me hofstede Bij G. ft. STOUW te Sliti! (Greg). THEE. (xemciurd Nieuws. Ad verten tien. zal niet plaats hebben. Openbare Verkooping Bekend making. Kinderkleedingstukken. Klccdingstulikcii op Maat, F. DIELEMAN te Axel, tie heereD J. van Roosendaal, Wolfeit, Sraies en Dregmaus. VI Benoeming van een onderwijzer. De voorzitter deelt mede dat door het bedanken van den heer Bloijs van Tres long een nieuwe oproeping is gedaan, waarop zich twee sollicitanten hebben aangemeld nl. de heeren L. J. Piré van Sluis en J. C. Jansen van Hontenisse. De voorzitter vraagt of beide personen acte gymnastiek bezitten, waarop door den Secretaris toestemmend geantwoord wordt. Uit de adviezen, vergezellende de stukken, bleek dat de heer J. C. Jan sen door den heer Schoolopziener weid aanbevolen als iemand van meer onder vinding dan de heer Piré. Tot stemming over gaande ("stembureau Lamaïtre - Van de Ree) werd de heer J. C. Jansen met algemeene stemmen benoemd, en de inf'unctie treding bepaald op 1 Oct. a s. VII. Request van het bestuur van het fanfaren gezelschap Concordia houdende verzoek tot plaatsing van eene kiosk op het maiktpiein. De Voorzitter vei zoekt den Secretaris voorlezing te doen van het request. Na voorlezing vraagt hij of iemand de teekening wil zien van bedoelde kiosk, waarop de heer Lamaitre deze overreikt. De Voorzitter vraagt den heer Lamai tie (lid van het bestuur van Concordia) of bet plan is de kiosk zóó in te richten dat ze uit elkaar kon worden genomen daar hij het wel gemakkelijk zou vinden, wanneer bjj kermissen of andere gelegen heden het marktplein geheel vrij was. De heer Lamaitre zegt hierop dat de kiosk op fondament zou rusten, dus het doel zou zijn haar te laten staan. L)e heer Van de Ree meent dat, wan neer zoo'n muziek in de war geraakt, de gemeenteraad het recht moest worden toegekend den muziektempel op te ruimen waarop de Voorzitter antwoordt dat men hem dan .juist zou moeten laten staan, opdat dit een spoorslag zou zijn om spoe dig een ander te krijgen. De Voorzitter stelt voor eerst in om vraag te brengen of de gemeenteraad toestemming zal geven tot plaatsing, vervolgens te bepalen waar, en de voor waarden er aan te verbinden. De voorzitter zegt dat B. en W. een voostel hebben gemaakt als volgende De kiosk midden op de markt te plaqt- sen. giatis en onder voorbehoud Zon dags geen muziek" te maken. Smies was er Voor te bepalen muziek noch andere vertüaniüg ook voor de toe komst. Jamen had eene aanmerking op punt 1 der voorwaarden en vond ee ne plaatsing vlak voor het raadhuis be ter. De Voorzitter zegt dat het tot versiering dient van ons nog al schoon marktplein, dat bet bljjvende is, en dat caroussels, speilen enz. maar eens per jaar komen, dus dat hei beter was bet midden van de markt te bepalen, waarop de heer Die- leman zoo iets mompelt van „kermis af schaffen," wat echter zelf door sommige raadsleden niet werd verstaan. De heer Lamaitre meent dat het niet mooi zou staan wanneer de kiosk vlak voor 't raadhuis stond. De heer Van de Ree vraagt of 't sme- i rig zou staan. De heer Dregmam stelt voordeplaat- sing te veileenen tot wederopzeggens toe. De Voorzitter meent niet te beperkende bepalingen te mogen stellen daar het de verfraaiing van de gemeente geldt, De heer Dregmavs meent dat de ge- I meenteraad bij twist of anderzins zich dan nooit als rechthebbende tot opruiming ^an doen gelden, wat door de heeren Smies en Jansen wordt beaamd. Na nog eenige gedachtenwisseling l wordt besloten het gevraagde te verlee I nen onder bovenstaande voorwaarden, mits bijvoeging van „tot wederopzeggens 1 toe". De vergadering wordt gesloten De cholera. De Duitsche Reichsanzeiger deelt mede, dat volgens de verklaringen van prol. Koch niet meer kan worden getwijfeld, dat te Hamburg en Allona werkelijk Aziatische cholera in dreigende mate woedt. In beide plaatsen zijn krachtige maatregelen tegen de epidemie getroffen. Een bijzondere dienst is ingericht om de ziekte- en sterfgevallen dagelijks door de gezondheidscommissie openbaar te laten maken. Zaterdag kwam te Berlijn een com missie bijeen, waarvan ook vertogen woordigers van de Bondsregeeringen de^l uitmaakten, om te beraadslagen over de verdere in het rijk te nemen gezond