342ste Staatsloterij. Openbare Verkooping. welgewassen KLAVKR, weigewassen KLAVER, Omtrent hectare Klaver, NAAIMACHINES Openbare Verkooping. Landbouw. Rechtszaken. Prijzen van ƒ100 en daarboven. Handelsberichten» Advertentie*!* Huishoudelijke Goederen» Trekking van Maandag 24 April. 2000 no. 5856 1000 4340 400 12092 20638 100 1654 9557 9904 16832 18083 Trekking van Dinsdag 25 April 1500 no. 17734 1000 18700 200 2714 7479 8857 11267 100 7926 18530 17031 20282 Trekking .van Woensdag 26 April. 25000 no. 18669 5000 3255 1500 14855 1000 8051 9195 13013 400 607 11998 18648 200 7449 100 918 8403 14489 16132 Trekking van Donderdag 27 April. 100 no. 2712 7571 bêlangr(jke ontdekking. Thans is de zaak iri handen der justitie, (Tel) Een vlugge kellner. Te Pai ys heeft een zonderlinge weddenschap plaats ge- han. Een millionair van Cuba wedde nl. met een kellner van een der Pary- sohe restaurants om 1000 pond sterling dat deze niet binnen 24 uren 2000 brood jes met ham zou kunnen klaarmaken. De kellner echter had de broodjes reeds gereed in 19 uur 40 minuten, zoodat hy de weddenschap schitterend won. 1-3 had 22 hammen versnaden. Debroodies, die natuurlek ook door den Amerikaan waren betaald, werden gezonden naar eenigo weezenint ichtingen en ziekenhui zen, Voor de rechtbank te Weenen bleek dezer daêpn, .dat daar een dienstmeisje woont, dat over een vermogen van meer dan 10,000 fl. beschikt. Anna Kropatch, zoo heet deze kapitaüste, was tot voor korten tyd in dienst by mevrouw Minna Vogl, die twee prachtige Braziiiaanscüe papagaaien bezat. Toen mevr. Vogl met Paschen eenige weken de stad verliet, werd vooral de zorg voor de heide vogels Ar na op het hart gedrukt. En in de eerste dagen na het vertrek van haar mevrouw ver zorgde zy dan ook de vogels zoo goed mogeiyb. Het meisje echter maakte van de gelegenheid gebruik om eens een dagje met eenige vriendinnen uit te gaan, het uitstapje beviel hun zoo goed, dat zy eerst na verloop van drie dagen te rugkeerde. Zy had de vogels geheel vergeten en beide vond zy dood in de kooi liggen. Mevrouw eischte nu van haar dienstmeisje eene schadevergoeding van 35 gld. maar even krachtig als me vrouw eischte,,weigerde Anna. Mevrouw riep de hulp van een rechter in, die tt achtte een schikking tot stand te brengen, daar men met een arm dienst meisje toch eenige toegevendheid moest gebruiken. »Arra dienstmeisje", riep nu de eiscberes. „Mijnheer de rechter, weet wel, dat dit dienstmeisje meer vermo gen heeft dan ik. Zij heeft 10,19b fl. op de sfjaarbapk. Ik heb haar spaar bankboekje' bewaard en weet het dus heel nauwkeurig. Ze moet betalen, be talen „Een papagaai is niet veel waard," meende het meisje. »Ik betaal geen 85 gld. voor twee vogels." >Je hebt geld genoeg," antwoordde weer mevrouw. Wy zullen een deskundige moeten raadplegeu, verklaarde de recbter ten slotte. En om dit te voorkomen, werden beide partyen het eens over een schade loossfcelling van 25 gld./ Beknopt verslag van bet verhandelde in de voorjaarsvergadering van het hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering vak landbouw en veeteelt in Zeelandden 19 April 11. te Mid delburg gehóuden. De vergadering werd door de leden van het uitvoerend deel van het hoofd bestuur en een 15-tal afgevaardigden der afdeelingen bijgewoond. De notulen van de vo-* vergadering werden gelezen en goeiig, .eurd. Naar aanleiding van een in de vorige vergadering aangehouden onderwerp be treffende een onderzoek naar de bevoegd heid tot het uitreiken van vergunningen tot het dooden van schadelijk gevogelte enz. tegen den wil van de eigenaars van het jaebtrecht op de betrokken landerijen werd mededeel ing gedaan van het ge voelen daaromtrent van een scherpzinnig rechtsgeleerde in de provincie en beslo ten dezen te verzoeken het gegeven ad' vies nader met gronden te willen om kleeden, opdat het ook in wijder kling door de Maatschappij moge woiden ver spreid. N^ar-aanleiding van verschillende in gekomen missives werd besloten lo. /Het uitvoerend deel te verzoeken werkzaam te blijven in het overwegen Vanvoorstellen, aan don minister van binpenlandscbe zaken te doen tot het verkrijgen van een post op de ryksbe- grooting voor 1894, voor de aanmoedi ging van de verbetering van het hoef beslag. 