DEKENS. MHTVESTEN, KOOKHOEK, Rundvleesch Ontvangen: 125 Kanadabaomen, Openbare Verkooping. Landbouw. 341ste Staatsloterij. Handelsberichten. -/ Ad verten tien. Varkensvleesch L. DE MOOR. Alsmede blauwe, bruine, roode en Rundbaaien, SPORTHEM gemaakte BROEKEN, bij J. K. VINK Tivee Biljnrds Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. MATERIALEN als: Openbare Verknoping EIKEN BOOMSTAMMEN, VEGETARISCH JE KOOP: EEN TEEKENP0RTEFE11LLE (die al iets ouder zijn) mijne woning voorbij. De grootste knapen hebben een uitgeholde koolraap aan een staak ge bonden, waarin eene kaars vlamt; de stemmen klinken voor het laatst door mijne stille straat „Koeien dragen horens, „Kerken dragen torens, „Torens dragen klokken, „Meisjes dragen rokken terwijl het lied wordt besloten met het referein sEen zakje met zemel, een zakje met (kruid, »Hier hangt de gierige duivel uit." Nu, dat heb ik me niet aan te trek ken, want ze zingen het even dapper voor het raam van mijn overbuur, die toch bij rijk en arm, bij groot en klein 'in onze goede gemeente bekend staat als een weldoener van velen. Maar och! denken er niet bij, de kinderen, en zingen het lied zóo, als vroeger hunne ouders zusters en broeders het aanhie ven! Zingt maar voort, kinderen Kan het zijn, zingt nog lang, vroolijk en met op gewekt gemoed Gaat steeds voorwaarts in het leven, vol moed en geduld - Te Beesd ontstond Zondag middag kort na den kerkdienst brand in de Ned. herv. kerk. Daar men spoedig tot de ontdekking er van kwam, kon hij nog tijdig gebluscht worden en werd hij be perkt tot een paar banken. Het vlam vatten eener stoof was oorzaak van het - Zondagavond 5Vs uur is op het sta tions emplacement te Zwolle bij het ran- geeren van wagens de wisselwachter G. B. Hoevink, wonende te Ittersum, tus- schen een waggon en de goederenloods beknelü geraakt, waai door hij aan het techterbeon werd verwond. Beknopt verslag van het verhandelde in de najaarsvergadering van het hoofdbestuur der Maatschappij tot I bevordering van landbouw en vee- teelt in Zeeland, gehouden te Mid delburg, den 2 November 1892. De vergadering wordt door de leden van het uitvoerend deel van het hoofd bestuur en een zestiental afgevaardigden ler afileelingon bijgewoond. De voorzitter opent te 7 uren de ver gadering. Na vaststelling der notulen van de vorige vergadering komt in behandeling een, in de vorige vergadering aar.gehou den, voorstel van den heer L. J Rogge band, om te trachten afschaffing te ver krijgen der keuringen bij invoer van vee uit andere provinciën in Zeeland, zoo in die provinciën geen besmettelijke ziekten beerschen. Met het oog op de thans voorkomende ziekten wordt besloten in deze thans geen beslissing te nemen. Naar aanleiding van het van den Com missaris der Koningio ontvangen Pro vinciaal blad No. 52, betreffende de op- beffing van de verbodsbepalingen tegen het vangen, dooden en vervoeren van eenige vogelsoorten, wordt door een der leden geklaagd over de onbillijkheid, dat de gebruiker van het land niet altijd jferlof kan krijgen tot het schieten van schadelijk gedierte. Als gevolg van de over deze quaestie gevoerde besprekingen wordt aan het uitvoerend deel van het hoofdbestuur opgedragen na te gaan welke de rechten van de landbouwers ZP tegenover de jachteigenaars. Door den voorzitter wordt medegedeeld d&t door het hoofdbestuur, op verlangen ran de afdeeling Kruiningen, aan Ged. Staten verzocht is den veearts M. van dei Vliet, te Kruiningen, te willen be noemen tot provinciaal veearts. Dit ver zoek is door genoemd college ingewilligd. Met