J. c. ft. AAMESTEDim SllPERPIIOSPlIUT. Ingezonden Stukken. Rechtszaken. Aerkoopingcn. Handelsberichten. Advertentien. J. C. VERBRUGGEN. Kiezers. Kiezers C. P. GAST, LARDBOUW-BEliANG H. AUBROECK. ONTVANGEN.: Medicinale Tokaijer Wijnen Ungarwsin. stond was niet an t,e nemen. Bovendien verlaarda een makelaar in eflecten, die steeds stukbn voor A. H. Perel kocht, dat deze nooit had yrloren en dat volgens zijne boeken verschillende sbkken in den boedel moeten zijn. welke stukken haas nergens te vinden zijn. Er moet dut waarschijnlijk diefstal in het spel zijn. Wie echer de schuldige is, ligt tot nog toe ouder de sluie* der geheimzinnigheid. - Woensdïg avond is de van Schiedam naar Rotterdam virtrokken stoomtram ontspoord. De locomotief la; zwaar beschadigd ter zij van den wegde twoede klasse wagen werd dwars op de rails gezet ea schoof tot voorbij de locomotiefvan de eerste en tweede klasse wagen zijn- een paar ruiten verbrijzeld en een paneel ingedrukt. Verschillende passagiers bekwamen verwondingen; slechts een van ernstigen aard, een heer te Rot terdam. Op het balkon van den tweede klasse wagen staande, werd hii door een schok op den weg geworpen, waarbij hij een been zoodanig brak, dat de beensplinters op de drie punten door de huid heendrongen. De machinist wijt de ontsporing aan een steen, die op de rails was gelegd. Daar de weg uit vig- Dolarails bestaat, schijnt dat beweren minder aan nemelijk. De wijze, waarop de wagens door elkaar geworpen zijn, doen vermoeden dat te hard gere den is. De ernstig gekwetste heer B. zou volgens ge rucht verklaard hebben, dat de tram en een rijtuig dat den dijk passeerde om het hardst hebben ge reden. De politie doet onderzoek. Te New-York werden 11. Zaterdag door het plotseling instorten van een groot woonhuis ruim vijftig menschen gedood. Allerlei industrieën, ook een drukkerij met zware persen, werden in dit gebouw uitgeoefend Men wijt de ramp aan over lading en slechte bouwmaterialen. De puinhoopen geraakten in brand, zoodat men niet dan met de grootste moeite den ongelukkigen te hulp kon komen. Zij, die zich met het reddings werk belastten, waren van de vreeselijkste too- neelen getuige. Een vrouw die onder de neerge storte balken beklemd was geraakt, verbrandde voor hunne oogen. Het was onmogelijk de onge lukkige te bevrijden. Drie kinderen die op straat tegenover het ge bouw speelden, werden onder den vallenden muur bedolven, maar door de brandweermannen gered. Een slechts was nog in staat te spreken. „Och"', zei het, „red mijn zusje toch. Zij bloedt zooen hij wuifde met zijn hand naar zijn moeder die uit haar woning getuige was van het schouwspel en slechts met moeite door haar man weerhouden werd van een wanhopigen sprong uit het venster. Een man was bezig op straat zijn paard op te tuigen toen het huis viel. Het paard werd ver pletterd, doch de man bleef ongedeerd. Een man, op de bovenste verdieping werkzaam, lag voor hij zich bewust was wat er gebeurde, beneden op de straat, gekneusd doch niet ernstig gewond. Door den brand* na het ongeluk ontstaan wer den ook een paar aangrenzende huizen vernield. Te Szent Tamas in Hongarije, zijn drie ou de vrouwen in hechtenis genomen die sedert jaren er werk van maakten oude mannen, die met jon ge vrouwen waren getrouwd en dezen tot last waren geworden, op aandrang der laatsten tegen eene goede belooning te vergiftigen. Het gerech telijk onderzoek wordt door de bevolking met span ning tegemoet gezien. Mijnheer de Redacteur! Heeft U deze week sinds de maan weer aan het afnemen is wel opgemerkt, hoe verschrikkelijk don ker het 's avonds op straat is. Donderdagavond had ik ergens een bezoek gebracht; toen ik heen zou gaan en de voordeur had geopend, haastte ik mij zelf maar heel gauw de handen vooruit te steken anders had stellig op min aangename wijze kennis gemaakt met enkele boomen, die in de onmiddellijke nabij heid staan van het huis, dat ik verliet. Den tijd, dien ik noodig had om thuis te komen, bracht ik door met het nadenken over de vraag: „Zou het toch'" wel overbodig, om niet te zeggen hoogst nood zakelijk wezen, dat er bier en daar op de gevaar lijkste punten, een lantaarn werd opgestoken Maar misschien, dacht ik verdei, bestaan er wel verpr deningen, waarbjj bet verboden is lantarens te branden op een stikdonkere