KANADA BOOMEN, Olmen Hoornen, Openbare Verkooping. Raa-ada Boeoiest, Openbare Verkooping. Engelsche Kolen, (iemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Rechtszaken. Handelsberichten. Advertentien. TE KOOP: Een donker bruine POMY, Openbare V erkooping. Huishoudelijke Goederen, Openbare Verkooping. Open bare Verkooping. 150 zware Kanada boomen, OLMEN BOOMEN, OPENBARE VERKOP PINli, 100 Ml me en Sicrduiven te koop. staat onder nul en al zegt de almanak mii ook dat 't Herfst is, het wil mij altijd maar voorkomen, als ik 's morgens buiten kom (en dat is heel vroeg) of we al in den winter zijn. Men zou waarlijk gaan gelooven, dat de donkere dagen van Kerstmis, waarvan in zekere courant reeds voor eenige weken gesproken werd, reeds aangebroken zijn. Misschien echter, dat de gedachte aan den vorigen strengen winter ons ook wel wat al te gauw doet denken, dat „de stuursche vent" geko men is. Ook de boeren zijn dien vorigen winter blijkbaar nog niet vergeten, want ieder haast zich om op den akker klaar te krijgen en het veevoeder tegen de vorst te vrijwaren. Nu, het landwerk is al een heel eind opgeschoten. Het gezaaide staat bijna overal uit of is op zijn minst ontkiemd en het winterland is voor 't grootste gedeelte omgeploegd. De laatste weken zijn dan ook gunstig voor den landbouwer geweest en niet bet minst voor den beetenverbouwer. Wie het gesukkel met de beeten bij nat weer kent kan eerst beseffen, wat het zeggen wil voor het vervoer dier produc ten droog weer te hebben. Met dit al zullen de suikerpeeën, ook omdat ze haast overal erg tegengevallen zijn, spoe diger opgeruimd wezen dan het vorige jaar. Onze nieuwe weg door den Kruispolder, waarnaar vooral om het beetenvervoer zoo was verlangd, zal ook door bet droge weder gebaat zijn, al kan nu ook niet ten volle blijken, dat hij in eene lang bestaande behoefte voorziet. Over dezen weg toch worden verscheidene scbeeps- vracbten beetwortelen vervoerd, zoodat hij bij nat weder veel te lijden beeft. Het is om alles te hopen, dat het nog een paar weken goed weder mag blijven en dat dus de beruchte periode van 72 natte dagen, waarvoor sommigen zoo erg bevreesd zijn, maar moge wegblijven. Dan zal spoedig de landman met alles gereed zijn en kan hij zijne zoete, on bezorgde winterrust gaan smaken. Voor hem is de winter niet de minst heerlijke tijd van 't jaar. Jammer, dat de winter met zijne gezellige avonden, grootsche natuurtooneelen en genoegelijke uitspan ningen zulk een bange tijd is voor de armen. Want ellende zal er dezen winter niet minder zijn dan den vorigen, ook al is de koude minder streng en de vorst van korter duur. 't Is dan ook te hopen, dat onze kunstlievende gezelschappen, die reeds begonnen zijn zich voor een eerste optreden klaar te maken, dit jaar wat meer zullen doen voor hunne arme na tuurgenooten dan het vorige. Waar zij toch optreden mag dit offer hun niet te zwaar zijn. Een tweede voorstelling van een opgevoerd stuk zal ongetwijfeld den arme ten goede komen, zonder nog de ontevredenheid der contribueerende leden op te wekken. En och. wat zou ook een enkele ontevredene 1 Men vindt al tijd menschen, die men het nimmer naar den zin kan doen. Dit blijkt ook alweer met de straatverlichting. De een noemt het eene overbodige weelde, en toch, niemand zal zeggen, dat 't te licht is in Hontenisse. Een ander scheldt weer op de lantarens en evenwel ver- spieiden ze goed licht, al staan ze ook wat ver van elkaar „gloeiende spijkers" (een geliefkoosde naam voor straatlan tarens) zijn het waarlijk niet. Sommigen beweren, 'dat de lantarens te Lamswaarde beter branden dan die te Kloosterzande. Ik heb 't nog niet onderzocht, maar mocht dat zoo zijn dan zal de schuld wel te zoeken zijn bij den lantaarnopsteker, wien men het echter ook al weer niet te kwalijk Demen mag, zoo hij wat olie sparen wil. De man toch zal bij zijn dertien lantarens niet rijk worden. Behalve over de straatverlichting hoort men ook