'Uemongd Nieuws. 'goederen uit de ruïnen der verbrande pakhuizen van het Rijkiv Ent repot te verwijderen. In verschil lende afdeelingen is de hitte nog onves dragelijk, en vindt men zelfs nog smeulende massa's, doch steeds heelt men eene slang in gereodheid, die op de waterleiding is geschroefd, om het vuur teblus- schen. Ten einde het ontvreemden van goederen of bouwmaterialen tegen te gaan, is alles dom de politie afgezet; daarvoor zijn ten dienste zoowel bij dag als bü nacht 16 agenten met een-chef, en zijn er 10 versfcbillénde posten uitgezet. Door de vlammen zijn vernietigd belangrijke par tijen tabak, Manilla-sigaren, oen groote voorraad suiker van de firma v. Oordt. Oen partij suiker van de firma W. Schöffer Co., een partij cognac, arak, champagne, succade, rozijnen, ettelijke fusten wijn enz.de schade wordt globaal begroot -op 4 a 500,000 gulden behoorlijk door assurantie gedekt. De groothertogin van Saksen wordt 20 Mei op „het Loo" verwacht en zal. ook na den tocht dei Koninginnen naar Amsterdam en Rotterdam, aldaar eenigen tijd vertoeven. H. M. de koningin heeft, na haar terugkeer op het Loo, hare gewone leefwijze en lessen hervat De ministers van buitenlandsche zaken en oorlog zijn jl. Maandag naar het Loo vertrokken, ver moedehjk in verband met te nemen maatregelen betreffende de ontvangst van den Duitschen kei zer bij diens aanstaand bezoek aan ons lami. A*EI„ den 12 Hei 18*1. Aan de heden gehouden verkiezing voor een lid van de Provinciale Staten, brachten in deze ge meente van de 322 kiezers 122 hunne stem uit. Het is der politie nog niet mogen gelukken de personen, die S. J. zoo hevig mishandelden waarvan wij in ons vorig nummer melding maak ten, te arresteeren. Nog hebben op den avond van den 5den dezer, enkele vechtpartijen plaats gehad, waarbij een boe renjongen van Zaamslag een steek aan het hoofd •werd toegebracht, terwijl een bierbrouwersknecht •van St. Jansteen een messnede, dwars over het 1 hoofd, kreeg. Als vermoedelijke dader van beide verwondingen is-door de politie alhier tegen zekeren A .H., boe- irenknecht onder deze gemeente, procesverbaal op- cgemaakt. De toestand van S- J. moet eenigszins bevredi ï-gender zijn. Bij kon. besluit is benoemd tot plaatsverv. Aïijkgraaf van het waterschap de kleine Stellepolder, prov. Zeeland, de heer N. Rammeloo De heer P. C. de Moor, onderwijzer te Othene tig als-zoodanig benoemd te Strijen (Z.-H.) 'Ds. K. van de Werfhorst, pred. bij de Ned. Herv. gem. te Mastenbroek, heeft bedankt voor het beroep naar die gemeente te Zuidzande. Zaterdagavond is te Wemeldinge een luchtver schijnsel waargenomen. «Bij-een nevelachtige lucht, verscheen er plotseling uin 'het 'noorden -een lange lichtende streep, om streeks 30 a 40-c.M. breed, die naar boven ietwat verbreedde. Nadat dit een paar minuten had ge- 'duuid verdween de streep, doch om na eenige minuten weer 'te keeren doch nu veel breeder, •omstreeks 3 Meter naar boven weer ietwat hree- •der wordende. Iets langer dan de vorige bleef deze «te zien maar was ook weer op eens verdwenen. Uit St. Maartensdijk meldt men aan de N. R. Ct "Ten gevolge van de bijna algemeen heerschende ^werkloosheid onder de veldarbeiders en de daaruit ontstane groote armoede onder die klasse der be- -volking dezer plaats, zal deze week eene commis sie gitten trachten in te zamelen bij het in gun stiger omstandigheden verkeerende deel der inge zetenen, ten einde den grootsten nood in die ge zinnen te kunne-n 'lenigen. Deze ongewone -'toestand moet beschouwd wor- den als een gevolg 'van den strengen winter en het koude, droge voorjaar, waardoor de winter- vruchten bevroren zijn en de in het voorjaar ge zaaide te trage ontwikkeling hebben zoodat ei' on geveer niets te wieden valt, waarmede aüders in dezen tijd tal van arbeiders een geregeld weekgeld verdienen. Tijdens den brand van het rijks entrepot te Rotterdam