(«cmciigd Nieuws. der aan de politie, dat hij de geheeie schuld had voldaan, hetgeen de quitantie kon bewijzen, maar later heeft hij zijne daad bekend. Er is proces verbaal opgemaakt, maar de man is met z(jne vrouw intusschen naar Amerika vertrokken. (Hbl.) Koningin Wilhelmina der Nederlanden en hare Moeder, de Koningin Regentes, hebben haren intrek genomen, in eene kleine villa te Gersau, in het Zwitsersche kanton Schwytz. De heer Droz, chef van het departement van buitenlandsche zaken, zal de beide koninginnen gaan begroeten uit naam van de Zwitsersche regeering. De heer J. E. baron d' Olne. lid van de 2e Kamer voor Roermond, is op 34-jarigen leeftijd te Keulen aan een maagoperatie overleden. AXEL, den 11 April 1891. Ds. J. B. Tb. Hugenholtz, te Zuid-Beierland, heeft het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier aangenomen. De heer P. A. Blois van Treslong, van Ka- pellebrug (St. Jansteen) kweekeling der Rijks-Nor maallessen alhier, verwierf jl. Vrijdag de akte als onderwijzer. ZAAMSLAG, 10 April. Heden had alhier, onder nadere goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zeeland, door het bestuur der waterkeering van de calamiteuze Margaretba-, Kleine Huissens- en Een- dragtpolders, de aanbesteding plaats van het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1892, van de aarde-, kram rijs- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van bovengenoemde calami teuze polders. Hiervoor waren 13 biljetten ingeleverd n.l. van de heeren A. van Popering te Bruinisse, voor 1220G J. Tollenaar voor 12110; J. de Bree Tz. te Hoek, voor 11950; D. de Doelder voor 11900A. Tbolens Danz. voor 11894; A. Tholer.s Dingemansz voor 11757; G. Bolier te Sclierpenisse, voor 11757 M. van den Hoek voor ƒ11480; J. F. Adriaansens-Polflielte Hon- tenisse, voor 11478^ J. de Jonge te Biezeiinge, voor ƒ11385; A. van der Beek, te Zaamslag voor 11253; H. Klaassen te Zaamslag, voor 10998 en P. J. Verbist te Hontenissevoor 10449. Raming10557,-. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. De inschrijvers, bij wier namen geen woonplaats geaoemd is, wenen te Ter Neuzen. Aan den heer A van Dixhoorn is op verzoek eervol ontslag verleend als Keurmeestei van slacht vee, te Zaamslag, en in diens plaats benoemd de veldwachter W. van Petegem. Jl. Zondag gaf het muziekgezelrchap van St. Paulus een concert in de sociëteit „De Theetuin" te Ter Neuzen. Ondanks het onaangename weder was de opkomst van het publiek vrij talrijk. In de eergisteren te Oostburg gehouden ver gadering van de liberale Kiesvereeniging in het voormalig 4de district van Zeeland, zijn tot voor loopige candidaten voor het lidmaatschap der Twee de Kamer in het distriet Oostburg, gekozen de hee renmr. P. C J. Hennequin, burgemeestèt van Aardenburg en St. Kruis, met 56 stemmen, J. G. Gerritsen, id. van Breskens, Groede en Nieuwvliet, met 13 stemmen en mr. E. Fokker, griffier der Staten van Zeeland, met 6 stemmen. Den 26 April a.s. zal hieruit eene definitieve keuze worden gedaan. Vrijdag avond ongeveer half tien uur hebben te Amsterdam 3 mannen eene poging gedaan bij dé^en betaalmeester, in bet Oost Einde, in te bre- .fean. Door de waakzaamheid van den aldaar ge- Ppfeiatsten schildwacht is dit niet alleen verijdeld, i msuar zijn twee hunner onmiddellijk door de politie gearresteerd. Ook de derde is bij de politie bekend. Omtrent een familedrama in de Kattenbur- gevstraat te Amsterdam, meldt het Hbl., dat de man, zekere K., Donderdagavond als naar gewoon te dronken thuis kwam, zijne vrouw, die hem naar zijn zin niet snel genoeg eten bracht, een paar bloempotten naar het hoofd wierp. Toen het kind tusschen beiden wilde komen om den dronk aard tot kalmte te brengen, greep deze eene tang en sloeg die met zooveel geweld op het hoofd dei- kleine, dat zij bewusteloos ineenzonk. De tang was van den slag kromgebogen. Op last van dr. Wes- tendijk