13" IN DEI DOOLHOF DES LEVENS. Zaterdag IS Augustus 1891. 7e Jaarg. 110. Nieuws- en Advertentieblad voor Zee uwscb-Vlaanderen. F. DIELEMAN, Staatkundig Overzicht. FEUILLETON. Biiiiienlaiidsch Nieuws. courant. Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 Maanden 50 centfranco per post 60 cent voor België 80 cent. Afzondert, numm. 5 ct. DRUKKER UITGEVER AXEL. De HERIJK der Maten en Gewichten voor dit jaar is in onderstaande gemeenten als volgt Kloosterzande, (gem. Hontenisse), voor de gemeenten Hontenisse en Ossenisse, 18 en 19 Augustus. Men weet, dat het tegenwoordig tusschen Frank rijk en Rusland heelemaal koek en ei is. Een Rus is niet spoedig opgewonden, maar een Franschman wel en het is dan ook tengevolge daarvan, dat er in Frankrijk veel meer beweging over de vriendschap met Rusland gemaakt wordt dan in dit laatste rijk zelf. Overal in Frankrijk heeft de bevolking hare vreugde aan den dag gelegd en de russomaine heeft haar toppunt nog niet bereikt. De gemeenteraad van Cherbourg heeft besloten, uit naam der geheele bevolking, de regeering te verzoeken het uit Rus land komende gepantserde eskader het eerst te Cherbourg te doen binnenvallen, en wel om reden dat het bezoek van het eskader in Rusland een gebeurtenis is in de wereldgeschiedenis. Alle burgers van Cherbourg hebben hun best gedaan om, door eene hartelijke ontvangst van hèt Russische oor logsschip Admiraal Kornolof, hunne ingonomenheid met die wereldgebeurtenis te kennen te geven maar hun geweten zegt dat dit nog niet genoeg is, daf'Sr iets anders, iets heelemaal buitengewoons gebeuren moet. Vermoedelijk zal nu ieder Fransch matroos, die een Rus gezien heeft, in triomf rondgedragen en op kosten der stad Cherbourg een onbepaalden tijd getrakteerd worden. Een buitenkansje voor de Novelle van MORITZ LILIE. »De voetsporen door de boschbeziestruiken gaan hier uiteen," zeide de raadsheerterwijl hij den grond opmerkzaam bekeek. „Waarschijnlijk heeft dat jonge mensch hier zijn vervolger willen afmatten of van zijn spoor brengen, te oordeelen naar de verschillende richtingen der voetstappen." De jonge vrouw volgde de blikken van den ad vocaat en moest diens waarnemingen bevestigen, „Ik stel u voor hier van elkaar te gaanechter niet verder dan onze stemmen reiken," ried Stern aan. „Houdt gij rechts dan ga ik links en letten we nauwkeurig op de sporen. Als we ze verliezen, zouden we ze door onze eigen voetstappen moeilijk terugvinden." De angst om haren echtgenoot gat Gertrude den moedzich alleen een kort einde in het bosch te wagen zij wist toch dat de raadsheer steeds in ha re nabijheid was. Voor haar persoon had zij wel is waar diens hulp niet noodig, doch spoedig zou die haar onontbeerlijk zijn. Nog niet lang hadden zij elkaar verlaten, toen een gil, die door merg en been drong, het oor van Advertentie n van 1 tot 4 regels 25 cent voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. pikbroeken. De gemeenteraad van Vichy blijft by dien van Cherbourg niet achter. Hij heeft een onbeperkt crediet toegestaan om grootvorst Alexis van Rusland, die eenigen tijd op de badplaats komt doorbrenger, op feesten te onthalen. Een onbeschrijfelijke geest drift, schrijft iemand aan de Temps, heeft zich van ieder meester gemaakt. Intusschen heeft de Figaro in den naam Cron- stadt de woorden Tsar en Carnot ontdekt, en vindt daarin eene profetische vingerwijzing Is het wonder, dat sommige bladen met al d6ze overdrijving den draak steken. Er is nu sprake van, dat de czaar Denemarken in den bond zou willen opnemen. Dan zou er een drie voudig verbond Rusland Frankrijk-Denemarken bestaan tegenover of liever naast het verbond Duitschland - Oostenrijk-Italië. Als al dat ver bonden sluiten nu maar goed uitkomt. Nog altijd wordt in redevoeringen en toosten blijk gegeven van vredelievendheid Voor de milliarden aan de legers besteed wordt gepleit door de uitdrukking: wie den vrede wil, moet een krachtig leger hebben; den zwakke wordt geweld aangedaan, de sterken worden geëerbiedigd. Daarin ligt voorzeker veel waars, doch wanneer door hen, die de beslissing over oorlog en vrede in handen hebben, eenparig besloten werd, alle ge schillen langs minnelijken weg te beslechten, dan zouden al die groote sommen, welke nu veelal in rook vervliegen, vrij wat nuttiger kunnen besteed worden. Wanneer