342ste Staatsloterij. Wiegen en Ledikanten, Maten en Gewichten, ze Vooruitgang is ons streven KUNSTEST, Chili-Salpeter, Openbare Verknoping. HUISHOUDELIJKE VoEDEREN, als Openbare. Verknoping. Landbouw-, Stal- en Melkgereedschap EEN WOONHUIS, Binnenland. Gemengd Mieuws. Handelsberichten. Advertentien. Vlechtwerk en Prikkeldraad! "T&aTtITch appïj TE AXEL. Aanbested ing Prijzen van 100 en daarboven Trekking van Maandag 27 Maart. 2e kl. 20000 no. 7653 1000 2238 6169 CO 5667 6233 12391 100 1167 14985 15116 15323 ONTANGEN Petroleumcomforen en Ketels, GAST. Alle afgevaardigden sprongen van hun ne plaatsen op, bedreigden of werden bedreigd. De voorzitter werd bedreigd de ministers, de reaclionnaireff, de Bou- langisten, de Clemencisten en de oppor tunisten. De leden der rechterzijde, de centrumleden en de Boulangisten gedroe gen zich als bezetenen uit teleurstelling. Behalve dat zij in de kamer de neder' laag leden, waren zij woedend op het Parijsche volk, omdat het Jules Ferry niet in zijn lijkkist bad gesteenigd. In plaats dat het gepeupel in woede was losgebarsten, had het hem medelijden betoond. In Belgie begint het meer en meer te gisten. De groote steden houden referen dums, waarvan de uitslag telkens bewijst dat de groote meerderheid voor algemeen kiesrecht is. En ondanks dit alles doet de kamer, alsof er buiten de murén van„, het galais. ,deJa^Natign^iQis „plaats, heeft. Het algemeen kiesrecht is ter dood veroordeeld, dit staat vast entegen het oogenblik, dat het bèsiuit in de kamer genomen wordt, staan duizenden en dui zenden werklieden gereed om den ai beid neer te leggen. Toch zal ook dit niet helpen, ten minste het laat zich aldus aanzien. Ter gelegenheid van den partijdag op eersten Paaschdag te Gent, bereidt de "Belgische arbeiderspartij eene groote ma nifestatie aldaar voor. Men verwacht ook vele Fransche arbeiders uit Rijssel en Roubaix. Het verzoek ora het verbod om optochten langs de straat te houden op te heffen, is door den burgemeester van de hand gewezen echter zal bij toelaten dat de Fransche broeders met muziek van het station worden afgehaald. In de Donderdag gehouden zitting der Tweede kamer is het wetsontwerp be trekkelijk de besmettelijke ziekten on veranderd aangenomen. Daarna wérd de bekrachtiging van den onderhandschen verkoop van een kloos ter goedgekeurd, de beraadslaging over het ontwerp betreffende faillissement be paald op 18 April en toen beeft de ka mer hare paaschvacantie aaugevangen. De verkiezing van een lid der pro vinciale staten van Zeeland, in het hoofd kiesdistrict Middelburg, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer Lantsheer, is bepaald op "Vrijdag Mei en de herstemming, zoo noodig, op Vrijdag 19 Mei Te 'sGravenhage is oveileden de heer mr. van Vladéracken, lid van den Raad van State, vroeger griffier der staten van Noord-Holland. AXEL, tleii 28 Maart 1893 Tot de Rijksnormaallessen alhier zijn toegelaten eenei' kaluer tuigt vau het karakter der bewoners, dan kon dit vertiek gevoegelijk spreken van den smaak en van de ge woonten der laniilie. Op eene met mozaïek ingelegde tafel lag een nieuwe Fransche roman openge slagen en op den geopende» concertvleu gel lag een salonstuk zonder bijzondere waarde. Men zag hier een mengsel van schitterende oppervlakkigheid en werkelij ke kunst, want het heerlijke porti et, dat in hei midden van den salon hing, moest aan ieder bekoren. Als een echt kunst stuk sprak het onmiddellijk tot het hart en verrukte ook het. oog \an een leek door kleur en teekening. Het Melde een Ariadne voor, die met uitdrukking van stomme vertwijfeling in de wondersehoo ne trekken liet schip nablikte, welkt, zei len aan den verren horizont, nog zicht baar waren. Op dit oogenblik rustte geen bewcnde rende blik erop, de kamer was stil en verlaten en waehtt- op de aankomst der