Prachtige SPIIGILS, Openbare Yerkooping. Openbare Yerkooping. BEESTIAAL als Binnenland. (semcngd Nieuws. Rechtszaken. Handelsberichten. Advertentien. 25 PAS ONTVANGEN Axel. CÜKNEL1SSEN. Landbouw-, Stal- en fflelk- gereedschappen. 6.75 7.35 5.50 6.25 6.50 7.00 6.00 6.30 Paarden waaronder met veu len, tweejarig Paard, een Jaar— lingpaard, baatgevende Koeien waaronder dik van kalf, twee jarige en eenjarige Runders, Melk kalvers, Loopvarkens, 12 Biggen, 87 Hoenders en Hanen, Eenden en een Waakhondje. In Henegouwen gist het sterk; daar heerschen avmoede en verbittering, die tot vertwijfeling dreigen te zullen aan groeien. In de JBonnage is de v.orksta- king algemeen. Een verwoede aanval had plaats op eene fabriek, waarbij 27 personen wer den gearresteerd. Ook op andere plaat sen wilde men zich op de gebouwen wreken. Te Bergen werden de straten met glasscherven bestrooid om de be reden politie te beletten charges te ma ken ergens anders weer wierp men barricades op om de politie tegen te hou den. Het aantal werkstakers te schatten, zou een onbegonnen werk zijn. Bijna overal keuren ook de niet-socialistische arbeiders de staking goed. Het is op hot oogenblik niet enkel eene socialistische beweging welke Belgie beroert, neen, de afkeuring \an de genomen beslissing in zake het algemeen stemrecht is alge meen. Dat wil zeggen, bij degenen, die niet de getrouwe volgers der kamer- meederheid uitmaken. Gent en Antwerpen zijn nog rustig, ook in het bekken van Luik was men vi-y kalm, doch het is daar misschien ook de stilte die den storm voorafgaat. Wie weet welke akelige dingen er deze week nog van Belgie zijn mee te deeler.. Wij ontvingen van de heeren Gebrs. Cohen, uitgevers te Arnhem en Nijme gen* het eerste deel der fraaie goedkoope editie van de werken van "VVTalter Scott. Invanhoe is een werk van meer dan 400 bladzijden, versierd met tal van il lustraties, bovendien is het papier uitste kend en de druk prachtig. Onbegrijpe lijk is het dan ook, dat zulk werk voor den spotprijs van slechts een gulden kan gegeven worden. De uitgevers zullen bepaald succes hebben met deze werken De naam van Gerard Keiler, aan de ver taling en bewerking vei bonden, verze kert mede de degelijkheid dezer uitgave. AXEL,, den 18 April 1893 Gisteravond is in eene drukbezochte vergadering van het fanfaren gezelschap Concordia besloten tot feestelijke inwij ding van de muziektent op Pinkster maandag, 22 Mei zijnde eerste ker misdag. Een vijftal gezelschappen zullen worden uitgenoodigd om deze inwijding op te luisteren, nl. Hulst, Terneuzen, We&tdorpe, Zaamslag en Zuiddorpe. De deelnemende gezelschappen ont vangen eene berinneringsmedaille en aan de besturen zai de ee re wijn worden aan geboden. Staande de vergadering werd reeds voor een vrij belangrijk bedrag ge teekend tot bestrijding der kosten van een en ander. Deze lijst zai aan de niet ter vergadering aanwezige leden aan huis worden gepresenteerd Ds. Mulder, pred. bij de ger. gemeente te Aalten (Geldl.) heeft het beroep naar die gemeente te Hertogen bosch aangenomen. Te Zuiddorpe is Zaterdagavond om streeks uur, de 54jarige knecht Jaco- bus Abar by den landbouwer Puylaert van de zoldertrap gevalleD. Avonds fom 11 uur was de ongelukkige reeds ten gevolge van den val gestorven. Gisteren had door de Maatschappij Voorwaarts" te Kijkuit ten huize van den heer Fricot te Hulst, de aanbesteding [plaats van 11000 K.G. Chilisalpeter. Hiervan is aannemer geworden de heei jD. Oggel te Axel, voor 12.44 per 100 K.G. Koewacht. Dieven hebben Vrijdag morgen omstreeks twee uur ingebroken [pp de hoeve van een landbouwer, waar et depzelfden dag koopdag was geweest. Daajr da bewoners ontwaakten, moes- en zij de vlucht nemen, zondei iets ede' te kunnen nerceu. Ook op eene ndei plaats poogden zij te stelen doch, erden ook daar verjaagd. De rijksveldwachter en de marechaus see doen ijverig onderzoek. Een afschuwelijk feit wordt uit Oss ge meld. Zondagochtend