Voorloopig Bericht. Dinsdag- Mei 1893. II Openbare Verkooping. EEN WOONHUIS Openbare Verkooping. 2000 bossen Stroo, 60000 kilogram lfoederbeeten, alter SCOTT 1W* 10 cent per aflevering Goedkoopje uitgave Tan Gebr. COHEN, te ArÉem en Nijmegen. Landbouw. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Advertentie». MELMAS te Axel, Rechtszaken. Nu de invoer van vee uit Nederland in Duitschland is verboden, is het zeker niet van belang ontbloot te weten hoe groot die invoer anders is, Uit officieele berichten omtrent den algemeenen invoer in Duitschland in 1891 blijkt dat uit Nedeiland kwamen van de ingevoerde 133,527 koeien 37,000, van deingevoer- 8369 stieren 34, van de ingevoerde 75,130 stuks jongvee (beneden 27a jaai) 10,000. De rigrenskwestieEene deputatie van de landbouw Commissie te Eecloo is bij den Belgischen minister De Bruijnin ge hoor ontvangen, waarbij door de deputa tie den minister een verzoekschrift werd aangeboden, waarin wijziging gevraagd wordt van de artikelen der Tusschen* landsche Schikking, De inhoud van het verzoekschrift werd den minister door de beeren afgevaardigden verklaard, waarbij alle mogelijke inlichtingen werden ge geven. Volgens de Gazette van Eecloodie een uitvoerig verslag bevat van het bezoek aan minister De Bruijn, zijn in het ver zoeksehrift de volgende wijzigingen in de artikels voorgesteld Op letter der schikking, betreffende het overkomen van beestiaai uit beide landen, zou de bepaalde omtrek van kilometer op dienen gebracht te wor den. Op letter het tijdsverloop van 30 dagen verminderen op 10. Op letter weglaten den kwellenden pleegvorm van het overleggen der ka dastrale aanwijzingen. letter de keuring dient kosteloos te zijn. Op letter weglating dezer schikking Letter wordt als gegrond aangeno men. Op letter den omtrek van 20 kilo meter op brengen. Letter schikking goedgekeurd. Op letter dit artikel wordt verlangd als volgt: De bemesting toelaten zooals ze vroe ger geschieddede bepaling weglaten der 60 dagen, met uitzondering van de besmette stallen en zeggen in stede van „plaats van herkomst"„plaats der be smette stallen." Ten slotte wordt gevraagd het sluiten eener overeenkomst voor de daarstelling eener onzedige grensstreep zooals er reeds een dergelijke overeenkomst be staat tusschen Belgie en het groot-her togdom Luxemburg. De minister was zeer met de zaak in genomen en meende dat met het oog op de ligging van het vierde en vijlde dis trict van Zeeland, men eene bijzondete overeenkomst met Holland voor deze grensstreek dient te sluiten en dat de gevraagde wijzigingen billijk zijn en ver dienen aanvaard te worden. De minister zou zich tot het bekomen der wijzigingen onmiddellijk met de Ne- derlandscheregeering in betrekkingstel len en voegde er bij, dat belangbebben de inwoners van het vierde en vijfde district moeten aangespoord worden om het doel le bereikenwant de belan gen van de Nederlandsctie en die van de Belgische landbouwende inwoners zijn on dezelfde. ■De grenskwestie is dus hare oplossing nabij, vooral ook zal eene beweging aan deze zijde der gruns in gelijken geest als door de Belgische grensbewoners is op touw gezet, die oplossing ongetwijfeld verhaasten, in ieder geval zeer ten goede komen. Van tot en met 15 Maait. Hoek. Huwelijks Voltrekkingen. Willem Jansen 23 jm. en Anna Johan na van Tatenhove 23 jd. Geboorten. Jan, van Willem Hel- mendacn en Sara Janson. Overlijden. Suzanna Verbrugge, van Jan Johannes en Wilhelmina Weesepoel. 12 Jacomina Elisabetb van Hoorn, mnd van Abiaham en Ja- coba van Doorn. Koewacht. Huwelijks-Aangiften. 