Gemeenteraad van Axel. Gemengd Nieuws. nu deze liederen verkrijgbaar zijn voor Mannen- en Gemengd koor, alsook in 1, 2 en 3 stemmige uitgave, mag deze Bundel zeer welkom, ja on mis baar genoemd worden voor elke Nederlandsche Zangvereeniging alsook voor de scholen. De druk is zeer fraai en het formaat handig. De uitgave is voorzien van een keurig gelithogra feerd titelplaatje, waarop een goed gelijkend portret van onze geliefde, jeugdige Koningin. Daarbij is de prijs zeer laag gesteld. Kooruitga- vePartituur met 4 stemmen slechts fl. 1,50. Eenstemmig 25 cent. Bij genoemde firma is tevens gratis te verkrijgen voor H.H. directeurs of pre sidenten van zanggezelschappen, „Huldiging van den Zang," Groot koor met soli voor 4 mannen stemmen door G. Hamm, en „Liefde's Lente" voor Gemengd koor door Herm. Bender. Door Ged. Staten van Zeeland is tot de bur gemeesters en Wethouders in deze provincie de volgende circulaire gericht „Naar aanleiding van een tot ons gericht ver zoek, is door ons overwogen of het raadzaam is thans tot eene algemeene herziening der jaarwed den van burgemeesters en secretarissen in Zeeland over te gaan. „Ofschoon wij het oogenblik voor zulk eene al gemeene herziening nog niet gekomen achten, wil len wij toch gaarne medewerken om, waar ver betering van jaarwedden binnen de gestelde gren zen gewenscht wordt of door toeneming der be volking eene hoogere klasse toegepast behoort te worden, aan de bestaande wanverhouding een ein de te maken. „Wij hebben alzoo de eer u te verzoeken, den gemeenteraad te hooren en ons vóór 15 Juli a. s. mede te deelen of wijziging van de jaarwedden door den raad gewenscht geacht wordt." AXEL, den 19 Juni 1891. Ingnlanden van den Cappellepolder alhier, hebben besloten tot het verlaten der bestaande afwatering door den Visschers- op den Zaamslag polder. Een nieuwe duiker zal in den Zaamslag schen dijk worden gelegd en bierdoor direkt op den Zaamslagpolder worden gesueerd. Door ingelanden van den St. Jansteenpolder is besloten tot de gevraagde bijdrage in de kósten voor den keiweg van St. Jansteen naar Koewacht. Het is zegt onze berichtgever te hopen dat de regeering en provincie tot de gevraagde hulp kunnen besluiten dan zal de tot standkoming van dezen hoogst gewenscbten weg verzekerd zijn. (M. Ct.) Bij kon. besluit is benoemd tot dijkgraaf van het waterschap de Paulinapolder mr. F. J. Brevet en tot lid van het dagelijksch bestuur van het waterschap Stoppeldijk c. a. J. F. Staal. Ilulst, 15 Juni. Afdeeling Hulst der Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij. (Slot.) De Voorzitter bracht nu achtereenvolgens enkele voorstellen in stemming. Met algemeene stemmen werd nu besloten voor het paardenras slechts een subsidie van 250 toe te staanterwijl met 22 tegen 21 stemmen besloten werd dat ook merriën voor dat subsidie in aanmerking zouden komen. Thans begon de discussie over het uitreiken van subsidie voor stieren. De beer Pateer gaf een kort verslag van zijn bezoek aan Dordrecht, welk ver slag hij later uitvoeriger zal leveren, schetste eene tentoonstelling van rundvee aldaar, deed uitkomen dat een tentoonstellingsdag daar een ware feest dag is en wees er op dat zulk eene tentoonstel ling even goed in de afdeeling Hulst kon gehou den worden, Deze tentoonstelling behoeft echter geen feestelijk karakter te hebbenhet is slechts te doen om de keuringen. Spreker zag te Dor drecht stierkalveren van 4 en 5 maanden, die ver kocht werden voor 300. De heer Gollot d' Escury vroeg nu wat het be stuur dacht over het uitreiken van subsidie. De Voorzitter antwoordde, dat het bestuur er in prin cipe voor was, doch dat er eigenaardige bezwaren aan verbonden waren als daar zijn keuringscom missie benoemen, plaats voor de keuring aanwij zen, vervoer der aangemelde dieren daarheen enz. Na nog lange discussie waarbij de heeren IJse- baart en Collot d' Escury er op wezen, dat