342ste Staatsloterij. VSSSVft&St. Beschikbaar Huishoudelijke Goederen. Openbare Yerkooping. BEÉSTIAAL als: Ingezonden, Rechtszaken. Mvertentien. Openbare Verknoping Landbouw-, Stal- en Melkgereedschappeii Landbouwv Stal- en Melkge- reedsciiappen. Bekoiïdmakhig. Prijzen van ƒ100 en daarboven. uitvoerig-artikel zijn genezing verkon digde en enkele dagen later na een zwa re whiskey-reis tengevolge van delirium tremen? stierf,) genazen ahn patiënten. Dr. Keeley behandelde in den loop der jaren ongeveer een balt millioen drank zuchtigen, en wist een som vau 15 mil lioen dollars als belooning voor zijn moei te op te sparen. Thans heeft hij het geheim van z|jn geneesmiddel en zijn verschillende inrichtingen, die hij lang zamerhand in andere plaatsen der Unie en zelfs in Europa, heeft opgericht, vergedaan aan een syndicaal van Nevv- Yorker kapitalisten. Deze slimmerds meenden eerst den dokter met 77a millioen dollars te kun nen afschepen, maar deze liet zich niet vangen. eischte 10 millioen dollars en kreeg deze ook. De inwoners van Dwight zijn zeer on tevreden, nu zij hun dokter moeten mis sen, die bet kléine dorpje maakte tot bet Mekka van de „fijnste dipsomanen" der Unie. Maar de „gouddokter" verlangt naar rust, eu de arme burgers zullen zich dus in hun lot moeten schikken. Een merkwaardig tooneel werd on« langs te Straatsburg gezien. Op oer. weg in de nabijheid van de waschiniichting van het garnizoen, zag men honderden kikvor&chen, die ijverig zich alie in een zelfde richting voortbewogen. De springende kikkers leverden een on vergelijkelijk komisch schouwspel op, en tal van toeschouwers vermaakten zich mets' dwaze sprongen. „Zij trekken naar Amerika!" „Als nu eens een ooie vaar kwamhoorde men roepen. De kikvorschen, groote dikke hazen, Pruisische natuurlijk, waren blijkbaar door gebrek aan water tot hun tocht genood zaakt Opmerkelijk was de orde, waarin de groene springers optrokken; de afstand tusschen hen bedroeg bijna gemiddeld 20 tot 25 cm. Buiten verantwoordelijkheid dor Redactie. Ingezonden Stukken worden in geen geval teruggezonden Mijnheer de Redacteur Het is misschien niet allen uwer le zers bekend,, dat in ons vaderland po gingen bij de Hooge Regeering zijn aan gewend of zullen aangewend worden om den- Goeden Vrijdag te doen opnemen onder de Christèlijke feestdagen, waartoe vooralsnog slechts aschen, Hemelvaarts dag, Pinksteren en Kerstdag betiooren. Zulke pogingen dienen mijns inziens te recht toegejuicht te worden doof ieder waarlijk-geloovig Christen/ Hij toch weet van welke beteekenis dood des Hee- ren voor hem is en het kan niet an- deis hij beseft, dat hét evenveel grond heeft dien dood als de geboorte van den Heiland te hoi denken'! „Deze dag," zoo schrijft Ds. Ten Brink in zijn „Nieuwe Geestelijke Bloemhof van den Goeden Vrijdag, mocht wel de heilige en ge zegende vrijdag genoemd worden, en do gansche Christenheid moest haren dage lijkschen arbeid, g6l|jk op elk harer feest dagen, staken, om stii en eerbiedig in haie woningen en bedebuizen te over denken, wat op dezen eeuwig gedenk- waardigen dag geschied is ter harer ver lossing en zaligheid. En daarom ver blijden w\j er ons in en danken er God voor, dat dit thans reeds aan de meeste plaatsen geschiedt, ja men op zijn sterf dag zijnen dood aan zijne tafel begint te verkondigen" Zijn wij goed ingelicht dan kunnen wij, helaas, Ds. Ten Brink r.iet nazeg gen/ voor wat betreft Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen, wat hij in den laatst aan gehaalden-zin ter neer schrijft, daar toch de Goede Vrijdag op gemelde wijze en bel gevierd wordt door de Herv. Gem. vaq, Kloosterzande, die in dit opzicht ha rer .zusferen een prijzenswaardig voor beeld geeft. et bovenstaande overdacht ik giste téren op'' den Hemelvaartsdag bij ver nieuwing, nadat het als het wave eenigeb lijd in mijnen geest gesluimerd had. Mhar