fotogiiafIkT AFBRAAK Rechtszaken. Handelsberichten. Ferkoopingen. Advertentien. Openbare Verknoping. - Door de politie te Rotterdam zijn valsche Uldens in beslag genomen, die hier in betaling toaren gegeven. Zij zijn op het oog niet van de echte muntspecie te onderscheiden, doch waren kenbaar aan den klank. - De majoor Scherar, de luitenant-adjudant Van Vliet en een ordonnans reden Donderdag in de duinen bij Bergen. De ordonnans ging vooruit en zakte met zijn paard in het drijfzand. De majoor en de luitenant-adjudant wilden helpen, doch ook hun paarden zakten in het zand. Beiden wisten zich te redden. Het paard van den ordonnans zak- jte echter weg tot den kop Toen kwam er hulp ien met planken slaagde men er in, man en paard jte bevrijden. - Den laatsten kermis Zondag werden te Haar lem alleen uit Amsterdam ongeveer 10,000 perso [nen vervoerd. - Te Oosterhout geraakte spelende een twee- [jarig meisje in een mestput, met het gevolg dat zij levenloos daaruit werd opgehaald. - Eene vrouw der Belgische gemeente Gysechem, Amelie Cooreman geheeten, stond op het punt van te hertrouwen met een bewoner van het dorp. Dit voorgenomen huwelijk scheen echter weinig naai' den zin harer zoons, jongens van 12 tot 20 jaar Zij beschouwden hun aanstaanden stiefvader als een indringer, wien het alleen te doen was om de lijke boerenhoeve hunner moeder en zij lieten den man dan ook herhaaldelijk van hunne tegen-inge- nomenheid met dit huwelijk blijken, en hadden hem zelfs nog verleden week het huis uitgejaagd. Het huwelijk was echter bepaald en zou den vorigen Dinsdag worden voltrokken. Dien morgen nu kwam een der zoons op het raadhuis verklaren, dat hij en zijn broer hunne moeder in den vroegen morgen dood op haar bed gevonden hadden. De secretaris weigerde echter deze aangifte van overlijden in de registers van den burgerlijken stand te boeken zonder eene schrif itelijke verklaring van den geneesheer. Daarop begaf de zoon zich naar den dokter, die onmiddellijk naar het sterfhuis ging. Hij vond op het lijk der overleden vrouw duidelijke sporen van geweld, en weigerde daaroAi de gevraagde verkla ring te geven. Het gelaat der vrouw was blauw en hevig opgezwollen het kakebeen en eenige tan den ingedrukt en de neus zwaar gekneusd, terwijl j hij bij onderzoek ook eenige schrammen op armen en beenen constateerde. Het was duidelijk, dat hier eene misdaad was gepleegd, waarbij het slacht- Ioffer hevigen tegenstand geboden had. Onmiddellijk werd het parket uit Dendermonde ontboden, dat een onderzoek ter plaatse instelde, en de zoons met de dienstmeid na een langdurig verhoor in verzekerde bewaring nam. De ontwij kende antwoorden en elkaar tegensprekende ver klaringen dezer personen gaven alle reden tot het vreeselijke vermoeden, dat zij gezamenlijk deze mis daad gepleegd hadden, en men vond alle termen tot hunne arrestatie. De jongste 12jarige zoon werd voorloopig in vrij heid gelaten. Allen loochenen hunne schuld aan deze misdaad en geven de zonderlingste verklarin- i gen van het plotseling overlijden der vrouw. De I jongste zei o. a. dat zijn moeder door een hond was gebeten. Het is te begrijpen, dat deze treurige zaak groote ontsteltenis heeft veroorzaakt onder de bewoners van het stille dorpje Gysechem. - Bij gelegenheid