675. Zaterdag Januari 1895. 8e Juarg', DE ZANGERES. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeu wsch- Vlaanderen. MELEMAN, 'axel. WeldoeiK door Vermaak. FEUILLETON. Geïllustreerd Zondagsblad Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag'- en Vriida«avoni] ABONNEMENTSPRIJS: per Maanden 50 cent,; franco per post 60 cent; voor België 80 cent, Afzonderl. numm, ct. DRUKKER UITGEVER Advertentiën van tot regels 25 cent' voor eiken regel meer cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. ij dit nummer bekoort eeu bijvoegsel. ondergeteekerde heelt de eer hierbij nede te deeleo, dat hij, te beginnen met Januari besloten heeft een Geïllustreerd Zondagsblad Jian zyne Courant te verbinden, degelijk sran inhoud en aantrekkelijk van vorm. Door eene overeenkomst met de Uit gevers van de gunstig aangeschreven SEDERLANDSCHE ILLUSTRATIE, is lij met opoffering van vele kosten in staat gesteld, met den aanvang van den lieuwen jaargang, aan de ge abonneerden iijner Courant, tegen eene geringe tege moetkoming, deze belangrijke uitgave waarvan hierbij als pioeve een exem plaar ter kennismaking worat toegezon den, als een aan te bieden, Dn blad zal elke ween een omvang van pagina's beslaan, zoo dat men na drie maanden eeu boekdeel ?an blijvende waarde ter grootte van met minder dan 104 pagina's zal bezitten Eénige voorwaarde voor de geregelde toezending van dit GEÏLLUSTREERDE ZONDAGSBLAD is de betaling van een bedrag van slechts 30 Cents per drie maanden boven den gewonen abonnements prijs, een prijs buitengewoon gering, in verhouding tot het fraaie en degelijke tijdschrift zelf, zuelks abonnementsprijs voor zijn eigen geabonneerdm per 'aar bedraagt. De Uitgever twijfek niet of alle NOVELLE BIT BET DUITSCH. Nu spreek dan op, bad de zangeres in de grootste spanning, voleindig Dat moet een vroegere minnaar ge weest zijn, die in in eene andere stad bemind heeft en uit ijverzucht be proefde om het leven le brengen. Zegt men dat van mijik ongeluk kige, riep zij smartelijk bewogen uit en tranen blonken in hare schoone oogen, hoe bard beoordeelen de menschen toch een arin meisje, dat zonder steun en hul- pe isMaar vertel verder dokter, ik be zweer het Er is nog iets, dat ge mij niet wilt zeggen. In welke stad zeggen de menschen dat ik Signora, ik had meer kracht toege dacht, sprak Lange, bezorgd over de ont roering zijner patiënte. Waarlijk, het be rouwt mij, reeds zooveel cezegd te heb ben; ik;zou het nooit hebben gedaan, in dien ik/niet bevreesd geweest was, dat anderen mij ongeroepen voor zouden ge weest /zijn. De/zangeres droogde snel bare Lanen. Ik zal bedaard zijn, zeide zij weemoedig lachend, stil als een kind ik zal vroolijk zyn, ais hadden de menschen die ruij ver vloeken, mij een duizendvoudig Bravo geabbonneerden zullen bereid gevon den worden, gébruik te maken van deze éenige gelegenheid om zich tegen -een ffeiingeu prijs aen eigendom te vefzeke ren van een Blad, dat voorzeker een blij vend en nuttig sieraad van elke boek- tafel zal zijn. De Uitgevèr. Begunstigd door het prachtigste, win terneder dat' men maar hebben' kan, hadden Dinsd^gnauffdtlïïg alhier op de gioote kreek de wedstrijden platus, uit geschreven door de vereeniging IJsclub.' Het doel van- de IJècbib is, zooals al gemeen bekend is, behoeftige ingezetenen in staat te stellen een prijs te verdienen. De prijzen door de vereeniging uitgeloofd, woiden dan ook zeer doelmatig gekozen. Kleedingstukkén/^teenkolen en tulban den, ziedaar in kort opgenoemd wat er te winnen was. Aan ae wedstrijden wordt zooveel mo gelijk een feestelijk karakter gegeven. Kon bij de vroegere