HENGST, BEKENDMAKING. Woonhuis en Erf, Roerende Goederen, Openbare Zanguitvoering behangselpapieren, A. VAK DEN DOLDER, Kemcngd Nieuws. BurgerlijkeStand. Rechtszaken. Handelsberichte». Advertentien. NOTARIS DREGMANS. „Oefening Kweekt Kunst," Voorhanden Randen en Schoorsteenstukken. Axel. Ph. A. KNIERIEM, HULST bij de Kerk, in J. VRIELINK, Axel. Een zeer pijnlijken aanblik leverde Dins dagmiddag een der veewagens opbe- hoorende tot den trein die te 4,31 van Vlissingen te Amsterdam aankomt Van de vier paarden, die daarin geladen wa ren, was er een, waarschijnlijk door de koude, gestorven. Het tweede lag ziel togend op den bodem en een derde paard trapte het stervende dier met de hoeven herhaaldelijk op den kopzoodat het bloed er afdroop en een der oogen, waar schijnlijk door een hoefslag getroffen, er uit hing. - Een man die voor de rechtbank te Ostrowo als getuige moest, verschijnen, kwam een kwartier te laat en werd des wege tot 6 mark boete veroordeeld. Hij hield vol, dat hij op het in de dagvaar ding aangewezen uur gekomen was; om dat te bewijzen, ging hy die dagvaarding van zijn huis halen en veranderde in de haast het daarop vermelde uur 91/* in 9y«. Die verandering werd terstond ont dekt en de man werd nu wegens valsch- heid in schrifte veroordeeld tot vier maan den gevangenisstraf. - Een zeldzaam geval is het, dat een soldaat afgekeurd wordt wegens te veel eten. Dit is geschied met een boertje uit Parros die al at hij nog zoo veel muni tiebrood steeds honger had. De onge lukkige die steeds honger had, begon te [twijnen. zoodat men het raadzaam acht te hem naar huis te sturen. Bij zijn ouders thuis waren twee kilos brood dikwerf nog niet voldoende om zijn honger te stillen. - Voor de Londensche rechters ver schenen zekere heer en mevrouw Clarce, die wilden echtscheiden. Van mevrouw werd getuigddat zij een ongenietbaar humeur hadmaar mevrouw beweerde dat haar man dikwijls dronken en altijd uithuizig was. Om dat te voorkomen d zij al zyn hoeden verbrand. - Voor den ambtenaar van den bur gerlijken stand te Dusseldorf verscheen dezer dagen een bruidspaar, dat te za aien 141 jaren telde. De bruidegom is 73 en de bruid 68 jaren oud. - Een oppassend werkman en huis. vader te Spykenisse is Maandag met een bootje met koopwaren naar den Hoek van Holland gevaren nog niet terugge keerd. Daar er eenige kisten uit zijne schuit drijvende zijn gevonden vermoedt men dat het bootje omgeslagen en hij verdronken is. - Nauwelijks zijn de wateren weder 3t een ijslaagje bedekt, of men hoort eeds van ongelukken Een Sjarig knaap b dat zich achter de Hoefkade te 's Gra- enhage op het ijs van een der slooten ad gewaagd, zakte er door en geraakte uder het ijs. Iets later werd hti leven «os opgehaald. - To Parys wordt een tentoonstelling an Fransche modes georganiseerd. Le ensgroote Poppen zullen de drachten an den tijd van Karei VIJI af tot Na- oleon III toe vooistellen. Tegelijkertijd uilen de Parijsche coiffeurs voor de apsels zorgen. - Uit onachtzaamheid schoot te Metz sen rekruut een onderofficier dood. Van 1 tot en met 15 Febr. Axel. Huwelijks-Aangiften. 1 Cornelis Jo lannes Schieman, oud 21 j., jm. en Tan letje Cappon, oud 20 j. jd. 4 Krijn Die eman, oud 23 j. jm. en Sara Schuitvlol ud 21 j„ jd. Huwelijks Voltrekkingen. 4 Jan 'tGil le, oud 24 j., jm. en Rosalie Mechiele, van Terneuzen) oud 21 j. jd. 11 Abraham R7iemes, oud 28 j., jm. en Christina Smies, «ld 25 j., jd. Geboorten. 1 Pieter Johannes, z. van Jan Francois Scheele, en Janneke Cap pon, 8 Joanna Clemence, d. van Augus tus Augustinus Lippens, en Mathilde Ma ria de Vlieger. Overlijden. 4 Cornelis Jacob Johannes Witte, oud 6 mnd. z. van Cornelis Wit te en Hendrika Cornelia Sped man. 6 Cornelis Doffelaar. oud 65 j., z. van Mi- cbiel, en Maria Andriessen, (beiden over leden.) 