n VEEMARKT No. U 7e Jaarg. Zaterdag 10 October 1891. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. F. DIELEMAN, AANKONDIGING. Dinsdag 27 October 1891. Buitenland. FEUILLETON. De bedelares van de Pont des Arts. COURANT. Dit Blad verschiint eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 Maanden 50 centfranco per post 60 cent voor België 80 cent. Afzonderl. numm. 5 ct. DRUKKER - UITGEVER AXEL. Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. Burgemeester en Wethouders van Axel doen te weten, dat te rekenen van den 23 October aanstaande, eene opneming zal geschieden van den weg genaamd „CAPELLEPOLBERSTRAAT" no. 21 van den ligger der wegen en voetpaden, in deze gemeente. Axel, den 10 October 1891. J. OGGEL, Burgemeester. J. v. D. SCHOONAKKER, Secretaris. TE AXEL OP België. De begrafenis van Boulanger is alles behalve kalm afgeloopen. De uitvaart van den comedie-generaal ge leek meer op een carnavalstocht dan op eeno plechtige begrafenisstoet, Voor de woning en in de straten waar het lijk moest passeeren waren duizeDde men- schen op de been. De politie had haar handen vol om ruimte te maken en zon der de hulp van militairen en karabiniers te paard, zou hun dit niet gelukt zijn. Er was groote verwarring waarbij politie agentenen nieuwsgierigen gewond werden Bij het graf werd niet gesproken. Toen de kist in het graf was neergelaten zeide de heer De Vogelsang tweemaal diep UIT HET HOOGDUITSCH VAN W. HAUPP. Hare ouders hadden de zaak reeds lang opgemerktmyn oom gaf zijne toestem ming en zeide, dat hij, wegens de goede diensten welke ik bewezen hadden ko ning om eene majoorsplaats voor mij ge vraagd had. Tegelijk met het bericht mijner bevordering zoude ik mijnen va der de bekentenis mijner liefde doen en hem om zijne toestemming vragen. Ik beloofde dit. Achwaarom heb ;k het gedaanMoet men niet altijd denken dat een duivel achter ons staat, die ons het geluk geeft als een mooi stuk speel goed maar slechts geeft om dit ons op eens te ontnemen 'i Kort nadat ik zoo gelukkig geworden was, maakte ik kennis met een kapitein uit een Zwitsersch regiment. Ik kreeg hem lief en ontving hem dagelijks bij mij aan huis. Het was een schooneblonde jongeling met heldereblauwe oogen blanke huid en blozende wangen, Vooi een soldaat zoude hij er te teer hebben uitgezien, als niet de beroemde heldenda den die hij had bedreven, op aller lippen ge zweefd hadden. Des te gevaarlijker was ontroerdIk zal u nimmer vergeten, ga heen. Vervolgens naderde Déroulède en wierp in bet graf een zakje, roepende Ziedaar een weinig Fransche aarde! Hij nam toen de Fransche vlag in de hand. drukte haar tegen zich aan, wierp haar over de kist, roepende: Vaarwel mijn vriend De aanhangers van Boulanger hebben besloten hun werk voort te zetten. Engeland. Opnieuw is in deLonden- sche dokken eene werkstaking uitgebro ken. Op de scheepswerven Carron en Hermitage te Wapping, Londen, staakten Maandag de zeelieden, stokers, enz. het werk en posteerden sterke wachten, om den aanvoer van plaatsvervangers te be letten, zij hoopten ook dat het volk der lichters mee zal doen. Er heerschte groote opschudding in den omtrekde politie was versterkt. Weer een ongeluksprofeet. Keizer Wilhelm zou tijdens zijn jongste verblijf te Osborne verklaard moeten hebben, de Duitschlands middelen uitgeput waren, de socialisten altijd dreigender werden en de bondgenooten van het Duitsche rijk niet meer in staat waren hunne wape ningen vol te houden, zoodat de tegen woordige toestand niet langer kon