HOLLAND L. de Feijter Jz. Openbare Verkooping. Roerende Goéderen, Ferkoopingen. Handelsberichten. Kiezers. L. DE FEIJTER Jz. Kiezers Adverteiitien. OPENBARE VERKOOPING. zoon eener weduwe, werd in hechtenis genomen en naar het politiebureau overgebracht. - Als een bewijs dat er door de verschillende partijen bij de jongste herstemming in Scüoterland druk geijverd is, kan het volgende dienen. Te kwart voor vijven 's middags kwam men eenen kiezer, die in het hooiland bezig was, ver zoeken te komen stemmen. De man maakte be zwaar, niet alleen omdat hij bij zijn werk slecht gemist kon wonlen, maar vooral omdat hij een kleedingstuk miste, dat voor eene zoo ernstige taak als bet vervullen van den hoogsten burgerplicht niet overbodig geacht mocht worden, zijn boven broek namelijk, die hij thuis had gelaten. Die te halen, daarvoor ontbrak de tijd. „Welnu", zeide de verkiezings agent„het is nergens verboden te stemmen zonder broek", en beiden stapten in het gereedstaande rijtuig. De kiezer stak dus „sans culotte" zijn biljet in de bus. (N. R. Ct.) - Donderdag avond is te Leiden eene stokdoo- ve vrouw, van eene steile brug loopende, door een wagen overreden, tengevolge waarvan zij een der armen gebroken heeft. Na geneeskundige hulp te hebben verkregen, werd zp naar het oude vrouwen gesticht, alwaar zij inwonende is, overgebracht De oorzaak van het ongeval is niet aan den ver voerder van den wagen te wijten, die. met andere omstanders hard schreeuwende, de vrouw waar schuwde, terwijl hij zijn wagen en paard van de helling niet kon inhouden. - Vrijdag voormiddag omstreeks 10 uur waren eenige werklieden bezig een der ijzeren wieken af te nemen van den wind korenmolen aan het Pom penburg te Eotterdam. Door het losschieten van een strop viel het gevaarte, en drong over eene heele lengte in den grond gelukkig dat het recht overeind bleef staan, daar andeis zeer zeker groo- te ongelukken zouden hebben plaats gehad. - Een 'verliefde, die een kus duur zal moeten betalen, is zekere K. te Etenaken. tegen wien op klacht van eene dochter van een spoorwegwachter te Schim op Geul, door de maréchaussée proces verbaal is opgemaakt, omdat hij haar bij de terug komst van de hermitage van den Sohaesberg een kus had ontstolen. - Een vreeselijk treurspel is in den vroegen morgen van 17 Juni 11. afgespeeld aan boord van het barkschip „Marie", kapitein De Bruin, ter reede van Batavia. De bemanning aan boord bestond uit twee Europeanen (de kapitein en stuurman) en een 10 a 12 inlanders. Een van deze laatsten, de bottelier, heeft in een aanval van nijd of jaloezie amok gemaakt. De kapitein is vermoordzijn huishoudster is doodelijk en een viertal inlandsche schepelingen zijn min of meer ernstig gewond. Dit alles was het werk van een paar minuten en daar allen aan boord ongewapend waren, zelfs de le stuurman scheen geen wapen bij de hand te heb ben - kon de moordenaar ongehinderd huishouden en over boord springen. Of hij verdronken is, dan wel zwemmende h6t land heeft bereikt weet men nog niet. De schout van Diestpoort is den ganschen morgen bezig geweest met de kuststreek te onder zoeken, maar zonder gevolg. Het is weder een vrouwengeschiedenis, welke de woede van den moordenaar heeft opgewekt. Aan boord bevonden zich een 4tal inlandsche vrou wen, van wie eene de huishoudster was van den vermoorden kapitein. Deze vrouw hield het tevens met een paar matrozen, wat de jaloezie opwekte van den bottelisr, die eveneens naar haar gunsten dong. De kapitein moet vreeselijk toegetakeld zijn, meer dan 20 wonden zijn hem toegebracht. De i inlandsche huishoudster is stervende. Ergerlijk is het, dat ten 1 uur 's namiddags nog geen geneeskundige hulp aan de gewonden was verleend geworden. Vrijdag 31 Juli, 's nam. 2 ure, van 5 H.A. Haver en VU Rogge, wassende in de Kleine Zevenaar- en Oude Zevenaarpolder door Notarissen Fercken en Dronkers te Ter Neuzen. Zaterdag 1 Augustus, 's nam. I1/, uur, van 7 H.A. Erwten, wassende in den Vergaertpolder, (gem. Philippine, en van 5 H.A. Wintergerst, wassende in den St. Albertpolder (gem. Sas van Gent) voor Mevrouw Gheldoff te Gent, door not. Fercken te Ter Neuzen. Zaterdag 1 Aug., 's nam. lVs uren, bij A. Perdan in de Van Remoorterepolder, van 10 H.A. Gerst, wassende in den Vergaertpolder, voor A. Vercruijsse, door de Notarissen Fercken te Ter Neuzen