wedstrijden wegens verschillende omstandigheden ons mu ziekgezelschap piet behulpzaam zijn tpans was dit andeis. Om een uur kwam het muziekgezelschap op de markt, daar achter voegden zich de deelnemers, het bestuur der IJsclub stelde zich aan het hoofd en vooruit ging bet met een opgewekten marsch naar bet i]s. Daar was men reeds den vorigen avond pn, den goheelen voormiddag, met ijver aan'" het werk geweest om de snéepw op te mimen, tenten op te slaan, de noodige toestellen te plaatsen en vlaggon aap .te brengen. toegeroepen. Vertel bh verder, iieve goede doktei Welnu, de lui praten onzin, ging de dokter droevig voort. Zoo zou toen ge laatst in Otheilo optradt, in een der eer ste rang-loges een vreemde graaf gezeten hebben, deze moet herkend en een p&ar jaar geleden in een slecht befaamd huis gezien hebben. Maar mijn hemel, gjj wordt steeds bleeker. Het is niets, het licht der lamp vief slechts met matter schijn op mij verder verder Nu, dit gepraat bleef in het begin sLchts beperkt tot de hoogste kringen maar van lieverlede werd het publiek en, nu "dit voorval heeft plaats gehad, ver bindt men beiden en verplaatst de vroe gere verhouding tot uwen moordenaar naar bedoeld berucht huis in Parijs, Op het uitdrukkingsvolle gelaat der zieke had zich gedurende dit gesprek het doodelijkste bleek met het hoogste rood afgewisseld. Zij had zich hooger opge richt, om geen enkel woord van dit vree- selijk vertelsel te verliezen haar oog hing strak 'en brandend aan den mond des dok ters, zij ademde nauwelijks, haar hart scheen opgehouden te hebben met klop pen. Nu is het uit, liep zij met een smaitelijken blik ten hetnel, terwijl tra nen hare oogen verduisterden, nu is het uitals hij dit hoort, zal hot te veel zijn voor zijne ijverzucht. Waarom ben ik Inmiddels stroomde al wat beenen had naar de ijsvlakte, zoodat weldra de baan Krioelde van rijderessen en rijders, maar toen het fanfaren-gezelschap met de altijd en immer zoo aantrekkelijke muziek aankwam met honderden menschen er voor, er om en er achter, toen zag het ijs zwart van de menschen Geen oud vrouw tje was bij haar spinnewiel gebleven zegt men wel eens, maar hier was hot in den voluten zin des woords waar. Met het Volkslied werd het feest ge opend en daarna begon het Ringsteken, waaraan door 16 personen werd deelge nomen. De commissie had heel wat werk gehad om alles in orde te brenger», dat laat zich begrijpen, vooral wanneer men rekening houdt met de omstandigheid, dat het in onze plaats zoo gesteld is, dat dezelfde personen zich voor alles moeten spannen; 'Dit Dam evenwel niet weg, dat de commissieleden met lust en op gewektheid zich van hunne faak hebben gekweten, de taak namelijk" om wel te doen door vermaak. De 16 deelnemers aan het ringrijden kampten dapper <om de prijzen. De com missie had er voor gezorgd, wat niet genoeg geprezen kon worden, dat ieder deelnemer een prijs had. De oyertuiging zetelde bij de bestuursleden vooidat het niet aangaat een armen (bommel, die vengoed zijfi' Best gedaan heelt als zijn mededingersmet ledige handen naar huis te sturen. Dus had ieder een prijs het kwam er bijgevolg maar op aan, 'welke prijs zou behaald woiden. De uitslag- was als volgt-: Dieleraan een broek, Freeckenhorst 250 kilo kolen, van Meurs eeu borstrok, Zegers 150 kilo kolen, van d'en Bioeke een gisteren niet gestorven! Acb, dan was ik bij mijn goeden vader geweest en dan had mijne iieve mpeder mij getroost over den hoon, dien döjge wreéde menschen mij aandoen! Dq dokter *Uond\^erb&asd over deze raadselachtige Woorden"en juist wilde hij haar een trooahjjk, bemoedigend wooicl toespreken, toen de