a - »>-'■*>-»> (jemengri X'ieuws. Burgerlijke Stand. Bij het verhoor dat Ravachol bij den rechter van instructie Athalin heeft on dergaan heeft hij alles bekend zoodat de zaak waarschijnlijk reeds in het ein de der maand door de jury kan worden behandeld. In het begin zei Ravachol ongeveer net volgende: „Ik ben thans overwonnen en daarom kan ik vertellen, hoe alles zich heeft toegedragen. Gij moet echtei geen berouw bij mij ver wachten. De tegenwoordige maatschap pij is geheel rot en in de werkplaatsen, de mijnen en op de velden leven men schelijke wezens, die arbeiden en lijden, zonder te kunnen hopen, dat zij ooit het duizendste deel van hun arbeid zullen verwerven. Deze ongelukkigen hebben vrouwen die van honger sterven, en kin- ('eren die zij niet kunnen opvoeden. Naast deze vreesehjke ellende zien wij hoe de vetgemeste bourgeois een leven van plei- zier leiden en met een verachtelijk lachen antwoorden op de tranen der hongerigen Ja, ik heb gesloten en gemoord, ik be ken het. Ik heb mij ook willen wreken op de rechters, die mijn broeders ver- ooideelen. Ik heb echter uit deze daden van sociale rechtvaardigheid, die gij mis daden noemt, nooit persoonlijk voordeel gel rokken. Onze partij is urm. de par- tijgenooton beschikken over weinig of geen middelen. Jarenlang heb ik de kas der anarchistische groep te St, Etienne onderhonden, terwijl ik moordde er. stal. Ik heb geld gegeven, om onze bladen to iaten verschijnen, en vele patijgenooten heb ik dé middelen gegeven, om tegen hunne uitzuigors te strijden. Ik ben trotsch op hetgeen ik g6daan heb en ik neem daarvoor alle verantwoordelijkheid op mij. hechts een ding verwijt ik mij zoo dom heb laten vangen, teiwjjlik zoo uitnemend toegeiust was, om het werk der vergelding en der gerechtigheid, waar aan ik m(j gewijd heb, te volbrengen." Betreffende den moord op de beide vrouwen te St. Etienne. deelde de ge vangene Biala het volgende mede. In Juli van het vorige jaar woonde Rava chol bij Biala; hij werd toen door de politie gezocht. Ravachol deelde daarop mede onmiödelijk te moeten vertrekken. Biala wees hem er echter op, dat hij geen reisgeld bezat, waarop Ravachol antwoord de:"„Geld zal ik mij binnen een half uui verschaffen. In de buurt wonen een paar oude vrouwen, die nog al rijk moe ten zijn. Wacht maar even," Ravachol verliet daarop met een hamer het huis en binnen een balt uur kwam hij terug. „Ik heb de beide oudjes doodgeslagen," zei hij, „maar 't is mij jammer genoeg, niet gelukt het geld te vinden." Bij den aanslag op den *boulevaid St. Germain werd Ravachol vergezeld door Biala, Gus tave Mathieu en .Soulistbij die in de rue de Clichy alleen door Mathieu. In bMde gevallen legde hij zelfde patronen neer. De aanslag bij de kazerne Lobau verrichtte Mathieu op zijn last. Een volgende aanslag zou gericht zijn tegen den afgevaardigde Letellier, die na de misdaad op den boulevard St. Germain den minister van justitie had geïnterpel leerd. Berichten over nieuwe dynamiet- diefstallen hebben to Parijs weer groote onrust gewekt. De politie heeft Dinsdagavond een man in hechtenis genomen, die in vrouwen- kleeren was vermomd, en wk-us signa lement overeenkomt mot dat van den anarchist Mathieu. Scherp wordt de houding van den Parijschen gemeenteraad veroordeeld, die thans aarzelt de dooi lament voorge stelde belooning aan Lhérot uit te betalen. Men ziet hierin eenige sympathie voor den schuldige, of ten minste een afkeer van den helper der pol tie. AXEL, den April