schijnen onder het groote aantal nieuws gierigen ook zakkenrollers aanwezig te zijn geweest, althans een heer kwam tot de ontdekking dat hij zijne welgevulde portemonnaie vermiste. Naar de gevangenis te Rotterdam is overge bracht de aésistent bij ue posterijen P., uit Brielle, verdacht van valschheid in geschriften en een te kort in de kas. Uit Heerenveeu meldt men van Zondag aan de N. R. Ct, Op den laatsten trein van Leeuwarden naar Zwolle, die natuurlijk vele deelnemers aan de mee ting huiswaarts bracht, werd herhaaldelijk rood bengaalsch vuur door de passagiers ontstoken, ter wijl aanhoudend socialistische liederen weergal mden ■Ook te Heerenveem ontstaken de deelnemers aan de meeting bengaalsch vuur op den weg, langs welken de terugkeerenden zich bewogen. Wel waren daar, bij aankomst van .den irein, vrij wat nieuwsgierigen op de been, doch aBes ging kalm en ordelijk toe, en alleen enkele kinderen en op geschoten jongens hieven zoogenaamde vrijheids liederen aan. De justitie uit Heerenveen is naar Drachten vertrokken, in verband met een moord, daar ge pleegd op een bejaarde vrouw. Een 29- jarige jon geling wordt verdacht het misdrijf gepleegd te hebben. Omtrent het bovenvermelde onderzoek door de justiti» met geneeshweren te Drachten, vernemen wtf nog het volgende Een 25-jarig jongeling woonile ïn zeer "intieme verstandhouding bij een 70 jarige weduwe aldaar I in, die wel dacht met den jonkman te zullen trou- 1 wen, die haar eenig schaap te gelde maakte en over het daarvoor ontvangen geld beschikte. Toen echter de jonkman haar mededeelde, dat hij voor nemens was te huwen meteen meisje uit bet dorp j Wijnjeterp, werd de verstandhouding slechter-, en de vrouw zeide hem aan, dat zij «ou trachten het I voorgenomen huwelijk te verijdelen. Eenige dagen daarna vond men het lijk der vrouw, onder een ladder, in zittende houding, met een strop om den hals. Aanvankelijk werd aan zelfmoord gedacht, doch spoedig deden zoo slechte geruchten do ronde, dat de justitie naar Drachten vei trok, het lijk der vrouw liet opgraver, en schouwing daarvan gelast te. De bedoelde persoon is gevankelijk te Heeren veen binnengebracht. Zondag ochtend in de vroegte ontdekte een bewoner van de Oude Leidsche buurt onder Pijn akker in eene sloot het lijk van een onbekenden man. Naar verschillende omstandigheden te oor- deelen is wederom misbruik van sterken drank de ooizaak geweest van dit treurig uiteinde. Door de Maatschappij tot exploitatie van staats spoorwegen is aan het bestuur der gezondheidsko lonie te 's-Gravenhage verlof verleend, om aan het station van den Staatsspoorweg (voormalig Rijnsta tion) aldaar, naast het bureau voor de plaatskaar tjes, een hui eau te plaatsen, waarin reizigers en belangstellenden geldelijke bijdragen kunnen storten ten bate van bovengenoemde kolonie. Dat velen voor het nuttige doel, dat met de ko lonie beoogd wordt, gaarne iets zuilen .afzonderen valt niet te betwijfelen, en het bestuur vleit zich, door ruime bijdragen in de gelegenheid gesteld te worden dit jaar een grooter aantal kinderen naar gezonde dreven te kunnen zenden. Zaterdag ochtend bleek inbraak gepleegd te zijn in de kerk der christelijk gereformeerde ge- 1 meente te Assen, weder door het uitsnijden van eene ruit. De dief of dieven hebben een goeden slag kunnen maken, daar het kistje, bevattende eenige collecten en de giften bij de bediening van i het avondmaal, inbonden kon ongeveer 5C. Er zijn verschillende pogingen aangewend om binnen Ito komen, want de ramen der kerk zijn niet laag bij den grond. Do buit is in den tuin uit de kist gebroken, want er waren 2 verschillende sloten op. Ook voor eenige dagen is bij een tapper eene winkellade weder door inbraak gelicht. (Z. Ct.) Op het station Bokstel is Vrijdag avond eeh I wisselwachter bij het aanhaken van wagens tus- f scheft de buffers geraakt en Zoodanig bekneld, dat