Binnenlandse}] Nieuws. Gemengd Nieuws. H. M. de Koningin-Regentes zal de vergadering van de Staten Generaal op 15 September a. s. in persoon openen. Daartoe wordi H. M. eenige da gen te voren met H. M. Koningin Wilhelmina in de residentie verwacht. - Woensdag avond heeft de liberale kiesver- eeniging ,.Emmen" te Emmen, eene vergadering gehouden tot het stellen van een candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, vacature-mr H. J. Smidt. Met groote meerderheid van stem men werd tot candidaat gesteld de lieer dr. P. H Roessingh, predikant te Emmen. 7 In den laatsten tijd - zegt het „Vaderland" - is het gebruik geworden, dat de Kabinetsvor mer als tijdelijk voorzitter optredende, voortdurend in die betrekking bestendigd wordt. Zoo waren de heeren Heemskerk en Mackay gedurende hun mi- nistenen „tijdelijk voorzitter van den raad van ministers". •Op dit oogenblik is, naar aan de N. R. Ct. ge meld woidt de heer Van Tienhoven met die Junctie bekleed. AXEL, den as Augustus 1891. Naar wij van nabij vernemen, is op 26 dezer, door de brigade maréchaussée alhier, zekere S. de Block, poslier wonende te Stekene (Belgie) als verdacht van diefstal en valschbeid in geschrifte, aangehouden en overgebracht naar het huis van bewaring te Middelburg om ter beschikking van den heer Officier van Justitie te worden gesteld. Woensdag morgen arriveerde de Commissa ris des Konings in onze provincie, per vroegboot te Ter Neuzen, om eenige gemeenten in ons dis trict te bezoeken. Woensdag avond, in Terneuzen teruggekeerd werd hem in den loop van den avond bij Q6n burgemeester waar de commissaris den nacht zou doorbrengen, eene ovatie gebracht door hot muziekgezelschap „Apolio" Den heer bturm, die ais directeur Apollo verge zelde en met wien de commissaris zich enkele oogeiiblikken onderhield, weid een medaille voor Liet gezelschap toegezegd. Donderdag bezocht Zijne Excellentie Terneuzen, Hoek en Zaamslag. - Woensdag had te Ter Neuzen, ten overstaan van den notpiis inr. J. P. Dronkersen ten verzoeke van mej. de wed. en de erfgenamen van den heer C. Leunis Az., de openbare veiling plaats van le. een koffiehuis, genaamd „Ter Neuzensch kof fiehuis met vergunning, benevens schuur, tuin en erfpachtsrecht, gelegen in de Nieuwstraat aldaar verkocht voor 6000, boven en behalve voor kof fiehuis-inventaris 150, aan mej. de wed. A. van Overstraten Kruijsse te Axel2e. een woon- en winkelhuis en erve, in de Noordstiaat aldaarver kocht aan den heer L. J. van Leeuwarden té Ter Neuzen voor 31003e. een koffiehuis zonder vergunning, met verdere getimmerten, erve en erf pachtsrecht, mede in de Noordstraat aldaarver kocht voor 4525, aan mej. de wed. C. Leunis Az te Ter Neuzen. - Bij de stemming voor een lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Neuzen op Maandag waren 22 stemmen uitgebracht. Hiervan verkregen de heeren P. G. Maandag 7. G. A. standaart 6, L. J. van Leeuwaarden 4, p' J Versluijs en I. Poppe eik 2, J. van de Reé en Joris Kohjn eik 1 stem. Er moet dus herstemming plaats hebben tusschen de heeren P. G. Maandag en G A. Standaert. - Maandag had te Hulst de eerste keuring van fokstieren plaats, waarvoor van wege de afdeeling Hulst der „Zeeuwsche Landbouw Maatschappij" 4 premiën van 30 en 4 id. van 20 waren uitge loofd. Ei' waien 17 stuks aangevoerd De beide prijzen werden behaald door no. 11 en 12, beide van den slager Aug. van Overmeire te Hulst, De overige prijzen zullen dienen voor de keuringen welke de volgende week te Hontenisse, Axel en' Ter Neuzen zullen plaats hebben. - Een bouten windkorenmolen, staande in den polder Absdale, gemeente St. Jansteen, die eenige jaren geleden niet meer dan 975 opbracht, werd Maandag 11. verkocht voor 3100. (M. Ct.) - Tot onderwijzeres aan de openbare school te