het oog op het voorkomen van besmettelijke ziekten, mond- en klauw zeer, onder het rundvee en vlekziekte onder de varkens, wordt besloten, dat door het hoofdbestuur eene circulaire aan da leden gezonden zal worden, houdende wenken omtrent te nemen voorzorgs maatregelen en het gebruik van voor behoedmiddelen tegen die ziekten. Het bestuur der afdeeling Walche ren vestigde de aandacht van het hoofd bestuur op het bezwaar, dat bij de ver zending van vee over Vlissingen naar Belgie de provinciale veearts niet altijd aan de boot is om de noodzakelijke keu ring te verrichten. Heeft de keuring te Middelburg plaats, dan verliest men de contröle op die keuring en kan die te vens direct schade voor den koopmaD, indirect voor de landbouwers, veroorza ken. Besloten wordt Gedeputeerde Sta ten op dit bezwaar te wijzeD. Naar aanleiding van een in de zomer vergadering genomen besluit, is door het uitvoerend deel van het hoofdbestuur een vergadering gehouden met de commissie voor de regeling van een cursus in bet hoefbeslag. Deze vergadering had tot resultaat dat in een uitvoerig schrijven den minister van binnenlandsche zaken verzocht is, voor de verbetering van het hoefbeslag in de provincie Zeeland een krediet te willen openen tot een maxi mum van 1800. Daarop is nog geen beschikking ingekomen. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur der afdeeling Zeeland van de Vereeniging Het Nederlandsch Rundvee- stamboek ter verkrijging eener subsidie voor de bevordering van stierenkeuringen, werd besloten voor dit doel 100 uit de kas der Maatschappij beschikbaar te stellen. Aan Gedeputeerde Staten zal verzocht worden, evenals vorige jaren, een sub sidie beschikbaar te willen stellen voor het doen houden van landbouwlezingen en bij inwilligen van dit verzoek, zal dr. A. J. Swaving te Breda uitgenoodigd worden, die lezingen in den a. s. winter te houden. Ter voorziening in de vaca ture, ontstaan door periodieke aftreding van den algemeenen penningmeester, wordt de heer J. J. van Weel herbe noemd. Ter voorziening in de vacatuie van vice voorzitter, ontstaan door de benoe ming van den heer mr. P. C, J. Henne- quin tot vooizitter, wordt de heer B. G. van dei Have te Ouwerkerk benoemd. Tot afgevaardigden der Maatschappij naai het Nederlandsch Landbouw comité worden benoemd de heeren P. C. J. Hen- nequin en J. J. van Weel. De algemeen6 vergadering en eene al gemeens tentoonstelling van werktuigen zullen in 1893 gehouden worden in de afdeeling Tholen. Voor de algemeene tentoonstelling van werktuigen, waartoe wordt besloten omdat het houden van den gebruikelijken wedstrijd op bezwaren stuit, wordt een bedrag var. f 1500 be schikbaar gesteld. Aan bet uitvoerend deel van 't hoofd bestuur, in overleg met het bestuur van de afdeeling Tholen, wordt de voorloo- pige regeling dier tentoonstelling opge dragen. (N. R. Ct.) Prijzen van ƒ100 en daarboven. Trekking van Maandag 14 Nov. Ie kl. 20000 no, 18663 1000 4533 400 4339 6143 200 282 15806 1(H) 2034 10340 15853 17379 19071 19703 AXEL, 12 Nov. Oude Tarwe 7,50 a 8,- Nieuwe Tarwe 8.- n 8,50 Rogge 5,25 5,50 Wintergerst 7,50 ii 7,75 Zomergerst 6,50 n 6,75 Haver 6,50 6.75 Erwten 8,50 n 9.00 Paardeboonen 8,25 8,50 Koolzaad 8,00 8,25 Boter 1,20 Eieren 3,60 HULST. 14 November. Oude Tarwe 8.40 a 8,75 Nieuwe Tarwe 8,25 8,30 Rogge Gerst Kookerwten Paardeboonen Koolzaad Eieren 4,00 per ROTTERDAM. Tarwe Wintergerst Zomergerst Haver Paardeboonen Bruineboonen 4,75 f 5,00 7,00 7,25 f 7,95 f 8,00 7.0Ö 7,40 8,50 8,90 100 stuks. 14 November. 