Binnenland, 3o. de invoerder zal een getuigschrift der Zeeuwscbe geraeenteoverbeid moeten overleggen, verklarende dut de dieren, waarvan het signalement zal opgegeven zijn in het getuigschrift, geboren en ge kweekt zijn in Zeeland of er zich bevin den sinds de vijf en veertig dagen vóór hunnen invoer in Belgie. Dit getuigschrift, geldig voor acht dagen zal gelaten worden in handen der tol- agenten. Voor de dieren herkomstig uit Neder land) elders dan uit de provincie Zeeland lo. de invoer zal geschieden op de volgende dagen en uren, langs de hierna vermeldetolbureelen Santvliet, des Dinsdags en Donderdags voormiddags Esschen (station), lederen dag, van zonsop- tot ondergang: Wuestwezel, des Dinsdags en Zaterdags voormiddags; Achel (statioD), des Donderdags en Za terdags voormiddags; Haraont (station), des Woensdags voor middag; Maaseyk, des Maandags en Donderdags namiddag Lanaken (station), des "Woensdags voor middag Visé (station), des Dinsdags voormid dag en des Zaterdags namiddag. De invoer is toegelaten op vertoon, door de belanghebbenden, van een ge tuigschrift der gemeente overheid dér plaats van waar bet vee herkomstig is, waaruit blijkt: Dat sedeit ten minste vijl en veer tig dagen geen besmettelijke ziekte on der het vee dezer plaats is vastgesteld geworden Dat die dieren, waarvan de in voer gevraagd wordt, zich in deze ge meente bevinden tenminste sedert vijf tien dagen (de kalveren onder de vijf tien dagen, of geboren tijdens het ver- ,voer mogen met hunne moeder inge voerd worden, zonder eenigen bijzonde- pleegvorm); 3o. bij hunne aankomst in het tol- bureel zullen de invoerders aan de tola- genfcen vermeld getuigschrift afleveren, dat geldig is voor acht dagen 4o. de dieren zullen op kosten der invoerders door eenen Belgischen veearts aangewezen door den Minister, onder zocht worden. Wanneer de veearts de dieren gezond bevindt, zal hij daarvan getuigen ineen bewijsstuk, gelijkvormig aan het hier onder staande model en verklaren, dat de dieren gericht mogen worden naar de plaats hunner besteraming. Door de zorgen van den veearts zui len de dieren gemerkt worden op het rechter achterdeel, bij middel eenêr let ter met aniline- inkt; 5o. dadelijk na de aankomst der die ren op hunne bestemmingsplaats, zal het getuigschrift van gezondheid, waar van spraak onder littera overhandigd worden aan de gemeenteoverheid, die gelast is te waken opdal .de aangegevone dieren gedurende ten minste tien dagen gekantonneerd of in een stal opgesloten blijven. De Minister van Buitenlandsche Zaken vestigt bij deze de aandacht van be langhebbenden op het groote gewicht eener stiptelijke inachtneming der be palingen waaronder de invoer van vee thans in Beigie is toegelaten, ten einde te voorkomen dat in het niet naleven dier voorschriften aanleiding zou kunnen gevonden worden tot herroeping van bo venbedoeld besluit. koninklijk besluit van April zijn de rechten vau gezondheidsnazicht als volgt vastgesteld voor stieren, ossen en koeion, per kop, 50 centiemen voor veerzon, jonge stieren, jonge ossen en kalvers, per kop, 50 centiemen. Dinsdagnamiddag ongeveer te half drie uur zijn HR. MM. koningin Wilbel- mina en de koningin-weduwe regentes met groot gevolg te Amsterdam aange komen. Zoowel de Regentes als do lieve Ko ningin, die er even snoezig als bekoorlijk uitzag^ hielden zich een poosje aan het station op, om daarna plaats te nemen in bet traditioneele roode open hofrijtuig met vier paarden la daumont bespan nen en zoo achtereenvolgens de geheele hofhouding in een aantal hofrijtuigen met twee paarden bespannen. De vaderlandsche driekleur wapperde lustig ter eere van de hooge bezoeksters die op den tocht naar het "paleis op den Dam luide werden toegejuicht, wat dooi de koninginnen buigende en met de han den wuivende werd beantwooid. Spoedig na aankomst in het paleis ver schenen H.H. M.M. op het balkon, waar bij uit duizenden kelen een gejuich op ging van de vei zamelde menigte, dat de lucht verre inronde deed weergalmen Er scheen geen eind aan te komen, zelfs toen de vorstinnen het balkon hadden verlaten, duurde het gejuich nog voort. Het bezoek brengt de gebruikelijke audiënties, diners, enz. met zich. De socialisten maken van de tegen woordigheid der koninginnen gebruik, om van zich te doen hooren. De politie heeft nu en dan de handen vol en reeds hebben verscheidene arrestatien plaats gehad. Vooral het personeel van de drukkerij van Recht voor allen moet zich zeer ijverig getoond hebben, wat ouk geen