CACAO VAN HOÜTSN'5 Ingezonden. Burgerlijke Stand. Advertentie». 34Bte Staatsloterij. J. K. VINK te Axel. Openbare Yerkooping. Eene partij gezaagd Hout, Openbars Yerkooping. Een Woonhuis en Erf, Koerende Goederen, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. 123 Kanadaboomen, Ont\a»gen Axel. J. WIELAND. zuivere oplosbare Ontvangen Kinderspselgoedsren, Kook- cd luktstellc», SIGARENKISTJES Twee Biljards Ingezonden Stukken worden in geen geval teruggezonden. Mijnheer de Redacteur l De heei v. D. moge beweren, dat het niet in zijne bedoeling lag, om met de Influenza te spotten een ieder geeft aan stonds toe, zooals de woorden daar ston den, was het spotternij, die hij volgens zijne eigen spreuk: „"Wie veel zegt, moet veel verantwoorden", te verant woorden zal hebben. Meent hij echter verkeerd begrepen te zijn, dan ligt dit aan de onduidelijke wij ze, waarop hij zich uitdrukte en geef ik hem den raad, om in 't vervolg alleen neer te schrijven, wat hij bedoelt, dan behoeft hij zich later ook niet te ver antwoorden. En heeft de heer v. D. voorts den moed gehad, om onder zijn eerste stuk, waarin feitelijk met bedoel de ziekte werd gespot, zijn naam te zetten, hij had beter gedaan, indien hij zjjn naam verzwegen had. U dankzeggende voor de plaatsing. X. Axel, 5—11 '92. Hiermede is de discussie over dit on derwerp gesloten. (Red.) 1'IIH V t E E S C H Van tingelingeling, van tingelingeling de koe is voor de Clingwerd een paar jaar geleden op kermissen, enz, als straat deuntje gezongen. Het liedje had zijn ontstaan te danken aan het feit, dat meestal het vleesch van uit nood ge slachte dieren uit den omtrek naar Clinge werd vervoerd en aldaar in consumptie gebracht. Dit deuntje zou tegenwoordig ook op Axel van toepassing zijn. want het ge beurt hier ook wel, dat van een beest dat uit nood geslacht is, het vleesch naar Axel wordt vervoerd, waar het wordt goedgekeuid en in consumptie ge bracht. Dezer dagen konden de Axe laren zich vergasten aan het vleesch van een uit nood geslachten, sedert eenige dagen zieken 3 jarigen stier, afkomstig van I. Dieleman te Zaamslag. Volgens verklaring van den eigenaar was het beest door hem levend de hals afgesne den. Nota bene, een driejarigen stier van vierhonderd kiloeen waagstuk waarvooi menig slachter met zijn scherp mes gewapend zou terugdeinzen De wijl het zeer gevaarlijk is, een slier, als bij niet goed geboeid is, levend den hals af ie snijden en de grootste voorzorgs maatregelen daarbij dienen genomen te worden, zoodat men in plaats van snij den voorzichtigheidshalve wel van een scbietmasker gebruik maakt, kan ik aan die verklaring weinig geloof hechten. Aan de kleur van h6t vieesch waren, ook volgens het zeggen van slagers die het hadden gezien, kenteekenen te bespeu ren, die deden vermoeden, dat het dier «ijn natuurlijken dood gestorven was. Dit vermoeden werd zekerheid, doordien oene partij vleesch, dat naar Philippine werd vervoerd, bij aankomst aldaar bleek bedorven te zijn en op last der politie is begraven. Immers, het vleesch van een ziek dier, al is het ook bij den laatsten snik de bals afgesneden, gaat door de vuilnis bacteriëeu die het bevat, reeds na een paar dagen, soms ook vroeger, naarge- iang der hoeveelheid bacteriën, tot ver rotting over. Zoo komt het, dat het eten van vleesch van uit nood geslachte dieren, de eerste twee dagen geen ziekte veroorzaakt, terwijl het den derden dag en voornamelijk als het vei voeid wordt, diarrhee, hevige braking en krampen, ja zelfs den dood kan tengevolge hebben. Het is waarachtig niet gemakkelijk, zelfs voor een deskundige niet, als hij de ingewanden van het dier niet beeft ge zien, om te kuDnen constateeren of het vleesch al of niet geschikt is voor de consumptie en dat men die keuring op draagt aan lijkebidders, schoenmakers, enz. blijft mij een raadsel. X. Van 16 tot en met 31 October. Axel. Echtscheiding, tusschen Pieter Johannes Schoonakker en Catharina Fran- cisca van der Swan. Geboorten. 