12 Martha Catharina de Blaaij, weduwe van Jan Krijger. 13 Gideon van Cadsand, oud 73 j, weduwen, van Maria van Bendegem. 14 Pieter de Moor, oud 77 j. echtgn. van Sophia Carolina Kaas. Hoek. Geboorten. 6 Jan Arie, z. van Leen- dert Bareman, en Lena Tholens. 7 Adri aan Cornelis, z. van Daniel Pladdet en Maria Keukelaar. Overlijden. 1 Pieter de Meester, oud 60 j, echtg. van Pieternella van Drongelen. 2 Jan van Wijk, oud lj. z van Jan en Janna Vermeers. 5 Gulliaam Riemens, oud 66 j., z. van Jan en Jacob Willemsen. Koewacht. Huwelijks-Aangiften. 5 Antonius de Caluwe, oud 23 j. jm. en Anna Constan cy de Craecker oud 23 j., jd. 13 Petrus Joar.nes Strobbe van Moerbeke [Belgie], oud 38 j., wedn. van Maria Cecilia Blau- waert, en Anna CaDstantiaMaria Poppe oud 33 jjd. Huwelijks Voltrekkingen. 2 Arthur Pièrre Maria Meij, oud 28 j., jm. en Ve neranda Maria Bernaert, oud 18 j., jd 10 Agustus Joannes de Cock, oud 23 jm en Isabelle Theresia van Dorsselaar van (St. Jan Steen,) oud 20 j., jd. 13 Char les Louis Lammens, van (Overslag,) oud 28 j.,jm. en Emma Maria Hesters, oud 22 j., jd. Geboorten. 2 Arthur Josephus. z. van Dominicus van de Vijver en van Doro thea Petronella de Smit 3 Petrus Fran- ciscus, z. van Joannes Reijnebeau en van Melania de Wolf. 2 Maria Ludovica d. van Petrus Augustinus Lievens en van Francisca van Damme. 2 Antonius Ja cobus Maurice, z. van Eugenius Domini cus Ysebaert, en Clementia Schaut. 8 Sijlvia Leonia, d. van Charles Louis Ver hoeven, en Rosalia van Cauteren. 11 Nathalie Marie, d. van Theophilus de Schepper, en Maria Cornelia Grebert. Overlijden 2 Maria Theresia, Verbrug- ge, 82 jechtgn. van Jacobns Francies van Poele. 3 Arthur Josephus van de Vijver, oud 2 d. z. van Dominicus en Do rothea Petronella de Smit 4 Maria Fran cina Annaart, echtg. van Josephus Baert. 8 Melanie van Driessche. oud 67 j.. wed. van Josephus Anthonius van Aver- maete. Terneuzen. Huwelijks-Aangiften. 12 Franciscus de Rijk oud 23 j. jm. en Johanna van de wege, oud 20 j., jd. 12 Jan Klaas- sen, oud 26 j*, jm. en Alida Penne oud 23 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 4 Louis Plad det oud 28 j., jm. en Maria Cornelia Hen drika de Visser, oud 23 j., jd. Geboorten. 1 Lucia d. van Jan Pie Ier Gernler, en Maria Beun. 3 Dina, Pieternella. Cornelis Marinus de Jager en Suzanna Bruggeman. 7 Janna Adriana, d. van Jan van de Wege en Barberade Pooter. 6 Jacob, z. van Christiaan Die- leman en Adriana Herrebout. 9 Acbille Amandus Joseph, z. vn Dominicus Jo sephus Thielman en Maria Elizabeth Co- leta Bauwens. Overlijden. 1 Pieter Johannes Kurvink. oud 36 j., echtgn. van Christina Bekkens. 1 David Pieter Stoffels, oud 23 j. echtgn. van Adriana Wilhelmina Eekman. Zaamslag. Huwelijks-Aangiften. 4 Cornelis Ver- planke, oud 33 j., wedn. en Cornelia de Ruijter, oud 25 j., jd. 4 Jan Wisse, oud 25 j., jm. en Helena de Visscher oud 29 j- jd- Gebooiten. 2 Anna Maria, d. van Jan de Vos, en Pieternella van Dixboorn. 4 Adriana Jozina, d. van Jacob Wisse en Maria van dor Hage. 13 Maatje, d. van Cornelis Hamelink en Willemina Corne lia Gerrits. Overlijden. 4 Cornelis Bolleman, oud 57 j. echtgn. van Fran§oise Verpoorte. 7 Daniel Egbert Wolfert, oud 51 j., wedn. van Cornelia Geertrui Wolf9rt. 12 Jan Kempe, oud 28 jechtg. van Janna Klaas sen. Zuiddorpe. Geboorten. 