Overslag is benoemd mej. A. v. d. Most te Schie dam. Na herhaalde oproeping en verhooging der jaarwedde van 400 tot 475 had zich slechts eene sollicitante aangemeld. Bij het deze week te 's-Hage gehouden exa men voor de Fransche akte, lager onderwijs, slaag de o. m. de heer F. Beun, te Biervliet. Het plotseling sterven van een 15 jarigen knaap bracht de bewoners van eene der dwarsstraten in de Jordaan te Amsterdam in rep en roer. De knaap, zoo vertelde menhad muizentarwe inge nomen, in zeer groote hoeveelheid, en daardoor een einde aan zijn leven gemaakt. De behandeling, die bedoelde knaap, aldus lui den de geiuchten van zijn stiefmoeder en eigen vader moest ondervinden, liet heel wat. te wen- schen over telkens werd hij door een van beiden geslagen. Nu schijnt bedoeld knaapje niet tot de aller- braafsten behoord te hebben want van hem wordt verteld, dat hij o. a. een deel van zijn weekloon - 7 stuivers - er doorgelapt had. Juist deze daad was oorzaak van zijn ongeluk- kigen dood, wordt verteld. Uit vrees voor de ge- volgen van zijn handelingdurfde de jongen niet thuiskomen en heeft hij zich ten slotte, in een vlaag van wanhoop, vergiftigd. Toen de ongelukkige jongen begraven werd, wil den de buren den vader te lijf, zoodat de politie handelend moest optreden, om hem te bescher- men- (Echo.) - Terwijl men bezig was met goederen van den zolder van het pakhuis van den tagrijn S. van Embden, aan de Hoofdstraat te Schiedam neder te laten, passeerde daar eene vrouw met haar kind op den arm, ondanks de waarschuwing der werk lieden. Door een ongelukkig toeval schoot eon pak zeilen, op pl. ra. 100 kilo geschat, los, en trof haai in de lendenen, zoodat het kind haar uit de han den werd geslagen. Moederen kind werden onder zocht door een geneeskundige, die verklaarde dat de bekomen kneuzingen niet gevaarlijk waren. - Woensdag is door aanvaring met de vracht boot Eugenie" de tjalk „Jonge Willem", schipper Gielbert, met kolen geladen, in de Wemeldingsche haven gezonken. - Te Utrecht heerscht ongerustheid over het lot van den heer A. Stok, directeur der Utrecht- sche Landbouwbank. Op 8 Augustus jl. heeft hij de gemeente verlatenmet het voornemen een week op reis te gaan, en sinds dien dag is niets meer van hem vei nomen. De directie heeft zich overtuigd, dat hij zijn zaken, de Bank betreffende, in de beste orde heeft achtergelaten. Nen heeft grond om te veronderstellendat hij omgekomen is bij de groote spoorwegramp bij Brienne. Door den raad van commissarissen der Bank is in afwachting van een nader besluit, mr. D. Bas- tert, advocaat te Breukelenuitgenoodigd tijdelijk als directeur der Bank op te treuen. (Avondpost.) - Door den houder van een kosthuis aan de Kipstraat te Rotterdamwerd aan het politiebu reau aaD de Kaasmarkt gedeponeeid een valsch kwartje, door hem in genoemde inrichting ontvan gen. Dank zij de ijverige recherche van den in specteur van politie J. van den Broek, met het onderzoek belast, heeft men den uitgever van het valsche muntstuk, tevens den vervaardiger, in han den gekregen. Het is een Duitscher, genaamd E. Koch. In zijne woning aan den Orooswijkschen weg weiden in beslag genomen, door genoemden inspecteur, verschillende voorwerpen, gediend heb bende tot het vervaardigen van valsche muntspe cie. De man, wiens misdrijf door verschillende getuigen overtuigend bewezen is, zal naar de ge vengenis overgebracht worden. Dit is nu in betrekkelijk korten tijd de 3de va] sche munter, die door de politie te Rotterdam aan gehouden en overgeleverd werd aan de justitie. - Woensdag ochtend is te Borne de vrouw van den fabrieksarbeider C. S., in de nabijheid ha- rer woning, bij het spoelen van waschgoed ver dronken. Zij was 32 jaren oud en moeder van vier kinderen, waarvan het oudste zes