OPENBARE VERKOOK OPENBARE VERROOK eene partij MUTSAARD Handelsberichten. Burgerlijke Stand. Yerkoopingen. Advertentiën. Eene partij KOPPEN van Olmen Bro- men en verder BOUT, en eenige jonge Varkens. Rechtszaken. [oom te brengen. Oom verorberde de helft van den koek en gaf de rest aan een vijftal voor zijn deur in den maneschijn spelende kinderen, waaronder zijn eigen. Nu, de jeugd lust wel koek en binnen een ommezien was de lekkernij op. Een oogenblik daar na werden het vijftal en oom zeer onpasselijk; ze braakten, dat het een aard had en kromden zich van de pijn in den buikéen van het zestal bezweek spoedig. Toen kwam de politie en deed het lijk naar B. overbrengende dokter constateerde vergif tiging door een toevalligen samenloop van omstan digheden verried de giftmengster zich en bekende de misdaad. Voor den rechter ontkende zij echter alle schuld, niettegenstaande de verpletterendste bewijzen, waarom de rechter, geen verzachtende of verschoo- nende omstandigheden aanwezig achtende, haar tot de straf des doods door middel van den strop, ver oordeelde. Natuurlijk kwam de dame in hooger be roep bij 't Hof te Batavia. Dit opperrechterlijk col lege bekrachtigde het vonnis des eersten rechters, en heeft Z. E. de Gouverneur-Generaal zijn »fiat exe- cutio" verleend. Als nu op het in te dienen gratie- request (de stroohalm voor deze drenkelinge) eene afwijzende beschikking komt, dan zal men het sedert tientallen jaren niet voorgekomen schouwspel zien van eene vrouw te zien hangen. Te Bradford had blijkens een telegram een oproertje plaats tengevolge van de werkstaking on der de wevers Een der leiders van de beweging was gevangen genomen, omdat hjj een meeting op hel stadsplein belegde, wat de politie verbood. De vraag, of het volk op het plein mocht vergaderen zou daardoor eerstdaags voor den rechter komen, maar de menigte begon zich den volgenden dag weder op het plein te verzamelen. De politie zette toen het plein af en het volk bleef in den omtrek bijeen. Vier uur lang stonden de politie en het volk tegenover elkaar, tot het tegen den avond tot botsingen kwam. De infanterie snelde de politie te hulp, er werden charges met de bajonetten ge maakt, tal van menschen gewond en 20 mannen werden gevangen genomen. Volgens Daily-Telegraph wordt het bericht van den jongsten aanslag op het leven van den Czaar bevestigd. De in de rijschool gearresteerde persoon moet behooren tot een club te Charkow, de Scaevelo-club genaamd, welker leden ieder voor zich en gezamenlijk de verplichting opaich hebben genomen den Czaar te dood9n, ten koste desnoods van hun eigen leven. Men moet de ledenlijst er zijn een aantal studenten gevonden hebben. De influenza, voortwoedende te Brooklyn en 1 New-York, vergt vele offers. Verleden week be zweken er 630 lijders te Brooklyn alleen, waar 200 begrafenissen op éen dag plaats hadden. Zoovele dooden zijn er te New-York, dat lijk wagens ontbreken en de lijken op karren naar het kerkhof vervoerd worden. Het schoone kasteel Boquet, bij Namen, toe - behoorende aan den Heer Visart de Bocarmé, is door een hevigen brand totaal vernield. Het kas teel bevatte schoone kunstwerken en schilderijen van waarde. De schade kan op het minst worden berekend op 750,000 francs. Een