Openbare Zanguitvoering Een Woonhuis, Huishoudelijke Goederen, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Behangselpapieren, A. YAN DEK BOLDER, Gemengd Nieuws. Handelsberichten. Advertentien. „Oefening Kweekt Kunst," Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Voorhanden Randen en Schoorsteenstukken. De arr. rechtbank te Middelburg eischte heden tegen den molenaar Lou- werse en de vrouw van den vermoorden P. de Kraker, levenslange gevangenisstraf. Het hoofdbestuur van de „Nederland scbe Vereeniging tot Bescherming van Dieren" heeft de aandacht van den mi nister van waterstaat, handel en nijver heid gevestigd op een geval van verwaar- loozing van paarden in een veewaggon aan 't Centraal-station te Amsterdam vermeld in de rubriek „Gemengde Be richten" van ons vorig nummer. Naar ons uit goede bron wordt ge meld, heeft de heer Fop Smit, fabrikant van Zeil- en Stoomschepen, onlangs te Kinderdijk overleden o. a. aan de Afd. Rotterdam der Ned. Vereen, tot Besch. v. Dieren, gelagateerd de som van ƒ2500 Dat deze gift getuigt van den prakti schen zin van den beer Fop Smit, behoeft wel niet gezegd te worden. Uit Krimpen a/d IJsel wordt ge meld Toen Maandagochtend de landbouwer N. H. zijn neefje naar de loting te Gou da wilde rijden en tevens een meisje van zijn arbeider medenam om eenige dagen bij hare grootouders te gaan door biengen, schrikte het paard op den IJsel dijk. De tilbury met paard ging achter uit van den dijk en allen geraakten te water. Het meisje verdronk niettegen staande de voerman, niet denkende aan zijn paard dat mede verdronk, alle po gingen aanwendde het te redden. Een brander te Schiedam begaf zich de vorige week in den vroegen morgen naar zijne branderij nadat hij daar even vertoefd bad, keerde hij naar zijne in de nabijheid gelegen woning terug. In de gang werd hij door twee mannen staan de gehouden het waren rijksambtenaren. De mandie van den bekomen schrik niet kon antwoorden op de gedane vra gen worstelde met de twee aan zijn lichaam hangenden, de trap van het bo venhuis op. In de achterkamer waar de kinderen sliepen, werd de strijd voort gezetde kinderen die dachten dat hun vader vermoord werdriepen om hulp en moord waarop de politie verscheen. Middelerwijl waren de ambtenaren mees ter van het strijdperk geworden en na men hun buit, bestaande uit twee fles- schen moutwijn, mede. Tegen den bran der is procesverbaal opgemaakt. In 1890 werd te Leeuwarden een huwelijk voltrokken tusschen een jonk man van 18 en een weduwe van 47 jaren. Men begrijptdat dit aanleiding tot veel gepraat gaf, te meer daar de we duwe reeds groote kinderen had, een zoon van 21 jaarthans militair in O-Indiê en een zoon van 18 jaar. Laatstgenoem de moest verleden week voor de natio nale militie loten, maar tegelijk zijn stief vader. De moeder en echtgenoote behoeft echter niet bevreesd te zijn, dat de lotelin- gen den soldatenrok hebben aan te trek kende zoon is nl. vrij op grond van broederdienst, de man als eenige wettige zoon zijner nog levende moeder. Het Centrum vertelt, dat er in Am sterdam drie candidaat-schutters waren die besloten samen één pak te koopen daar de onkosten te hoog liepen, zoo zij zich elk een pak zouden aanschaffen. Het verhaal luidt aldus Drie aspirant-dienstdoende schutters, zittende aan éen lessenaar op éenzelfde kantoor, kochten voor gezamenlijke reke ning éen pak, Ofschoon dit reeds vijf jaren dienst had gedaan, zag het er nog keurig uit, zoo goed als nieuw. De voor malige bezitter had veel handelsrelaties gehad buiten de gemeente zijner inwo ning en het trof meestal zoo, dat hij op reis moest juist op een dag, dat hij exer- ceeren moest of inspectie maken Van de drie vennooten trok eerst vriend A. met het pak ter keuring. Het pak deugde niet, de kleur was veel te don ker. Vriend B. trof het al even slecht. Ook hem werd verboden het pak te