verwonde ring kan baren. AXEL, den 14 April 1803 De uitslag van de verkiezing voor een lid van den gemeenteraad alhier, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer van Hoeve is als volgt Van de 821 op de lijst voorkomende kiezers haddeD slechts 210 hun stem- eeue botsing plaats tusschen de troepen en de bevolkiDg tengevolge van agrari sche onlusten. In Mazarron werden vier personen gearresteerd, die 54 kisten dy namiet hadden gestolen. Onder de wis selagenten van de beurs te Madrid is ee ne werkstaking uitgebroken als protest tegen de belasting op de beursspecula- tien. Zij komen wel op de beurs, maar doen geen zaken. De bankiers te Ma drid hebben zich bij den minister van financien over deze belasting beklaagd. Aan de Fransch-Spaansche grens heeft eene schending van grondgebied plaats gehad- Een Spaansche grenswachter heeft een Fransch smokkelaar op Fransch grondgebied doodgeschoten. Op het leven van den koning van Por tugal is een aanslag gepleegd. De koning maakte Maandag-namiddag een wandel rit, toen een netgekleed persoon het rij tuig naderde en een schot loste op den koning zonder hem evenwel te raken. De man werd onmiddellijk geairesteerd. Ook op den vorst-primas van Hongarije is een aanslag gepleegd en wel door een ongeveer zes maanden geleden ontslagen bediende. De. aanslag is mislukt en de uian zit achter slot. Hiermede sluiten wij deze opsomming van onverkwikkelijk buitenlandsch nieuws. De Staatscourant bevat den tekst der bekendmaking nopens de wederopenstel- ling der Belgische grens voor-den invoer van hoornvee uit Nederland, zooals die voorkomt in den Belgischen Moniteur van 12 dezer: „Bij besluit gedagteekénd van April 1893, en te rekenen van den 34den der ^zelfde maand, laat de minister van land bouw, nijverheid en openbare werken toe, tot nadere beslissing en bij de nieuwe afwijking van zijn besluit van 15 October 1892, den invoer van rundvee herkomstig uit Nederland, onder de volgende voor waarden Voor de dieren herkomstig uit de provincie Zeeland, lo. De invoer zal geschieden op de volgende dagen en uren, langs de tol bureelen en hulptolbureelen Selzaete (station), des Donderdags; Stroobrugge (Maldeghem), des Maandags en des Woensdags namiddag Watervliet, des Maandags en desWoensi dags, van tot 11 uren voormiddag De Klinge (station), des Woensdags, van tot uren namiddag; De Staak (Assenede), des Woensdags, van tot uren namiddag;- De Tromp (Stekene), des Woensdags, van tot 11 uren voormiddags; 2o. bij hunne aankomst in gezegde bureelen zullen de dieren onderzocht wor den, op kosten der invoerders door eenen Belgischen veearts, aangesteld dooi den minister; zij. Lachend ontkende hip Maar gij vermoeit anderen daardoor, zeide zij een weinig pruilend, mij ten minste. Waren wij dan maar lieyer in Rome gebleven, waar wij toch kennissen hadden, als men zoo zelden de deur uitkomt. Ik zou zoo gaarne op het Markusplein gebleven zijn, maar uj6t tante Lorenza alleen, dat kan toch niet. Hare bloedver wante, die zij nog ging bezoeken, is een praatzieke vervelende oude vrouw. Nu clan kwam ik toch nog liever terug en zette mij alleen op het balkon om naar de. jonge meisjes te kijken, die met hunnen vader op het kanaal kunnen varen. "Hij lachte. Gij zijt een kleine dwinge land Theresa. Als gij niet zoo onbarm hartig en verkwistend met mijn tijd om- sprongt, dan zou ik reeds lang met de noodzakelijkste blieven gereed zijn. Onder uwe heerschappij heeft men eene week noodig voor datgene, wat men op een hal ven dag zou kunnen doen. Maar ditmaal zijn het dringende bezigheden, mijn lieve ling, die reeds al te lang zijn uitgesteld en die vandaag stellig moeten woiden af gedaan. Als ge mij nog een of ander half uur van ongestoorde rust gunt, dan hebben wij nog tijd om te zamen naar den Lido te varen. Zij jubelde luid, als een kind en wilde haastig vertrekken. Maar reeds genaderd tot de deur, kwam haar plotseling iets in de gedachten. Ik gun uwen arbeid wel, dien gij zoo lief hebt. zeide zij plagend, ik heb zelfs nieuw werk medegebracht en gij zult het hebber, na de spelevaart. Zie, dezen briet heb ik gevonden, gered, als gij dat beter vindt. Gij moogl hem ont cijferen en kunt hem dan wellicht ver zenden. Ik zal later wel vertellen, hoe hij in mijne handen gekomen is, nu laat ik alleen, opdat ge spoedig gereed zijt Maar alleen bet noodzakelijke, hoor papa niets meer. Zij vertrok en hij werkté door, terwijl hjj den brief naast zich legde. Boven gekomen, verwisselde Theresa het zware