verwonderlijke genezing. Doctor Hill, een zeer bekwaam heelkundige en bovendien een zeer beschaafd en geestig man, was in twist ge raakt met de leden der Koninklijke Academie, zoo dat deze hem niet als hun medelid wilden opnemen. Hierover besloot hij zich te wreken. Kort nadat Bisschop Berkeling zijn werk over de verwonder lijke geneeskracht van teerwater had uitgege ven, schreef Hill aan den secretaris der Academie een brief, waarin hij zich als een plattelands-heel meester, en in bijzonderheden een genezing mede deelde die hij zou bewerkstelligd hebben. „Een zeeman" zoo schreef hij - „had zijn been ge broken en riep mijn hulp in. Ik bond de gebro ken deelen aan eikaar en bestreek ze met het vermaarde „teerwater." Bijna onmiddellijk bemerk te de zeeman de voortreffelijke uitwerking van dat middel en het duurde niet lang of zijn been was goed geheeld. De brief werd in de vergadering der Koninklijke Academie gelezen en besproken en gaf tot groot verschil van gevoelen aanleiding. Men schreef verhandelingen voor en tegen het teerwater en het herstelde been, totdat er een tweede brief inkwam van den (voorgewenden) plattelands prac ticus, van dezen inhoud „in mijn laats'en briei vergat ik mee te doelen, dat het gebroken been van den zeeman een houten been was." Eene herbergierster in de Verbondstraat te Antwerpen en haar 21 jarige dienstbode zijn op gruwelijke wijze vermoord in hare woning gevon den. Er is in den nacht voor de ontdekking dooi de buren hulpgeroep gehoord, maar aangezien er in huis altijd ruzie was, heeft men er niet op gelet. Van de daad wordt verdacht zekere Meunier, een man van 41 jaren, die bij de vermoorde inwoonde. Hij heeft donkerbruin haar en grijze oogen en is gewoon te pinken als hij aangespioken wordt. Naar gemeld wordt, is Meunier, de vermoedelijke dader var. den dubbelen moord in de Verbondstraat te Antwerpen, wiens opsporing door de Belgische politie in Nederland was gevraagd, te Lier gevat. Hij werd in het bezit gevonden van vrouwensiera den, welke aan eene der vermoorde vrouwen toe behoord hebben. Het gerechtshof te 's-Gravenhage, bevestigde Za terdag het vonnis der Middelburgsche rechtbank, waarbij H. J. J. A, v. d. V., reizend agent uit Hulst, tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld werd wegens diefstal van twee rijksdaalders te Ter Neuzen. AXEL, Oude Tarwe Nieuwe Tarwe Rogge Winterge'st Zomergerst Haver Erwten Paardeboonen Koolzaad Van 1 tot en met 15 April. Hoek. Huwelijks Aangiften. 3. Daniel van de Wege 43 j. wedr. en Suzanna de Meester 31 j. jd. 10. Co'-nelis Haak 29 j. jm. en Wilhelmina de Jonge 27 j. jd. Geboorten. 3. Pieter, z van Jan den Hamer en Andresina Pieternella Koole. Anna Johanna, d van Hubregt Tollenaar en Amelia Goetbals. 4. Adriana Johanna, d van Adriaan de Pooier en Suzanna van Drongelen. 6. Pieter Willem, z van Fredeiik de Visser en Susanna Geelhoedt. Overlijden. 3 Jacoba Riemens 2 mnd. d van Pie ter en Adriana Vermerris. 9. Geertruida Catharina de Fouw 12 j.-1 van Pieter en Catharina do Jonge. 14 Janneke Koole 12 j. d van Willem en Cornelia Riemens. Zaamslag. Huwelijks-Aangiften. 