dra gen het was iets te donker. Vriend C. was gelukkiger en mocht erin slagen het hart van den wreeden inspecteur te ver murwen. Het pak was juist in de kleur. Doch het fraaist van alles is, dat A., voor de tweede maal zich met hetzelfde aanmeldend, nu insgelijks fi at kreeg, ter wijl B. hardnekkig afgewezen en daar door gedwongen werd de vennootschap tot exploitatie van het schutterspak in den steek te laten 1 De beide overigen zitten er nu nog enkel over in hoe zij het zullen aanleggen, als in tijd van oor log hunne respectieve afdeelingen onder de wapens moeten komen. Een huwelijk met hindernissen werd Woensdag jl. voltrokken. De vol trekking, die te 11 uur voor middags zou plaats hebben, werd verhinderd doordien de bruid kwam zeggen, dat de kleerma ker des bruidegoms jas niet klaar had. Er werd nu besloten de voltrekking te 6 uur 's avonds te doen geschieden. Maar, o weeIn den namiddag verscheen de bruid andermaal ten raadhuize met de Jobstijding, dat een vrouwelijk familielid, wier tegenwoordigheid werd vereischt, jZaat" was en in de spekkamer" haar roes uitsliep. Dit bezwaar kon spoedig uit den weg worden geruimd, daar bij onderzoek bleek, dat de beschonken vrouw wel een der naaste bloedverwanten was, doch niet 't lid, dat medeteekenen moest En zoo kon eindelijk 's avonds te half 7 de plechtigheid plaats hebben. Doch ook toen was de jas nog niet klaar, wat aanleiding, gaf, dat honderden het jonge paar volgden met verwijtingen over de geleende jas. De politieagent, die de wacht voor het stadhuis hield, had moeite het volk terug te houden van de pret. Blijkens berichten is er in het westen van Duitschland zooveel sneeuw gevallen dat op verscheidene plaatsen bet spoorwegverkeer aanmerkelijk belem merd was. De trein van Bazel naar Keu len was bij Laudau drie uren in de sneeuw blijven steken. Te Keulen zijn de trei nen uit Parijs en Ostende met twee u- ren vertraging aangekomen. Te Trier hadden alle treinen groote vertraging Te Frankort en omstreken heeft het drie dagen aanhoudend zoo gesneeuwd, dat verscheidene postbezendingen waren weg gebleven. Ook bij Rappencau is een trien in de sneeuw blijven steken. Dergelijke berichten komen ook uit Mannheim Metz, enz. Een 18-jarige dame van goeden hui ze uit Glocester heeft heel wat opschud ding teweeggebracht. Zij kwam na eeni ge vacantiedagen niet op de kostschool terug en haar kleeren werden in een spoor waggon gevonden. Een conducteur had aan een klein station uit den waggon in haast een jongen man zien ontsnappen. Wat was er gebeurd en waar was de schoone? De broeder heeft 't thans uit gemaakt en zijn zuster teruggevonden Zij zelf was de „jonge man", die uit den waggon ontsnapte. Sinds haar kin derjaren was "t ideaal, zeeman te wor den en de jonge dame schijnt thans aan dat ideaal een begin van uitvoering te hebben gegeven. Een zonderlinge verrassing over kwam kapitein Berti, kommandant van het zeilschip Marie Josephinedat in de haven van Ajaccio wegens storm een schuilplaats gezocht had. Daar het weer zich beterde, waarschuwde hij Woensdag de bemanning, dat men den volgenden morgen weer zou uitzeilen. Hjj ging daar na aan den wal overnachten. Toen bij echter op den bepaalden tijd zich naar boord begaf, was zijn schip verdwenen. Het schijnt dat de equipage, na het drin ken van een slordigen borrel, den kapi tein vergeten en het ruime sop gekozen heeft. De marine autoriteit heeft de stoomboot Progès met gendarmes aan boord den vluchtelingen achterna gezonden. AXEL, 20 Februari. Oude Tarwe ƒ10,50 a ƒ11,00 Nieuwe Tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Haver Erwten Paardeboonen Koolzaad Boter Eieren HULST, Oude Tarwe Nieuwe Tarwe Rogge Gerst Kookerwten Paardeboonen Koolzaad Eieren ƒ5,60 per 8.62 9,75 7,26 8,50 7,00 6,25 9,25 8.00 ƒ11,00 1,15 3,60 22 Februari. ƒ12,00 a ƒ11,50 7,25 8,85 ƒ10,00 8.25 0,00 100 stuks. 