Binnenlandse!! Nieuws. Bij de jl. Dinsdag gehouden herstemming-voor de verkiezing van een lid der Tweede Ka mer voor het kiesdistrict Schoterland zijn uitge bracht 2199, waarvan 2168 geldige stemmen, Ge kozen is de heer H. PYTTERSEN Tzn. (L.) met 1106 stemmen. Op den heer P. van Vliet Jr. (A.R.) werden uitgebracht 1062 stemmen. Om te beginnen noemt men in den Haag de volgende ministorieele combinatie, mr. G. van Tien- hoven binnenlandsche zakenjhr. mr. W. H. de Beaufort buitenlandsche zaken J. T. Cremer. ko lonien mr. S. van Houten financiën mr J. P. R. Tak van PoortvlietwaterstaatC. Kruys mari ne en A. H .W. Seyffardt oorlog. De naam van den titularis voor justitie wordt nog niet genoemd. Voor de twintig vacante plaatsen aan de rijkskweekschool te Middelburg hebben zich slechts 18 candidaten aangemeld. De volgende week zul len de toelatingsexamens beginnen AXEli, ilen U Juli 1*01. Op Donderdag 80 Juli a.s. des voormiddags elf uur zal op het marktplein alhier eene keuring van paarden voor de opname in het Nederlandscb Paarden Stamboek gehouden worden. T9 IJzendij- ke op denzelfden dag des voormiddags ten 9 uur en te Oostburg op Dinsdag 4 Augustus des voor middags half tien uur. Op den len Augustus a.s. wordt van het 4e bataljon 3e regiment infanterie te Vlissingen ge durende 3 maanden te Terneuzen gedetacheerd een detachement, sterk 1 officier en 22 onderofficieren en minderen, onder bevel van den tweeden luite nant Van Henning. (M. Ct.) De heer C. J. A. Ferckeii, notaris te Ter Neuzen, heeft aan H. M. de Koningin intrekking gevraagd van het besluit, waarbij hij benoemd weid tot notaris te Vlissingeh. Geslaagd bij het deze week te Breda gehou den examen voor hoofdonder wijzer, de heer J. van Doeselaar te Ter Neuzen. llulst, 22 Juli. De aanvoer ter veemarkt van verleden Maaudag was 18 stuks rundvee, waarvan verkocht 12 en 14 stuks biggen waarvan verkocht 10. Voor boter en eieren was veel kooplust, doch de aanvoer was te gering, zoodat vele koopers niet konden worden voldaan. Op Maandag 3 Augustus e. k. zal hier op het marktplein een keuring van paardon plaats hebben waarvoor aanzienlijke premiën zijn uitgeloofd, en op Maandag 24 Augustus keuring van stieren, ook met premiën. Tot deelneming aan deze keuringen zijn reeds tal van paarden en stieren opgegeven. zjjne uitgaven naar zijne inkomsten te regelen. Hij gebruikte zijne voorname kennissen om geld van hen te leenen, en toen dit eindelijk niet meer ging, vervalschte hjj opnieuw de handteekening zijns va ders en verliet terstond Parijs. Hij begaf zich on der een valschen naam naar Londen, waar hij als Hochstapler op groote schaal optrad. Hij hield be dienden, paarden en rijtuig, wist zich in de voorna me gezelschappen toegang te verschaffen en verstond ook hier de kunst de dragers van zeer aanzienlijke namen op verbazende wijze af te zetten." „Maakte dan niemand der bedrogenen aan dat drjjven een einde vraagde de leevaar. „Liebenstein wist steeds op den rechten tijd te verdwijnen, zoodat degenen, die afgezet waren, in den regel te laat bemerkten, dat ze bedrogen waren. Uit vrees zich aan onaangenaamheden bloot te stel len, zwegen ze dat liever stil en droegen hun ver lies. In Weenen eindelijk werd hij gesnapt, hij was reeds zoo diep gezonken dat hij zakkenroller ge worden was en op zekeren avond in het parket van den hofschouwburg een heer zjjne portefeuille met eene aanzienlijke som in banknoten ontstal. Tot zijn ongeluk bemerkte eene dame de met buitengewone behendigheid en voorzichtigheid uitgevoerde hande ling, en zonder opzien te verwekken, deed de be stolene bij een der dienstdoende politieagenten aan- gilte, die