jonge guuvernanle, die hierheen gebracht zou worden, als zij :oa aankomen vóór het grafelijk paar van zijne wandeling te Tot de eerste klasseVerdurme» te Overslag, Remery en Ph. Plasschaert te Westdorpe, van den Ende te Kuitaart, Tacq te Zuiddorpe, van Hoff te Hoek en Suzanna Dees te Sluiskil. Tot de tweede klasseNetesoD te Kloosterzande en Odink teZuam slag. Tot de derde klasse Swagemakers te Kuitaart. Liefhebbers van een goedkoop paascheitje hebben bij den landbouwer de Feijtor nabij de Sassing eenige kippen ontvreemd. Nog steeds blijft een goede opsluiting der eieilegsters gedu rende den nacht aanbevolen. Een kind, dat te water geiaakt was, werd nog tijdig door den wegwer ker Koekkoek op bet droge gebracht. De kleine was reeds bewusteloos. De muziektent op de markt nadert hare voltooiing. Reeds nu kan men zien dat zij op de markt een goed figuur zal maken. Dod 15den van de volgende maand moet het werk klaar zijn. Tot predikant bij de herv. gem. te Hoek is beroepen ds. Spek te Giesen Nieu wkerk. Ds. Bourna te Terneuzen heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. kerk te Nieuwdorp. Tot predikant bij de geref. gem. te Oostburg is beroepen de beer Brink, cand. te Hilversum. 'tValt niet te ontkennen, dat Weert met zijn ornstiekeu, in de laatste jaren een treurige vermaardheid heeft gekre gen op financieel gebiedde financieele toestand is er in den laalsten tijd zeer geschokt. Bij ai het leed, daardoor teweegge bracht, hebben ook enkele vermakelijke r.ooneelen plaats, waarvan men een en kele mededeelt gaat naar den notaris om zijn geld. tracht hem met beloften te paaien. blijft een uur of vier op het kantoor zitten. Den volgenden morgen begeeft hij zich weer vroeg naar het kan toor en thans beter gewapend. Hij heeft een korf bij zich met een wichtigen pau nekoek. Vergeefs vraagt hij gedurig naar zijn geldhij krijgt booger en spreekt zijn koek aan, fluit daarna een deuntje, vraagt nogmaals naar zijn geld, doch blijft steeds zitten. Eer het avond was, ontving zijn geld. Zijn hard nekkigheid had hem doen zegevieren. Zaterdag avond te uren werd door de politie per brancard in het zie kenhuis gebracht Petroneila Beekman, huisviouw van Bduard Üaenen, agent van politie, wonende in de Van Speijk- straat n0 64. te Rotterdam. De vrouw had het ongeluk dat bij het aansteken van net petroleumstel hare kleederen in rug zou zijn. Zij waren ver weggegaan, langs het meer, welks kleine gekrulde go]ren als zilver glansden, tot aan den donkeren zoom van het woud, dat zijne toppen en zijne rijkdommen telkens opnieuw aan de smachtend verlangende blikken .van den opperwachtmeester toonde, als eene ver- bodeue vrucht. De koele schaduwen der bootnon lokten er toe uit oiu de wande iing te verlengen en met een lichten zucht dwaalden de blikken van den graaf naai de prachtige stammen, die voor hem ee ne zoo veilige brug zouden zijn,oui heen te komen over zijn voortdurend geldge brek Juist wilden zij wederkeeren, toen hnt rollen van een rijtuig den opperjuchtniees h*r «lil deed staan. Onmiddellijk daarop W-jieen licht voertuig zichtbaar, waarin naast de groene uniform van den houtves ter, die zelf de teugels in handen had, een ouder heer gezeten was. Wordt vervolgd. brand geraakten. Zij vluchtte de straat op, waar dooi* eenige burgers met een paar emmers water de vlammen ge- biuscht werden. De vrouw is met brand wonden overdekt en verkeert in zorg wekkender toestand. Naar men mededeelt is thans ook bij een door de justitie te Breda inge steld onderzoek gebleken, dat het ver haal over den kikvorschenmoord in Noord- Brabant onjuist is. De gevangen kik- vorschen worden onmiddellijk met een slag in den nek gedood en eerst daarna van de achterpootjes ontdaan. Zaterdag ochtend is in het kanaal tusschei) Middelburg en Vlissingen op Koudekerksch grondgobied