hij. eenige oogenblikken daarna overleed. Vrijdagmorgen vond te Amsterdam een knaap I in een vuilnisbak op het Oosteinde een papiertje, J waarin waarschijnlijk eenige diamanten waren ge wikkeld De knaap, onbekend met de waarde van zijn vondst, ruilde deze gaarne voor een kwartje, I dat een voorbijganger hem aanbood Toen hij echter de zaak mededeelde aan zijn bekenden, ontstond I bij hen vermoeden, dat de jongen diamanten ge- vondep en verkocht had. De politie werd met -de j "Zaak in kennis gesteld en deze zoekt nu den per- f soon, die de steen en gekocht heeft. Uit Neede wordt aan de N. R. Ct. gemeld Jl. Woensdag ontstond er brand aan den Stations-1 weg m de keet van eene in aanbouw zijnde villa, I welke bijna geheel voltooid was. Weidia deelden f de vlammen zich aan de villa mede, die geheel uit- j brandde. Ook ontstond er een begin van brand in I de aan den anderen kant der keet staande maré- j oliaussées-kazeïne, welke nog bij tijds gebluschï I kon worden. De villa was Verzekerd, doch de keet, I waarin nogal veel nieuw hout aanwezig was, niet. I De biarad meet ontstaan zijn door de in de keet I aanwezig zijnde kachel. De burgemeester met de brandweer waren spoe- I dig op de plaats van het onheil aanwezig, terwijl ook de spuk van de firma A. J. ten Hoopen Zoon haren bijstand verleende. De politie te Tiel heeft de hand gelegd op de 21jarige J. v. d. H., te dier stede woonachtig. Zij j had zich schuldig gemaakt aan oplichting van cor- I setten en boezelaars, en door poging tot oplichting getracht een rnooien bouquet te bemachtigen voor haren hoed. Zij werd te Amersfoort aangehouden I en naar Tiel teruggebracht. Dit veel belovende meisje had reeds drie maal de ouderlijke woning heimelijk verlaten, en was telkens elders als min derjarige rondzwervende opgepakt od naar Tiel terug gebracht. Te Velp sloeg Donderdag de bliksem in de woning van W. van M., in de Broekstraat. Hem zei ven werd zijn tabakspijp uit den mond geslin- -gsrd, terwijl hij aan het aangezicht verschroeid I weid. Het dak, waardoor zich de bliksem een uit- weg koos, geraakte in brand, maar werd met be- hulp deï buren spoedig geblüscht. Te Borne (Overijssel) is eene alleen wonende vrouw van ruim 75 jaren verbrand in hare woning jgevonden. Onder de gemeente Naaldwijk is een werkman j werkzaam zijnde aan de werken aan den Maasoe- I ver, terwijl hij bezig was met het «meren van oen 1 zandwagen, om het leven gekomen. De wager.,die geschoord stond, begon plotseling te glijden, en j vóórdat de werkman, die er zich onder bevond, kon I wegkomen, stortte do wagen naar beneden. De j ongelukkige was terstond dood. Zaterdag avond kwam een knaapje in een I apothekerswinkél te Berlijn en liet een briefje zien dat de woorden bevatte: „Wees zoo vriendelijk den knaap rottenkruid mede te geven ik heb het noo-1 dig." De apotheker zeide den jongen dat de per- soon die hem stuurde, maar zelf moest komen. •Spoedig daarop kwam een tweede jongen, met een schrijven dat aldus luidde „Mijne moeder is zeer ziek en de doet er zegt dat zij rottenkruid noodig heeftwees dus zoo vriendelijk rottenkruid mede te geven, maar vooral echt." 1 De apotheker ging met den jongen naar een po litie bureau, waar men in fret kind den negenjari gen Adolf S. herkende, die bij zijn, van haar man 1 gescheiden levende, moeder woont. Hij bekende den eerstvermelden knaap naar de apotheek te hebben gestuurd, met hot plan bet rottenkruid in de koffie zijner moedei te gooien, ten einde haar te vergiftigen, daar zij hem herhaaldelijk op diefstal had betrapt en dan, naar recht en billijkheid, on- gemakkelijk tuchtigde. Het veel belovende jongmenscb is naar een op-1 voedingsgesticht gezonden. De 38-jarige Scbliephack, bediende aan een wisselkantoor te Dusseldorp, heeft zich met 42,000 i mark uit de voeten gemaakt. De justitie zoekt hem

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 2