heidsmaatregelen. Volgens een authen tieke mededeeling is te Berlijn nog geen geval van Aziatische cholera geconsta teerd. Het officieel onderzoek heeft aan 't licht gebracht dat de Vrijdag overleden vrouw van een te Berlijn gevestigd koop man gestorven is aan cholera nostras. Bij verschillende Vrijdag voorgekomen ziektegevallen is alleen diarrhee met braking geconstateerd. Hij kens een offlcieele opgave; zijn te Hamburg Woensdag 188 personen door cholera aangetast, van deze zieken zijn 82 gestorven. Donderdag werden tot aan den middag 90 personen ziek, van wie 41 zijn gestorven. Te Altoiia zijn Don derdag 8 lijders overleden. De havens aan den Wezer zijn tot dusver vrij van cholera gebleven en bij don daar heer- schenden gezondheidstoestandbestaat geen reden tot ongerustheid. De schepen van de Nordd. Lloyd zullen den dienst volgens de vastgestelde regeling voort zetten. De minister van spoorwegen in Beigie, heeft last gegeven, dat alle reizigers en hunne bagages, bij aankomst in België, zullen worden onderworpen aan een ge neeskundig onderzoek. Deze bepalingen zijn geldig voor allo internationale lijnen aileen de reizigers die aret dé mailboolen van Engeland komen, zijn hiervan uit gezonderd. Officieel wordt opgegeven, dat te Hövre op 24 Augustus van 4 uur des middags tot middernacht 18 ziektegevallen en 7 sterfgevallen zijn vooi gekomen Op 26 Augustus kwamen 46 ziektegevallen en 21 sterfgevallen voor Het gerucht loopt dat ook in de zui delijke wijk van Londen, Lambeth, A- ziatische cholera is waargenomen. De toestand der patiënten moet echter be vredigend zijn. Officieel wordt bevestigddat twee vrouwen, die zich aan boord bevonden van de Gemma van Hamburg, aan chole ra asiatica zijn overleden. De derde zie ke bevindt zich in bedenkelijken toestand Alle drie zijn Russische joden. Met de Gemma zijn nog vele Russische joden aangekomen, die onder geneeskundig toe zicht aan boord zullen blijven. De trans atlantische stoomvaartmaatschappijen te Liverpool, hebben met het oog op het choleragevaar aan hun agenten op bet vasteland last gegeven, geen landver huizers meer als passagiers aan te ne men. Volgens een officieele mededeeling der Russische regeeiing zijn in het goever- nement Saratow op 22 Augustus 879 personen door cholera aangetast464 personen stierven. Op 23 Augustus kwa men in het goevernement Weronesch 791 ziektegevallen en 349 sterfgevallen voor, in Samara 732 en 349, in Sim birsk 382 en 167. In het goevernement Orenburg werden op 22 Augustus 241 personen ziek en stierven 85. Overigens blijft de stand der epidemie in Rusland onveranderd. De Spaansche Gaceta bevat een konink lijk besluit, waarbij de invoer wordt verboden van lompen, beddegoed, groen ten en onrijpe vruchten, uit de havens van Engelsch-Indië, de Zwarte Zee, de Zee van Azof, de Oostzee, de kusten van Aziatisch Turkije, de Middellandsche Zee de Finsche Golf, België en Frankrijk. De passagiersgoederen, wol huiden, vel len en veeren zullen bij den invoer wor den ODtsmet. Zaterdagavond weid hier in de richting van Antwerpen een brand waar genomen, welke gebieken is uitgebr eken te zijn in een der met planken gevulde loodsen aan het Bassin des Bois. De vlammen, door den sterken wind aange wakkerd, breidden zich zeer spoedig uit, zoodat bet geen wonder mag heeten, dat ieder die den vurigen gloed aan de lucht zag, in de meening verkeerde dat heel Antwerpen in brand stond. De brand duurde tot tegen den morgen, ondanks het ijverig optreden der brandweer. De schade bedraagt wel 400.000 francs. Er hebben bij den brand verscheidene ver wondingen plaats gehad. - Volgens verschillende berichten heeft gisteren nabij Brussel eene botsing plaats gehad tusschen een trein uit Nederland en den sneltrein uit Ostende. Er moeten enkele reizigers gedood en verscheidene gekwetst zijn. Ook werd een vijftal wagens verbrijzeld. Omtrent het spoorweg ongeluk te Brussel, meldt de N. R. Ct. nader De trein uit Antwerpen stond te flui ten tusschen de twee bruggen en de Rogier-straat, wachtende om in het Noor - derstation te worden toegelaten. Die uit Ostende volgde onmiddelijk, met te snelle vaart. Aan de twee bruggen ge komen, zag de machinist uit Ostende den anderen treinbij remde met den Westinghouse-rem