hoe kan het ook anders? Wie de viering van den Hemelvaartsdag hier met die op andere plaatsen verge lijkt, moet wel verbaasd staan en gaan nadenken, want gevierd in het openbaar gevierd in eigenlijken zin wordt die bo langrjjke dag hier niet. Tot de kerkklok de goloovigen oproept wordt er gearbeid en nauwelijks z|jn de laatste tonen dei- gewade muziek weggestorven of de ar beid vraagt opnieuw de aandacht, eene aandacht, die toch zeker op zulk een dag aan iets hoogers mocht wórden geschon ken. Oogenschijnljjk zou men zeggen, dat wij onzen Hemel vaaitsdag lagor stel len dan een Tweeden Paasch ot Pink sterdag, ja zelfs dan een dorden van ge noemde feestdagen, of zeker lager dan den Nieuwsjaardag. Velen althans, die op het zoogen. halve dagje het handgereedschap ongetwijfeld laten rusten hebben het gisteren niet uit de hand gelegd Ik meen, dat wij, Axelaars, hier niet alleen zeer inconsequent zijn maar ook een zeer slecht voorbeeld ge ven en onbewust hel goede tegenwerken. Waarom wendt men zich tot de Re- goering, wanneer men den Goeden Vrij dag als feestdag gevierd wil hebben Omdat men denkt, dat de viering van zelve komen zal, zoodra de dag als feest dag is erkend. En zie, wie dat uieenen maken wij beschaamd, want waar het Rijk bijv. onzen postboden uoet genieten van de Zondagsrust op Hemelvaartsdag daar willen wij van geen Zondagsrust weten. Onze katholieke bevolking denkt er beter over. Ik wensch dan ook mijne stadgenoo- ten etc. toe te roepen»Geloofsgeuooten en allen die het mij eens zijt, de zaak is eenvoudig. Stelt den ganschen dag de kerkdeuren open, gij kerkbesturen, en predikt als op den Zondag ook des namiddags, gij predikanten." Winkeliers, sluit uwe winkels.. en, ambachtslieden, doet de werkplaatsen toe. En als clan de boer nog rust neemt met ons, dan geloof ik, dat er eene gezegende rust zal heerschen, waarbij niemand schade zal l|jden." Wie weet was de naneef ei ons niet dankbaar voor Dankend, mijnheer Redacteur, Axel Mei '92 Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Dinsdag Mei zijn veroordeeld 46 voerman de Hulst, wegens beleedigirg van een ambtenaar, tot dagen gevang- Pz., 24 werkman te Hoek, wegens diefstal, tot 14 dagen gevang 19 boerenknecht te Hoek, wegens huisvredobieuk, tol boete of dagen hecht. 16 werkman te Zaamelag, wegens mishandeling, tot boete of dagen hecht. Allen in de kosten. Vrijgesproken is 20 boerenknecht te Hoek, beklaagd van huisvredebreuk. Trekking van Maandag Mei. luOO no. 7452 Getrouwd DKEGMANS EN VAN GREÜNINGÈN die namens wederz|jdsche betrekkingen hunnen dunk betuigen voor de belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Axel, Oude Wetering, *nr 12 Mei 1898. De BURGEMEESTER van HULS brengt ter kennis van bet publiek, dat wegens liet invallen van der/ Tweeden Pinksterdag op Maandag 22 Mei a.s. de gewone wekeiykschc Vee-, Graau-, Boter- en Eiermarkt, zal gehouden wor den op 400 200 100 3814 5135 9781 11378 16206 4241 12887 13258 14105 16313 17449 19933 8655 14399 14611 14951 18460 Trekking van Dinsdag Mei. 1000 no. 4017 13778 18157 400 12058 13304 20778 200 668 8558 12415 17535 100 6715 8225 12415 16113 17172 Trekking van Woensdag 10 Mei. 1000 no. 10762 15180 400 3885 9441 20383 200 4102 100 1917 3284 4267 4684 11476 11943 14406 18094 De ondergeteebendo brengt ter kennis van bejanghebben» den, dat de landbouwhengst HERCULES weder tot den dienst kan worden toe gelaten, onder voorwaarde dat demerriön er bij gebracht worden. Axel, 12 Mei '93. BA WENS. Hulst, den 13 Mei 1893. De Burgemeester voornoemd Ls. VAN WAESBERGHE JANSSENS. De Notaris Bregmaiis, te Axel, zal ten verzoeke van de Kinderen DE SCHEP PER, op de door hen bewoonde hofstede in den polder Stoppeldijk, i>emeeüii Stop peldijk, op DINSDAG 16 REI 1803, des voormiddags ure, ver- koopen Ruinpaarden oud en"4jaaf, Merriepaarden oud en jaar, Merriepaard dik van veulen, oud 13 jaar, een dito met veulen, oud 14 jaar, een tweejarig Ruinpaard,, eenjarig Merriepaard. 