lit AFBRAAK BEESTIAAL. I, It Burgerlijke Stand. Landbouw. Handelsberichten. Advertentien. Openbare Yerkooping. 21 Zware Canadaboomen, Openbare Verkooping u> Openbare Verkooping Openbare Yerkooping. HUISRAAD, ais: rnededeelingen, tengevolge van cholera plotseling overleden. Volgens later bericht was de overleden persoon zekere Adriaan Dieiikx, siager te Goes. - Dezer dagen kreeg men te Nisse, uit eene plant honderd vierennegentig aardappelen. I Het wilde beestenspel te Amsterdam. Nu de kermissen uit de mode gaan en daarmede ook de ouderwetsche wilde beestenspellen verdwijnen, beproeft men op andere wijze aan den eisch naar zenuw prikkeling van het pubiek te voldoen. Dezer dagen arriveerde in het circus Carré een zekere meneer Hagenbeek met een geheele menagerie leeuwen, tijgers, beeren honden olifanten, slangen enz. enz. Genoemde directeur van deze „woeste bende" verzocht ons over de kunstver richtingen zijner dieren een artikel te schrijven, waaraan we gaarne voldoen. De arena is geheel omgeven door een sterk en hoog ijzeren hek daarin worden op verschillende afstanden bankjes ge plaatst en op ieder dezer zit een beest. Hier beb ik de eer u voor te stellen een dier, dat van een Nubischen leeuw slechts het uiterlijk heeft overgehoudendaar dommelt een koningstijgerginds ge kuDt het u best voorstellen. Diedierejn doen allerlei kunstjes, gutzulke mooie kunstjes, men zou niet zeggen dat het leeuwen en tijgers waren. Gister hoorde ik, dat een tijger voor zijn souper een Ulmer dog had opgepeuzeld; bf 't waar is weet ik niet. Wanneer zal de dag aanbreken dat leeuwen en tijgers zullen samenspannen om dierentemmers voor hun onbijt te nuttigen Dat zal eea schoone dag zijn. Staat het Nederlandsche publiek, dat van alle kanten toestroomt, om deze gruwelijke dierenkwellingen en deze rui nes van wilde beesten te zien, iets boven bet Spaansche dat genot vindt in het bloed van stieren, paarden entorea- dores Amsterdam is in den laatsten tijd bi zonder zedelijk geworden, daar de vrome burgemeester de sluiting van sommige cafés te twaalf en van andere te één uur heett gelast. Maar diezelfde burgemeester laat een vertooning toe, die het publiek en massa vee! meer verdeerlijkt en ruw maakt, dan een uurtje langer verblijf van deze of gene in een café. We hebben met genoegen aan het verzoek van meneer den directeur vol daan. (De Trib.) - In het jaar 1870 is de kleine druk kerij van de Weesinrichting te Neerboscb in een kamer met eenvoudige handpers en zes personen begonnen en thans heb ben, volgens de kroniek der Weesinrich ting, meer dan 300 weesjongens op de drukkerij en binderij hun hanuwerk ge leerd, of zijn daarop nog werkzaam. Velen, die op deze industriescholen hun onder wijs ontvingen, hebben goede plaatsen gevonden en kunnen nu ruimschoots in eigen onderhoud voorzien. Ook in fi- nanciëelen zin is deze tak van nijverheid der Vereeniging zeer ten goede gekomen. Meer dan 100.000 is als zuivere winst en opbrengst van de uitgaven in de kas der inrichting gevloeid, terwijl de druk kerij en binderij, die meer dan 120.000 hebben gekost, daarenboven nog geheel zijn betaald geworden uit de winsten, die deze inrichtingen hebben afgeworpen. öe groote bronnen waaruitdeze inkomsten rijn voortgevloeid, zijn hierin gelegen, dat voor een groot deel voor de daar ge drukte bladen gezorgd wordt door per- f Bonen, die belangeloos, dit werk verrichten - Een zeldzaam geval van slaap- Iwandelen had de vorige week te Gouda plaats. De 18jaiige zoon van den heer f, op den Raam, stapte ongeveer 1 uur in den nacht uit zijn bed, en zonder zich te kleeden, wist hij uit het dakraam te komen, en over een paar daken, muur, enz. te klimmer, totdat hij op de straat ^as. In snelle vaart liep hij verschei dene straten door, geraakte in zijn loop "eg in een put: doch vervolgde zijn weg weder totdat