Augustusavond, of waarbij bepaald is, dat de inwoners van Axel op zulk een avond ongehinderd hals en beenen kunnen breken over vooruitstekende straatsteenen, tegen hoeken van huizen or over opgebroken stoepen Kan U, Mijnheer de Redacteur, mij ook zeggen of zulke verorderingen,* én zoo ja, of ze ook voor veranderingen zouden vatbaar zijn. Want dat in Axel iets zal gedaan worden in strijd met wet en verordening, daarvoor is het flink bestuur onzer ge meente voldoende waarborg. Onder dankzegging voor de verleende plaatsruimte blijf ik M. de R. Een vijand van ongerijmdheden Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag 25 Augustus is veroordeeld D. V., oud 16 j., werkman, wonende te Hulst, wegens meineed, tot 1 jaar gevangenisstraf, met vermindering der reeds doorgebrachte hechtenis. Maandag 31 Aug., 'snam. 2 uren, inde herberg „het Withuis" te Biervliet, van 8 H.A. Paarden- boonen, 2 H.A. Haver en 5 H.A. Klavers, staande in het Schor nabij den Kapitalen Dam (gem. Bier vlietJ. voor de familie Lippens, door J. F. Cl. A. Carpreau, directeuren van het Adm. kaDtoor te IJzendijke. Zaterdag 5 Sept., 's nam. 3 uren in het logement „St. Hubert" te Kloosterzande, van eene Hofstede en partijen Bouwland, voor J. Lemsen en voor de erven mej. A. C. Joossen, door not. mr. Thomaes te Hontenisse. Dinsdag 8 Sept., 's voorin. 10 ure, ten sterf huize van W. de Jonge te Zaamslag, van eenige Meubi laire Goederen en 's nam. 3 uren, in het logement van G. de Visser te Zaamslag, van een perceel Bouwland en een Huis, Tuin en Erf, voor de erven W. de Jonge, door not- Dronkers te Ter Neuzen. Donderdag 17 Sept. bij instel bij A. C. van den Eeckhout te Boschkapelle, en Vrijdag 2 Oct. bij verblijf, bij P. A. Veecken aldaar, telkens 's nam. 2 uren, van partijen Bouwland en Grond, voor de erven van J. F. Truijman en E. Modde, door not. Dregmans te Axel: Dordrecht, 27 Aug, Tarwe j. Z. O. p. /9,20 a 9,70 g. /9,10 a ƒ9,60 Tarwe Z. n. p. ƒ9,50 a ƒ10,00 g. ƒ7,00 a ƒ7,80 Rogge Overm. ƒ7,00 a 8,00 Gerst Z. en VI. w. ƒ5.00 a 5,50 Gerst Z en VI z ƒ5,30 a 5,80 Haver Z en O ƒ3,50 a 4,80 Paardeboonen ƒ0,00 a 0,00 Kookerwten hl. 10,00 a ƒ11,00 Voedererwten ƒ8,00 a 8,50 Koolzaad 11.20 a ƒ12,00 Bruineboonen 11,00 a ƒ15,00 Alle leden van den Kolenbond Zoekend Eigenbelang te Axel, worden dringend verzocht opgave te doen van de benoodigde Kolen voor den winter, op Zaterdag 39 Augustus, voor 12 uur, bij de Wed. BLANKERT of bij P. BAKKER. Latere bestellingen worden niet aangenomen HET BESTUUR. Wilt gij eon man, die krachtig uwe belangen in den Gemeenteraad zal voorstaan, kiest dan met óns den Heer VELE KIEZERS. Niet de Heer M. A. SMIES maar de Heer is de man onzer keuze. EEN 3-TAL KIEZERS: Vergeet den iep, September - nietr Komt als een'eenig man' óp' om met ons tot lid van den Raad te kiezen VELE KIEZERS. Da oudwgctvckende bericht dat hij 'is v a R H iT f S D van den Verloren Hoek naar de Lange. Noordstraat en beyeelt zich voortdurend in ieders gunst aan. Timmerman en - handel in Ijzerwaren. Burgemeester en Wethouders van Axel, zullen op Maandag den 31 Augustus aanstaande, des voor middags 9 ure, ten Raad huize, bij enkele inschrij ving aanbesteden, de leverantie van: pi. ra. 1200 fiteM' RËTROLEUM 7000 kilo RUHRKOLEN. De; voorwaarden liggen op de secretarie ter inzage. Axel, den 22 Augustus 1891. De Burg., D. .T. OGGEL. De Seer., -I. D. SCHÖÖNAKKER. TE ORiLAUW zal op Maandag 31 Augustus 1891, des namiddags om 2 uren, in „het Wapen van Zeeland" te Hulst trachten aan te besteden Ongeveer 40,000 kilogrammen Inschrijvingsbiljetten en andere inlichtingen te bekomen bij den secretafis OF Zeer aan te bevelen voor zieken en zwakken, a 0,75 en 0,90 de halve flesch. Alleen te verkrijgen bij J. WIELA^D, Axel. Proeffleschjes gratis verkrijgbaar. G. J. VRIELINK, Axel. Weder ontvangen een ruime sorteering: HuishoudelijkeHotel en Luxe artikelen, van Aardewerk, Kristal. Porcelein, Glas enz. Eau de Colognezeep, Palmetinezeep, Teerzeep, Co- coszeep, Guimauvezeep, Kinderzeep, Windsorzeep, Amandel- en zomersproetenzeep, enz. Tabak, Sigaren, Sigaretten en Cavendisch. Proefkistjes van 100 sigaren ad 0,90 1,10 1,15 1,20 1.25 1,30 1,50 1,90 2,00 2,30 2.10 2,50 3,00 enz. Kistjes van 50 'Sigaren ad 0,65 0,90 1,00 1,50 2,50.

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 3