vernam de briga dier der marechaussee aldaar, dat het graf van den zoo ongelukkig aan zijn eind ge komen wachtmeester Hoekman was open gemaakt. De brigadier begaf zich onmid dellijk naar de begraafplaats om zich van de waarheid der mededeeling te overtui gen. Vlak voor het hek van de begraaf plaats lag de glazen stolp van de krans die op het graf gelegen had, in duizend stukken, terwijl het houten kistje waarin de krans lag met menschelijke uitwerpse len was besmeerd. Verder had men het graf opengemaakt en de kist tot aan de handvatsels opgegraven, waarna het dek sel met geweld was ingedrukt. De da ders van dit afkeerwekkend vandalisme zijn nog niet opgespoord. Het geval geeft weder een treurig beeld te meer van de toestanden te Oss. De brigadier Leebens te Gennep wordt als commandant overgeplaatst naar Oss. Nader schrijft men nog In den nacht van Zondag op Maandag is de moordenaar van wachtmeester Hoek man gearresteerd, alsmede tweë medeplich tigen. Deze drie personen waren Zondag nacht dronken en hebben het bij een twist elkaar verweten. Zij zijn een voor een uit hun bed gehaald en door de mare chaussee in arrest gesteld. De officier van justitie van Hertogenbosch is dadelijk naar Oss vertrokken. Een brigadier en twee maréchaussees van de brigade Nijme gen zijn ter adsistentie naar Oss gedeta cheerd. Misschien zijn deze drie personen ook niet onschuldig aan de grafschennis, waar van in een ander bericht uit Oss sprake is De Hooge raad te Gravenhage ver wierp het cassatieberoep der huisvrouw van te Hulst tegen hare veroor deeling tot een boete wegens het afleve ren van surrogaat van boter zonder ver melding op de verpakking. HULST, 17 April. Middenprijs per 100 kilo. Tarwe Rogge Wintergerst Zomergeist Haver Erwten Paardeuboonen Duivenboonen 7.50 50 6.75 7.50 7.75 8.50 iv Voor de vele blijken van deelneming zoo vanhier als van elders ontvangen, bij het ovei lijden van mijn geliefd kindje, betuig ik, mede uit naam van de Familie, mijn iunigen dank. Goes, 18 April 1893. HARINOK. met 20 percent korting in prijs. De Nofaris Drogmans, te Axel, zal ten verzoeke van de kinderen DE SCHEPPER, landbouwers to Stoppeldijk, krachtens verleend rechterlijk bevel, vei len en verkonpen Koop Eene Hofstede, bestaande in WOONHUIS, SCHUUR, verdere GEBOUWEN, ERF, TUIN, BOOM GAARD en verdeie GRONDEN, alles in den polder Stoppeldijk, fiemrente Stoppel dijk, kadastraal bekend in sectie num mers 397, 398,399 en 40o, groot hektare S6 aren 10 centiai en of geniet 16 roe den. Geritsche maat. BOOMPRIJS ƒ185,-. Koop HET VISCHWATER, ge naamd futt Koegat gelegen in voornoem den polder en gemeente, kadastraal be kend in sectie nummer 582, gioot hek laren 34 aren 80 centiaren of gomet 227 roeden Gentsche maat. Koop hektaren 10 aren 20 een üaren of gemet 288 roeden Gentsche maat BOUWLAND, gelegen als voren, kadastraal beker.d in sectie nummers 600, 6ül en 602. Koop libktaie 38 aiei» of ge- met 29 roeden Gentsche maat BOUW LAND, gelegen als voren, kadastraal he kend in sectie nummer 1168. Koop hektare 25 a;en 10 centi aren of in Gentsche mart gemet 242 roeden BOUWLAND, gelegen als voren, kadastraal bekend in sectie no. 1165. Koop hektare 47 aren of in Gent sche maat geroet. 89 roeden BOUW LAND, gelegen als voren, kadastraal bekend in sectie nummer 1164. Koop hektaren 16 aren 60 centi aren of in Gentsche maat gemet 258 roeden BOUWLAND, gelegen als voren, kadastraal bekend in sectie nummer tot en met 1151. Koop hektai en 41 aren 70 centi aren of gemet 127 roeden Gentsche maat BOUWLAND, gelegon in den Ser Pauluspolder, Heer Nisse Hoek, gemeente Stoppeldijk kadaster sectie nummer 506. Koop 12 aren 70 centiaren of 86 roeden Gentsche maat DIJK, gelegen als voren, kadaster sectie nummer 804. BOOMPRIJS ƒ40,-. Koop 10. en centiaren GRuND, waarvan de daarop staande gebouwen aan den erfpachter beboorende, gelegen als voren, kadaster sectie nummer 1086. In erfpacht bij Andries de