, omdat de bekken, die daartoe toegang verleenen, niet kunnen gesloten worden. Dhr. Koster meent dat yzerdraad beter zou zjjn dan eene heg. Daar kruipen de jongens door, door dat ijzerwei niet, terwyl de Veldwachter daar ook heeie dagen niet /kan staan. De voorz. zegt var een en ander nota te zullen nemen en daarna maatregelen tot verbetering 'nemen. De openbare zitting wordt alsnu ge sloten. Door de pöiitie te Gouda is aan gehouden zekere die daar in be schonken toestand over straat liep en een vrij aanzienlijk bedrag aan bank papier in een aangetee eenden brief bij zich had. Deze blief was geadresseerd aan het bureau Veritas, Binnenkant te Amsterdam, en bjj nader onderzoek bleek het, dat de gearresteerde aan dat bureau kantoorlooper was. Maandagmorgen was hij aan het post kantoor een aangeteekenden brief met 450 en een postwissel groot ƒ50 gaan halen, maai- nadat hy het geld in ont vang had genomen, was hij niet naar kahtoor teruggekeerd, maai1 had hij het er eens goed van genomen en was toen per spoor naar Gouda gereisd. Ruim vierhonderd gulden en de post. wissel had by nog bij zich. De gear resteerde is een gepensionneerd sergeant van hot O.-I. leger. Het Spui te 's-G raven hége werd Maandag iu rep en roer gebracht ten ge vpige van het naar het politiebureau bren gén van beschonken knapen, 12 13 jéar oud. Volgens het zeggen van om standers had dit 4-tal ruisn een liter jenever uitgedronken. Hen der Jongens verzette zich ernstig tegen een politie agent. Te Maastricht is oen jongen van 11 jaren alleen iu don St. Pietersberg ge gaan en daarin verdwaald geraakt. Een gehoele nacht werd besteed om hem te zoeken, totdat men er eindeljjkin slaag de h^rn te vinden en aan zjjn wanhopige oudere terug to brengen. Men meldj. uit Oude-Pekela: Bij het afbreken der ruïne van de af gebrande behuizing vun den heer stortte onverwacht de zllgevel in, met het ongelukkig gevolg dat do eigenaar ouder hot nedorstortende puin bedol ven werd. Toen hij uit zlln benarde po sitië te voorschijn was gehaald, bleek, dat hy een betm gebroken had en zwaar in den rug gekneusd was. Voor 50 plaatsen als commies 4e klasse bij Rijks belastingen, op eene jaarwedde van 480 hebben zich ruim 350 personen aangemeld. Te Nieuwer-Amstel.sloeg Maandag avond in een gezin de vlam der lamp in de petroleum. Spoedig weidde lamp uit den koker genomen, maar ongeluk kigerwijze liet hei gips los en viel de bol met de brandende petroleum op den grond. In een oogwenk &tond alles in lichtelaaie de bewoners hadden echter gelukkig nog tijd het huis te verlaten. Het huis brandde op alle verdiepingen geheel uit, Te vScheveningen is tusschen twee muren een kat gevonden, die daar een en dertig dagen lang bekneld had geze ten en die, hoewel al dien tijd geen voedsel gebruikt hebbende, toch nog in leven was. Sedert een ge dagen is aan het Noorder-station te Brussel een toestel geplaatst, die op automatische wijze de perronbiljetten aan het publiek aflevert, wanneer men een stuk van tien centi mes in de daarvoor bestemde opening werpt, op de wyze der bekende automa tische werktuigen van Stolwerck. Sedert Zondag is een tweede nog een voudiger toestel daar geplaatst, die de biljetten te voorschijn brengt zonder dat men aan een schuif behoeft te trekken. Natuurlijk is men hiermede zeer inge nomen alleen vindt men het vreemd dat alleen koperstukken van 10 centimes daarvoor kunnen dienen, welke bij de kassen van den Belgischen staat niet gel dig z\jn. Zooals men weet, heeft België alleen koperstukken van en centimes en' verder nickelsiukken van en 10 centimes. Nickelstukken brengen don jtoeste! niet in werking. De zwaarste vrouw, welke men tot dusver kende, is in Warwicbshire, in Engeland, overleden. Lady Wheeler woog 756 ponden. Er waren 12 mannen noo- dig om baar doodkist te diagen. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie. Ingezonden Stukken worden in geen geval teruggezonden. Mijnheer de Redacteur! Als men langs de wegen wandelt, op de hooge smalle kruinen der djjken ge legen, of per rijtuig daarover een toer. tje maakt en met angst naar de diepte neerziet, dan vraagt men zich af: Hoe is het mogelijk, dat men in den tijd toen de grond geen waarde had, die wegen niet breeder beeft aangelegd en om alle gevaren te voorkomen, de kruinen der dijken niet meer heeft afgeplat. Dat zoo iets vroeger niet gedaan werd, is evenwel nog begrijpelijkmen had toen nog niet meer verstandmaar dat men nu een Rijksweg, den weg op den Buthdijk, waarop dagelijks een levendig verkeer met voertuigen plaatsheeft, nog 20 tot 30 centimeter hooger legt, is mij totaal onbegrijpelijk. Aisof de dijk nog niet hoog en gevaarlijk genoeg lag om, vooral met een niet al to vertrouwd paard, te berij den Dien weg had men mijns inziens zoo laag moeten leggen als do Buthaluis het toe- lief. Nog gevaariyker wordt de weg door do verbloeding, waardoor men nog stei ler kanten krijgt. Het was zeker de taak geweest van het gemeente- en het polderbestuur om zulk knoeiwerk te voorkomen. In Beigie legt men de keiwegen veel platter dan hier. De paarden loopen er gemakkelijker op en de voertuigen met opperlast beladen kantelen zoo gauw niet, om. Ook hebben de voertuigen meer te ïyden op ronde, dan op platte wegen. Nogeens, hoe men er toe gekomen is, om den Buthdyb nog te verhoogen, is my en velen met my totaal onbegrypeiyk. Een Opmerker. DORDRECHT, Juni. Tarwe Gverm. en 5,00 5,50 Rogge 5,00 5,20 Overmaassche 5,00 5,20 Gerst 3,70 4,20 Haver 3,20 3,80 Paardenboonen 5,20 5,70 niet op Juni maar op Woensdag Juni des nam. ten uur. JOB VAN DER HAVE De Notarissen Dregmans, te Axel en li, van der Moer, te Ternenzen. zullen ten verzoeke van de Erven, van den heer STEENKAMP, overleden te Ternenzen, in het. hótU Donze, hét marktplein aldaar, op Woensdag der, 28 Juni des namiddagsten ure, ver- koopen staande aan de Heerengracbt langs kanaal te Ternenzen. kadastraal bekend in sectie nummer 2831, groot 96 centiaren. Laatst bewoond door genoemden heer Steenkamp. Te aanvaarden by de betaling der koopsom En dadelijk daarna .aan voormeld woonhuis daarin aanwezige als: Chiffonnière, Tafels, Stoelen, Spiegels, Kachels, Bedden met toe behoor en, Koper-, Blik GlasIJzer-, Geleierd en AardewerkHaard- Wasch-, Keukengerief, enz. Koopen tot en met kontant.. Het overige op tijd van betaling ouder borg- tocht.desgevorderd. BEKENING en VERANTWOORDING op Zaterdag io Juut by den heer Dxeleman des namiddags ten half twee ure. Tevens opgaaf van KOLEN voor zo mer en winterprovisie. Namens het Bestuur^ De Secretaris BAKKER. met belangryke, daaraan verbonden Prij zen, zullen, te beginnen met den Nieu wen Jaargang in het morden opgenomen. jÊÈÉÉKP* Mad verschijnt elke week in acht rijk geïllustreerde pa gina's en wordt voor slechts slechts 80 cents per maanden of cent franco per post gezonden aan hon, die daartoe hun wenscb te kennen geven op onder staand Inteekenbiijet. Exemplaren liggen steeds ter inzage aan Bureau van dit Blad, De ondergeteekende veMangt 30 Cent maanden of 37y4 cent fr. post gere geld bij zijne Cowant het Geïllustreerd Zondagsblad te ontvangen. naam: WOONPLAATS Ondergeteekende geeft by deze te ken nen, dat zyn photografisch atelier voor het publiek is opengesteld op het ter rein achter het Hdfcel Wapen van Zeo land. Portretten tot levensgrootte by allo Weersgesteldheid. Groepen Gezichten, Boerderijen enz. alles aan civiele prijzen. in verschillende kleuren. Eene groote sorteeriug Stalen gekleurde, zwarte, gebloemde en gestreepte Satinets, KamgarensBukskins, Katoentjes, Moezeiine voor Bloesjes, Drils voor Broeken, enz. enz. Axel Huishoudelijke, Hotel en luxe Artikelen Galanterie, Parfumerif, Kramerijen. Grdote keuze in GESCHENKEN by ver jaardagen, Huwelijks en Faimlieaangelegen heden, in Porcelein, Kristal Graniet, Glas en Aardewerk. Chineesche en Japansehe Lakwerken. Porcelein en Glas inet Britannia Metaal gemonteerd. Tabak, Sigaren, Sigaretten Cavendish LTvea

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 3