van een duivenwedstrijd in Frankrijk, heeft zich bet volgende zonderlinge feit licht gebracht. Als rijkste man der wereld wordt de Ameri kaan Robkefeller genoemd, die een vermogen bezit van meer dan honderd millioen dollars en een da gelijks inkomen van ongeveer 250,000 heeft. Daar konden vrij wat meer menschen plezier van hebben. Omstreeks 429 duiven werden op 28 Juli door duivenlief hebbers vereenigingen van Tours per spoor gezonden naar La Bohalle, om daar opgelaten te worden en naar Tours terug te vliegen. Tot groote verbazing der liefhebbers evenwel kwamen slechts een 40tal duiven aanstonds terug, maar in zeer berooiden staat. Een ingesteld onder zoek bracht aan het licht, dat de spoorweg directie zoo onverstandig was geweest een lading vaten met zwarte bessen op brandewijn, in denzeltden wagen te vervoeren als de duiven, en dit had de kleine reizigers dermate beneveld, dat slechts de krachtigste onder hen, aanstonds den weg huis waarts konden vinden Kantongerecht te Ter Neuzen. Vrijdag 7 Augustus zijn veroordeeld J. M., logementhouder te Ter Neuzen, ter zake van het niet houden van het vereischte register, tot eene boete van 10, subsidiair 10 dagen hech tenis. A. G. d. E., P. J. H., A. v. H. en H. B.. werk- lieden en E. d. M., herbergier, allen te Ter Neu zen, ter zake van het verwekken van nachtrumoer ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dag. hecht. J. C. v. d. V., werkman te Zaamslag, ter zake als voren tot ƒ1, boete subs. 1 dag hecht.. C. B., werkvrouw te Biervliet, ter zake van het zonder recht visschen opeen in uitsluitend gebruik gegeven plaats in de scheldetot eene boete van 6, subs. 6 dagen hecht. J. K., winkelier te Othene, wegens het rijden met beladen voertuigen terwijl het is verboden; tot eene boete van 6, subs. 3 dagen hecht. M. C. en J. W., werklieden te Westdorpe, ter zake van het zich met een wildstrik in het veld bevindenieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht., met bevel tot vernieling der strikken. A. R. herbergier te Westdorpe, ter zake van het niet sluiten zijner heiberg gedurende sluitingstijd tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. P. B. d. W., V. E. T. en P. A. T., werklieden te Westdorpeter zake van het vertoeven in een herberg gedurende sluitingstijd ieder tot eene boe te van f 1, subs. 1 dag hecht. P. A. M., timmerman te Ter Neuzen, ter zake van het niet verschijnen bij eene oefening der brand weer tot eene boete van 3, subs. 1 dag hecht, J. B. H., schipper te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. d. F., te Ter Neuzen, ter zake van het rijden met een ongemuilkorfde hond, tot eene boete van ƒ0,50, subs. 1 dag hecht. F. 't G., F. D., J. B. J. H., J. J. S. en J. A. S. allen te Ter Neuzen, ter zake van het zonder ver gunning rapen van schelpdieren op dijkweiken ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. C. K., te Westdorpe, ter zake van het zonder consent visschen in een Zeeuwschen stroomtot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. A .G., te Ter Neuzen, ter zake van hetloo- pen op den spoorwegtot eene boete van ƒ0,50, subs. 1 dag hecht. H. H., te Ter Neuzen, ter zake als vorentot eene boete van f 6, subs. 6 dagen hecht. A. d. B., te Ter Neuzen, ter zake als voren; tot