Riick. en aren GROND, gelegen als voren, kadaster oectie nummer 808. In gebruik bij denzeiven te samen met de erfpachtsgrond voor 2,50 per jaar. Koop II. aren centiaren GROND waarvan de daarop staande gebouwen aan den erfpachter behooren, gelegen als voren, kadaeter sectie nummers 1055 en 1056. In erfpacht bij Adrianus -Scheers en are 55 centiaren TUINGROND, gelegen als voren, kadaster sectie num mer 958. In gebruik bij denzelven te sa uien met de erfpachtsgrond voor per jaar. Koop 12. aren 20 cnntiaren GROND waarvan de daaiop staande gebouwen aan de erfpachtste; behooren, gelegen als voren, kadaster sectie nummers 444, 445 en 446. In erfpacht bij Maria Ha- merlinck, wed. Stevendael en kinderen voor per jaar. Koop 13. aren 10 centiaren GROND .waarvan de daarop staande gebouwen behooren aan en Vaei, gelegen als voren, kadastraal sectie nummer 805. Grondlasten voor koopers rekening mefe ingang van October; polderlasten met November 1893. Betaling der koopsom weken de toewijzing. Onkosten Premie van instel Gelag der onkosten. De verkooping wordt gehouden in de herberg bewoond door Lemsen te Rapenburg (Stoppeldijk.) INSTEL op Maandag Mei 1893, VERBLIJF op Maandag Mei 1893, telkens des namiddags ure. Alle nadere inlichtingen ten kantore vau voornoemden Notaris. De Notarissen Bregtnans te Axel en van der Moer te Terneuzen zul len ten verzoeke van de Weduwe en Erven van JAN DE PUTTERLz., op de door de weduwe nog bewoond wordende hofstede in den Eendragtpolder, gemeente Zaamslag, op Donderdag don Mei 1893 des voorraiddags ure precies verkoo- pen Menwagens, een Speelwagen, Chais, Kar, Kar- en Chaiskus— sen, Zaai machine, ijzeren wale Floepen, een houten dito, hou ten dito, Zeeuwsehe Ploegen, Eggen met houten en dito met ijzeren tanden, Sleden, Sle pers, Mestplanken, Galghouten, VoorladdersRolblokMolbord met ketting, Egtanden, Kruiwa gen, Windmolen, Snijmoiens, Ueeselsleen met paard, Slijpsteen Stampbak met stampers, Water bak, Bascule met gewichten, Zif ten, Maten, oud Ijzer, Schapen vacht met bengels, Paardentuig, Netten. Touwwerk, Schoppen, Rie ken, Vorken, Rijven, Zeisen, Hou weelen, Bijl en Keggen, Mest- haken, Balken, Stijlen, Kiekens- hok, Zaadzeil met toebehooren,, Graanzakken, Baalzakken, Lad ders Meelkisten, Spekkist, „««„uw Kaarn, Tonnen, Emmers, Teelen en aren 60 centiaren GROND, Boterbak en Kop, Mest in den waarvan de daarop staande gebouwen mestput, drooge en groene Mut— behooren aan Judocus de Lang, gelegen saard enz. enz. als voren, kadaster seetie nummer ^9^9 GfleteBi Boogkabanet, Bureau, Kastjes Naaimachine, Kastkïok, Kleerkist Stoelen, Tafels, Kachel met toe behooren, pluimen— en kapok 1033. en aren GROND, waarvan de daarop staande gebouwen behooren aan Robijn, gelegen als voren, kadaster sectie nummer 956. Jaarlijkse!)© cijns of erfpacht of huur var den grond sub en ieder ƒ2,50 en van die sub J,50 En ten verzoeke van ALPHONSE DE SCHEPPER voor zich alléén. Koop 14. hektare 76 aren 50 centi aren of gemet 288 roeden Gentsche maat DIJK, in den Stoppeldijk polder gemeente Stoppeldijk, zijnde een gedeel te van den Zuiddijk, kadaster sectie nummers 790 od 791. BOOMPRIJS ƒ250,- Vooi schreven goederen worden in vei schillende te samen voegingen geveild en zijn te aanvaarden de getouwen; hof, grond of erf. boomgaard en weiland op October en de bouwlanden na het rooven van den oogst beide dezes jaars. Bedden met dito, Spiegels, Lam pen, Prenten achter glas, Messen Vorken, Lepels, Geweren, Wa felijzer, Koper-, Tin-, Blik—, IJ zer—Glas-, Celeierd- en Aarde werk, Worstebak met snikken, Stoven, Spek, eene groote partij Boeken van godsdienstigen en an deren aard enz enz. Koopen tot en met kontunt* Het overige op tijd van betaling onder borgtocht desgevorderd, teiwijl vreemde koop. zich van inlandsche borgen moe len V'nizM!. >ip<3iiiraaievs en liedjeszangers worden Ojj ck> hoeve niet toegelaten, jïj/i

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 3