en Van de Wattijne te Bassevelde. Zaterdag 1 Aug., 's nam. 1 uur, van 15 H.A. Erwten, wassende in den Vergaertpolder, voor Jo j sephus van Nieuwenhuijze, koopman te Selzaete, door Not. Forcken te Ter Neuzen. Zaterdag 1 Aug-, 's nam. half drie, aan den Ko- ningsdijk te Hontenisse, van Erwten, Tarwe, Ha ver en Wintergerst, voor M. J. van Arenthals, door not. mr. Van Deinse te Hulst. Zaterdag 1 Aug., 's nam. 2 uren, van 4 H.A. Erwten en 4 H.A. Gerst, wassende in den Ver gaertpolder, (gem. Philippine), voor de Mevrouwen Blaeijs-Waterloos te Gent en C. B. Minneboo te Philippine, door den Griffier Steegers te Assenede. Maandag 3 Aug., 's nam. 2 uren, in het loge ment „het Bonte Hert" te Hulst, van de hofstede „Het Laaghuis". Bouw- en Weiland, voor L. M. A. en J. van Huffel, door Not. mr. Van Deinse te Hulst. Donderdag 6 Aug., 's nam. 2 uren, te Zaamslag, van 30 H.A. Tarwe, Haver en Boonen, wassende in den Margaretha- en Kleine Huissenspolder, voor Adriaan Koster, door Not. Fercken te Ter Nenzen. Donderdag 6 Aug.. 2 ure, van 2 H.A. Gerst. 2 H.A. Paardenboonen, H/a H.A. Erwten en 2 H.A. 20 A. Haver, groeiende in den polder Oude Graauw (gem. Graauw), op landen van den heer Burggraaf Le Boucq de Baudignies, door den deurwaarder De Ridder te Hulst. A X ia L, 25 Juli. 0,00 a f 0,00 f 12,00 12,25 7,60 9,00 8,00 8,50 9,50 9,75 10,50 75 1,60 2,90 8,00 f 9,25 8,25 9,00 9,75 ƒ10,00 ƒ11,75 125 Oude Tarwe Nieuwe Tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Haver Erwten Paardeboonen Koolzaad Vlas per 44 A. 56 c.A. Boter Eieren HULST, 27 Juli. Oude Tarwe 9,75 a 10,00 Nieuwe Tarwe 12,40 12,60 Rogge 8,25 8,40 Gerst 10,25 a 10,50 Kookerwten 9,25 9,50 Oaardeboonen f 7,65 7.75 Koolzaad 0,00 a f 0,00. Eieren 3.60 per 100 stuks. Veemarkt. Aangevoerd 13 Runderen en 11 Varkens. Verkocht0 Runderen en 1 Varkens. ROTTERDAM, 27 Juli. Tarwe 7,75 a 10,30 Rogge 7,15 8,20 Wintergerst 4,50 5,60 Zomergerst 4,25 5,50 Haver 8.00 4,80 Paardeboonen 7,00 7,50 Bruineboonen ƒ11,25 ƒ11,50 Koers van het Belgisch geld. 100 francs: ƒ47,65 a ƒ47.70. Met den meesten aandrang wordt u tot lid van den Gemeenteraad aanbevolen, het aftredend lid VELE KIEZERS. Goede wijn behoeft geen krans. We zullen dus niets zeggen tot aanbeveling van or.zen candidaat. Een ieder doe in dezen zijn plicht. Waar velen het op een herstemming laten aanko men, daar verwachten wij, dat Ge nu vooral niet thuis zult blijven. We zijn verplicht hem mpt een flinke meerderheid uit de stembus te laten komen. Kiest dao met ons VELE KIEZERS. te Axel 30 Juli, 11 uur. Hulst 3 Aug. 11 Met verwijzing naar de aanplakbilletton voor Paardenkeuringen, brengen wij ter kennis van alle fokkers, dat Paarden van eiken leeftijd boven de drie jaar voor de opname in het Nederlandseh Paarden-Stamboek kunnen worden aangeboden, ook al is daarvan vooraf geen aangifte geschied. Namens het Bestuur der Afdeeling „Zeeland" I». S„ JOB van der HAVE, Voorzitter. N. W. HOCKE, Secretaris. Mijnen oprechten dank, voor de vele bewijzen van belangstelling mij zoowel van hier als van elders, sedert 22 Juli, bij mijn herbenoeming als lid van den Raad, betoond Axel, 27 Juli 1891. S. VAN HOEVE. BRANDVERZEKERING-MAATSCHAPPIJ te Dordrecht verzekert ROERENDE en ONROERENDE GOEDEREN, tegen vaste premie.. AoentJACs. DEEGM ANS, te Axel. O - o - De Notaris P. Dregmans, te A\cl. zal krachlens verleende rechterlijke beschikking op Donderdag: f Augustus 1891, des namiddags ten 1 ure, verkoopen: EENE PART IJ alsKabinet, 2 Pluimen Bedden 4 dito Kus sens, 5 Dekens, 6 Lakens, 6 Kussensloopen, Tafel, groote Stoel, Lamp. staande Klok, Bij bel, Koper-, Blik-, IJzer-, Glas-, Geleieid-, Aardewerk en verdere roerende geedoren, alles behoorende tot den boedel en nalatenschap van S E. GOOSSEN Wed. Adriaan Verbrui;* ge aanwezig in bet huis bewoond door Adriaan van Hoeve in de gemeente Westdorpe, langs het kanaal van Sluiskil naar Sas van Gent. De Notaris P. Drogmans, le Axel, zal Ion ver zoeke van KRIJN WILLESSEN, te Zaamslag, op Donderdag den :t0 Juli 189!, des namiddags 2 ure, verkoopen Omtrent 2 hectaren TARWE, 2 GERST, h/t ERWTEN, IV, HAVER, alles wassende op la'nden behoorende tot de hofstede laatst door hem bewoond geweest, in den polder Aan- en Genderdijke, gemeente Zaamslag. Te vergaderen op voormelde hofstede.

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 3