SUPERPI10SPUAAT GEZ4NGII0ËKEN, Landbouw. 338ste Staatsloterij. Handelsberichten. Advertentien. „Vooruitgang is ons streven" TE AXEL. Aanbesteding Openbare Verkooping. 20 stuks VEULENS, Prederik de Wolf, Medicinale Tokaijsr Wijn Voorhanden: Bijbels, Testamenten, Psalm- en keerde; aan het station hier werd hij uitgezet omdat zijn kaartje niet in orde was en toen wilde hij verder te voet huiswaarts keeren. Dronkenschap moet de oorzaak van zijn ongelukkigen dood zijn. Men meldt uit Haarlem aan de N. R. Ci.: In de Zaterdag avond gehouden sean ce deelde Sequah mede, dat hij Dinsdag a- vond voor het laatst alhier zou optreden Woensdag ochtend naar Leiden vertrek ken en daar 's avonds zijne eerste séan ce zou geven. Hoewel hij Zaterdag avond had ver zocht, zijne paarden niet af te spannen, maakte het publiek daartoe alle aanstal ten, zoodat hij genoodzaakt was, zijn rijtuig weg te zenden en „Felix Favore" aan de achterzijde te verlaten. Onge stoord bereikte hij zoo zijn hotel. Het entousiastische publiek stond wel een uur lang voor het gebouw. Sequah heeft het publiek toegezegd. Dinsdagavond op zijn zegewagen naar huis te zullen terugkeeren, omdat bet dan de laatste avond is. Dien avond zullen ook alle genezen patiënten op het platform verschijnen. Zondag avond werd hem in den schouwburg weder eene ovatie gebracht. Te Noord wijk aan Zee is gestrand de Engelsche schoener „Milo"door het volk verlaten. De seinvuren waren nog brandend. Van de equipage is niets be kend. Zondagochtend had te Vlissingen bij het verhalen van de nachtboot „Willem Prins van Oranje" de matroos S, het on geluk tusschen schip en wal te geraken Naar het gasthuis vervoerd, was de on gelukkige bij aankomst reeds overleden. Hij was kort geleden gehuwd. Te Amsterdam hadden zooals altijd bij wind eenige komische too- neeltjes plaats. Op de Stadhouderskade woeien tegelijkertijd van een ouden, kaal- hoofdjgen heer de hooge zijden, van een jong, blozend dienstmeisje de tulen muts af. De hoed kwam in het water terecht., de tulen muts op het eerwaardig hoofd van den grijsaard, die, blijde zijn kalen schedel aldus bedekt te zien en minder blootgesteld aan den invloed van den kouden luchtstroom, het mutsje over de ooren trok en het zoo lang ophield tot dat men hem zijn doornatten hoogen zij den bracht en hij dien met zijn eigen aardig hoofddeksel kon verwisselen. De blozende eigenares van de muts nam hartelijk lachend haar eigendom weer in bezit. Op de Leliegracht woeien twee heeren tegen elkander en kwamen heel vertrou welijk naast elkander te zitten op de stoep van een sigarenwinkel, terwijl zij elkander lachend verzekerden, dat de we derzijdsche kennismaking zeer aangenaam was. Zondagnacht zijn twee landlieden te Reuzel er in geslaagd iemand uit Bel gie, dien men verdacht van diefstal ge pleegd te hebben ten huize eener zieke vrouw, in zijne vlucht te storen, te grij pen en naar de op een uur van daar gelegen kazerne der maréchausée te Bladel te brengen, De waakzaamheid van een hond, die hen eerst had doen ontwaken en toen het spoor wees van den vluchteling, deed hen na hevige worsteling die prooi be machtigen. De gevaarlijke nachtlooper is gevankelijk naar 's Bosch getranspor teerd. Een zeer netgekleed heer wandel de dezer dagen langs een der drukste Parijsche boulevards en nam eindelijk plaats aan een tafeltje voor een groot café Niet lang zat hij daar, of een an der liep op hem toe en het scheen, dat beide heeren ruzie kregen. Weldra was een groote menigte om hen verzameld De laatst aangekomen heer verklaarde aan de omstanders met de grootste ver ontwaardiging, dat hij kleermaker was en dat de net gekleede heer zich tegen hem allerondankbaarst had gedragen. Hij had hem vroeger steeds onder zijn klan ten gehad, hem zoo goed mogelijk be diend en hem langdurig crediet