den diet terstond in hechtenis nam en naar de gevangenis overbracht. Hoe het kwam, is onopgehelderd gebleven, en Koewacht. Id den nacht van Dinsdag op Woens dag hebben de kippendieven onder onze gemeente weder hun slag geslagen. Bij den molenaar IJse- baeit werden 6 witte kippen uit het hok gehaald 6D bij L. Meerte 8den haan liet men daar alleen zitten. Algemeen wordt hier gedacht, dat zulke dieverijen geschieden door zoutsmokkelaars, die, hun zout in Holland verkocht hebbende, niet met ledige zakken willen huiswaarts keeren en daarom hier en daar wat kippen wegnemen, om die in Belgie aan den man te brengen. Zoo'n reisje over de Hollandsche grenzen brengt hun dubbel voor deel op. De politie, die met de diefstallen in kennis is gesteld, doet onderzoek, doch de daders is zij nog niet op het spoor. Binnen den tijd van de laatste veertien dagen moeten onder deze gemeente niet minder dan 100 kippen gestolen zijn. Bij kon. besluit is boven en behalve de bij drage bedoeld bij art. 45 der onderwijswet eene subsidie verleend tot het behoorlijk inrichten van het lager onderwijs t. w. aan Koewacht 2600 en Philippine 850. Verplaatst als controleur der belastingen de heer N. Glinderman van Oostburg naar Bosendaal en benoemd tot adjunct-controleur de heer J. van Nieuwkuyk, thans ontvanger te Ruinerwold c. a. die belast wordt met de waarneming van de con trole Oostburg. UITSLAG der verkiezingen voor Gemeenteraadsleden. Axel. Aantal kiezers 318waarvan stemden 239blanco 1 blijft geldig 238 volstrekte meer derheid 120. Stemmen bekwamen de heerenS. van Hoeve 172, J. Wolfert 151. P. Dieieman 134, L. de Feijter 116, B. C. Ysebaert 62, J. Ramondt 59, M. J. van Vessem 55, L. C. van Vessem 52, M. A. Smies 29, K. de Feijter 28, J. Bauwens 24 en I. Cransberg 17. Alzoo zijn gekozen de heeren S. van Hoeve, J. Wolfort en P. Dieieman, terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen L. de Feijter en B. C. Ysebaert. Voorts verkregen L. de Regt 3, P. Marijs, P. van Fraaijenhove, F. Harinck, F. Dekker en A. Luteijn ieder 2 stemmen, en J. Wieland, Jac. Dreg- mans, P Dees, L. D. de Moor, C. Doffelaar, P. de Klerk. E. Verhelst, A. Riemens, M. Smies, J. Vlaander en G. Weijns ieder 1 stem. Aardenburg. Van de 146 kiezers leverden 119 geldige biljetten in. Herkozen is Jac. Rosseel met 62 stemmen. Herstemming tusschen P. B. Wijffels (aftr. lid) die 59 en P. F. v. d. Hemel die 40 stemmen had. Voor de vervulling van de bestaande vacature waren 118 geldige stemmen ingeleverd. Herstemming tusschen P. B. Calon die 46 en J. F. Henry die 26 stemmen verkreeg. Biervliet. Het aantal kiezers is 127, dat der in- dit was het eenige punt, waarover de aangeklaagde weigerde eenig licht te verspreiden genoeg, Lie benstein vond middelen en den weg om uit de ge vangenis te ontsnappen. Maar niet lang verheugde hij zich in de gulden vrijheidin mijne woon plaats betrapte men hem in eene fijne wijnrestaura tie bij valsch spel, nam hem bij den kraag en gaf hem aan de politie over, die intusschen door het verzoek uit Weenen afgezonden tot aanhouding, reeds op den landlooper opmerkzaam was geworden. Het uitgebreide onderzoek naar de plaatsen, waar Liebenstein zijne zwendelarijen uitgeoefend had, werd langdurig en tijdroovend, en toen eindefijk de stuk ken mij toegezonden waren, bemerkte ik al spoedig, dat door de veel omvattende bekentenissen van den aangeklaagde voor mij als verdediger weinig te doen zou over blijven. Bij het eindverhoor moest ik er me dan ook toe bepalen voor verzachtende omstan digheden te pleiten, die hem dan ook toegerekend werdenhet vonnis luidde„vijf jaar tuchthuis straf." „En ge hebt nooit weer van hem gehoord vraagde Gertrude. (Wordt vervolgd.) geleverde geldige biljetten 83. Herkozen zijn J. W. van der Linden met 50 en A. de Groote met 65 stemmen. Breskeus. Van de 110 kiezers stemden er 81,1 Herkozen is Pieter Risseeuw met 48 stemmen. I Herstemming tusschen T. F. Blanken die 39 en Abr. de Burck die 36 stemmen had. Cadzand. 