2e. By den inspecteur van de belas tingen onderzoek in te stellen naar de reden der omstandigheid, dat. by om wis soling van boerenzoons, in sommige pro viuciön voor die personen door den iand bouwer personeel© belasting betaald moet worden, in andere niet. De verplichting om die belasting te betalen werd aangemerkt als oen belet sol tegen genoemde omwisseling. 8e. De afgevaardigden naar het land bouwcomilé op te dragen op een volgen de vergadering van het comité de be scherming van de kievit ter sprake te brengen. 4e, In de afdeeling Kruiningen, en wel te Krabbendijke, dezen zomer by wijze van proef een extra keuring te houden ten einde tegemoet te komen aan het bezwaar dat de groote afstand naar de gewone keu ringspiaats op Zuid Beveland (Goes) den boeren verhindert aan die keuring deel te nemen. 5e. Ter tydeiyke voorziening in de vaca ture van deskundige by de keuringscom missie, ontstaan door het overiyden van den heer Kegelaer, aan te wyzen den heer van der Vliet, provinciaal veearts te Kruiningen. 6e. Het uitvoerend deel op te dragen pogingen aan te wenden dat art. 87 van het r<iglemeut op de wegen en voetpaden iu Zeeland in dier voege gewyzigd worde, dat het bepaaldelijk den landbouwers in het vierde district toegestaan worde de provinciale wegen te mogen beryden met twee aaneen gekoppelde wagens, wan neer die met veldvruchten beladen zyn. 7e. Het uitvoerend doel te macht .wen zich in betrekking te stellen met de iaDdbouwmaatschappyen over de Belgi sche grens, teneinde zoo mogeiyk tot eene oplossing te komen van de bezwa ren, die er thans bij de wederzijdsche grensbewoners bestaan tegen de bepalin gen omtrent beweiding van vee, uitvoer van mest enz., waarvan de moeilijkheden in het vervoeren van vee ovor de grenzen mede als een gevolg kunnen beschouwd worden. 8e. Te benoemen tot loden van de commissie tot verificatie van de rekening der Maatschappy over 1892 de heeren van Stapele, van der Maas en Luyendijk. 9e. Te benoemen tot keurmeesters- veearts voor de tentoonstelling te Tbolen de heeren van der Vliet voor paarden en Kooyman voor rundvee. 10. Het bestuur van de Maatschappij tot Exploitatie van staatsspoorwegen te ver zoeken aan het station Vlake een los plaats voor vee te maken. Het vervoer van vee van uit Hólland naar het vijfde district, thans gaande over Kruiningen, zou by inwilliging van het verzoek zeer gebaat zyn. 11e. Den tegenwoordigen secretaris der Maatschappy op diens verzoek eervol ontslag te verleenen als zoodanig tegen Juli Ter voorziening in de hier door ontstane -vacature weid de heer Vorsterman van Oyen te Aardenburg gekozen tot algemeen secretaris. Voor de verbetering van het paarden ras is van rijkswege voor de provincie Zeeland een subsidie ad 8880 beschik baar gesteld. Door het uitvoerend deel van het hoofd bestuur zal in den loop van den zomer een ontwerp van wijziging der statuten samengesteld en aan de afdeelingen ter overweging toegezonden worden. Im de najaars-vergadering van het hoofdbestuur zullen dan, na gehoord te hebben de adviezen der afdeelingen, voor stellen tot wyziging worden gedaan. De secretaris der Maatschappij tot bevordering van landbouw en vee teelt in Zeeland. KAKEBEEKE. Arrondissement»'Rechtbank te Middelburg. Dinsdag deed genoemde rechtbank uit spraak iu de zaak tegen 42 hooidconducteur by de spoorwegmaat schappij Meubelen Terneuzen, wonende te St, Nieolaas, (België). Hjj werd ter zake van het door bchuld doen ontstaan van gevaar van het verkeer door stoom- vormogen over een spoorweg, veroordeeld tot ƒ25 boete of 10 dagen hechtenis. Vei der z(jn nog veroordeeld: 18 vissoher te Terneuzen, wegens mishandeling, tot boete of dag hecht. Th, 28 j.f werkman to Hulst, we gens huisvrede breuk, boete of da gen hecht. Allen in de kosten. Het gerechtshof te 'sGravenhage veranderde gisteren de dagen gevan genis, wegens mishandeling opgelegd aan te Zaamsiag, in boete. DORDRECHT, 27 April. Tarwe Overm. en 5,00 5,60 Rogge 5.00 5,20 Overmaassche 5,00 5,20 Gerst 3,70 4,20 Haver 3,20 8,80 Paardenboonen 5,20 57,0 Duivenboonen 6,20 7,20 Ondertrouwd: DREGMANS EN VAN GREÜNINGEN. Axel, Oude Wetering. 