hij eindelijk, toen hij de trappen van het stadhuis wilde beklim men, viel en wakker schrikte. De politie, die hem niet in handen had kunnen krijgen, kwam hem toen te hulp en bracht hem naar de ouderlijke woning. Zijn gelaat is geheel overdekt met. bonteen blauwe plekken, vermoedelijk door vallen en aanloopen. Het zonderlingste zeker wel, dat hjj zich de geheele wandeling woet te her inneren. (<Q. D.) Van Zondag tot Maandag kwamen te Hamburg 241 gevallen van cholera voor, waaronder 115 dooden. In het geheel zijn ei' thans 15663 ge vallen geweest, waarvan 6764 met doo- delijken afloop. Van 1 tot en met 15 Sept. Axel. Geboorten. 2 Jan Willem, z. van Adriaan Abraham Ramondt en Janna Suzanna Dielemau. 1 Mathilda Louisa, d. van Johannes Steppe en Paulina Kamoen. 10 Adriaan Cornells, z. van Arie van dor Linden en Maaike Kdler. 13 Abraham, z. van Dominicus Jansen en Cornelia Helena van der Welle. Overlijden. 10 Willem Jozias Arjj Schie man, 13 d., z. van Johannes Cornells en Janneke FranQoise van Doeselaar. Ilock. Geboorten. 6 Catharina, d. vaD Geerarü Tollenaar en Catharina Dekker. 10 Jan, z. van Joh Wolfert en Wilhel- mina Dieleman. Koewacht, Geboorten. 5 Leonie Marie d. van Petrus Onghenae en Marie Loui sa Waut. 6 Irma Maria, d. van Domi nicus Alphonsius van den Eeckhout en Odilla Emerentia IJsebaert. Overlijden. 1 Nathalia I.ensen 61 j., wed. van Pieter Francois van Hoeve. 2 Petrus Alphonsius van Gremberghe 38 j., echtg. van Marie Leonie Sturms. 5 Camilles Victor Buijs 1 j., z. van Hi- polytus Constantinus en Clementina Spies sens. 15 Leonardus Goossens 1 mnd., z. van Petrus Franciscus en Julia de Wolf. Ter Neuzen. Huwelijks-Aangiften 9 Pieter Paulusse 23 j. jm. en Suzanna Tanneke de Kraker. Geboorten. 1 Maricus, z. van Jan de Feijter en Magdalena Brandes. 4 Natha lia Maria, d. van Joseph us Alexander Mobach en Philomena Selis. 7 Jacobus Cornelis, z. van Michiel van der Est en Jacoba Paulina Balcikker. 9 Willem Pie ter, z van Aarnout Willem Riemens en Paulina Janna Duijvestein. 10 Sara, d. van Martinus de Zeeuw en Pieternella Schiervogel. 12 Edemonuus Johannes, z. van Augustus de Wael en Prudentia van Hecke. 13 Elisabeth Pieternella, d. van Gerard Meulenberg en Maria Cornelia van Wijck. 14 Charles, z. van Johanna Ca tharina de Rijke. 15 August Josephus, z. van Dominicus de Bock en Clemen tina de Meij. Overlijden. 18 Emma Adelaide Marie van Rumste 8 mnd. d. van Ferdinandus en Maria Leona Hiilaert. 9 Cornelia A- driana van Langevelde 1 mnd., d. van JohannaNeelije Pieternella Adriana Brugpeman 1 mnd., d. van Pieter Jaco bus Tneodoor en Elisabeth Scheele. 10 Janneke Dekker 1 mnd., d. van Fran cois en Elisabeth de Jonge. 11 Anna Pieternella Elve 14 mod. d. van Fran cois en Catbaiina Dieleman. 13 Pietei van Drongelen 2 mndz van Jan eu Catharina Hofman. 14 Maria Costerman 83 j., wed. van Johan Frederik Bins- bergen overl. te Terneuzeu. Zaamslag. Geboorten. 4 Johanna, d. van Cornelis de Jonge en Maria van de Velde. 5 Abraham, z. van Augustinus Ver- straaten en Elisabeth Plamelink. 10 Corne lia, d van Jan Bavekoo en Cornelia Ja- cobade Vos. Overlijden. 6 Adriana Janna van Green. 2 mnd. d. van Marinus Jannis en Frederika van de Velde. 15 Daniël Wisse 28 j. echtg. van Hendrika Wisse. Zuhldorpe. 8 Overlijden Charles Louis van liaeist, 64 j. wedn. ltegina de Maes schalck. Te Kapelle heeft een landbouwer dit jaar met goed gevolg twee keeren aard appels geteeld op hetzelfde stuk grond. De eerste soort waren Victors, die op het laatst van Juni werden gerooid met e«n ruim beschot. Na het omwerken van den grond pootte bij daarin Malta's op 2 Juli. Den 2 Sept.. doé 2 maanden later, liet hij deze rooien, met even gun stig gevolg. Kwaliteit en hoeveelheid lieten mets te wenschen over. De Malta's waren in Februari aange 6chaft en tot Juli' bewaard om te ont kiemen. M. Cl.) AXEL, 