14 Mathilda Maria, d. van Alphonsus Coppieters en Christina Boone. Overlijden. Melania van Doorsselaer, oud 46 j., echtg. van Leviuus Audenart. Arondissements-rechtbank te Middelburg. Dinsdag 16 Febr. zijn veroordeeld: O. J. F. K., oud 11 j., zonder beroep te Ter Neuzen wegens diefstal tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. lo. A. v. A., oud 13 j.2o. A. W. oud 13 j., beiden zonder beroep te Ter Neuzen, wegens alsvoren ieder tot 8 da gen gevangenisstraf. lo. A. v. d. K., oud 18 j., 2o. C. C., oud 14 j., 3o. P. L. F., allen zonder be roep te Ter Neuzen, wegens alsvoren de le tot 14 dagen, de 2e en 3e elk 3 da gen gevangenisstraf. J. C. v. D., oud 15 zonder beroep te Hoek, wegens alsvoren en oplichting ontslagen van rechtsvervolging en zijne opzending gelast in een verbeterhuis tot zijn 18de jaar. A. A. G., oud 14 j., werkman te Ter Neuzenwegens mishandeling tot 3 boete of 3 dagen hechtenis. C. J., oud 13 j., arbeider te Stoppeldyk, wegens alsvoren tot 3 boete of 3 da gen hechtenis. A. v. d. K., oud 13 j., zonder beroep te Ter Neuzen, wegens bedelarij vrijge sproken. J. J. S., oud 14 j., zonder beroep te Ter Neuzen, wegens alsvoren vrijgespro ken. E. d. B., oud 42 j., werkman te Clin- ge, wegens beschadiging tot 1 boete of 6 dagen hechtenis. lo G. V., oud 29 j., 2o. A. S., oud 35 j., beiden voerman te Hulst, wegens be leediging van een beambte de le tot 8 boete of 6 dagen hechtenis de 2e vrijge sproken. Dordrecht, 18 Febr. Tarwe j. Z. O. p. Tarwe Z. n. p. Rogg Overm. Gerst Z. en VI. w. Gerst Z en VI z Haver Z en O Paardeboonen Kookerwten bl. Voedererwten Koolzaad Bruineboonen 9,20 9,50 7,70 5.50 5,50 3,30 7,00 12,CO 9.00 f 10,00 12,00 a 9,70 a 10,30 a f 8,50 a 6,20 a 6,20 a 4,30 a 7,00 a 10,00 a 10,75 a 10, ,00 a ƒ4 00 Bevallen van een ZOON: J. WISSE, echtgenoote van G. C. BORGHSTIJN. Hulst, 16 Februari 1892. hij zijn De Ondergeteekende maakt belanghebbenden bekend dat heeft verkocht. Tevens betuigt hij hierbij zijn Dank, voor het genoten vertrouwen. Axel. P. DEKKEH, Fa. De verkoop van het en der van wijlen den heer J. v. D. SCHOON- AKKER zal plaats hebben op Donderdag 17 Maart 1892. op Woensdag 24 Februari, VAN DE ZaNGVEREENIGING TE AXEL in het lokaal der Bijz. School aldaar. Aanvang des avonds 7 ure. ENTRÉE ƒ0,30 en ƒ0,20 De Notaris P. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van W. L. DHOOGE, koop man in vee te St. Jansteen, aan de schuur van J. J. Lauwens, aan de statie te Axel, op Zaterdag 5 Maart 1892, des namiddags 1 ure, verkoopen 2 Ruinpaarden, oud 4 en T 10 jaar, 1 Merriepaard nfTi 7^ van veulen, oud 5 jaar, 1 tweejarig Ruin- paard, 1 jaarling Veulen, 4 baatgevende Koeien, 4^ Kalf koeien, 4 Vaarzen, 2 vette Ossen, 2 dito Vaarzen, 3 puike Springstieren (Hollandsch ras), 4 Run» ders (Hollandsch ras), 3 tweejarige Ossen, 4 Runders (Inlandsch. 4 Hok- kelingeu, 3 Kalvers, 4 Loopvarkens, 1 Zeug var ken, dik van biggen, 10 Biggen, 1 zware Vrachtkar, en 1 Windmolen. vjang Kum- Het Bestuur van den NOORDPOLDER zal op Maandag 22 Februari 1892des namiddags 3 ure in het logement bewoond door de Wed. Rolff te Axel. VERPACHTEN DE EIGEXDOMMEX VAX DEX POLDER. Het Bestuur voorncemd, C. BALKENENDE i ingraaf. P. DREGMANS, Ontt. G f. eene ruime keuze mr. Schilder. RUD. SAX PLOEGEN, ZAAIWERKTUIGEN, Dorschmolens, Rosmolens, Stroosnijders, Koekbrekers, [oesmaers, Vinger, stuk- en Sckijfsnüöers, M O L E X S om TarweRogge, Mais Boonen, Erwten, Haver, Lijnkoek, enz. te breken of in fijn meel te malen JIOI,EXS om Mout te pletten, enz. enz. Verder in XAA1MACHIXES en aan verwante artikelen, alsmede leestklaar Schoenwerk. Repareert alle systemen van Naaimachines onder waarborg. in Porcelein, Kristal, Glas Aardewerk IJzer, Japansche Lakwerk artikelen. Bloem,- en Fruitvazen, onder Stolp, stol pen mot en zonder voet. Leidsche Wollen Dekens, Kousen en Sajet ten Tabak, Sigaren, Sigaretten, Cavendisch. Boldoot's Eau' de Cologne, Odeurs, Am- bree Duizendbloemengeur, Bosch viooltjes, Meiklokjes, Witte Se ringengeur, Boschgeur in heele, halve en Fantaisie Zakflacons.

Axelsche Courant | 1892 | | pagina 3