7,35 8,60 7,10 6.50 9,50 8,50 12,00 12,25 ƒ11,75 f 7.60 9,00 10,50 8,60 0,00 Tarwe ROTTERDAM, 22 Februari. Wintergerst Zomergerst Haver Paardeboonen Bruineboonen 6,75 a 9.75 7,25 7,80 4,50 5,10 4,30 5,80 8,00 4,00 6,00 7fi ƒ11,00 ƒ13,75 OP Woensdag 24 Februari, VAN DE ZaNGVEREENIGING TE AXEL, in het lokaal der Bjjz. School aldaar. Aanvang des avonds 7 ure. ENTREE ƒ0,30 en ƒ0,15 De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Erven van den beer J. VAN DOESELAAR SCHGONAKKER en Mej. H. J. MEERTENS, in leven ech telieden, overleden te Axel, en krachtens verleend Rechterlijk bevel, in het Loge ment het Gulden Vlies, bewoond door Mej. de wede Rolff op Donderdag den 17 Maart 1892, des namiddags ten 3 ure, verkoopen f AANHOORIGHEDEN, ERF en daai achter gelegen TUIN, Lalles op het marktplein te Axel, kadastraal bekend :n sectie G nummers 228, 229 en 227, te zamen groot 8 aren 58 centiaren. Laatst door genoemden heer J. v. D. Schoonakker bewoond en te aanvaarden 1 Mei 1892. Vooraf de in voormeld huis aanwezige als Secretaire, Chiffonnière, Kieer kast, Tafels, Stoelen met ressorts, Stoelen Karpetten, Kachels, Spiegels, pluimen Bedden met toebehooren, Koper, Blik, IJzer, Glas, Geleierd en Aardewerk, Haard, Wasch, Keuken, Schuur en Stalgerief en m6er andere Goederen. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van LEVINUS SCHUIT- VLOT, koehouder aldaar aan den Spuidyk nabij Spui, op Woensdag 24 Februari 1892, des namiddags 2 ure verkoopen. 2 Koeien, 2 Runders, 20 Hoen ders, en Hanen, Windmolen, tSnij molen, Ladders, Kaam met toebehooren, Emmers, Tonnen, Kis ten, Tarwe— en Roggestroo, Mest, eenige huishoudelijke Goederen, enz. enz. De Notaris P. DREGMANS te Axel, zal op Donderdag 25 Februari 1892, des voor middags 10 ure precies op de hofstede bewoond door WILLEM DEKKER, ge meente Axel, verkoopen EENE PARTIJ De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de erven WILLEM REMIJNSEN, en ANTONIA DOBBE LAAR aldaar, na verleende Rechterlijke machtiging, in de herberg bij P. van Doorn, aan de Sassing, op Donderdag 25 Februari 1892, des middags 12 ure verkoopen verdere aanhoorigheden, en |erf, aan de Axelsche Sas- "sing, kadastraal Sectie A. nummers 276, 277, 279 en 429 sa men groot 10 aren 41 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Dadelijk daarna aan voormeld huis Eiken Kleerkast, dito Kleerkist, |3 Tafels, Stoelen, Spiegels, Kast Iklok, Wekker, Pluimenbed met toebehooren Dekens, Kachel, Lam pen, Koper,- Blik,-IJzer, Glas, Ge leierd en Aardewerk, Arbeidersge- rief, 12 Hoenders 1 Haan, Konijn met hok, groote Aardappelen, Plant goed, Spek, Vet, Suiker peen, Brand hout, Steenkolen, 2 Kruiwagens, Planken, Stijlen en meer andere De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van W. L. DHOOGE, koop man in vee te St. Jansteen, aan de schuur van J. J. Lauwens, aan de statie te Axel, op Zaterdag 5 Maart 1892, des namiddags 1 ure, verkoopen 2 Ruinpaarden, oud 4 en fWKmM 10 jaar, 1 Merriepaard _/3LJr>B|dik van veulen, oud 5 jaar, 1 tweejarig Ruin- paard, 1 jaarling Veulen, 4 baatgevende Koeien, 4 Kalf koeien, 4 Vaarzen, 2 JtJAdsJh- vette Ossen, 2 dito Vaarzen, 3 puike Springstieren (Hollandsch ras), 4 Run ders (Hollandsch ras), 3 tweejarige Ossen, 4 Runders (Inlandsch), 4 Hok- kelingen, 3 Kalvers, 4 Loopvarkens, 1 Zeugvarken, dik van biggen, 10 Biggen, 1 zware Vrachtkar, en 1 Windmolen. eene ruime keuze Axel. Ph. A. KNIERIEM, mr. Schilder. HULST bij de Kerk, in BÜD. SAX PLOEGEN, ZAAIWERKTUIGEN, Dorsehmolehs, Rosmolens, Stroosnijders, Koek Ine kers, MOLENS om TarweRogge, Mais Boonen, Eiwten, Haver, Lijnkoek, enz. te breken of in fijn meel te malen MOLENS om Mout te pletten, enz. enz. Verder in NAAIMACHINES en aan verwante artikelen, alsmede leestklaar Schoenwerk. Repareert alle systemen van Naaimachines onder waarborg.

Axelsche Courant | 1892 | | pagina 3