"WIangeres. voor Zee wsch- laanderen DIELEMAN Ebüb nota IeMeMe bet Vee? ervoer. FEUILLETON. AXEL. Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS: per Maanden 50 cenifranco per post 60 cent voor België 80 cent. Afzonder!, numin. ct. DRUKKER UITGEVER komen, moet voldaan zijn liet aanslag biljet voól* de .personeele betastingdat loopt van Mei 1891 tot 30 April 1899; dat is het laatst verhopen dienstjaar. Voor de grondbelasting moet het in 1892 Ontvangen biljet, dat tot, 31 Dec. 1892 loopt, voldaan zijn. Zijn deze belastingen misschien nog niet betaald, dan kan men dat nu nog doen. Wie verhuisde, naar êen andere gemeen te kan kiezer worden, zoo hij afschrift van het voldaan «eteekende aanslagbiljet over het dienstjaar 1891/92 bij den bur gemeester zijner woonplaats inzendt. Wie in dezelfde gemeente bleef wonen, maar alleen een andere woning betrok, wordt eveneens kiezer, wanneer zijn aan- aanslag over 1891/92 daartoe recht geeft en voldaan is. In dit laatste geval behoeft men zich echter niet aan te geven, want dan zorgt men op het raadhuis, dat de kiezer op de lijst wordt gebracht. Men kan kiezer-worden, wanneer men, zonder zeil personeele belasting te beta len toch sedert minstens maanden, voorafgaande aan Februari, een gedeel te eener woning bewoont, die in haar geheel het dubbele der buur naait, voor de verschillende gemeenten aangegeven. Dan moet men echter een biljet voor kamerbewoners van de secretarie halen, dat biljet invullen en terugbezorgen. Daarna wordt de woning geschat, zonder kosten, en maakt de uitkomst van die schatting iemand kiezer, ot weert hem voorloopig van de lijst. Gevangenenzij wien het kiesrecht door 60D rechterlijk vonnis ontnomen is; bedeelden en zij,.die onder curateele staan, zijn uitgesloten. De man wordt geacht inde grond belasting te betalen den aanslag zijner vrouw, de vader di6n zijner kinderen enz. Krijgslieden woeden gehouden voor in woners der gemeente, waar zij in bezet ting liggen. Ieder ga nu na of hij op grond van e0n ander recht heeft om op de kie zerslijst te worden gebracht en doe, wan neer hij meent dat dit het geval is, voor den 15 Febr, daarvan ten ge meentehuize aangifte. Verder zullen besturen der kiesvereeni- gingen zeker wel bereid gevonden worden hun geestverwanten desgevraag de noo- dige voor en inlichting te verschaffen. Wij ontvingen van onze afdeeling van de Ned. Ver. eene nota, waar aan wij een en ander ontleenen, dat ten volle verdient onder de aandacht onzer lezers gebracht te worden. „Door het Hoofdbestuur der Ned. Ver. bovengenoemd is, naar aanleiding van verschillende ingekomen klachteneen onderzoek ingesteld naar de wijze, waar op hier te lande het veevervoer geregeld is, en naar de maatregelen, wolke zouden zijn te nemen om verbetering in den be- staanden toestand te brengen. Bij de uitvoering van die taak is ge tracht een geheel practisch standpunt in te nemen, doordrongen als men was, dat bij de scherpe concurrentiu, welke te genwoordig in alle takken van bedrijf wordt gevoerd, den handel niet dan de hoogst noodige lasten mogen worden opgelegd. Niet minder ech ter is voor oogen gehouden, dat het NOVELLE UIT HET DÜITSCH Zij wachtte daarom den directeur op, vat te moed en zeide, dat zij dezer dagen den dokter reeds oproei kzaam gemaakt had op eene omstandigheid, die tot de ontdekking kon leiden maar dat hij daarop geen acht scheen te slaan. Geen enkele omstandig heid is bij zulke voorvallen gering te ach ten, lieve kleine, antwoordde haar de man van de politie, als gij soms iets weet Ik geloof stellig, dat de signo'ra te be scheiden is. of dat zp hel niet recht durft verklaren, maar toeD zij den steek ont ving en bewusteloos in mijne armen viel, was haar laatste zucht Bolnau. Hoe? riep de directeur toornig uit, en dat verzweeg men mij tot heden Een zoo gewichtige omstandigheid Hebt gij dat goed gehoord Bolnau Op mijne eer, zei de kleine en legde de hand bevestigend op het hart. Bolnau, zeide zij en dat zoo smartelijk, dat ik iet anders geloof, of zoo heet de moordenaar Maar wat ik bidden mag, verraad mij 'niet De directeur had voor grondbeginsel, dat niem.and, al zag hij er nog zoo eerlijk uit, te goed was om eene misdaad te be gaan. De raadsheer Bolnau, en hij kende geen ander in de stad. was hem wel be kend als een braaf' man, maar waren er geen voorbeelden, dat juist zulke lieden van welke men voor de wereld Diets zeg gen kan, der justitie het meeste werk ga ven Kon hij niet met dien chevalier Wel zal hij zich wachten te spreken en zich door niets verraden, maar den aan slag op mijn leven zal hij r.iet laten va- reu en ik zal hem uit duizenden herkennen Zijne groqtte, zijne gestalte, bovenal zijne oogen zullen hem voor mij kenbaar ma ken. Wat dunkt hiervan, mijne beeren? Het plan scheen niet slecht te zijn. Ik durf wedden, zei de directeur, dat hij, als hij verneemt, dat gij op dit bal komt, niet zal achterblijven, al ware het slechts, om het voorwerp zijner wraak weder te zien en, zijne woede hieuw voedsel te geven. Voor het overige dunkt mi], dat gij geen masker moet voordoen, hij zal daD des te lichter herkennen en des te eerder in uwe nabijheid komen en in de val loopen. Ik,zal een paar stevige kerels in domino sWken en die als lijfwacht geven. Op eén teek en van zal de oude vos gevan gen zijn. Babette, het kindermeisie der zangeres had gedurende dit gesprek af en aau ge» loopen. Zp had gehoord, dat hare mees teres besloten had. den moordenaar of zij ne helpers op te sporen en meende het zich zélve schuldig te zijn, naar hare krach tófcl déze, ontdékkiu

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 1