voor eene geheele afdoening dier zaak de tijd nog niet gekomen was, daar niemand over eene regeling in bijzonderheden had nagedacht, werd eindelijk door de vergadering eene som van 250 toege staan als subsidie voor een eventueele stierenkeuring. Thans werd op voorstel van den Voorzitter eene commissie benoemd om deze keuring te doen plaats hebben, bestaande uit de heeren Collot d' Escury van Boschkapelle, Pateer van Hontenisse, Buijze van Westdorpe, Scheele van Zaamslag, Vaal van St. Jansteen, Van Hoeve van Axel en Van Waes van Westdorpe, terwijl de secretaris een program ontwerpen zou en dit der commissie zou overhan digen. Hierna werd besloten op voorste! van den heer Moes, de in kas overblijvende gelden te beleggen bij de Ned. Postspaarbank. Na afloop biervan vroeg de heer Collot d'Escury aan het bestuur inlichtingen omtrent de 100, die jaarlijks aan de afdeelingen geschonken worden 'tot het aanleggen van proefvelden. Spreker vond het vreemd, dat die 100 telken jare cadeau ge daan werd aan de overige afdeelingen door ze hier te weigeren. Hulst is de eenige afdeeling waar men deze 100 weigert ofschoon 100 waarlijk toch niet zoo heel weinig is, of men kan allicht eens eenige proeven doenbijv. die tegen de aard appelziekte. De hieruit ontstane besprekingen hadden ten gevolge, dat besloten werd het volgend jaar een dusdanig proefveld na nadere bespreking aan te leggen. Onder hartelijke dankbetuiging voor de betoonde belangstelling sloot daarna de Voorz. de vergadering. Hulst, 15 Juni. Heden had alhier in het loge ment „de Wapens van Zeeland" eene vergadering plaats van de bestuursleden en commissarissen van de „Ond. Verz. M'j tegen Hagelsch. in het voorm. Ve district van Zeeland." Uit de mededeeling bleek, «lat het aantal deel genoten sinds de vergadering op 11 April jl. te Axel gehouden, tot 123 is aangegroeid. Het totaal der aangegeven gemeten bedraagt on- ^evèer 9325 waarover f 2585,— als premie te innen is of gemiddeld slechts 28 ets. per gemet. Ijot commissarissen zijn nog benoemd de heeren C. van Esbroeck voor Hengstdijk en Edm. Buijsse voor Westdorpe en tijdelijk voor Sas van Gent. Verder werd besloten, het bestuur te machtigen de te ontvangen gelden te beleggen door aankoop van Certif. Ned. Werk. Schuld en deponeering daarvan bij de Ned. Bank. De Commissarissen zullen, de naamlijst der deel- genooten in hunne respectieve gemeente en eeni ge reglementen ter verspreiding en ter aanbeve ling bij de landbouwers, worden toegezonden. Zaamslag, 18 Juni. Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, is beroepen Ds. A. Lager- weij te Scherpenisse. Groede, 17 Juni. Tot wethouder dezer gemeente is, in plaats van wijlen den heer J Brakman, be noemd de heer H. G. Hammacher. Bij het overgangsexamen van 's rijks veeart senjjschool is naar het 2e studiejaar o. m. overge gaan de leerling M. M. Lucieer van Groede. De heer A. P. F. L. Jacobs, hoofd der school te Cadzand, is als zoodanig benoemd te Oosterland. Toen 11. Zondagavond de laatste tram uit Maldeghem de brug te Stroobrugge in volle vaart opreed, had H. de B. uit eerstgenoemde gemeente ondanks de waarschuwingen van den conduc teur - de onvoorzichtigheid van het balcon springen'met het noodlottig gevolg dat hij met het hoofd op de steenen terecht kwam. Bloedende werd hij binnengedragen in de woning der ouders zijner verloofde. Bij onderzoek is gebleken, dat zijn kakebeen is gebroken en hij aan het hoofd en de borst is gewond. Zijn toestand is zeer zorg wekkend. (M. Ct.) De notulen der vorige vergadering worden ge- lezen en goedgedeurd. 