6,75 a f 9.75 7,25 7,80 4,50 5,10 s 4,30 5,80; 3,0C 4,00 6,00 7,50 ƒ11,00 ƒ13,75 Eerste kwaliteit40 cent. Tweede kwaliteit 35 cent. Derde kwaliteit30 cent. Vierde kwaliteit25 cent. met vermindering. Axel, 10 November 1892. Prachtige wollen, katoenen en gestikte alles aan zeer lage prijzen, te AXEL. Door verandering van woonplaats. TE KOOP: een carambole en een Engelsche. Groote kans. In den Gouden Leeuw bij J. VAN DER EIJKEN, Statiestraat, M®ekbeke, Belgie. De Notaris P. Drogmans, te Axel. zal ten verzoeke van CHARLES VAN PUIJ- VELDE, landbouwer tb Koewacht, op Dinsdag 13 December 1892, dadelijk na afloop der verkooping van den polder Oud Beoostenblij Bezuidenverkoopen geschikt voor werkhout, staande in den Kernemelkpolder, tegen het dorp Koewacht. De Notaris P. Drogmans, te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den CATHARINA POLDER, op Dinsdag, den 22 November 1892, des voormiddags 11 ure, verkoopen .yyfea, geschikt voor klompenma- K kerswei'k, staande op den dijk van den Catharina pol „der, gemeente Boschkapelle tegen de hofstede bewoond door Wm Scheele Jz. aldaar. Te vergaderen op voormelden dijk. De Notaris P. DREGMANS, te Axel, zal ten verzoeke van den lieer B. H. REULING,'aannemer te Hulst, op Vrij dag 2 December, 1892, des voormiddags 10 ure verkoopen Eene groote part ij 400 Sparren van 7 tot 11 Meters lengte, 400 dito van 1 - 2,50 Meter 300 Planken van 3 5 Meter. TOUWWERK, waaronder een reep van 290 Meter, 50 blauwe Steenen, PaDnen, enz. enz. Alles op bet terrein van de R. C. Kerk te Hengstdijk en gediend hebbende bij den opbouw der nieuwe kerk. Te vergaderen bij de Jonghe, rechto ver de kerk. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van AUGUST KAMOEN, landbouwer enz. te Sas van Gent, op Dinsdag 13 December 1892, dadelijk na afloop der verkooping van den Canisvliet- polder tegen Sas van Gent, verkoopen 24 zware liggende op het erf van den ver- kooper te Sas van Gent. Die zonder gebruik te ma ken van vleesch of vleesch- sappen zich een heerlijk en niette duur maal wenscht te bereiden, koope een exemplaar waarin men non zeer groote keuze vindt iu de smakelijkste en meest gezonde gerechten, die een ieder, ook de beste fijnproevervolkomen zullen tevreden stellen. Prijs 60 cents (franco per post). Uitgever P. C. WEZEL, Haarlem. (zoo goed als nieuw), groot 63 X 51 centimeter. Te bevragen aan het Bureau van dit Blad. Wegens liquidatie van een fabriek ben ik in staat gesteld mijnen geachten land- genooten een aanbieding te doen, die aan het ongelooflijke grenst. Nimmer, nimmer werd voor 1,30 zegge een gulden dertig centen zoo iets doelmatigs zoo iets bruikbaars zoo iets goedkoops aangeboden. Luister dan, wat ik u vcor 1.30 aan bied. 1. Een prachtige brie ven hanger, waarop gelegenheid is aangebracht om een bor duurwerkje te maken. 2. Een prachtige horlogehanger. 3. Een lucifershanger. 4. Een mooie metalen koraal tol. 5. Ha mer met steel. 6. Een nijptang. 7. Twee geïllustreerde muurieksten in kleu rendruk, groot 34 bij 28 centimeter. 8. Een mooi kerkboekje met Nieuw Tes tament, Psalmen en Catechismus 9. Zes Nieuwjaarskaarten. 10. Een geïllustreerd Christelijk boekwerkje. 11. Een boekje met Bijbelsche voordrachten op rijm. Wie nu zoo'n goedkoop en degelijk pak ket bestelt, ontvangt daarbij c ui aan een boeienden Christelijken Scheurkalender voor het jaar 1893, die in den handei 65 cents kost Men zonde aan den Boekhandelaar W. M. HEIJL, Hamburgerstraat te Utrecht een postwissel van 1.30, waarop ver meld staat Opruiming en men ontvangt dit pakket franco.

Axelsche Courant | 1892 | | pagina 3