deur met kracht ojnm werd geworpen en een groote jpnge man binnenstormde. Zijn gelaat was opvallend, schoon/maar een woeste trots ontsierde zijne trekken, zijne oogen tolden door zij" hoofd, zjjn haar hing hem verwilderd om het voorhoofd. Hij had een groot opge rold blad muziekpapier in de band, waat- mee hij in de lucht rondschernide en gesti culeerde, eer hij tot spreken in riaat was Toen de zangeres hem zag, uitte zij een luiden kreet. De dokter meende eerst ujf angst, maar het was van vreugde, «w.aut. een gelukkig lachje zweefde om baren mond en hare oogen glansden hen» tégrn door hare tranen heen. Carlo, riep rij y.it, Carlokomt *ge eindelijk om naar ""mij te zien. Ellendige, kreet de jonge man, terwijl hij majestueus de armen met het groote muziekblad naar haar uitstrekte. Hotel op met uwen sirenenzang te zingen, ik kom oin te richten Carlohoe kunt ge zoo tot uwe Giuzep.pa spreken! viel de zangeres hem in de reden en hare stern klonk smeltend schabbe, Witte Mz. een boezeroen, Dieieman een deken, Gilde een tulband, de Block een-pet, Staelent een das, Gilde, Swets, Vinke, van IJk, Haak en Wijna eik een zakdoek. Na afloop hiervan gaf de muziek weer epn stukje ten beste on toen reden drie jongens om prijs op de prikslee. Swets won een broek, Lippens een onder broek en Vinke een tulband. Onze burgemeester vereerde het feest raet een bezoek en bezichtigde de in de tent van de Krijger aanwezige prij zen. In dien tijd voerde Concordia weder eeo paar stukjes uit en de wedstrijden werden voortgezet met de priksleden door mannen. Hieraan namen 19 liefhebbers ceel. Rinn had een broek, Wijna epn Schabbe, Wijna een boezeroen, rij 0013 borstrok, Ortelee 150 kalo koleD, V^auters een, tulband, van Bendegem een pet, van B„ende- gjem een das, Meertens een das, Dieleman, Martin, van der Wïele, Swets, Martin, de Bruijne, Meeusen, Jonkman, Willemsen en van Drongeibn elk een zakdoek. Daarna reden vijf meisjes om prijs op prikslee. De uitslag was van der Wiele een rok, Steel een wollen doek, tf. Steel 150 kilo kolen, Verbelst een ti|Ibanl en van den Broeke een paar kousen. Het laatste nummer was de wedstrijd v<jSor de vrouwen, Hiervoor waren vier pèrsonen om te weten wie bet best kon wegkomen met de prikslee. Eerste prijs vfras voor vrouw De Feijter een rok, tweede prijs vrouw Dronkers 200 kilo kolen, derde prijs vrouw Van Espen een en zoet als de-tenen hener fluit» De jonge man wilde met tragische hoog dravendheid antwoorden, maar'de dokter wien deze gebeurtenis/voor zijne patiente te aangrijpend, toescheen, 'bemoeide er zicb mede. Waarde heei Carlo, zeide hij terwijl hij henzeen snuifje aanbood, wees zoo goed te bedenken, dat de dame in een toestand, ri, waarin zulke scènes hare zwakke Zenuwen al te zeer aandoen. De andere zag hem trotsch aan en riep terwijl hij het muziekblad naar hem toe keerde, met diepe, dreunende stem uit Wie zijt gp, aardworm, wie zijt ge, dat ge stelt tusscben ihij en mijnen toorn Ik ben dokter Lange, antwoordde de andere en bij mijne Titels is dien van aaiworm niet te vinden, Ik ben hier heer en meester, zoolang de signora ziek is en -beveel in ernst, ga been of ma tig uw presto essai tot een betamelijk largetto. laat hem toch. begaan dokterriep de zieke angstig uit, laat hem toch be gaan, maak hem toch niet boos. Hij is mijn vriend. Cailo zal mij geen kwaad doen, wat ook de booze menschen hem van mij mogen gezegd hebben. Hage durft nog spotte Maar weet dat een bliksemstraal de deur van uw geheim heeft doen openspringen en den nacht heeft verlichtwaarin ik rond doolde. (Wordt vervolgd)' AXELSCHE

Axelsche Courant | 1893 | | pagina 1