eene boete van 2, subs. 3 dagen hecht. C. d. H., A. d. Z., sloeproeiers te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap ieder tot 3, boete, subs. 3 dagen hecht. W. B., zonder beroep, en L. L., metselaar te Ter Neuzen, ter zake als vorenieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. v. H., spoorwegklerk te Ter Neuzen, terzake als voren tot eene boete van 2, subs. 1 dag hecht. J. A. W,, schippersknecht te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot 1, boete subs. 2 dagen hecht. Allen in de kosten. Vrijgesproken J. D. R., klerk te Ter Neuzen, ter zake van het niet verschijnen bij eene oefening der brandweer. P. S., landbouwer te Hoek, ter zake van het doen rijden met een beladen wagen op een geslo ten weg. Ontslagen van rechtsvervolging: V. V. werkvrouw te Sas van Gent, ter zake van het werpen van vuilwater op straat. Do kosten te dragen door den Staat. Erf, staande te Sas van Gentvoorts eene partij Roerende Goederen, voor P. J, Lammens aldaar, door Not. Dregmans te Axel. Vrijdag 14 Aug., 's nam. 2 ure, van omtrent 5 H.A. Haver en ruim 5 H.A. Paardenboonen, was sende op kavel 22 en 23 in den Van Lijndenpolder (gem. Boschkapelle), voor de Erven van den heer F. J. Meeus-de Proli te Antwerpen, door Notaris Dregmans te Axel. Maandag 17 Aug., 's nam. 1 ure, van ruim 11 H.A. Tarwe, 14 H.A. Haver, 4 H.A. Paardenboo nen, 3 H.A. Aardappelen en omtrent 3 H.A. roode Koebeeten, wassende in den Catharinapolder (gem. Boschkapelle), voorde kinderen De Moor, door Not Dregmans te Axel. Oude Tarwe Nieuwe Tarwe AXEL, 8 Aug. 0,00 a 0,00 f 12,50 13,00 8,00 8,25 Wintergerst 9,00 9.25 Zomergerst 8,50 8,75 Haver f 8,50 9,CO Erwten 10,00 r 10,25 Paardeboonen 9,75 f 10,00 Koolzaad 11,00 11,50 Vlas per 44 A. 56 c.A. 50 f 100 Boter f 1,60 Eieren 2,90 HULST, 10 Aug. Oude Tarwe 9,75 a 10,00 Nieuwe Tarwe 12,50 12,80 Rogge 7,75 8,25 Gerst 8,75 a 9,00 Kookerwten 9,25 9,50 Paardeboonen 8,70 8,90 Koolzaad 0,00 a 0,00 Eieren ƒ3,60 per 100 stuks. Veemarkt. Aangevoerd15 Runderen en 18 Varkens. Verkocht: 7 Runderen en 11 Varkens, ROTTERDAM, 10 Aug. Tarwe 7,75 a 11,00 Rogge 7,25 8,40 Wintergerst 4,50 5,60 Zomergerst 4,25 5,50 Haver 3.00 4,80 Paardeboonen 7,00 7,50 Bruineboonen ƒ11,25 ƒ11,50 BRUSSEL, 6 Aug. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 441 ossen, 241 stieren, 429 koeien en vaarzen. De prijzen per kilo levend gewicht waren als volgt Ossen fr. 0.82 a 1.06 Stieren fr. 0.70 a 0.94 Koeien en Vaarzen fr. 0.69 a 0.94 Trekking van Maandag 3 Augustus. 2e klasse. Koers van het Belgisch geld. 100 francs: ƒ47,65 a ƒ47.70. Donderdag 13 Augustus, 's nam. 2 ure, vaneen In zooverre liadTe wedstrijd toch iets aan hetWoonhuis Erf en Tuiu en een Stal of Schuur en De Fotograaf VAN OVERBEEKE van Ter Neu zen, werkt Donderdag 13 Augustus ten huize van F. DIELEMAN te Axel en Zaterdag 15 Augustus te Zuiddorpe. De Notaris P. Ilreginaus, te Axel, zal ten ver zoeke van Abr. SORBER, te Axel, op Zaterdag 15 Augustus 1891, des namiddags 4 ure, verkoopen EENE PARTIJ eener Schuur, als: PLANKEN, BALKEN, SCHELFBALKEN, SPANEN en verdere afbraak, alles aanwezig op do hofstede bewoond door Pieter Koster, in de gemeente Axel. Te vergaderen op voormelde hofstede.

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 3