werd het kind naar het gasthuis gebracht, waar de toestand vrij bevredigend bleek. De ont aarde vader werd nog 's avonds door den inspecteur van politie Boeklagen van zijn bed gehaald en met behulp van eenige agenten naar den post aan den Amsteldijk gebracht. Den volgenden ochtend werd hij ter beschikking der justitie gesteld, doch op last van den officier niet in hechtenis gehouden. Een winkelier aan de Hoogstraat te Rotter dam vermiste dagelijks uit de winkellade eenig geld en verdacht daarvan zijne dienstbode. Om overtuigende bewijzen te hebben, merkte hij eeni ge geldstukken eenige dagen daarna werd door hem van een som van ƒ42 tien gulden vermist, en werkelijk werden de vermiste muntstukken in het bezit van de dienstbode gevonden. Door de politie wordt procesverbaal tegen de dievegge op gemaakt. De vorige week deed een persoon aangifte aan het politiebureau aan de Pauwensteeg te Rot terdam, dat hij even te voren in de Baan dooi twee vrouwen was aangevallen, die hem zijne por tefeuille hadden ontvreemd. Kort daarop werd aan dat bureau de portefeuille gedeponeerd, die door eene vrouw, welke volstrekt niet met de andere twee vrouwen in betrekking staat, in de Baan was gevonden. Eene der twee vrouwen is reeds dooi de politie in bewaring gesteld, terwijl naar de an dere nog wordt gezocht. De justitie te Aken heeft aan die hier te lande bericht gezonden, dat er Vrijdag ochtend in de Jacobstrasse le Aken een moord is gepleegd. Een bakker en diens echtgenoote werden door een pas in dienst genomen knecht aangevallen en zwaar door bijlslagen verwond. De man is reeds overleden, terwijl de vrouw in hoogst bedenkelijken toestand naar het ziekenhuis is overgebracht Dief stal was de beweegreden. De dader heeft de vlucht genomen naar de grens en houdt zich vermoedelijk in Limburg op. Bij Vilvoorde, op de lijn Antwerpen Brus sel, had de vorige week een droevig ongeluk plaats. De leden van een tooneelgezelscbap uit Schaerboek die deel hadden genomen aan een wedstrijd te Vilvoorde, zouden Zondagavond met den laatsten trein terugkeeren. Een van de leden van het ge zelschap wilde den weg oversteken, toen de trein het station binnenstoomde. Twee anderen wilden hem helpen, maar alle drie werden door de loco- tief gegrepen en zoo ernstig gewond, dat twee on middellijk overleden en de derde spoedig stierf. Te Lincoln werd ingebroken bij den kapitein- kwartiermeester Hunt, die zonder het moedig en flink optreden van zijn dochter vermoord zou zijn. Miss Maud Hunt hoorde 's nachts om 2 uur leven in de aangrenzende kamerzij wekte haar vader, die, in de kamer gekomen, een man zag. Een he vig gevecht ontstond tusschen den kapitein en den inbreker. Juist op het oogenblik, dat de laatste den kapitein een bajonet door de borst wilde jagen, greep miss Maud zijn arm en wist hem het wapen te ontrukken. Daarop nam zij een pook en sloeg den inbreker op het hoofd, tot hij bewusteloos was. Eenigen tijd later kor. de wacht den inbreker, een soldaat, inrekenen. Kapitein Hunt is vrij ernstig gewond. Te Pest heeft een werkman, die onlangs uit een krankzinnigengesticht was ontslagen, zijn vrouw en twee zoons met een bijl het hoofd afgehakt, waarna hij de lijken afschuwelijk verminkte en ook zichzelf verscheidene wonden toebracht. TeUccle heelt een moeder in een aanval van razeinij haar kinderen, tweelingen van een maand, gedood en daarna zichzelf. De Petersburger correspondent van de „Daily Telegraph" bericht, dat er eene samenzwering ont dekt is tegen het leven van den Czaar. Te Manchester is bij een liefhebberij tooneel voorstelling een der spelers in een duel zoo ernstig ggwond, dat hij na eenige oogenblikken stieif. Een vreeseljjke gebeurtenis bad te Weenen plaats. De decorateur Kleinert vergiftigde des nachts 1 zijn twee volwassen zonen, door de gasleiding in hun slaapkamer open te zetten, en schoot vervol gens zijn vrouw en zichzelf