ISik». Gisteren is alhier nel meid binnenge bracht zekere Th. H. v .n Moerbeke (Kruis straat), als verdacht van diefstal van kippen onder de gemeente Koewacht bij den landbouwer Roovws. Heden is hij naar Middelburg overgebracht. Ilnnfeiiisse. Dinsdag namiddag om- stieeks3 uur ontstond to Ter Hole brand in eene arbeiderswoning. Het vuur deelde zich spoedig aan een daarnaast staand huisje mede, wat, wegens de rieten be dekking, niet te verhinderen was. Ook een daar gebouwde kalkstal vatte vuur, doch werd door de inmiddels toegesnel de brandweer van Molenhoek behouden. De brand was ontstaan, doordat een diietal kinderen in den stal een vuurtje hadden aangelegd. De kleinen waren nog binnen, toen alles reeds in vlammen stond. Het wekt waarlijk bevreemding, dal op het platteland door gelijke ooi zaak niet nog meer branden plaats hebben. Hoe velen toch zijn door den nood ge dwongen op het veld te arbeiden, waar zij hunne dikwijls tahijke kinderen niet kunnen meebrengen Deze worden dan in de woning achtergelaten, waar zij aan de zorg eener buurvrouw of aan die van een ouderen h oeder of oudere zuster worden toevei trouwd. Het wegstoppen der lucifers helpt soms ook al bitter wei nig, daar dekindeien die vaak dooi tus- scher.komst van andere kleinen weten te verkrijgen. Het huisje te TerHole, waarin de brand ontstond, is voor ongeveer twee jaar door gelijke oorzaak aan het branden gegaan, doch toen bluschte een voorbijganger tij dig bet vuur. Niets was verzekerd. De eigenaar der eene woning had vroeger deze verzekerd, doch kon in den laatsten t(jd de premie niet betalen. Eene oude vrouw, welke in bet andere huisje te bed lag toen de brand uitbrak, werd door een heer op het terrein van den brand eene ruime gift ter hand gesteld. /.UiMiislas, 7 April. In den loop van dezen middag zijn, naar men ons verze kert, een drietal personen, als verdacht in de nabijheid van Haarlem geval, her waarts gevoerd en door de justitie uit Middelburg tegenover de weduwe A. Die- leman in verhoor genomen, waarna zij evenwel op vrije voeten zijn gesteld. Verder verneemt men nog, dat door hen de verklaring zou afgelegd zijn, dat zij indertijd aangezocht werden tot het helpen uitvoeren van de gepleegde mis daad. Tengevolge van deze verklaring heeft de justitie zich onmiddellijk naar Stekene begeven en wel met het gevolg, dat naar alle waarschijnlij cheid meer licht in deze treurige zaak zal worden ontstoken. In het belang van den goeden gang van het onderzoek, achten wij het niet raadzaam, daarover thans nog meer te zeggen. - Bij eene gisteren gehouden ver- kooping van beestiaal werden hooge sommen besteed. De paarden werden verkocht van 195 tot 701' gulden en de koeien van 145 tot 300 gulden. Een kilf al» nietutchenredder. Donderdag morgen geleidde een buitenman aan een touw een kalf over dé markt te Mid delburg. Doordien bet dier plotseling een ruk aan het touw gaf, geraakte (ie boer van de been, kwam op de rails terecht juist terwijl de tram kwam aan- stooiuen en bleef voo: de iocomotiel liggen. Van het vreemde geluid schrik kend, wilde het kalf vluchten en trok bij de poging ertoe den buitenman, die stevig vasthield, van de rails. WaarschjjnHjk door schrik overmand, liet het boertje nu het touw los, waarop het kalf een deel der stad doorholde en eerst in de Nieuwst raat gooakt werd. Had het kalf den man niet van de rails getiokken, dan waie hij zekei over reden geworden. M. Ct. Op een vierde verdieping in een huis in de Rue de Clichy ootuiofte Zater