gegeven en thans had hij hem in geruimen tijd niet meer gezien De jonge man scheen ten hoogste be- leedigd en een papier uit den zak halen de, dat dit de rekening wasvandeklee ren, die hij thans droeg en las daarop de aandachtig luisterende omstanders de geheele rekening woord voor woord op, riep uit, dal de kleermaker, wonende in Ruedie hem thans bedien de, de beste en goedkoopste van geheel Parijs was en dat hij ieder aanraadde bij dezen te gaan koopen Het bleek, dat de geheele scène een voudig een reclame geweest was, waar door de slimme winkelier zijn naam en adres aan honderden bekend maakte. Dezer dagen ontving de assistent commissaris van dienst op het gemeen tehuis te Ixelles bezoek van een heer, die er zeer deftig uitzag en twee deco raties droeg. „Mijnheer", sprak de onbekende hem aan. „ik ben X en woon met mijn vrouw te Etterbeek. Ik oefen sinds lang het bedrijf van dief uit. Ik iben niet wat ik schijn, maar een dief zooals er weinig in ons land bestaan". De assistent, die meende met een krank zinnige te doen te hebben, antwoordde hem „Kom, kom, ge maakt ons iets wijs". „Volstrekt niet, mijnheerEn zoo ik mij-zelven kom beschuldigen, ligt het hieraan dat mijn vrouw, die nog meer steelt dan ik - en dit wil wat zeggen - mij het leven ondraaglijk maakt". De dienaar der wet kon zijn ooren niet gelooven. „Verbeeld u mijnheer," ging de vreem deling voort, „als ik 's avonds niet ge noeg naar haar zin heb gestolen, slaat ze mij De assistent kon niet nalaten bij deze woorden te glimlachen De aankla ger was een man van bijna 2 meter en zag er geen katje uit om zonder hand schoenen aan te pakken. Meer om den man tevreden te stellen, dan uit plichts betrachting, vroeg hij den onbekende bij wien hj.j wel had gestolen. Deze haalde een groot blad papier uit den zak, dat geheel vol namen stond en overhandigde 't den assistent. Begeerig iets meer over dit zonderling geval te vernemen, telegrapheerde deze naar de personen, die op de lijst waren vermeld en waarlijk, spoedig bleek bet, dat de gewaande krankzinnige waarheid had ge sproken en wel een behendig dief moest zijn, wijl hij op zooveel plaatsen, zonder ontdekt te worden, diefstallen had ge pleegd. De assistent-commissaris liet ook mevrouw X te Etterbeek gevangen nemen. Zij bekende alles wat haar echt genoot van haar had verteld. Te Bombay is Donderdag jl. een luchtreiziger onder ongelukkige omstan digheden aan zijn eind gekomen, Het was een jong zeeofficier, Mansfield, die de luchtvaart aan militaire en maritieme doeleinden dienstbaar wilde maken, Hij had reeds eenige opstijgingen met goed gevolg verricht, het laatst den 13den November, toen hij zich van eene hoogte van elfduizend voet met een valscherm had laten neerdalen. De ballon was toen in het water terechtgekomen en had bij het ophalen scheuren gekregen, die waar schijnlijk niet goed toegemaakt waren. Dinsdag ging Mansfield andermaal, inde „Victoria Gardens" te Bombay, naar bo ven, in tegenwoordigheid van lord Harris, den gouverneur, een aantal officieren en ambtenaren en eene menigte toeschou wers. Op vierhonderd voet hoogte barstte de ballon met eenen knal; de ongeluk kige officier poogde te vergeefs het val scherm los te maken, kwam met ijzing wekkende snelheid naar bededen en viel te pletter. Dat het dragen van oorringen in sommige omstandigheden gevaarlijk is, bewijst het volgende „Een twaalfjarig, zeer gezond meisje, te Parijs wonende, ontving tot aanden ken aan hare, aan de tering gestorven. vriendin dezer oorbellen, ofschoon de o- verledene aan het oor eene kleine ont steking in dit geval bepaald van tu berculose gehad had. „Weldra ontwikkelde zich bij de jeug dige erfgename eveneens een ontsteking, welke door niets te genezen was. De smetstof drong steeds meer en meer in het lichaam door, en na nauwelijks