27 April 1893. Onderlinge erzekerings-maat- schappij tegen hagelsehade in het voormalig distriet van Zeeland, De Notaris Drogmans, te Axel, ul ten verzoeke van VAN HIJFTE en Kinderen te «Koewacht (Zand), op Zuferdng Mei 1893, des namiddags ure, in het open baar vorkoopen OMTRENT HECTARE wassende op hunne landen in de pol ders Oud en Nieuw Reoohtenbly, ge meente Koewacht. Daarna bjj de kinderen DE VLIE* GHER te Koewacht, van OMTRENT HECTARE wassende a!a voren, Daarna bjj de kinderen VAN LOOIJ iu Absiale,gemeente St. Janeteen, van wassende op landen rond hunne hof stede, in voormelde gemeente. Alles verdeeld in koopen. Deelgenooten die ingevolge artikel 19 van het reglement jnog geene opgave ge daan hebbenworden verzocht dezelve spoedig IN DOBBEL en beiden ONDER- TEEKEND in te zenden; terwjjl nieuwe deelgenoot®» nog tot de Maatschappy kunnen toetreden mits omgaand bericht. Namens het Bestuur van boven genoemde Maatschappij, De Secretaris'Penningmeester FRANQOIS VAN WAESBERGHE. (Duitsche Singers,) Met jaar garantie. Gratis onder richt. Levering franco. Bij ondergetekende zyn prachtige, deugdzame en goedkoope HAND- en ÏRAPNAAIMACEINES te bekomen. MACHINE-NAALDEN en OLIE- Alle reparatién aan Naaima chines worden ook door mij aan genomen. Met aanbeveling, Axel. SLIJPEN, De Notaris Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van CoRNELIS DIELEMAN Willemszoon, landbouwer op de door hem bewoonde hofstede in den polder Aan- en Genderdyke, Gemeente Zaamsiag, op Dinsdag Mei 1893, des voorraiddags ure, precies, verkoopen 11 Werkpaarden, van tot 16 jaar oud, dito met veulens, dito dik van veu len, tweejarige en jiarlingpaard, 10 Melkkoeien, Vaarzen dik van kalf, tweejarige Rundors, jaarling Runders, eenjarige Stier, Kalvers, vette Var kens, dito dik van biggen, Loop varken, 160 Hoenders en Hanen, Moe dereenden, Eenden, Kalkoenen, Waakhond» LANDBOUW-, STAL- en MELKGEREED- SCHAPPEN. Menwagens, drie met Li ijzeren en met houtenas, mBBSSs^,Kar met ijzeren as, Chais met tuig, Zeeuwsche Ploe gen Onderaardschepioeg Holleveurploeg 4balkseggen, 5balks dito, kleine dito ijzeren dito, Rolblok Molbord, Sleden, Slepers, Kruiwagen, Galghoufcen Voorladders, Beerbak, Sóijmoien, Peenmolen, Windmolen, Geeselateen met paard, Znaimachine, Zaadzeil mót toebehooien, Snijbak, Kriebak, Waterbak, SlijpsteeD, Ladders, Basculen met gewichten, Graan ziften in soort, Graanmaat, Schoppen, Rieken, Vor ken, Mesthaken, Teertonnen, Paardennet- ten, Tou wwerk, Kaam machine met kaarn, Kaarnmolen met wiel, Room- todnen Botervaten, Teelen, Emmers Waschtobben, Teeltuin, Kiekenshok, Hondenhokken en twee bakken, Var* rfcehsbak, Trog, Broodblikken, Vleesch- ktüp, Meelkist, Spekkist, Speklad- def, Tonnetjes, Potten, Droogspek Wors- tenbak met snikken, 200 Baien, 1000 gróene Mutserd, 400 Staken, 300 Band roeden, 1000 droge Mutserd, eene party Brandhout, en Aardappels. Hoekkast, Tafelkastje, Kast- klok, klein Klokje, Tafels, groote üittrektafel, Stoelen, Spiegels, Lampen, Moilier, Keldertje, Ledikanten met be hang, Trekcmifcor, groote en kleine Kachel, koperen Ketels in soort, Haard- ijzer, Banken, Geleierd en Aardewerk en hetgeen meer zal woiden geveild. De koopen tot en met kontant Het overige te botalen Januari 1894 met 10 7o onkosten Vreemde koopers moeten zich voorzien tan inlands.Ue borgen. WW MIIM «HM_

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 5