23 Elodia, d. van Augus tus Slabbaert en Godeliva de Kever. 25 Maria, d. van Leendert Pladdet en De- bora Krina van Cadsand. 27 Matthijs Pierer, z. van l ieter van der Welle en Catharina Levina Verijzer. Pieter Ben jamin, z. van Frans van Hoeve en Sn- zanna Scheele. 28 Martinus, z. van Wil lem Kempe en Sara Bolleman. Lena Marie, d. van Amandus de Dauwe en Barbara Hesters. Overlijden 16 Maria Rouw, 67 j., wed. van Andries Overdulve. 21 Jaspert Heyns- dijk 82 j., wedn. van Martha Verpoorte 22 Helena van Dommelen 75 j., echtg. van Pieter Haak, Hoek. Huwelijks Aangiften. 20 Jacobus Bedet 22 j., jm. en Adriana Buijze 23 j., jd. Cornelis Jacobus Pladdet 21 j., jm. en Maria de Braai 20 j., jd, Geboorten. 23 Maatje, d. v. Simon Leijs en Elisabeth Moes. 27 Jan, z. van Pie ter Moes en Maris Neeltje Jansen vaD Rosendaal. Overlijden. 22 Jozina den Beer 73 j., wed. van Willem Buter. Koewacht. Geboorten. 19 Alfred Fran ciscus, z. van Eduardus Alphonsus de Jonge en Melania Schelfhaut. Overlijden. 15 Josephus Modestus Bo- gaart 4 j., z. van Pieter en Maria de Block. Ter Keuzen. Huwelijks-Aangiften. 25 Johannes van de Velde, 25 j. jm. en Janneke Elisabeth de Zeeuw, 28 j. jd. Huwelijks- Voltrekkingen. 26 Charles Ludpvicus Kesbeke, 23 j. jm. en Anna Catharina vaD Duijse, 25 j. jd. 27 Mar tinus Oppeneer 23 j jm. en Janna Diele man. 20 j. jd. Geboorten. 17 Jan Cornelis, z. van Jacob Roose en Sara Elisabeth van Hoe ve. 16 Neeltje, d van Neeltje van der Klooster. 17 Daniel Pieter, z. van Cor nelis van de Velde en Adriana Dieleman. 20 Johanna, d. van Jacobus de Doelder en Elisabeth Loof. 23 Wilhelmina, d. van Levinus Bernardus van Kerkvonrde en Catharina Stoffijn. Marin Anna Ca- harina, d. van Cornelis Josephus de Nijs en Anna Maria Hiel. 24 Jacob, z. van Henri Hat tog en Elisabeth Suisman Ir ma Anna Maria, d. van Johannes Cor nelis de Clei ck en Regina Johanna Staal. 25 Maria Pielernella, d. van Pieter Ro mein en Maria Pieternella Lensen. Jan Albert, z. van Jacobus Cornelis Huijssen en Machelina Geertruida Oostdijk. 25 Geertruida, d. van Marinus de Feijter en Elisabeth Wilhelmus. 26 Krina, d. v Pieter van dor Hooft en Helena van de Voorde 27 Pieternella Maria., d. van .Tacobus Dieleman en Maria Jansen. Danie! Jozi- as, z. van Jan de Zeeuw en Maria van Liere. 29 Adriaan Marinus, z. van Ma rinus Witte en Tanneke Rouw. Petrus Franciscus, z. van Franciscus Goethals en Apolonia de Gijsel. 30 Johannes Pe trus, z. van Paulus de Bakker en Pru dentia Kouwijzer" Overlijden. 17 Josephus Petrus Johan- nis Kegels 4 mnd., z. van Isidorus en Maria Anna Rosalia v. Rossum. 18 Gre gorius Obri 71 j., wedn. van Eugenia van Hoptegem. 30 Francina Maria de Brau- wer, 56 j., d. van Johannes en Francina Boekhout. Zaumslag. Geboorten. 20 Jozina, d. van Jacobus Maas en Catharina Hame link. 23 Abraham Jan, z. van Francois van Fraeijenbove en Maria Pieternella Schweiijgekart. 31 Jacobus, z. van Jan Roose en Jacoba Roose. Overlijden. 16 Michiel de Pooler 8 d. z. van Adriaan en Maria de Pooter. Zuiddorpe. Geboorten. 24 Maria Mag dalena, d. van Petrus Adam en Maria Catharina van Gaver. 30 Irma Maria, d. van Maria Christina Valke. 