72 van de 90 kiezers namen aan de I stemming deel. Herkozen is Joh. Risseeuw met 57 stemmen. I Gekozen is Iz. Leenhouts met 41 steramen. Clinge. Getal kiezers 106, waarvan stemden 72.1 Herkozen is H. J. Vlaeminck met 43 stemmen. L Herstemming tusschen P. Bleijenberg met 19 en I D. Vercouteren met 25 stemmen. Eede. Aantal kiezers 38, waarvan stemden 36.1 Herkozen is E. Buzeijn met 24 stemmen. Gekozen is A. J. Buijck met 24 stemmen. Graauw. Van de 120 kiezers stemden er 86. I Herkozen zijn P. Staal met 68 en P. A. van de I Voorde met 47. Groeile. Aantal kiezers 176 en gestemd heb-1 benden 157. Gekozen A. de Roo Pz. met 116 en Abr. Lom-I baart met 103 stemmen. Hengstdijk. Getal kiezers 41 waarvan 18 stemden. I Herkozen zijn G. van Trappen en C. van Es- broeck ieder met 17 stemmen. Hoek. Getal kiezers 160, waarvan stemden 83. Gekozen de beer J. Jurrij met 45 stemmen. Herstemming tusschen W. G. Dieieman Az. die I 28 en C. Blok die 26 stemmen bekwam. Hontenisse. Het aantal kiezers bedraagt 351,1 waarvan er 152 stemdeD. Herkozen zijn W. Staal Wz. met 128, mr, A. I C. B. Thomaes met 123, A. van Damme met 111 I en J. J. Heyman met 107 stemmen. Hoofdplaat. Het aantal kiezers bedroeg 72, van wie 38 stemden. Herkozen is J. J. Pateer met 26 stemmen. Gekozen is J. B. van Acker met 20 stemmen. I Hulst. Aantal kiezers 203, waarvan stemden 163. Gekozen zijn L. van Waesberghe-Janssens metl 142 en Levinus van Waesberghe met 93 stemmen. I St. Jansteeu. Aantal kiezers 140, waarvan er 100 stemden. j I Herkozen zijn C. Ysebaert met 98 en C. L. I Bleijenbergh met 84 stemmen Koewacht. Van de 140 kiezers stemden er 84.1 Herkozen zijn C. L. Persijn die 74 en C. L. Al-1 lefs die 64 stemmen bekwam. St. Kruis. Van de 36 kiezers stemden er 25, I Herkozen zijn P. B. Dhont die 20 en J. B. van I den Hemel die 15 st&mmen verkreeg. X'ieuwvliet. Van de 60 kiezers stemden er 50.1 Herkozen zijn J. Sonnevijlle en J. C. Kence elk I met 41 stemmen. Gekozen zijn H. Brakman met 38 en A. Luteijn I Azn. met 27 stommen. Oostburg. Van de 153 kiezers stemden er 96.1 Herkozen zijn A. J. Fokker met 83 en A. A. de Smet met 65 stemmen. Ossenisse. Van de 66 kiezers stemden er 42. I Herkozen is J. T. Bogaert met 32 stemmen. I Herstemming tusschen P. de Maat die 15 enP, I F. Serrarens die 15 stemmen verkreeg. Philippine. Van de 36 kiezers stemden er 30.1 Herkozen zijn V. N. Voerman met 24 en Jacs. I F. Voerman met 25 stemmen. Gekozen is A. T. Arbroscheer met 24 stemmen,! Het ran clieiuent. 36 van de 56 kiezers namen I aan de stemming deel. Herkozen zijn Jb. van den Ameele met 30 en I Jac. Abr. Risseeuw Azn. met 27 stemmen. I Sas van Gent. Van de 104 kiezers stemden er 79.1 Herstemming tusschen P, Malotaux die 34, E.| Pauwels die 31, P. R. Kok die 23 en C. Poelman I (aftr. lid) die 21 stemmen verkreeg. Schoondijke. Van de 135 kiezers stemden er 88.1 Herkozen is Anth. Luteijn met 77 stemmen. I Gekozen is Joh. Risseeuw met 50 stemmen. I Sluis. Aantal kiezers 151 van wie er 112 stemden,! Hei kozen zjjn J. H. Hennequin met 74, J. C.j Stein met 68 en A. Zonnevijlle Mz. met 80 stemm,| Stoppeldijk. Van de 87 kiezers stemden er 85.1 Herkozen zijn D. de Wael met 72 en G. Mag-I nus met 46 stemmen. I Ter Neuzen. Aantal kiezers 528, van wie er 4351

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 2