AFBRAAK "A Handelsberichten. Verkoopingen. 337ste Staatsloterij. Advertentien. Afhaling Patentbladen S-ea Mms m Openbare Verkooping. I F. DIELEMAN, te Axel: Eau da Cologne Nieuwigheden. Gestreepte Flanellen en Lama's Stalen Bukskins en Kamgarens, Aid. J. WIELASD. werden vermist, behalve ongeveer zestig gulden in bankpapier, een kerkboek met gouden slot. een ■gouden ring. een horloge .en eenige mans- en 17iouwenkleederen. Bovendien werd ontdekt, dat het tascbje waarin bet geld w.is bewaard geweest, en de lade waarin 1 aDdere voorwerpen van waarde hadden gelegen be goten waren met peti'oleum, zoodat aan boos opzet kan worden gedacht. Door den commissaris Van Kaalte en den in specteur Boas is een onderzoek ingesteld. Het is zeer te hopen, dat in deze duistere zaak opheldering wordt verkregen. Door de bi andstichting zijn een aantal menschen in leveusgevaar geweest. (Nbl. v. Ned.) - Maandag heeft te Amsterdam in de Frans Halsstraat bet volgende plaats gehad Vrouw P. was des morgens met haar drie kin deren, 2 jongens en een meisje al vrij vroeg op weggetogen om met hen naar het Vondelpark te gaan Zij hoopte maar, dat 't weer, dat een beetje drmlig stond, wat zou opknappen. Op bet gelaat der vrouw, van middelbaren leeftijd, staat zorg en kommer te lezen. Geen wonder, zij heeft heel wat te doen om de monden van die kinderen, waarvan de oudste 8, de jongste 5 jaar is, open te houden. Haai man, een zeeman, heeft haar voor 4'jaar verla ten en nooit meer naar haar omgezien. Zij weet niet eens of hij leeft of dood is en och. dat kan eigenlijk weinig schelen. Vroeger had zij hem op recht liefgehad, hem, dien flinken, stoeien kerel maar sedert hij meer behagen schepte in het ge zelschap zijner woeste kameraden en meer dan eens beschonken thuis kwam en haar en de kin deren mishandelde, was de liefde geheel verdwenen Ja, het was in zekeren zin een opluchting geweest toen hij voor goed verdween, haar de zorg over latend voor de twee kinderen en het derde, dat 6 maanden na zijn moedwillige verlating geboren werd. Toen heeft zij haar geboorteplaats Botterdam verlaten en alhier werk gezocht als schoonmaakstei En zij is ei tot nog toe, ofschoon met hard wer ken, Goddank gekomen en de kinderen mogen ge zien worden. Voor hen is het dan ook, dat zij zoo zwoegt, ze zijn haar eenige trots en vreugde in haai anders zoo vreugdeloos bestaan. Daar nadert in de Frans Halsstraat een breed- i geschouderd man met eeD gebruind gelaat liet type van een zeeman - hij monstert de huizen en is blijkbaar bezig een nommer te zoeken. Plot seiing staat hij tegenover de vrouw met de drie kinderen, die juist de Frans Halsstraat zijn inge komen. Ontsteld deinst hij terug, terwijl een gloeiende blos de kleur zijner gebruinde gelaatstrekken nog verhoogt. „Kaatje jij hier zegt hij stotterend Geen antwoord, maar met ernstigen blik staart de vrouw den zeeman aan, die de oogen beschaamd neerslaat. „En en zijn dat de kinderen mijn „Ja jou kinderen, of denk je misschien dat Plotseling, eer de vrouw nog uitgesproken heeft, grijpt de ruwe zeebonk de kinderen, die stom van verbazing zijn, een voor een beet, en kust ze, ter wijl de tranen langs zijn gebruinde tronie looper, I herhaalde malen. „Is dat Jan en Kees en zij, de kleine meid, I stamelde hip zijne ontroering nauwelijks meester. „Dat is Mina ze heet naar je overleden moe- f der," zegt de vrouw, ook al min of meer in de war. „Kaatje," zegt de ruwe zeeman, zijn vrouw bij de schouders grijpend, „zie me eens goed aan. Zie ik er nog uit als een dronkelap 6n zult ge me ge looven als ik zeg. dat ik berouw heb over mijn vroeger wangedrag en je plechtig beloof goed te I maken aan jou en de kinderen, wat ik vroe ger misdreef." Kaatje zegt niets, maar legt zwijgend haar hand I in die haars echtgenoots, en keert terug op haar I schreden om met haar man naar haar kamer te I gaan. De regen valt bij stroomen, maar zij voelen er I niets van, de koelte van de waterdruppels kan dn I warmte binnen in de harten van dat vijftal niet opheffen. De kinderen begrijpen als bij instinct, dat er iets heel ernstig heeft plaats gehad en de oudste, die nog een vage herinnering heeft van verleden dagen, trekt zijn moeder bjj den ïok en zegt: „Moe is dal nu onze vader, die nu zoo n vene reis heeft gedaan en eindelijk, eindelijk