drie jaien droeg men het jonge meisje ten grave." Men kan niet te voorzichtig zijn ten opzichte van gezondheidsvoorzorg de minste zorgeloosheid kan de ergste ge volgen na zich sleepen. Met genoegen vernemen wij, dat bet bestuur van de Atdeeling Zeelend N, P. S. verschillende prijzen en premiën aan de leiders d6r ingeschreven hengsten beeft toegekend, n.l. lste prijs, ƒ5, aan hengstenleider L. I. van As te Zonnemaire, voor het dekboekje van „Joas", No. 104 N. P. S. 2de prijs, k f 3, aan hengstenleider Louis de Kuiper te Hulst, voor het dek boekje van „Max", No. 80 N. P. S. 3de prijs, a 2, aan hengstenleider J. B. de Caluwe te St. Jansteen, voot het dekboekje van „Prins". No. 121 N.P.S. Eene premie a ƒ1, aan hengstenleider Jan van 't Leven Jr. te Rilland-Batb, voor 't dekboekje van „Polidor", No. 118 N. P. S. EeDe premie ƒ1, aan hengstenleider Jacobus Brevet Az. te Cadzand voor het dekboekje van „Willem H", No. 78 N. P. S. Eene premie k f 1, aan hengstenleider Johannis Mathijsse te Serooskerke (Schou wen), voor 't dekboekje van „Merlatti", No. 75 N. P. S. Eene premie a ƒ1, aan hengstenleider C. Hart te Rilland, voor het dekboekje van Bayard", No. 73 N. P. S. Langzamerhand worden deze dekboek- jes vollediger en nauwkeuriger ingevuld waartoe de uitgeloofde prijzen veel bij dragen men durft dan ook verwachten dat ze weldra geheel aan 't doel zullen beantwoorden. De Afdeeling Zeeland neemt in bloei bloei toe, haar ledental wordt steeds grooter en over eenige jaren mag men verwachten dat schier geen enkel goed fokpaard in Zeeland zal te vinden zijn dat niet in de annalen van haar Stam boek is opgenomen. ROTTERDAM, 14 December. Tarwe Prijzen van ƒ100 en daarboven. Trekking van Maandag 14 Dec. 3e. kl. 1000 no. 3845 400 14905 200 7942 10262 19797 100 8243 16041 19776 Wintergerst Zomergerst Haver Paardeboonen Bruineboonen 6(75 a 9.75 7,25 7,80 4,50 5,10 4,30 f 5,80 3,00 4,00 6,00 7,00 ƒ11,00 ƒ13,75 Vijf en twintigjarige Echtvereeniging VAN ABR. JANSEN EN HEL. CORN. MAR. ADRIAANSEN. Hunne Kinderen. Hontenisse, 16 Dec. MAATSCHAPPIJ op Dinsdag 32 Dec. a.s., des namiddags 27» ure, bij C. L. van Rompu, te Axel, van pl. m. 200,000 kil. SUPER- PHOSPHAAT, pl. m. 40,000 kil. NITRAAT, pl. m. 15,500 kil. PHOSPHA ATMEEL. Voorwaarden en modellen van Inschrij ving zijn te bekomen aan het Bureau van dit blad en verdere inlichtingen bij J. VAN HOEVE te Axel. HET BESTUUR. Axel, Dec. 1891. 14 pCt. in water oplosbaar phosphorzuur kontant ƒ3,25 per 100 kilogram. Gehalte gewaarborgd. Axel. D. J. OGGEL. AXEL, 12 December. Oude Tarwe 10,50 a 11,Oo Nieuwe Tarwe ƒ11.00 11,25 Rogge 8,00 8,25 Wintergerst 9,75 10,00 Zomergerst 8,60 8,70 Haver 7,00 f 8.10 Erwten 9,00 10,00 Paardeboonen 8,75 9,00 Koolzaad 9,00 ƒ10,00 Boter, f 1,15 Eieren 4,50 HULST, 14 December. Oude Tarwe 12,00 a 12,25 Nieuwe Tarwe ƒ11,50 ƒ11,75 Rogge 7,25 f 7;40 Gerst 9,75 9,85 Kookerwten 14,00 14,50 Paardeboonen 8.25 8,60 Koolzaad 0,00 0,00 Eieren ƒ5,40 per 100 stuks. V e e m a i k t. Aangev.7 Runderen en 33 Varkens. Verkocht: 2 Runderen en 24 Varkens. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal op Zaterdag 9 Januari 1893, des namid dags 1 ure, bij J. J. Lauwens, aan de Statie te Axel, verkoopen (raerriën en hengsten), van 5 tot 7 maanden oud. Brabantsch ras grof en zwaar. Boomkweeker, buiten de Dubbele poort te HULST, is iederen Zaterdag met een groote Collectie Fruitboomen, jonge Dorens, Ceders, Olmen plantsoenenz. op de markt te Axel, voor de herberg van C. L. VAN ROMPU. Ook beveelt hij zich bij een ieder be leefdelijk aan tot het aanleggen van Boomgaarden, Tuinen, Lusthoven, enz. zeer aan te bevelen voor zieken en zwakken. Prijs k 0,75 en 0,90 per 7» flesch. Alleen verkrijgbaar bij J. WIEL AND, Axel. F. D1ELEMAN te Axel.

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 3