dagavond een tlesoh met vloeibare stof. Het gevaarlijke werktuig vei dop si raat geworpen, waar een tiental personen ernstige brandwonden ontvingen. Een sooit helsche machine werd uit Versailles aan de prefectuur vaD politie te Parijs gezonden. In de nabijheid van Parijs is een ge heime fabriek van dynamiet ontdekt, die sedert een maand of zes bestond. Nabij Chagny beeft men onder een om gekeerde boot een honderd dynamietpa tronen gevonden. De anarchisten van Saint Etienne hiel den Zaterdag hun gewone bijeenkomst, waar warme hulde werd georacht aan Ravachol, ',den apostel der partij, den wakkeren strijder die valt voor de goe de zaak". Te Toulouse werden bjj een huiszoe king revolutionnaire dagbladen en ge schriften gevonden. Te Roubaix scheurde de politie een an archistisch biljet af, waarin de „gezellen" opgeroepen werden bet voorbeeld hunner Parijsclie broeders te volgen. Te Valenciennes werd in het bezit van een mijn welker, die gedreigd had het huis van de moeder zijner maitresse in de lucht te doen vliegen, eene groote hoe veelheid dynamiet gevonden. Te Chambéry legde men ten huize van een mijnwerker beslag op meer dan dui zend dyr.amietpatronen. Te Vigun werden 12 KG. dynamiet gestolen. Te Algiers vond men op een bureau een doos met ontplofbare stoften. De vraag of Deeming Jaek the Ripper is wordt nog alijd besproken. Ofhijwer keljjk bekend heeft twee der aan Jack the Ripper toegeschreven moorden te heb ben bedreven, is nog niet vastgesteld maar opmerkelijk .is het, dat bij de ont dekking dei lijken te Rainbill dadelijk ei op werd gewezen hoe de verwondingen opvallend oveieenkwamen met die van de lijken der slachtoffers van Jack the Ripper. liet lijk van mevr. Deeming was juist zoo geschonden als dat van vrouw Kelly en andere te Whitechapel vermoorde vrouwen. Bovendien blijkt het dat Deeming van April 1888, toen de eerste moord door Jack the Ripper werd bedreven, tot aan het midden van November van hetzefde jaar verdwenen was en niemand zjjn verblijfplaats kende. Na den moord op vrouw Kelly, toen de politie den moordenaar op het spoor was, verscheen Deeming plotseling bij zijn familie te Birkenhead en spoedig daarop vertrok hij naar Auslialie. In Juli 1889 kwam hij weder te Londen en twee dagen later vond men liet lijk van Alice Mc Kenzie Do moordenaar scheen nu echter door de politie verjaagd Ie zijn en opmerkelijk is het, dat dit samenvalt met Deemings terugkeer naar Birkenhead. Het is dus wel mogelijk dat hij alle moorden heeft bedreven, daar hij juist als deze gebeurden, verdwenen was. Tot dusver heeft hfr-niet aangetoond, waar hij zich heeft opgehouden. Volgens het oordeel der deskundigen zijn alie moorden door dezelfde hand met een scherp mes volvoerd. Deeming nu bezat een krom mes met ivoren heft en een fraaie scbed» van Nijlpaardenleer, dat hij beweert in Afrika van een ir.lanschen voist te hebben ontvangen. De kling was van voortreffelijk staal en scherp als een scheermes. Deeming had het altijd bij zich en dikwijis toonde lui liet aan personen met de opmerking dat dit mes wonderlijke verhalen kon doen. De oplichterijen schijnt Deeming hoofd zakelijk in Zuid Afrika te hebben vol voerd. Hij leefde daar onder den naam van Smith er. wist het vertrouwen te winnen van juweliers en diamanthande laars. Verschillende personen lichfte hij met valsche papieren op. Zijn verblijf in Znid-Afrika dat vier maanden duurde leverde hem voor zoover bekend is 8000 pond sterling op. Bovendien is Deeming waarschijnhik de dader van een belangrijken diairmntdiefstal. Van H> tot en met 31 Maart. Hoek. Geboorten. 