30 Delina Maria, d. van. Ivo Bavo van Vooren en Clothilda Boddaert. Rechtszaken. A rron dissent en te- Rech thank te Middelburg. Dinsdag deed deze rechtbank uitspraak in de zaak tegen den aldaar gedetineer den en te Wachtebeke (België) wenen den 21jarigen werkman H. d. H., van welker behandeling wij in ons nommer van 22 Oct. 11. breedvoerig hebben mel ding gemaakt. Hij werd ter zake van wedeispannigheid tot jaar ge vangenisstraf veroordeeld, m6t mindering van don tijd, door hem in verzekerde bewaring doorgebracht. Verder zijn nog veroordeeld F. W., 21 j., werkman te Cauter (Clinge), we gens mishandeling tot 14 d. en A. v. d. B., 19 j., schippersknecht te Teineuzen, wegens alsvoren tot 8 b. of 6 dagen hecht L. v. L., 21 j., dienstknecht te Hengst dijk, tot f 8 boete of 6 dagen hecht M. V., 36 j., werkvrouw te Axel we gens strooperij, tot 14 dagen gevang. Allen in de kosten. Ontslagen van rechtsvervolging C. V., 10 j., zonder beroep te Axel, beklaagd van strooperij. Te bekomen voor de 34 lste Staatsloterij, bij den Debitant De Trekking begint op Maaiulag; 14 November a. s. De Notaris P. DREGMANS, te Axel, zal ten verzoeke van CHARLES VAN GOETHEM, winkelier enz., aan zijn woon huis in de Koestraat, gemeente Koewacht, op Dinsdag 15 November 1892des VOOr- middags 10 uie, verkoopen 1 bekalfde KOE, 1 RUND, 300 bossen Stroo, eene partij Hooi, 150 bossen Riet, 3000 kilogram Bettera- ven, 1500 kilogram Aardappelen eene pai tij Mest, 1 Kaam met Trap, Melkkuip, Kruiwagen, 1 Stampbak, Handegge, 2 Spaden. Rieken, Vor ken en Kappers. alsKepers, Planken en Balken. Droog Brandhout, 5000 oude Steen, 350 Dakpannen, 10 stuks gevelde Boomen. Koopen tot od met ƒ3.— kontant. De Notaris 1'. Dreg-mans, te Axel, zal ten verzoeke van de Erven LEENDERT BAKKER en CLARA MEEUSEN en na verleende Rechterlijke machtiging, in na gemeld woonhuis, op Zaterdag 1-4 Novem ber 1893, des namiddags 3 ure, verkoopen op den Reuzenhoek, gemeente Zaam slag, kadastraal bekend in sectie D nummer 723, groot 2 aren 40 cen tiaren. Te aanvaarden bij de betaling. Dadelijk daarna aan voormeld huisde daarin aanwezige alsKabinet, 1 Kastje, 2 Tafels, Kastklok, 8 Stoelen, Spiegels, Lamp, Kachel, Glas- Geleierd-, Aarde-, Blik- en Ijzerwerk, Haard Wascb-, Keuken en Schuurgerief, Kruiwagen, Spek- kuipen, Varkensbak, enz. enz. De Notaris I». Dreg mans. te Axel, zal ten verzoeke van HET MEsTUUR van Jen polder Beoosten en Bewestenbljj, op Donderdag 34 November 1*93, des voor- middags 11 ure, vei knopen waaronder zeer zware, en allen geschikt voor werk- hhout en leverantie, staande Fin de eerste verkorting, in de nabijheid der hotstede bewoond door Cornelis de Feijteb Az., in voornoemden polderge meente Koewacht. Te vergaderen bij de wed®. D. F. Dieleman, aan de Drie Schouwen ach ter Axel. De Notaris P. Dregniaus, te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den CATHARINA POLDER, op Dinsdag den 33 November 1893, des vooi middags 11 ure, verkoopen geschikt voor klompenma- kerswerk, staande op den dijk van den Catharina pol .der, gemeente Boschkapelle tegen de hofstede bewoond door Wm Scheele Jz. aldaar. Te vergaderen op voormelden dijk. Witte en groene wollen Dekens. Chitsen, paarden en katoenen Dekens. Karpetten en Vloerzeil. Gekleurde zijden en katoenen Cachenez. Blauwe, roode en grijze Baaijen. Keeters Baaijen 7„, breed. Zwart Castor en Moskowa en een gi oote sorteering stalen blauwe Duffel, Rattiné en Flockoné. is voorhanden bij F. IHI'U'IIW te Axel. in meer dan 50 soorten, met Metaal gemonteerd. Galanterlën, Parfumerien an Kramer ij ea. 1 )oor verandering van woonplaats. TE KOOI»: een carambole en een Engelsche. Groot» kans. In den Gouden Leeuw bij J. VAN DER E1JKEN, Statiestraat, 54»erbeke. België.

Axelsche Courant | 1892 | | pagina 3