het echter den machtigen der aarde ernst is en blijft met hunne vredelievende verzekeringen, dan is er voor ons, die slechts het den raadsheer bereikte. Terstond volgde hij de rich ting van het geluid en zag weldra de aanleiding. Tegen den boom geleund stond de vrouw van den leeraar met doodsbleek gelaat en aan alle leden be vendde oogen strak en zonder glans op den grond gericht. Stom niet bjj machte een enkel woord te uiten, wees zij, toen haar geleider naderde, op het struikgewas aan hare voeten, dat hier volkomen plat getreden was, als had er een gevecht tusschen verscheidene personen plaats gehad. In het midden der kampplaats lag de leeraar bewegingloos uitge strekt, het bleeke gelaat met de gesloten oogen naar boven gekeerd. Den raadsheer stolde het bloed in de aderentoen hij zijn jongen vriend in dien toestand gewaar werd. Een oogenblik wankelde hij, als begaven hem zijne zinnen, maar een blik op de ongelukkige vrouw gaf hem zijne tegenwoordigheid van geest terug. Met vasten tred begaf hij zich naar den op den grond uitgestrekte. Op het voorhoofd van den doctor zag men te midden van eene donkere vlek die door een slag moest ontstaan zijn, eenige bloeddroppels, die nog niet geronnen waren, zoodat de strijd nog niet lang geleden moest hebben plaats gehad. De advocaat boog zich over de oogenschijalijk levenlooze gestalte om te onderzoeken, of redding mogelijk was. Tot zijne blijdschap bemerkte hij zeer spoedig, dat de gewonde nog ademde hij nam uit zijn reistaschie, dat hij uit voorzorg meegenomen had, een fleschje goede kunnen wenschen, reeds veel reden tot dank baarheid. Hare Majesteit de Koningin-Regentes heeft se dert eenigen tijd besloten, geen geschenken voor Zich zelve of voor Hare Majesteit de Koningin aan te nemen. Deze regel is moeten worden aangeno men. met het oog op de verschillende geschenken die telkens worden aangebodenen op de moei lijkheid om te bepalen welke men zou kunnen behouden. Ten einde alle onbillijkheid in deze te vermijden, heeft Hare Majesteit vastgesteld, dat voortaan alle geschenken, onder dankbetuiging voor de goede bedoeling der inzenders, aan dezen moe ten teruggaan. Op bloemen zou deze maatregel natuurlijk niet altijd kunnen worden toegepast. - H. M. de Koningin-regentes heeft het be schermvrouw-schap aanvaard over de Vereeniging tot bevordering van den tuinbouw in de provincie Zeeland. - Blijkens den staat der rijksmiddelen heeft de schatkist in de maand Juli 6,973,227 ontvangen, of ruim 2 ton minder dan in dezelfde maand van het vorige jaar- De directe belastingen, de loods gelden en de postery en telegrafie hebben grootere bedragen afgeworpende invoerrechten, accijnzen, waarborg en indirecte belastingen daarentegen heb ben minder gegeven. Voor de loodsgelden beloopt de vermeerdering bijna ƒ13,000 of 12.1 pet.; voor de posterij is zij ƒ21,600, en voor de telegrafen ƒ6000. Van het hoogere totaal der directe be- met cogDac, wreef daarmede het voorhoofd en de slapen van den jongen man en goot hem eenige droppels in den mond; na eenigen tijd sloeg hij de oogen op en met een vreugdekreet zonk Gertrude naast hem neerterwijl een tranenstroom aan het door angst gefolterde hart lucht gaf. „Mijn hoofd!" steunde Rothner, met zijne hand onwillekeurig naar de gewonde plaats tastend. Met behulp zijner vrouw richtte hij zich half op en scheen verwonderd haar in gezelschap van Stern hier te vinden. „Hebt ge hem gevat?" vraagde hij. „We danken God, dat we u gelukkig terugvon den," antwoordde Gertrudemet een blik vol inni ge liefde op haren gewonden echtgenoot, „heb over dien knaap voorloopig maar geen zorg." „Hij is dus ontkomen wendde de leeraar zich nu tot zijn ouderen vriend. De raadsheer had zich intusschen overtuigd, dat Bothner behalve de wonde aan zijn voorhoofd niet gekwest was, en Daar het zich liet aanzien was de slag niet levensgevaarlijkHjj verzocht daarom den doctor te beproeven op te staan. Na eenige inspan ning gelukte het en steunende op zijne beide gelei ders, kwam hij uit het vochtige bosch op den rjj- weg. Stern verbond met een linnen zakdoek zoo goed mogelijk de wonde van den jongen man om ze voor stof en vuil te bewarenwegens gebiek aan frisch water moesten zij met bet uitwasschen wachten tot hunne komst in het dorp.

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 1