hier en daar pruttelen over het onderwijs en de onderwijzers of eigenlijk, wat beter, is, over gemeenteraadsbeslui ten, die daarop betrekking hebben. Al weer .door diezelfde menschen van straks, die nooit tevreden zijn. Doch daarover I later. Yoor heden is 't al genoeg. Ds. J. C. van Walsem te Denther, heeft bedankt voor het beroep naar de Herv. gem. te Biervliet. Uit Haarlem meldt men aan de N. R. Ct.: Te dezer stede W6rd vóór eenigen tijd eene vereeniging opgericht van jongelie den, die als onder-afdeeiing kan worden beschouwd van de Vereeniging tegen mishandeling van dieren, en die ten doel had jongelui terug te houden van het mishandelen van dieren. Reeds 2700 jonge menschen van beiderlei kunne en van verschillende inrichtingen van on derwijs traden toe en ontvingen allen na het afleggen der verklaring dat zij het voornemen hadden zich van dieren mishandeling te onthouden en dieren niet moedwillig leed te doen, het diploma op naam en later nog een werkje van de hand van dr. W. A. Ruckers over de vogels. Thans is besloten eenvoudige voor drachten te laten houden over dieren mishandeling en wat daarmede in ver band kan worden gebracht. Geschikte personen zijn daartoe uitgenoodigd. De vrouw en de dochter van ze keren L., die met ée tram naar Win schoten waren geweest, om eenige bood schappen te doen, sprongen bij haar wo ning te Finsterwolde uit de in vaart zijnde tram. De dochter viel daarbij op de moeder, rolde onder de tram en brak beide beenen kort boven den voet. Bii het reg. grenadiers en jagers zijn reeds enkele miliciens, die 1 Novem ber voor vier maanden met verlof ver trokken, vrijwillig teruggekeerd, omdat zij geen werk en geen eten vonden. De zesiarigezoon van zekeren Ro bert Kirk, woonachtig op vijl mijlen af stands van Vincennes, Indiana, werd bij na geheel door een troep varkens ver slonden. Hij had een anderen broeder vergezeld met het doel de varkens te voederen en toen deze zich in een op een erf staan de schuur bevond, had de kleine knaap eene poging aangewend om een der var kens inhanden te krijgen. De moeder van het kleine varken, dat bij wilde grijpen, kwam haar jong tege moet en deed op het oogenblik een ver woeden aanval op het kind, dat door haar op den grond geworpen en vreese lijk in den nek gebeten werd. Zoodra het arme kind op den grond lag, kwa men er op het geschreeuw een groote troep varkens toeschieten en te zamen vielen zij als dolle honden op het arme kind aan. De moeder, die op eenigen afstand zat de melken, hoorde het ge schrei, kwam toeschieten en greep het vreeselijk verminkte kind van onder de verwoede varkens weg. Zij had een grooten knuppel in de hand en met haar vreeselijk verminkt knaapje onder den arm moest zij zich een weg banen door die verwoede en thans bloeddorstig ge worden dieren. Al hare krachten moest zij dan ook inspannen om door middel van den knuppel de varkens van haar eigen lijf af te houder- Toen het knaapje tehuis gebracht was door de moeder en geneeskundige hulp werd ingeroepen, werd het spoedig be vonden, dat het arme kind doodelijk ver wond was. Slechts enkele uren dan ook en het was reeds een ljjk Als een bewijs hoe sterk de sneeuw in het Balkanschiereiland reeds gevallen is, diene dat een extratrein. die op 30 October Konstantinopel verliet, bij Dra goman in de sneeuw steken bleef en een ter hulp gezonden machine eveneens. Uit vele plaatsen van Turkije komen berichten van storingen in 't verkeer. Van 16 tot en met 31 Oct. Koewacht. Huwelijks-Voltrekkingen, 21 Alphons De Bock (van Moerbeke, België) 30 j. jm. en Pharailda Maria Boon 24 j. jd. Geboorten. 16 Emma Maria, d. van Augustus Augustinus van Mossevelde en Victoria Cerpentier. 18 Emma Maria, d. van Aloijsuis van Rumste en Con- stantia Maria Fermont. 21 Aloijsius, z. van Theophilus Baert en Petronella Wul- lems. 23 Alphonsus Josephus z. van Adolphus Coone en Prudentia Rombout. Emma Maria, d. van Theophile van Poecke en Florentina Brandt. 