wat hij kondoch kon niet beletten dat de trein op de rails voortgleed en tegen den achtersten waggon van den anderen trein een 3e klasse aankwam. Deze waggon moet buitengewoon stevig geweest zijn, want hij is heel gebleven, heeft alleen de buffers van de locomotier in het ach terschot gekregen en voor het overige den schok overgebracht op de volgende rijtuigen. De schok was zoo geweldig, dat men in de buurt dacht dateen buis instortte. De vier voorste waggons 3e klasse van den ingeloopen trein hebben betrek kelijk weinig geleden. De vijlde is van achteren ingedrukt door de zesde, de twee achterste compartimenten (2e klasse) van dien waggon zijn geheel vernield. Van de compartimenten van den zeven den waggon is niets meer overalleen het raam en de wielen staan er nog van. Het bovengedeelte van den achtsten wag gon is gedeeltelijk daarop verplaatst. De twee rijtuigen zijn niet „in elkaar ge schoven", zooals men dat noemt, maar het voorste is geheelverpletterd. Het straks reeds genoemde negende rijtuig 3e klasse, dat heel gebleven is, is het achterste. De machinist en stoker van den Os- tende-trein zijn Ongedeerd gebleven. Zij beweren dat de signalen op veilig ston den. De hoofdconducteur van dien trein heeft eene ernstige hoofdwonde; de rei zigers zijn weinig of niet bezeerd. Het personeel van den ingeloopen trein heeft niet geleden. De twee dooden zijn de heeren d'Henin, van Brussel en Rothmaeler, van Vilvoorde Beide zjjn terstond gedood, tengevolge van bloeduitstorting in de hersenen. Het aantal gewonden is niet nauwkeu rig bekend, dewijl z(j naar verschillende plaatsen ter verpleging zijn gebracht. Nederlanders worden daaronder niet op gegeven. De weg was na ruim een uurarbeids weder negenoeg vrij, maar een aantal treinen zijn gedurende den voormiddag niet kunnen vertrekkenwegens op stopping in het station. O R It E .8 I» O N II E T I E. Voor de opname van Handelsberichten en Staatsloterij was heden geen plaats. De verkoop SAMUEL DEIJ van HET HUIS De ROERENDE GOEDEREN worden verkocht op Zaterdag 3 September. Notaris DKEGMANb. De Notalis p, iiiegmans, te Axel, zal ten verzoeke van JACOBUS DE KOK, landbonwei i s Zaamslag, op Donderdag l September 1892, des namiddags ten 2 ure, verknopen Eerste Perceel. met AANHOORIGHE - pDEN, ERF en TUIN, WEI en BOUWLAND, alles in den polder Aan- en Genderdg- ke, gemeente Zaamslag, kadastraal bekend in sectie E nummer 178,194, 195, 196, 464, 467, 477, 478, 546 i n 648, 471, 472, 474, 545 gedeelte lijk, groot 4 hectaren 82 aren 35 centiaren. Tweede Perceel. 3 Hectaren 35 aren 85 centiaren BOUWLAND, gelegen tegen het eer ste perceelkadaster Sectie E. deelen van No. 173, 174, 468, 471, 472, 474 en 545. Derde Perceel. 3 Hectaren, 77 aren 70 centiaren BOUWLAND, gelegen tegen het vorige perceel, kadaster Sectie E. deelen van no. 173, 174, 474 en 545. Vierde Perceel. 3 Hectaren, 49 aren, 70 centiaran BOUWLAND, gelegen tegen het vo rige perceel kadaster E no. 170, 171 en 172. 173, 174, 474 en 545 ge deeltolijk. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. f De verkooping wordt gehouden in het logement bewoond door G. de VissEste Zaamslag. Voorhanden eene ruime sorteering DAAGSCHE KLEEDEREN in fluweel bombazijn. keuze uit oreer dan 3oO verschillend* stalen Fransche. Engelsche en Belgisch* ZOMERSTOFFEN. Complete Costumes van af f14. Een der voornaamste Coupeurs uit Gent, zal iederen Zaterdag te ontbieden of te spreken zijn bij J B. DE RIDDER te Axel. E. BRAN DSM A, Trademark Amsterdam 115 Kaiverstraat 115, alleen in verzegelde pakjes voorzien van bovenstaand gedeponeerd Handelsmerk, in Zeeuwsch-Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. BIELEMANAardenburg, J. L. CRANSBERG Breskens, J. H. M. VAN DE SANDEGroede, Moj. Wed. J. CO- LJINKadzand, W. DE SMIDTOost burg, J. J. ANDRIESSENSluis, Mej JOH. WALE; Terneuzen, P. C. VAN MAELSAEKE, ÖUSTAVE STANDAERT, C. LEUNIS Rz.Zuidzande, P. J. DE VLIEGER-Luteijn Goes, J. EMANUEL; Hansweerd A. H. v. d. ENDE, «n H. ZUID WEG Zaamslag, .T. DE VOS. In het bijzonder wordt de aandacht gevestigd op SOUCHON no. 5, ƒ1,30 per K. G. neemt als onder Agent LEDEN op io het ONDERLING BEGRAFENISFONDS ZELAND1A te Middeusueg.

Axelsche Courant | 1892 | | pagina 3