drijvende gevonden het in hoogen graad van ont binding „verkeerende lijk van den sinds Kerstmis vermisten 34jarigen zager Aar noud Alewijnse. In een zijner broekzak ken bevonden zich, behalve eene aan- hem geadresseerde aanmaning tot het be talen van eene geldboete vóór 30 Decem ber 11,, papieren, betrekking hebbende op zijne echtscheiding, die onlangs was uit gespioken. Daar de te Middelburg wonen de familie het lijk niet heeft willen aan vaarden, is bet na schouwing naarKou- dekerke veivoeru, waar bet van gemeen tewege znl worden begraven. Bedoelde persoon was een slecht op passend werkman, die, vaak misbruik makende van sterken drank, waarschijn üjk daarvan het slachtoffer is geworden. Te Osch is een moord gepleegd op den wachtmeester-brigade commandant der marechaussee Hoekman. Een verdacht persoon is gearresteerd en in verhoor genomen. Nadere bijzonderhe- don ODtbieken nog. AXEL, 25 Maart, Oude Tarwe 7,50 7,75 Nieuwe Tarwe 6,50 7,50 Rogge 4,50 4,60 Win tergerst 6,75 Zomergerst 5,50 5,60 Haver 6,75 7.00 Erwten 6.75 7,00 paardeboonen 6,75 Koolzaad 8,00 8,25 Boter 1,20 Eieren 2,90 HTJLST, 27 Maart. Midden prijs per 100 kils. Tarwe /'7,40, Rogge ƒ5,25, "Wintergerst ƒ7,10, Zomergerst ƒ6.20, Haver ƒ7,25, Erwten 8,25 Paardenboonen 7,lu, Duivenboonen ƒ8,10, Witteboonen Bruineboonen Boekweit Lijnzaad 13,50 Aardappels Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo ƒ1,30, Eieien per 26 stuks ƒ0.75. Er waren ter' markt te koop ge steld 30 stuks hoornvee en 39 varkens Veel verkocht. eene groote sorteering en verder alle soorten Koper—, Blik— en Ijzerwaren, aan con— curreereixle prijzen Axel, Maart 1893. Burgemeester en Wethouders van Axel, brengen ter kennis der ingezetenen, dat lederen Woensdag* van de maand April, des voormiddags ten 10 ure, ten raad- huize gelegenheid zal worden gegeven tot kosteiooze inentingen herinenting. Axel, den 28 Maart 1893. Burgemeester en Wethouders voornoemd OGGEL, Burgemeester. VAN VESSEM, Secretaris. op Zaterdag April, des namiddags uur, ten huize van Koole te Axel, voor de levering van: plus minus 30,000 kilogram bevattende pCl. stikstof ais ammoniak en pCt. pliosphorzuur, en plus minus 40,000 kilogram bevattende 15 16 pCt. stikstof als salpeterzuur. Te leveren volgens voor waarden der besteding van 24 Jan. 11. Levering der Kunstmest van 17 tot 22 April en der Chili-Salpeter van tot Mei aanstaande. Axel, 27 Maart 1893. JStt Bestuur voornoemd RAMONDT, Voorzitter. VAN'HOEVE, Secretarü. De Notaris DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke vun den heer MATTHIJS EMAAR te Zaamslag in het logement Het Wapen van Zeeland'bewoond döor Jao. Platteeuw aldaar op Donderdag den April 1893des namiddags ten ure in het openbaar verkoopen fïy Secretaires, Orgel, Tafels Stoelen, Ledikanten, Spiegels -^Lampen, Koper, Blik, IJzer, jHlas. Geleierd- en Aarde werk, Haard, Wasch, Keuken, en Schuurgerief en eerdere goederen. De Notarisp. IHtEGMAjVS. te Axel, zal ten verzoeke van da Weduwe en Kinderen van LOUIS VERMOET te Sas van Gent, wat de onroerende goederen aangaat, na verleend rechterlijk bevel, op Dinsdag den 18 April 1893, veilen en verkoopen aaan nageraeld huis en schuur, be woond door de Wed. Louis Vermoet, de volgende roerende goederen. Een bruin Ruinpaard oud jaar, Koeien, waaronder dik van kalf, Runde'rs, vette Var- ikens, Loopvarkens. en verdere goederen. Kar, Ploeg, vijfbalks Egge, Bee^ bak Beerkuip, Windmolen, Snijbak, Grai maat, Graanziften, Kruiwagen, LaddeU Spaden, Rieken, Vorken, Schoppen, Kaal Emmers, Hooi, Stroo, Mest Aardappelel, Voeder beet en en cenig HUISRAAD, na afloop daarvan in de herberg be- "woond door den medeverkooper Joh. Vermoet in de herberg Pas buitente Sas van Gent. verdere AA XHOORIG HEDEN en ERF,. as. =ar jmr-r rr t.-.t

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 2