zijden gewaad met een hebt wit kleedje eu begaf zich op het balkon. Een heerlijke avond daalde langzaam ne der, tal van gondels wemelden op het ka naai en voeren vaak zoo dicht voorbij, dat Theresa het vroolijke lachen hoorde van hen, die erin zaten. Een donker gor dijn sloot uaai het westen iedere zonne straal af en vormde een boekje, waarin Theresa tamelijk ongezien bleef en daarby n°g gedekt .werd door een groote vaas met heerlijke frissche bloemen die op een tafeltje stond. Plotseling werd haar oor getroffen door een geluid, dat eene wonderlijke werking op haar uitoefende, want eerst verbleekte zij en toen kleurde opeens een hooge bios hare wangen zoo sterk, dat het purper door de bruin getinte fluweelzachte huid scnitterde. Zij boog zich zeer ver voor over en hief wenkend de armen op, rukte de bloemenuit de vaas en wierp een vol len rozentak in het water, waar hii op de golven heendreef. De gondelier van het vaartuig, waarin een jonge man van hooge gestalte geze ten wasj bemerkte wat zij deed en maakte den jongen man opmerkzaam op de on verbloemde buide. Nu wendde ook de vreemdeling het blonde hoofd en reeds weerklonk hare zilverheldere stem Ricar- do, signor Ricardo Wordt vervolgd. biljet ingeleverd. Een biljet was van onwaarde en blanco, zoodat het aantal geldige stemmen 208 pn de volstrekte meerderheid 105 bedroeg. De heer VAN HOEVE ve:kreeg 187 stemmen eu is alzoo met overgroote meerderheid ver kozen. De overige 21 stemmen waren verdeeld 'over de navolgende heeren van Yessem 11, Verbruggen de Regt en Aubroeck elk de Feijter, de Klerk en Sorber ieder stem. Er loopen geruchten, dat het in twee in aanbouw zijnde huizen aan den Nieuwen dijk alhier spookt. Bijzonder heden omtrent deze vreeselijke geschiede nis zijn ons niet bekend. Wij houden ons echter voor de mededeeling daarvan ten zeerste aanbevolen. Die aardigheid hebben we hier sinds lang niet meer gehad. Maandagavond zal ten huize van den heer Koole eene vergadering gehou den worden van honoraire leden van het fanfai en-gezelschap Concordia Naar wij vernemen, zullen in deze vergadering door het bestuur voorstellen gedaan worden omtrent de feestelijke inwijding van de nieuwe muziektent. Met het oog hierop is het gewenscht, dat een zeer groot aantal leden op die ver gadering tegenwoordig zij om van hun ne belangstelling in deze voor het ge zelschap zoo gewichtige zaak blijk te geven. Met de meeste bereidwilligheid vol doen wij hierbfl aan het beleefd tot ons gerichte verzoek, om de aandacht der le den hierop wel te willen vestigen. Tot hoofd der openbare school te Sluiskil is benoemd de heer de Graaf, onderwijzer te Terneuzen. Met ingang van Mei is door het bestuur der Maatschappij Mechelen—Ter Neuzen benoemd tot stationchef te Hulst de heer Bauwens, eerste beambte aan bet station te Terneuzen. Bij beschikking van den minister van financien zijn bij de administratie der directe belastingen enz., met Mei verplaatst de kommiezen der 3e klasse Visser Azn. van Aardenburg naar Goedereede, Goudswaard van Terneuzen naar Rotterdam, Toes- seinfc van Terneuzen naar Delft. Gemeenteraad van Axel, Zitting van Donderdag 13 April. Voorzitter de heer Oggel. Aanwezig de heeren Van Dishoorn, Wolfert, Jansen van Roosendaal. Smies, Dieleman,. Koster, Lamaitre, benevens de Secretaris. Afwezig dhr. Dregmans. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Mededeeling van ingekomen stukken. Was enkel ingekomen een schrijven van dhr. Wieland, dat hij zyDe be noeming als president van het Algem. Burgerl. Armbestuur aanneemt. II. Aanbieding verslag van den toe stand dpr gemeente over 1892. De voorz. zegt dat dit verslag voor de leden op de secretarie ter inzage ligt. III. Rekwest van dhr. Dieleraan te Axel houdende verzoek tot rio- leering' van de sloot achter hunne wo ningen. De voorzzegt, dat dit rekwest reeds in de veigadering van Burg. eD Weth, is besproken, en dat deze hebben geoor deeld, dat deze zaak niet zoozeer op den weg van den Raad ligt, maar bij het bestuur van den Coegorspolder be hoort. Daar het adres evenwel aan den Raad is gericht, wil de voor?, bet ter tafel brengen en vragen of een der heeren hieromtrent iets in midden bèeft te brengen. Dhr. Jansen van Roosendaal meent wel te weten, dat de sloot gelegen is in den polder Smitschorre, dus het rekwest aan h&t bestuur van dien polder zou moeten worden gericht. De voorz. vindt het dan wel vreemd, dat de dijkgraaf van den Coegorspolder

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 2