jaar en het jongste eenige maanden oud is. - Men schrijft uit Winterswijk aan de Zqtph. Ct.: Toen li. Zaterdag zich hier het gerucht verspreid de, dat de zaken van den heer Doud notaris al hier, foutief zouden zijn kon aanvankelijk nie mand hieraan geloof slaan. Oök nu, nog zijn er velen, die aan de waarheid er van twijfelen en het is in ieder geval te hopen dat de geruchten niet ten volle zuilen bewaa-heid worden de ramp zou anders voor velen hier en in naburige plaat sen te groot zijn. De heer D. genoot hier als notaris een onbe- paald vertrouwen, zoodat als het ware, om met eenige overdrijving te spreken, de halve gemeente „onder hem zit." Ook in Lichtenvoorde eh Groen too heeft bij veel relaties. Een feit is bet thans, dat hij zijne zaken liqui- deert en dat met de liquidatie bijzondere spoed wordt gemaakt. Wij vernemen althans, dat men op het buitengoed „Buskers" van den heer D. leeds druk bezig is met het maken van perceelen. De heer D. vertoeft thans buitenlands en wel, als wij goed zijn ingelicht, te Bad-Ems. Om de geruchten te doen logenstraffen, dat „hij er van door is", zegt men dat hij is uitgenoodigd geworden voor een paar dagen hier weer terug te komen en dat door hem aan deze uitnoodiging zal worden voldaan. Op den Binnen-Amstel te Amsterdam woonde op gemeubileerde kamers de makelaar A. H. Perel. Op zekeren avond eene familie bezoekende, werd nij daar plotseling ziek, en wel in zoo erge mate, dat hij het niet raadzaam achtte naar zijne eigen kamer te vertrekken. Zijne familie werd gewaar schuwd, een zijner broeders, die te Rotterdam voor zaken was, werd getelegrafeerd en deze keerde daarom den volgenden morgen naar Amsterdam terug. Hij begaf zich onmiddellijk naar de kamer van den zieke, die natuurlijk niet aanwezig was. Van de hospita vernam hij, dat twee heeren, zeer goede vi lenden van den heer Perel, op de kamer waren geweest, de brandkast, hadden geopend en daaruit geld hadden genomen. Tevens herhaalde zij, dat een geheim kastje in den schoorsteen was verbor gen, waarin zij den heer Perel wel eens waarde had zien bergen. Van den zieke vernam deze broer dat hij deze heeren volkomen vertrouwde en zij op zijn vei zoek en met den sleutel dien hij hun had gegeven, de brandkast hadden geopend. Op zekeren morgen terugkomende op de kamer vond de broer eene werkster bezig 't geheime kastje in den schoorsteen schoon te maken. Het kastje was geopend en bevatte niets. De makelaar Perel stierf; alles was verzegeld, de brandkast zoowel ais het geheime kastje. Het testament, dagteekenende van een jaar 4, 5 gele den, werd geopend. Aan de familie was vermaakt 7? van het geheele vermogen, de executeur testementair was niet ver geten, evenmin als eene weduwe met kinderen, een drietal weeshuizen, een vriend, terwijl bevolen werd dat in de synagoge ten eeuwigen dage licht moest branden voor den erflater, diens vader en diens moeder - wat nog al geld kosn. Alles duidde dus aan, dat de overledene iemand was, die niet onbemiddeld was. De brandkast werd ontzegeld - zij was leeg. Slechts eenig kapitaal van den patroon van den overledene was aanwezig maar niets dat den makelaar Perel zelf toekwam. Het geheime kastje was ook ledig en daarmee was verdwenen een ouderwetsche horlogeketting, die de overledene steeds als eene reliek had bewaard om dat zij van zijn vader was. Zelf twee schuldbe kentenissen, een van duizend en een van zes hon derd gulden, waren verdwenen, ofschoon de schul denaars eerlijk bekenden, de schuld niet te heb ben betaald. Dat de overledene den spot met familie, vrien den, weduwen en weeshuizen, zelfs met zijn ouders en zijn godsdienst, zoover zou drijven, dat hij hun in een testament iets vermaakte, wat niet be-

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 2