duren, waarom het noodzakelijk was dat Duitsch- land op het laatst in het voorjaar van 1892 den oorlog aan Frankrijk zou moe ten verklaren. Koningin Victoria zou daarop geant woord hebben, dat het eene misdaad van een vorst of een staatsman zou zijn de gebeurtenissen vooruit te loopen. üenzelfden avond stelde de koningin hier van lord Salisbury in kennis, die haar hy voor de vrouwen. Zyne verschijning was zoo geheel nieuw in een land waar de zon het gelaat donker kleurt, waaron der zwart haarzwarte oogen schitteren. En als by vertelde van de ijsbergen, van de eeuwige sneeuw van zijn vaderland, dan hoorde men hem zoo gaarne en me nige dame slaakte de bedehet ijs van zijn hart te kunnen doen smelten- Op een morgen kwam een vriend die van mijne liefde voor Laura afwist, bij mij en gat mij op geheimzinnige wijze te' verstaan, dat ik óf zeer goed op myne hoede zijn öt zonder den majoorstitel myne nicht moest Luwendaar er anders nog veel zou kunnen gebeuren wat my ni$t aangenaam zou zijn. Ik was verwon derd, onderzocht de zaak nader en ver nam, dat Donna Laura bij eene gehuwde vriendin nu en dan te zamen kwam met een man die in een mantel gehuld in huis sloop. Ik dankte den vriend en ont sloeg hem van nader onderzoek. Wel ge looide ik er niets van, maar de angel der jaloezie en van het wantrouwen was mijn hart binnengedrongen. Ik lette nauwkeu rig op Laura's gedrag te mijnen opzichte. Het was niet veranderd. Zy was tegen mij even vriendelijk en goed als te voren, liet mij hare hand, soms haren schoonen mond kussen maar daar bleet het ook bij. Nu eerst bemerkte ik, hoe koud zij steeds bleef bij myne omarming. Nooit drukte zij myne hand weder, nooit gat den raad gaf aan den czaar te schrijven om dezen aan te sporen avances jegens Frankrijk te doen, ten einde Wilhelm II aan het verstand te brengen, dat Rus land niet zou toelaten dat Duitschland Frankrijk zondfar grond aanviel. Te ge- lijker tijd gaf lord Salisbury de koningin in overweging eene toenadering tot Frank rijk te zoeken. Meer geloof hechten wij aan eene ver klaring van de officieuse Russische Nord, dat nooit, misschien sedert een halve eeuw, de politieke toestand rustiger, vei liger, meer gevestigd en beter gewaar borgd is geweest, en zulks volgens na genoeg algemeen eenstemmig oordeel. Genoemd blad acht zelfs bet bijna voor beeldeloos verschijnsel van duurzaraen aard. Parnell is tengevolge van gevatte koude overleden. Voorzeker is dit een groote slag voor Ierland, doch nu Parnell zelfs de oorzaak was van eene scheuring in de Iersche partij, treft zijn dood zoo zwaar niet als wanneer hij ëen jaar vroe ger ware gestorven. Frankrijk. Te Nice is een standbeeld onthuld voor Garibaldi. Hij wordt staan de voorgesteld, het hoofd ontbloot, de linkerhand aan het gevest van den degen, de rechterhand samengeklemd en Daar achteren gebracht in eene forsche drei gende beweging. Op het voetstuk een zinnebeeld twee vrouwen gebogen over de wieg van een pasgeboren kind, dat Garibaldi is en dat aan de beide moeders gelijkelijk schijnt toe te behooren. De twee vrouwen stellen namelijk Italië en Frankrijk voor. zij mij een kus terug. De twijfel kwelde mij. De vriend kwam weer, blies door nadere berichten het vuur steiker aan en ik besloot de schre den mijner dame opmerkzamer te bewa ken. Wij aten gewoonlijk te zamen, oom, tante, myne schoone nicht en ik. Des avonds, toen mijn vriend my ten tweeden male gewaarschuwd had, vroeg tante aan tafel aan bare dochter, of zij haar gezel schap wilde houden op het balkon. Zy