1°. De voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen: a. Brief van Gedeputeerde Staten van 22 Mei, houdende goedkeuring van de wijziging der gemeente-begrooting over 1891. b. Proces verbaal van kasopneming van den gemeente ontvanger, waaruit blijkt, dat in kas is eene som van 2628.237a. c. Brief van Gedeputeerde Staten, houdende verzoek om het onderhoud van den Oost& lijken Buitenweg ten laste van de gemeent» te brengen, waartoe met algemeene stem men wordt besloten. Aan de orde van behandelen zijn 2°. Overlegging der rekening van het algemeen burgerlijk armbestuur over 1890. Deze wordt ge steld in handen eener commissie, tot welker leden de Voorzitter de heeren Dieleman, Koster en La- maitre benoemt. 3®. Begrooting van voornoemd armbestuur voor het dienstjaar 1892' Deze wordt insgelijks in han den eener commissie gestold bestaande uit de hee ren Van Hoeve, Van de Ree en Wolfert. 4°. Rekwest van A. J. Cornelisse, houdende verzoek om aan hem grond van de gemeente in koop af te saan. Tegen het onttrekken van dien grond aan den openbaren dienst zijn geene bezwaren ingekomen. De Voorzitter stelt voor, bedoelden grond aan a- dressant te verkoopen, waartoe wordt besloten. 5°. Benoeming van leden van het algemeen bur gerlijk armbestuur. De Voorzitter deelt mede, dat aan de beurt van aftreden zijn de heeren A. van der Hooft, P. van Hoeve en L. Jansen van Roosendaal. Tot stemming overgaande blijkt Bij eerste stemming wordt de heer A. van der Hooft met algemeene stemmen herbenoemd. Bij tweede stemming bekwamen de heeren L. Jansen van Roosendaal 3, P. van Hoeve 4 en C. Jansen van Roosendaal 2 stemmen. Bij herstemming bekomt P. van Hoeve 7 en L. Jansen van Rosendaal 2 stemmen. Bij derde stemming wordt L. Jansen van Roo sendaal met algemeene stemmen herbenoemd. Zoodat de drie aftredende leden zijn herkozen. 6°. Benoeming van leden voor het stembureau verkiezing raadsleden. Bi) eerste stemming wordt de heer Jansen van Roosendaal met 6 stemmen gekozen tegen de hee ren Lamaitre, Dieleman en Koster, die ieder éene stem bekwamen. Bij de tweede stemming verkrijgen de heeren Lamaitre 5, Dregmans 3 en Dieleman éene stem. Zoodat zijn benoemd de heeren Jansen van Roo sendaal en Lamaitre, de overige leden tot plaats vervanging. De Voorzitter deelt mede dat zijn ingekomen twee bezwaarschriften tegen den hoofdelijken omslag vanj mej. Ph. Boënne en G. Olaessens. De Voorzitter stelt voor, deze in eene volgend») vergadering te behandelen, waartoe wordt besloten^ Niets meer te behandelen zijnde, en niemand bet woord verlangende, sluit de Voorz. de vergadering. bekwa; f Er b Icitant feal zoc Hen en Is waa Re, als len en Igestrel bruik Ibetrekl Vergadering van 18 Juni 1891. Voorzitter de heer D. J. Oggel. Afwezig de heeren Jansen van Roosendaal en De Feijter. Ergerlijk. De burgemeester eener kleine Noord Brabantsche gemeente verlangt een veldwachter! te hebben. De jaarwedde van den rustbewaarder! bedraagt de som van 300. Daarbij komt 501 voor zijn uniform, vrije woning en tuin. De liefhebbers naar dit vette baantje moeten' ware modelmenschen zijn, te oordeelen naar dj vereischten aan welke zij moeten voldoen. „Zij zullen (dit blijkende bij aan te wijzen for mulier en nader te benoemen arts) gezond en stort van gestel moeten zijn, geheel vrij van sterken drank, voorzien van geloofwaardige getuigschriften! waaruit blijken moet van waarheidsliefde, zoome de van nauwgezet, onbesproken, braaf gedrag. Een eigenhandig geschreven en gesteld (waarom niet juist ander som verzoekschrift met opstel of ver baal, benevens een bewijsstuk van voldoend ge noten lager onderwijs behoort te worden ingezon den, terwijl sollicitanten zich in persoon kunnen aanmelden, ten einde nader van geschiktheid al I - 1 H Ar< fetation man t [op Dir onder .dit dri fsing [gunsti voor c ;revolv [kaars [vat zi ide inl [tijd di onveil i stallei i ken b nacht heer - en ac ze m( 1 gev afgelo ijver, juist de hi I van kersv i geen die h de le I had; To ven. I weet Gron veelt I kunn Na theol ben als j jaren gons ontsi Hi der Li ellen niet verb veer door en 1 N land veer S. vert der brai C en gerr gesi "V wai wa: wei bel:

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 2