17 Cornelia, d. van Jan Pieter Riemes en Janneke Overdulve. 28 Jan Cornelis, z. van Francois de Jon ge en Jacomina Cornelia do Kraker. 29» Helena, d. van Adriaan Pladdet en Ma ria de Groote. Overlijden. 26 Pieter Nieuwelink, oud 2 m.. z. van Jozias en Neeltje Verbrug i ge. 31 Pieter Daniél Buijze, oud 3 m., z. van Pieter en Adriana Heinsdijk. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 17 Cerilus Jose-l phus Doininicus Ysebaert (van Moei hekel België), oud 30 j. jm. en Ludovica Tem merman, oud 24 j. jd. 24 Antonius de Caluwe, oud 24 j. jm en Philomena, van den Berghe (van Stekene België), oud1 28 j. jd. Geboorten. 24 Helena Hubertha Philo mena Jd. van Tbeophilus Grandsard en Veronica de Caluwe. 25 Arthur Jose-[ phus, z. van Augustus Josepbus de Let ter en Josephine Maria Wauters. 28 Augusta Philomena, d. van Petrus de Block en Maria Josepha Rombaut. Leo- nia Eugenia Margarita, d. van Josephus van Hove en Stephanie Valent. Overlpden. 19 Joanna Jeanna Jacoba, van Brusseloud 82 j. wed. van Gillis! Franciscus Kinds. Terneuzen. Huwelijks aangiften. 21 Marinus Ver-J. meulen, oud 31 j. jm. en Sophia Coletaj Geers, oud 19 j. jd. 22 Florus Jacobus I Harte, oud 48 j jm. en Francina Johan-j na Kolijn, oud 39 j. jd. 31 Jacob An- dries van Hoeve, oud 24 j. jm. en Adri an» Maria Lijbaart, oud 22 j. jd. Fran-| (jois Klaassen, oud 29 j. jm. en Wilhel- mina Pieternelia van Hoeveoud 26 j. jd- 1 Huwelijks-voltrekkingen. 17 Leier Ja cobus Platteeuwoud 23 j. jm. en Jan- neke Maria van Aalst, oud 20 j. jd. 24 Pieter Jozias Klaaijssen, oud40j. wedn. en Pieternelia Elisabeth de Zeeuw oud 30 j. jd. Geboorten 16 Pieter, z. van Cornelis Riemes en Wilhelmina van Dijke. 19 Elisabeth Gezina Bellod. van Cornelis Hoek en Adriana Gezina de Mol. 24 Suzanna, d. van Adriaan Buijze en Rachel! Verhelst. 25 Maaiked. van Cornelis I Klaassen en Leuntje Anna Doorns. 27 L Francina Cornelia Jacoba, d. van Johan nes Joris Kolijn en Cornelia Adriana Kaij-1 ser. Jacomina, d. van Marinus Anthonij] Verscheiling en Dina Stouthamer. 29 Mathilda Maria d. van P. J. v.d. Bulckj en Prudentia Sabina de Vleeschauwer.l Jacomina Johanna, d. van Jozias Michiel-j sen en Jacoba Catharina Wieland. Overlijden 20 Kornelis Alexander Georl ge Eijkeoud 7 j. z. van Martinus enj Lena van der Swan. 22 Cornelis Kaijser,! oud 7 w. z. van Willem Frederik en To- na Frederiksen. 23 Johan Abraham Wil- lemsen, oud 17 d. z. van Hendrik enMa- ria Elisabeth van de Velde. 24 Adriaan] Bernard as Wisse, oud 2 m. z. van An tonie en Seitje Maria Ruben 25 Jan] Meertensoud 5 m. z. van Gelein ent Helena Verlieiike. 27 Maria Jacoba Beije, oud 4 j. d. van Willem en Jacoba Geen se. 28 Anthonie Pieter RJemens, oud] 20 m. z van Pieter Willem en Neeltje] Stotfijn. 31 Adriana Buijckond 65 j. eclitg. van Elias van der Bent. Zaamslag. Huwelijks-aangiften 24 Daniel Wisse, oud 27 j. jm. en Hendrika Wisse, oud 24 j. jd. Abraham van Hoorn oud 21 j. jm. en Elizabeth Hamei linkoud 21 j. jd. 31 Marinus de Jonge oud 23 j. j jm. en Suzanna Verhelstoud 18 j. jd. Huwelijks voltiekkingen 24 Jan Flo 1 lus, oud 52 j wedn. eri Adriana vat; Cadzand, oud 47 j. wed. 26 Cornelis 0- verdulveoud 24 j. jm. en Pietenmlja Clazina Missu 24 j. jd. Geboorten. 16 Cailianna, d. van Cor-J nelis de Putter en Janna Schoele Adam. z. van Dirk Faas en Wilhelmina Schie- urm. 20 Adriaan Middel, z. van AdiijH

Axelsche Courant | 1892 | | pagina 2