10 baatge vende KOEIEN, bekalfde Vaarzen, vette Stieren, Hokkelingen, Kalvers, Varkens met biggen, dito dik van biggen, Loopvarken, 100 Hoenders en Hanen, Eenden, Karnhonden. Menwagens, zware .Kar, Chais, Ploegen, mouten Eggen, ijzeren «•Eggen, Rolblok, Mol bord ,ri6t ketting, Beerbak met rolslede, sleden, Windmolens, Geeselsteen, Ziften, Graan maten, Rieken, Vorken, Mesthaken Menreepeneen KaarnRoom- kuipen, een Waschkuip, een Ge weer (achterlaad) Stelsels, Netten Graanzakken, Zaadzeil, Tarwe, Rog ge en Boonstroo, Aardappelen, Koe beeten, het Mest in den put, 1500 wilgen Mutsaards, eene partij Spar ren en Kodden. Kabinetten, Kleerkasten, gla zen Kast, Linnenkast, Hoekkas ten, kleine Kasten, Bureau, Ledikanten, pluimen Bed den, Uittrektafel ronde Tafels, Tafels. 36 Stoelen,- Zetel, Kachels, Hanglampen, Klokken, oud Porcelein 'als -Bol den, Koppen en Schotels. Koper, Tin, Blik, Glas, Geleierd en Aarde werk enz. enz. De koopers tot met kontant met 10%, Het overige op tijd van be taling met 127,% onkosten. Vreemde koopers moeten zich- voor zien van inlandsche borgen. een H0LLAND8CHE SPBINGSTIEIt tegen gulden per koe bij PH. VAN DIXHOORN, Landbouwer te Axel. De Notarissen Drogmans te Axel Wr. Dronkerste Terneuzen, zul fen met tusschenkomst van hunnen atnb tenaar TSt. Steevers te Asseuede ten ver zoeke v^in de Erven van Wjjlen GOETHALSop de hofstede jn den Oud Vogelschorpolder, gemeente Terneuzen op Dinsdag den 23 Mei 1893, des voor- fniddags ure precies veilen en verkoopeu: 12 kloeke Werkpaarden, tweejarige Paarden, .Taarliugpaarden, en Veulen 11 baatgeven de Koeien, eenjarige Run ders, eenjarige Stieren, 10 Kalveren, (Hollandsch ras), 11 Varkens, waaronder een met biggen; dito dik van big gen, Beervarkens, vet Vark?n endi to Loopvarken, 91 Schapen, waavondei 73 met lam, ver deeld in vijf koopen, Karn- honden met hok, 41 Hoenders en Hanen Kalkoenen en Jpoelepetades, Zwaan gapzen, jl ;Et6tsgans /en Eenden, Menwagens waaronder met ijzeren assen en .-dito rongen, Stortekar, Draagkussen, Drie- wielskarren, Speelwagen, kleine Til bury, Waalsche Ploegen en dito kleine, Aardappelploeg, ondeiaardsche Ploeg, Schoffelploeg, Rolblokken, vierbalk- Sfipes pquten. Eggen,. dito vijfbalksche ijzeren vierbalksche dito, houten vijf balksche en zesbalksche kleine dito, Kettingegge, Slede, Zaaimachines Slepers, Molborden, een Windmolen, Sniibakken, 'Aalpomp, Stroosnij- macliine, een Watervat geschikt voor 80 emmers, een Waterbak, Kieken- hoknen, Foi i.uisketels, een Fornuis met toebobooren een klein Fornuis, een Scha penpark met Kabane, Schaapsbennen, Bakken voor biggen, een Peenmolen Molbordkettingen eene partij Mestplanken Paardentuig, twee Rijzadels met toebe- hooren, Touwwerk, Ladders, een Gee selsteen eene partij VorkenRieken, Mesthaken en Schoppen?'Bascule» rnet gewichten, Balans, Graanziften, Graanharp. Graanschoppen, Gi*aan- maat. Roeden, Vijfellat, Menreepen, Voerbak, ZaadzeileD en Draagklee- den met toebehooren, eene paitij Graan zakken en Balen, eene partij nieuwe Ploeg voeten, Kopkeggen, Zwingen Aan- sch|]nè» en Egtanden, Schaafbank en eenig Timmermansgereedschap, Spadon en Rijven, een Aambeeld en Veesbank,. Blaasbalk Hamers en verder Smids gereedschap, eene partij IJzerdraad, SI ij psteenenTui ban kenvat Teer, eené' partij- oud IJzer, eene partij Plan ken, Staken, Mutsaard, Kliefbout, door nen Mutsaard. Boonstaken en Brandhout, Trap, Sluit dam, Kaarrs, Tonnen, 10 Emmers, Kuipen, Vleescbblok, Worstebak, Spekton, Teeltuin, Broodtiog,' Houthak, Haardijzer en Plaatkisten, eene partij Manden, Kachels met toebehooren, Geweren, Barometers. Lantaarns, Klokken, Kasten, Tafels, Stoelen Banken, Koper, Blik- eu Aardewerk en hetgeen meer zal, wor/

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 3