23 Joseph, z. van Theophilus Raes en Rosalia de Bock. 30 Maria Victorina d. van Coleta Maria Coone. Overlijden. 17 Aloijsius Edraondus Onghenae, 24 dagen z. van Petrus en Maria Louisa Want. 28 Een als leven loos aangegeven kind van het vrouwe- lijkgeslacht van Modestns van Nieulande en Stephania Vermast. krrondissements-Rechthank te Middelburg. Dinsdag 3 Nov. zijn veroordeeld: J. d. C., oud 24 j., landbouwersknecht wonende te Koewacht, wegens mishan deling tot 5 boete of 5 dagen hecht. F. J. P. B., oud 14 j., metselaars knecht te Hulst, wegens mishandeling, tot 14 dagen gevangenisstraf. Dordrecht, 5 Nov. Tarwe j. Z. O. p. 9,20 a Tarwe Z. n. p. Rogge Overm. Gerst Z. en VI. w. Gerst Z en VI z Haver Z en O Paardeboonen Kookerwten bl. Voedererwten Koolzaad Bruineboonen 9,50 a 7,50 a 5.20 a 5,20 a f 3,30 a f 6.50 a 12,50 a 9,00 a 10.50 a 12,50 a Koers van het Belgisch gel 100 francs f 47,65 a 47,' 9,70 10,30 8,30 5,80 5,80 4,30 7,50 14,50 10,00 f 11,50 14,50 Id. '0. vlug en gemakkelijk in het tuig en op den stal, oud bijna 5 jaarmet of zonder KAR. Te bevragen bij de Wed. A. J BLANKERT te Axel. De Notaris P. Dregmims. te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. ADRIAAN HEIJNSDIJK, aan haar woonhuis in de gemeente Zaamslag, recht over de hof stede bewoond door Gejrard Weuns, aan den steenweg van Axel naar Ter Neu zen, op Zaterdag 14 November 1891, des namiddags 2 ure, verkoopen GENE PARTIJ alsKabinet, Kastje2 t Tafels, Stoelen, Kachel met Itoebehooren, Kleerkist, Ko perBlik, Glas, Geleiord en Aar dewerk, HaardWasch-, Schuur en Arbeidersgerief, Planken, Balken Stij len, 10 Hoenders en 1 Haan, enz. enz. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van WILLEM DEKKER, landbouwer te Axel, op de door hem bewoonde hofstede in den Coegorspolder, tegen het kanaal van de Sassing naar Sluiskil, gemeente Axel, op Donderdag 3 December 1891, des voormiddags 11 ure, verkoopen Ongeveer 120 stuks waaronder zware voorts E3SCHEN BOOMEN en 1 KANADA BOOM, al len geschikt voor leverancie en werk- hout. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van den Hoog WelEdGe- boren heer Jonkheer C. A. DE MAERE, grondeigenaar te Gent, op Woensdag den 25 November 1891, des voormiddags 11 ure, verkoopen staande op zijne hofstede „de Stelle", bewoond door G. G. Galle, in de ge meente Axel, alwaar te vergaderen. De Notaris P. DREOMANS, te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder OUD BEOOSTENBLIJ BE ZUIDEN, op Dinsdag 24 November 1891, des voorraiddags 11 ure, verkoopen Ruim 100 stuks gave langstammigi staande op den Dijk voor bet fort St. Lieven, aan het einde der Reigerij, ge- meente Koewacht Te vergaderen by P. Onghena, in de Reigerij, gemeente Koewacht. De Notaris P, l»rrrmann, te Axel, zal ten verzoeke van de heeren HOMBaCH te Hulst, als Rentmeesters der goederen van Mevrouw de Gravin DE KERCK- HOVE DE DENTERGHEM te Gent, op Woensdag ll November 1891, des voor middags half tien ure precies verkoopen Omtrent 40 stuks zeer zware staande op de hofstede |§mOT „Vaartwijk" bewoond door j Pieter de Putter Jz., in Ah. de gemeente Axel, tegen den Provincialen weg. Te vergaderen op voormelde hofstede. De Notaris P. DREOMte Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder Nieuw Beoostenbiy bezuiden, op Dinsdag den 10 November 1891, dee namiddags 2 ure, verkoopen staande op en langs den dijk fggiffigSft van voornoemden polder, na- bij het Zand en den Haze- laren hoek gemeente Koewacht Te vergaderen en te beginnen aan het hoefje van Eduard Arens, in voornoem den Hazelaren hoek. Verkoop in 't groot VAN AUGTE SIRON L0N LEFEBVRE Antwerpen. Brussel. Agenten in Terneuzen VAN CANT FORT KOCR. 1 paar zwarte Eksterduiven, l gele Witkop-Raadsbeeren, 1 blauwe Schildmeeuwen, 1 witte Engelsche Kroppers, 1 n n (jonge) 1 doffer Witkop-Raadsheer, 1 Goudvinkduif, 1 duif zwarte Schiidmeouw, bij F. DIELEMAN, drukker te Axel.

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 3