10 Carolus Ludovicus Baert (van St. Jan steen) 23 jm. en Joanna Catharina de Caluwe 22 jd. Geboorten. Leonie Maria, van Jacobus van Pottelberghe en van Regi na van Malen. Eletirius Franciscus, van Alphonsug Antonius van Dam me en Maria Livina van Regen mortel. Artbur Francies Alphons, van Fran ciscus Buijsse en Leonie Marie deBlock 10 Aloisius, van Gillis Franciscus Temmerman en Leonie Buijs. Overlijden. Marie Leonie van de Vijver, mnd. van Carolus Ludovicus en Mathildes Maria van Ritteghem. 10 Eugenius Dominicus Ysebaert, 41 echtg. van Clementina Scha ut. AXEL, Oude Tarwe Nieuwe Tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Havei Erwten paaideboonen Koolzaad Boter Eieren 18 Maart. 7,50 7.25 4,50 6,60 5,50 6,75 6.60 6,50 8,00 1,20 3,00 7,75 7,40 4,60 6,75 5,75 7.00 7,00 8,25 HULST, 20 Maart. Midden prijs per 100 kils. Taiwe ffRogge ƒ5,80, Wintergerst ƒ7,00, Zomergerst ƒ6.20, Haver ƒ7,10, Erwten 8,25 Paardenboonen 7,25, Ouivenboonen ƒ7.50, Witteboonen Bruineboonen Boekweit Lijnzaad 13,25 Aardappels Koolzaad per zak van 106 liters Botei per kilo ƒ1,35, Eieien per 26 stuks ƒ0.75. Er waren ter markt te koop ge steld 30 stuks hoornvee en 19 varkens Allen verkocht. ROTTERDAM, 20 Maart. Ter Neuzen. Huwelijks-Aangiften. Godefriedus Josephus Koevoets, 24 jm. en Maria van Aalst, 19 jd. Huwelijksvoltrekkingen. Adriaan de Bruiine, 22 jm. en Kornelia de Visser, 19 jd. Jacobus Alexander du Pon, 21 jm. en Cornelia Janna Roda, 23 jd. Jan Pladdet, 24 jm. en Jan na Schelders, 20 jd. Jan Jacobus Harte, 22 jm. en Anna Nagtegaal, 20 jd. Geboorten. Carl Friedrich Josep Marie, van Karl Friedrich August Ma ria Koch en Zulma Maria Brigitta Stam daert. Jacomina Jobanna, van Jozias M'cbielsen en Jacoba Catharina Wieland. Krijn, van Daniël Jozias Dees en Janna Franse. Janneke, van Jan Harte en Elisabetb Boerman. Jan Pieler, van Francois Jacobus Faas en Jacoba Reigel. Jan van Frederic Sae lens en Maria Catharina Puijenbroek. Janna Adiiana, van Pieter Huijssen en Antonina van de Wege. 10 Cornelis Pieter, van Pieter Jacobus van der Linden en Adriana Christina van Eek. II Anna Levina, van Hendrik de Bruijne en Janna de Vos. 1.5 R,einier Marinus, van Jan de Feijter en Sara Dees. Overlijden. Jacob Hartog, mnd. van Henri en Elisabetb Suisman. Jan Pietei Faas, van Francois Jaco bus en Jacoba Reigel. Cornelia Ok- kerse, 67 echtg. van Cornelis Frau- cois van Fraaijenhove. 15 Josephus Heijens, 64 echtg. van Maria Spionk. Zaamslag. Geboorten. Mels, van Mels Dees en Magdalena Scheele. Ja- comiria, van Levinus Bakker en Jan na Cornelia Haak. Anthonie, van Leendert Adrianus van der Hooft en Ly- dia de Putter. Eiizabeth, van Maar ten Florussen en Maria Martha Dieleman 10 Francoise, van Jan Bakker en lizabeth Hamelink. Overladen. Jan Hamelink, van Fiancoise en Geertrui Faas. 11 Jan Wagenaar, van Willem en Woudina Maas. Ëuiddorpe. Een als levenloos aan gegeven kind van het mannelijk geslacht van Pius Verhoeven en Maria Clemen tine Wauters. Tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Haver Paardeboonen Bruineboonen 6,75 7,25 4,50 4,30 3,00 6,00 9.75 7,80 5,10 5,80 4,00 7,50 ƒ11,00 ƒ13,75 Gent, 17 Maart. Graanmaikt. De prijzen zijn opgegeven in franken en per 100 kilo. Tarwe 16.