antwoordde, dat zij beloofd had ha re vriendin te bezoeken. Onwillekeurig moet ik haar toen scherper hebben aan gezien, want zij sloeg de oogen neer en bloosde. Een uur voordat het donker werd ging zy naar bare vriendin toe. Toen het donker werd sloop ik naar het huis en hield de wacht, razende ijverzucht drong mijn hart binnen toen ik aan de andere zijde der straat, een gestalte dicht langs de huizen zag naderen. Ik plaatste my voor de deur De gestalte kwam nader en wilde me zacht op zy duwen. Maar ik pakte ze aan het gewaad vast en zei„Sennor, wie ge ook zyt, in de zen oogenblik meen ik een man van eer voor mij te zien, en bij uwe eer vraag ik u, sta me te woord." Bij het hooren van myne stem zag ik hem verschrikken. Een oogenblik dacht hij na en zeide „Wat wilt ge „Zweer me by uwe eer ging ik voort dat ge niet voor Donna Laura Oostenrijk-Hongarije. De daders van den aanslag bij Rosenthal zijn nog niet ontdekt. Uit het onderzoek is gebleken, dat de schuldigen werktuigkundigen zijn, die volkomen het gebruik en de toepas sing van ontplofbare stoffen moeten kennen. Een premie van 10.000 florijnen is door den stadhouder van Bohemen uit geloofd op de ontdekking van de daders van dezen aanslag. Italië, Te Rome zijn ongeregeldheden voorgekomen, door eeDige onbetamelijk heden van drie Franschen op het graf van Victor Emanuel gepleegd. De rust is thans hersteld. De heer Crispi, die zich te Syra cuse bevond, waar opnieuw vijandige manifestaties tegen hem voorbereid wa ren, is haastig uit die stad vertrokken. Een groot aantal politiedienaren en ka rabiniers dekte zijn vertrek. Geen twijfel dat er ongeregeldheden zouden voorge vallen z\jn, indien de gewezen minister president eenige uren langer te Syra cuse ware gebleven. Met het oog hierop waren de troe- pen reeds iu de kazernes geconsig neerd. Amerika. Tusschen de nieuwe Cbi- leensche regeering en die der Vereenig- de Staten bestaat een gespannen verhou ding. In Chili zijn eenige Amerikanen gevangen genomen, doch op aandrang van den gezant der Unie zijn ze weder vrijgelaten. Ze kunnen echter geen vrij geleide verkrijgen, zoodat ze niet kunnen uitgeleverd worden. Volgens berichten uit Mexico aan Tortosi dit huis betreedt." „Wie vermeet zichmy rekenschap van myne gangen te vragen zeide hy mei doffe, veranderde stem. Aan zyne uitspraak bemerkte ik, dat hy een vreem deling zijn moest. Een duister vermoe den kwam by my op. Kapitein Di San Montanjo waagt ditantwoordde ik en rukte hem, eer by er op verdacht was, den mantel van voor het gelaat het was myn vriend Tannenseede Zwitser. Daar stond hy als een misdadiger en kon geen woord spreken. Maar ik had mijnen degen getrokken en sprakeloos van woede beduidde ik hem. dit ook te doen. „Ik heb niets bij my dan mijn dolk" ant woordde hij. Reeds gevoelde ik lust hem zonder dralen den degen in het lichaam te stooten, maar toen hij zoo beweging loos en op alles voorbereid voor my stond, kon ik het verschrikkelyk feit niet volbrengen. Ik had nog zooveel be sef, dat ik hem verzocht, mij den vol genden morgen voor de poorten der stad rekenschap te geven. Ik bleet voor de deur staan. Hij stemde toe en ging heen. Lang nog hield ik de wacht, tot ein delijk de draagkoets voor Laura gebracht werd en ik haar zag instygen. Daarop volgde ik haar langzaam naar huis. De kwellingen der jaloezie hielden den slaap uit mijne oogen en daarom hoorde ik omstreeks middernacht dat voetstappen myne deur naderden. Er werd geklopt.

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 1