weer bij >ns is teruggekomen." „Ja, kind," zegt zij. „dat is je vader! Amst. - De besproeiing der aardappelen met borde aise pap, door verschillende eigenaren alsook op het proefveld der landbouw afdeeling te Vucht toe repast, heeft schitterende resultaten. Al de aai dappelen die men 3 maal besproeid heeft, toonen niet de minste sporen van ziekte, terwijl de akkers, waarop men bij wijze van pi oef de besproeiing slechts 2 of 1 maal heeft toegepast, dit wel, maar in uiterst geringe mate (vooral de 2 maal besproeide) doen. Op een veld, door verschillende eigenaars be- poot met aardappelen, heeft één het middel toe gepast. inet dit gevolg, dat zijn perceel gelijkt op eene oase in de woestijn zoo prachtig groen ziet liet loof er uit. vergeleken bij de andere akkers. - Over eenige weken wordt in de haven te Botterdam het kleinste scheepje verwacht dat wel licht ooii gezien is. Het is nl. een bootje van slechts 5 meter lang en 1 meter breed en behoort toe aan den heer Uddgreen, een Zweedsch journa list, die daarmede voor zijn plezier tochtjes maakt. Hij vertrok den 3en dezer van Göthenbuig en liep reeds dadelijk groot gevaar, in een storm op de Zweedsche kust om te komen. Donderdag kwam hij evenwel behouden te Kopenhagen aan. waar hij proviand innam, om de reis naar Kiel te vei- volgen. Vandaar zal hij over Cuxhaven naai de Zuiderzee gaan en vervolgens te Rotterdam aan komen. Het einddoel zijner reis is Londen, dat hij van Rotterdam uit over Calais en Dover denkt te bereiken. - De vorige week ging een schrijnwerker \en doodkisten maker te Kottbus, in Duitschland, des a- vonds huiswaarts, toen hij onderweg - waarschijn lijk omdat hij rog te lang naar zijn zin moest loopen om aan zijn woning te komen - besloot om liever in zijn werkplaats te overnachten. Bij gebrek aan een andere legerstede ging hij in een gereed zijnde doodkist, die hij eerst met krullen en spaanders vulde, liggen en sliep in. Hij zou niet meer ontwaken. Des morgens werd hij dood in de kist gevondenwaarschijnlijk heeft eene beroerte des nachts een einde aan zijn leven gemaakt. Trekking van Donderdag 6 Aug. 20000 no 13843 200 9056 100 6729 13074 18409 18795 Dordrecht, 6 Aug. Tarwe Z. O. p. ƒ.9,20 a 9,70 g. /9,10 a ƒ9,60 Tarwe Z. n p. ƒ9,50 a 10,00 g. ƒ7,00 a ƒ7,80 Rogge Overm. ƒ7,50 a 7,70 Gerst Z. en VI. w. ƒ5.00 a 5,50 Gerst Z en VI z ƒ5,30 a 5,80 Haver Z on O ƒ3,80 a 4,80 Paardeboonen ƒ0,00 a 0,00 Kookerwten bl10,00 a 11,00 Voedererwten ƒ8,00 a 8,50 Koolzaad 11.20 a ƒ12,00 Bruineboonen 11,00 a ƒ15,00 Koers van het Belgisch geld. 100 francs: ƒ47,65 a 47.70. Prijzen, van /"lOO en daarboven. Trekking van Dinsdag 4 Aug. 2e klasse. 1000 no 3140 400 3097 200 16194 100 15102 Trekking van Woensdag 5 Aug. 2000 no 2525 1500 3829 1000 6301 40(i n 4302 200 11803 1UU 3222 9517 i1450 14821 Donderdag 13 Augustus, 's nam. 2 ure, van een Woonhuis Erf en Tuin en een Stal of Schuur en Erf. staande te Sas van Gentvoorts eene partij Roerende Goederen, voor P. J Lammens aldaar, door Not. Drogmans te Axel. Vrijdag 14 Aug., 's nam. 2 ure, van omtrent 5 H A Haver en ruim 5 H.A. Paardenboonen, was sende op kavel 22 en 23 in den Van Lpndenpolder (gem. Boschkapelle), voor de Erven van den heer F. J. Meeus de Proli te Antwerpen, door Notaris Drogmans te Axel. Maandag 17 Aug., 's nam. 1 ure, van ruim 11 H.A. Tarwe, 14 11.A. Haver, 4 H.A. Paardenboo nen, 3 H.A. Aardappelen en omtrent 3 H.A. roede Koebeeten. wassende in den Catharinapoldoi (gem. Boschkapelle), voor de kinderen De Moor, door Not. Drogmans te Axel. ten Raadhuize te Axel, van at 4 tot en met 31 Augustus 1891. Uit de hand te koop staande nabij de Begraafplaats. Te bevragen bij A. SORBER, Metselaar te Axel. De Notaris P. Drogmans, te Axel, zal ten ver zoeke van Abr. SO'T.ER, te Axel, op Zaterdag 15 Augustus 1*91. des namiddags 4 ure, verkoopen EENE PAP TIJ eener Schuur, als PLANKEN, BALKEN, SCHELFBALKEN, SPANEN en verdere afbraak, alles aanwezig op de hofstede bewoond door Pieter Koster, in de gemeente Axel. Te vergaderen op vooi melde hofstede. ONTVANGEN VAN J. C. BOLDOOT, in prachtige FANTAISIE-FL ACONS. En nog veel meer andere ONTVANGEN voor Damesrokken. Prachtige Patronen aan lage prijzen. Ook eene groote sorteering in verschillende kleuren.

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 3