-50, rogge 12.25, gerst 15.75, haver 16.50 tot 17, koolzaad 28, lijnzaad 30 tot 31, lijnzaadkoeken 21 tot 22, koolzaadkoeken 15 tot 16, Boter per kilo fr 70. Eieren de 26, fr. 65 tot fr. 00. Veemarkt. Goede stalbeesten fr. 30 tot fr. 40, varkens levend gewogen 95 tot fr. Heden werd ons een ZOON ge boren. HUGENHOLTZ. HUGENHOLTZ—Gbbsink. N.B. Volstrekt eenige kennisgeving. Pastorie Axel, 21 Maart 1893. Wij betuigen onzen liarte- lijken dank aan al degenen, zoowel buiten als binnen Axel, die be wijzen van belangstelling bewezen hebben bij ons 25-jarig Huwelijksfeest. BERNARD en VAN HECKE. Axel (Coegorspolder.) De verkoop van den KAPITALEN BÓEREN-INSPAN van CORNELIS DIE LEMAN Wz. landbouwer te Zaamslag (Aandgkapolder), zal plaats hebben op Notaris DREGMANS. bij VAN HOEVE, Landbouwer Axel. De Notaris Drogmans, te Axel, zal ten verzoeke van MARIA DE KRAKER, eerder wed. van Chil. de Pooter, thans gehuwd met EGBERT WOLFERT, en de Erven van genoemden De Pooter, in het logement van de wed. Rolff te Axel, op Zaterdag 25 Maart 1893, des namiddags ten ure, verkoopen en AANHOORIGHEDEN, in de ge- meente Axel, kadastraal sectie num mer 1220, groot aren 75 centiaren. Laatst bewoond door de weduwe Chr. de Pooter en te aanvaarden bij de betaling der koopsom. De Notaris Drogmans, te Axel, zal ten verzoeke van den heer YSE BAERT, landbouwer wonende aldaar op do hofstede Reigersbosch, op Vrijdag den 24 Maart 1893. des voormiddags 10 ure, verkoopen liggende op eene partij bouwland in den Catharinapolder, gemeente Axel. Te vergaderen op voormelde hofstede. verzekert als agent der Zeeuwsche Braudwaarborg- Maatschappy, gevestigd te Zieiukzee, Roerende en Onroe rende Goederen, tegen vaste premie of on derling naar bcgcorto der deelnemers. Reeds sedert eenigen tijd komt te Ternenzen veel Hollanclsch vee aan. dat, na/ aldaar eenige dagen gestald te zijn geweest, wordt gekeurd en naar België vervoerd. Daar deze wijze van uitvoer zeer goed marcheert, daDk zij bet nauw- lettend toezicht, laat het zich aanzien, dat er vooreerst geen reden zullen ge- vonden worde» daaraan een eind© te ma ken. Het openbaar ministerie bij den Hoogen raad concludeerde gisteren tot verwerping van bet beroep in cassatie van eene vrouw te Hulst tegen hare veroordeeling door het kantongerecht te Terneuzen en de rechtbank te Middel burg wegens het afleveren van surrogaat van boter zonder vermelding op de ver pakking van het woord „margarine" of „surrogaat." Uitspraak 17 April. geïllustreerde werken. Ziedaar nu het beste, het fraaiste het goedkoopste wat tot heden in ons land verscheen. Geen enkel uitgever in Nederland, noch wij noch een ander heeft tot heden toe een werk uitgegeven, zoo eenig schoon, on overtroffen, boeiend, edel en zoo buitengewoon goedkoop Bij Gebr. M.COHEN, is zoo even versche- nen en alom te zien en de inteekening opengesteld op de spotgoedkoope uitgave van de fraaie geillusfcreerde werken van WALTER SCOTT, bewerking van GEHARD KELLER en met de oorspronkelijke Engelsche platen. Deze geheel nieuwe Editie verschijnt ii. afleveringen van 10 Cent. Eenig schoon, onovertroffen, krach tig, tier, edel en leerrijk. Het zijn de meest beroemde, de meest boeiende, meest karakteristieke, meest historische, schoone Werken die bestaan. WALTER SCOTT was de mentor en grondlegger van alle schrijvers der 19e eeuw. Geen schrijver van naam, zelfs onze van Lennep, die hem niet tot voorbeeld koos voor hunne wer ken Rijk geïllustreerd met de oorspionkelijke piaten. In handig formaat, op best papier gedrukt tft Pont per atteve,iDK- In Been gezin, in geen huis- Voor olCLIllo IV VClll kamer mog9n deze hoog gewaardeerde, boeiende klassieke boeken ontbreken Oudere, jonge lieden, zelfs kinderen zullen zich ver heugen met deze boeidende werken, die men iedereen in handen kan geven. WALTER SCOTT van de Shakespeare van het proza. Alle bevoegde beoordeelaars, allen die zijne wei ken gelezen hebben, pin eenstemmig in hun. lof. De le afl. van deze fraai geïllustreerde uitgave van WALTER SCOTT'S werken, bewerkt door GERARD KELLER, ligt alom ter inzage en kan men bij alle soliede boekhande laren er op ir.teekenen.

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 3