9. Christiaan de Meester 24 j. jm. en Aaltje de Krijgbi- 24 j. jd. Anthoni) Ja cobus Harte 20 j. jm. en Neeltje van Dixhoorn 24 j. jd. Petrus Haak 25 j. jm. en Mechelina Poulina van de Velde 25 j. jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 2. Cornells den Hamer 25 j. jm. en Christina Klaassen 29 j. jd Goboorten. 8. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Isaac de Jonge en Janneke Dieleman. 10. Francois, z van Cornells Hamelink en Martina Klaassen. 15. Maria, d van Daniel Riemens en Magdalena Jansen. Overlijden. 5. Elizabeth Wisse 73 j- echtg van Arnoud van Dixhoorn. 4. Cornelia Adriana Diele man 4 mnd. d van Pieter en Maria Allaart. IC. Cornelia Verpoorte 78 j. wed. van le. huw. van Isaac Bolleman en van 2e. huw. van Jan Meeusen 13. Francois Hamelink 3 d. z van Cornells en Mar tina Klaassen. 18 April. f 0,00 a f 0,00 12.25 ƒ12,50 f 7,25 7,40 9,00 9Ï75 9,00 9,25 f 8,00 8,20 10,25 10,40 9,25 9,40 9,r.O 9,75 HULST, 20 Aprii. Oude Tarwe 9,75 a 10,00 Nieuwe Tarwe ƒ12,50 ƒ12,75 Rogge 7,25 7,85 Kookerwten 9,00 9,25 Paardeboonen 9.25 9.50 Ter Veemarkt waren aangevoerd 24 stuks hoornvee. 30 varkens. Verkocht werden 17. stuks varkens en 22 runders. ROTTERDAM, 20 April. Tarwe 7,40 a 9,75 Rogge 4.75 6,25 Wintergerst 4,00 5,20 Zomergerst 4,00 4,75 Haver 2.40 3,80 Paardeboonen 5,75 6,40 Bruineboonen 9,50 Tl,50 BRUSSEL, 16 April. Ter veemarkt waren aangevoerd 472 Ossen, 247 Stieren, 474 Koeien en Vaarzen- Ossen fr 0.76 èL fr. 1.02, Stieren fr. 0.60 a fr. 0.84, Koeien en Vaarzen fr. 0.60 a fr. 0.84. Koers van het Belgisch geld. 100 francs: ƒ47,70 a 47.75. Op Donderdag 23 April, voorm. 10 ure, van Beestiaal, Landbouwgereedschap en Huisraad, voor Lev. Koster te Hengstdijk, door not. Van Rijsoort Van Meurs te Hulst. Op Vrijdag 24 April, nam. 1 ure, van eene partij Meubilair, voor Adr. Geers, te Rapenburg, door den deurw. De Ridder te Hulst. O De Notaris I*. Dreg mans. te Axel, zal op Zater dag den £5 April 1801, des namiddags ten 3 ure, in het openbaar verkoopen liggende nabij de Magrette, vóór de hofstede van Jacobus Koster. Dadelijk daarna Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Vrijdag 17 April zijn veroordeeld J. J. S-, oud 13 j., en J. A. S., oud 12 j., bei den te Ter Neuzen, ter zake van diefstal, ieder tot 1 boete of 1 dag hechtenis. In zake J. M., oud 40 j.. spekslager te Ter Neu zen, appellant van een vonnis van het kantonge recht te Ter Neuzen, waarbij deze ter zake van overtreding eener verordening van Ter Neuzen is veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hecht, is het hooger beroep ontvankelijk verklaard en met te nietdoening daarvan het vonnis a quo bevestigd. O De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal aan het woonhuis van A. VAN AERDE te Axel, op Vrij dag den 1 Mei 1891, des namiddags ten 1 ure, verkoopen EEXE PARTIJ als: Tafels, Stoelen, Banken, Kleer kast, Waschtafels meten zonder spie- (gels, Nachttafeltjes, Nachtstel, Man gel, Ledikanten met behangsels, pluimen Bed den, Peluwen en Kussens, wollen en katoenen Dekens, Vloerkleeden, Spiegels, Lampen, Keu ken-kachels, eene partij Glaswerk, Porselein en Geleierd, Vorken, Lepels, Messen, Blik- en Ijzerwerk, Haard-, Waseh-, Keuken- en Schuur- gerief en meer andere goederen. Kijkdag Donderdag 30 April van 1 tot a ure. namiddag.

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 3