dood. Den dag te voren had Kleinert reeds getracht zijn vrouw en zes jongere kinderen te dooden door vergiftigd ge bak. De arme man deed het in een aanval van waanzin, ontstaan tengevolge van financieele moeilijkheden. Volgens later bericht zijn K. en zijn oudste zoon dood, zijn vrouw en zijn tweede zoon zwaar gewond. Een -beer uit de reizende menagerie van Charles Kron, die zoo reusachtig groot werd. dat' hij niet meer met de wagens der onderneming was te vervoeren en te zwaar om zich te bewegen, is te Weissensee doodgeschoten. Kron zocht te ver geefs het beest te verkoopen, en toen dit niet ge lukte, maakte hij van de executie een reclame voorstelling. die hem meer opbracht dan de ver koop zou hebben gegeven. Een vrouw, te Saar Union (Elzas) smaakte dezer dagen de vreugd van haren zoon, dien zij sinds meer dan twintig jaren dood waande, terug te zien. Die zoon, soldaat in het Fransche leger bij het 56e regiment infanterie, was na het gevecht bi] Orleans verdwonen en, naar men meende, ge sneuveld zijn doodakte werd door het Ministerie van Oorlog aan zijn ouders gezonden. De jonge soldaat was echter niet gesneuveld, maar gedeser teerd en naar Amerika gevlucht-waar hij bleef zonder iets van zich te laten hooren, totdat hij on verwachts bij zijne moeder teiugkwam. Nu Londen met Parijs in telephonische ge- - moenschap staat, komt eene verbinding van Lon-| den met New-York aan de beurt. Reeds vroeger j heeft men verschillende proeven in dit opzicht ge nomen, en is het reeds gelukt geluiden aan gene! zijde van den Oceaan over te brengen, hoewel men er nog niet in is geslaagd, zich op dien grooten afstand verstaanbaar te maken. Men moest zich hiertoe echter van den bestaanden telegraafkabel bedienen en daarom vertrouwt men bij een aan alle eischen beantwoordenden telegraafkabel gunstigef uitkomsten te zullen krijgen. De politie te Seraing heeft dezer dagen be- slag gwlegd op een kar met 225 kilogram dynamiet, f in negen kisten (tusschen de 5000 en 6000 pa tronen) zöoals later bleek gestolen uit de dynamiet be waarplaats in het bosch van Ombret. De dieven! zijn anarchisten, die zich op deze wijze een rui-J men voorraad dynamiet voor aanslagen, enz. wilden, verschaffen. Zij hadden getracht de geheeie dy- namietbewaarplaats in de lucht t6 doen springen, om den diefstal voor altijd verborgen te houden, maar die poging mislukte. De voerman van de kar, Laballeu, en twee der medeplichtigen aan denj diefstal, de anarchistische mijnwerkers Stevany en! Haussene, zijn in hechtenis genomen. Naar twee anderen, Bustin en Langendorff, worden ijverige' nasporingen gedaan. Laballeu, de voerman, ont kent alle medeplichtigheidhij verklaart niet eens! geweten te hebben, wat de kisten bevatten. De' dynamietpatronen zullen vernietigd worden. Dinsdag middag had te Crefeld een droevig ongeluk plaats. Een heer met zijne dochter en twee harer kinderen moesten met den trein naar Keulen. Om dezen trein te bereiken, moest men de spoorbaan overgaan. Het viertal wilde dit doen, maar werd gewaarschuwd om te wachten, tot de trein naar Venlohet station binnen geloopen zoude zijn. De vrouw met hare kinderen bleven daarom op het perron, maar de oude heer gaf aan de waar schuwing geen gehoor en beproefde de spoorbaan* over te loopen. Hij viel juist op de rails van den aankomenden trein, die reeds zoo nabij was, dat, hoewel onmiddellijk geremd werd, de oude man toch werd overreden. Hij was onmiddellijk dood en zoodanig verminkt, dat hij geheel onkenbaar was. Men beweerde, dat de oude man aan zins-j verbijstering leed. De ontsteltenis der reizigers in de treinen en op het perron was zeer groot enf werd nog vermeerderd door de ontzettende jam-I merkreten van de ongelukkige dochter en hare' kinderen. In den a.s zomer zal men te Londen kun nen schaatsen rijden in de Stephen's Hall West-j

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 2