17 Sept. Oude Tarwe Nieuwe Tarwe Wintergerst Zomergerst Haver Erwten Paardeboonen Koolzaad Boter Eieren Oude Tarwe Nieuwe Tarwe Rogge Gerst Kookerwten Paardeboonen Koolzaad 7,50 a f 8,00 8.25 71 f 8,50 5,00 f 5,25 7,50 J1 f 7,60 6,50 77 f 6,60 6,25 f 6.50 7,75 71 f 8.00 9.00 9 f 10,00 8,00 f 8,25 1,20 3,10 September 8.40 a 8,75 8,26 71 f 8,30 4,75 ii f 5,00 7,00 7) f 7,25 7,95 f 8,00 7.00 f 7,40 8,50 11 f 8,90 100 stuks. Tarwe ROTTERDAM, 19 September. J 6,75 a 7,25 4,50 4,30 f 3,00 6,00 U,00 Wintergerst Zomergerst Haver Paardeboonen Bruineboonen 9.75 7,80 5,10 5,80 4,00 7,50 13,75 De ondet geteekende betuigt zijn hartclijkcii dank voor de vele bewijzen van belangstelling op zijn 60sten geboortedag onduvonden. Axel20 Sept. '92. A. VAN IJK. De Notaris P. Dregmans. te Axel zal ten verzoeke van Mevrouw de Wed. en Erven van den WelEdGeb. heer D. F, Pil. SEYDLITZ, in leven grondeigenaar te Hulst op Maandag den 3fi September 1893 des namiddags 2 ure verkoopen eener groote landbouwscbuur. Daarna alles op de hofstede bewoond door Judocus Vbrhagen, nabij het ge hucht Terhoole alwaar te vergade ren De Notaris p. Dreg mans, te Axel, zal ten verzoeke van den lieer CH. FLOS, to Sint Jansteen op Zaterdag '4 Septem ber 1893, des namiddags 3 ure verkoo pen E ENE P A It r IJ alles op eon perceel weiland in de nabijheid van het hofsteedje, be woond door de kinderen Verbrug- oen', langs het /ijk maal van Axel naar Huist. TE TER NEUZEN. De Notaris Van der Moer, te Ter Neu zen. zalop Woensdag 31 September 1892, des namiddags te 3 uur, in het Neder- landsch logement te Ter Neuzen, ten verzoeke van den heer P. VAN VESSEM, te Bergen op Zoom, in het openbaar verkoopen de volgende sedert enkele ja ren gebouwde huizen te Ter Neuzen Perceel Een. Een OONHl Is met toebehooren (waar in winkel) aan de Nieuwstraat, kadastraal bekend in sectie C n°. 1693, groot 50 centiaren, verhuurd tot 1 Mei 1893 aan den heer Schepens, voor 150 Der jaar. Perceel Twee. Een WOONHUIS met toebehooren en ERF, aan de Vlooswijkstraat, kadastraal bekend in sectie C n«. 2432, groot 1 are 56 centiaren, in huur bij den heer Bo eier, tot 1 Nov. 1892. Perceel Drie. Een WOONHUIS met toebehooren en ERF, aan de Vlooswijkstraat, achter het vorige perceel, met recht van uitweg naar de straat, kadastraal bekeud in sectie C n°. 2433, groot 74 centiaren, verhuurd tot 1 Mei 1893, voor 65 Dor jaar. Betaling der kooppenningen binnen 6 weken na de toewijzing. Aanvaarding; Van de perceelen Een en Drie komt de huur terstond na de betaling der koopsommen ten behoeve der koopers; perceel Twee kan met 1 Nov. in bezit en gebruik worden ge nomen. De perceelen zijn intusschen UIT DE HAND TE KOOP. Inlichtingen ten kantore van genoem den Notaris. Door uitscheiding van bedrijf. De Notaris P. Dregmans, te Aiel zal ten verzoeke van JACOBUS DE KOK landbouwer te Zaamslag, op de door hem nog bewoonde hofstede in den Aan en Genderdijke polder op Dinsdag 37 Sep tember 1893, des voormiddags 11 ure verkoopen 1 zwart Merrie- paard, oud 1 zeem Ruinpaard 1 zwart Merrie- paard, oud 9 jaar8 1 zee m Rui n paard 'oud 9 jaar, 1 bruin Veulen, 3 Melkkoeien, 2 Vaarzen, 3 vetU Runders, 1 vet Kalf, 2 Hokkelingen 1 Kalf, 1 tweejarige Os, 1 Zeugvar ken met 8 biggen, 50 Hoenders, ei HaneD, 5 EendeD. 1 Men wagen, 1 Sax ploeg, 1 Zeeuw sche Ploeg, 1 vierbalks Egge, l vijf balks Egge voor 1 paard. 1 Chais met kussen, 1 Slede, Snij molen, Pee ënbak. Waterbak, ton met Teer, i nieuwe Voorladder, Gaighouten, 2 nieuwe Zwingen, 1 Aanschijn met trekyzer, 1 lange Ladder, Rieken, Vorken, Mesthaken, Stalschoppen, 1 nieuwe Kaarn, 2 nieuwe Roomton- nen. EENE PART IJ 1 plat Kabinet, Buiskachel, eeniga Stoelen, Wafelijzer, Haardijzer en plaat en wat meer zal worden ge veild. Orgeldraaiers en liedjeszan- gei* worden niet toegelatef.

Axelsche Courant | 1892 | | pagina 3