hars en StierkaUers. BEESTIAAL. OPEMIE YERKOOPIMi. Landbouwgereedschap. Handelsberichten. Advcrtenticn. A. J. BLANKÉRT, Schoorsteenveger. ^OPENBARE VERK00P1NG. ,^n vAvinPr B-auti eedwoftgen was i halen. Het alarm werd aanstonds gegeven. De haar „oom den keHnei JLa pompiers WHien spoedig ter plaatse en braken de den ketel in.jnW gegoten Toe* het kind bet van zjjn^bed rus.ig wut hstWwlrCte lmzLer zich Ir fiin einde a. te wachien. Hij werd ter beschikking van 'te overtuigen, of de vrees van het kind ge grond was, had de „oom" haar onder bedreigingen genoodzaakt, den voet toch in het water te ste ken de moeder had tegelijkertijd den stoel waarop het meisje zat, weggetiokken, zoodat zij nu wel in de kuip moest staan. Toen zij echter door de vreeselijke ppnen, zoo veel beweging maakte, dat de kuip omviel, goot de moeder er pas koud water in. Toen moest zi„ niettegenstaande haai tegenspartelen, haar kousen en schoenen weer aantrekken, waarna zij de deur werd uitgestuurd om een boodschap te doen. We gens mishandeling werd Braun aangeklaagd doch bii de eerste zitting van het gerecht weigerde het kind de aanklacht te bevestigen. Met geen mo gelijkheid kon de president haar bewegen, tegen den aangeklaagde getuigenis af te leggen. Het hof bemerkte nu, dat het meisje door den beschuldigde was overgehaalder werd dus besloten, de getui gen te hooren, die vroeger het verhaal van het kind hadden vernomen. Donderdag vertelde het kind 't echter nogmaals, toen de beklaagde afwezig was. In tranen verklaarde zij, dat haar „oom haar den vorigen dag met slagen gedreigd had, wanneer zij de waaiheid zou zeggen. Na nog ee- nige getuigen te hebben gehoord, werd Braun tot 7 maanden gevangenisstraf veroordeeld. - Li Zondagochtend omstreeks 1.0 ure was de oude meid van den heer Leys, hovenier van mad- ■de wed. Legrelle te Berlaar bij Lier, alleen thuis. Uit voorzorg had zij al de deuren vastgegren- deld. De hennen in hun hok hoorende kakelen en vliegen, dacht zij dat daar wellicht een hond of eemg ander dier was' ingedrongen. Zij trok de deur open om te zien wat er gaande was, doch werd op het zelfde oogenhlik vastgegrepen en te gronde gewor pen. Men trok haar een zak over het hoofd, bond haar armen en beenen samen en dreigde haar met den dood, indien zij een kreet durfde slaken. De misdadigers, ten getale van drie, doorzochten mid delerwijl het huis. Zij namen de juweelen der meid en een honderdtal franken welke haar toe behoorden mede. In den kelder vonden zij een aarden pot. waarin de spaarpenningen zaten van den hovenier. Zij trachtten ook een koffer open te breken, doch middelerwijl was de hoogmis uit en een der misdadigers riep dat het tijd was te vertrekken. Allen namen de vlucht en lieten de 70-]arige meid meer dood dan levend in den zak liggen De ze werd slechts uit haren schrikkelijken toestand verlost, wanneer de lieden van het huis waren teruggekeerd. Zij is ernstig ongesteld van den doorgestanen schrik. Onnoodig te zeggen dat deze aanval bij dag, op eenige stappen van de kerk in de geheele gemeen te een grooten ophef heeft gemaakt. Geen enkel spoor is van de bandieten te ontdekken. Zekere X., werkman wonende in de Drie straat te Ledeberg. is een bekende dronkaard. Al hoewel vader van 4 kinderen, ziet hij er geen be zwaar in om soms geheel zijn weekloon op te drinken. 31. Zaterdag had hij, naar men meldt, niets afgegeven, alhoewel hij nuchter thuis kwam. Dit verwonderde te meer zijne vrouw daar hij Zondag en Maandag insgelijks niet uitging. Maan dag avond echter, zeide hij tot zijne vrouw dat hij zijn oudste kind, een jongen omtrent 15 jaar oud, een voorschoot ging koopen. Doch in plaats van dat te doen, ging hij, zoo het schijnt, bij een apotheker en liet zijn kind achter. Te huis komende, zeide het kind dat aan zijne moederdeze ondervroeg daarover haren man, die verklaarde dat hij een purgeermiddel voor zich- zelven had gekocht. Kort daarop gaf hij zijne vrouw een tweefrancstuk om een paar klompen voor zijne kleinste kinderen te gaan koopen. Tij dens de afwezigheid zijner vrouw ging hij in de huurt petroleum halen, liep naar boven, plaatste het bed op zijne slaapkamer voor de deur, gooier de olie op en stak er het vuur aan. Het oudste kind dat t' huis gebleven was, werd zulks gewaar en ging zijne moeder 1 zijn einde af te wachten. Hij werd ter beschikking van de politie gesteld. De schade is weinig aan zienlijk. - Een heer en dame uit Berlijn, die in een ho tel te Luzern logeerden en dikwijls op het meer gingen varen, zijn van een dier uitstapjes niet te ruggekeerd. Een schipper, die hen eerst had ont moet. zag later hun scheepje ledig en daar dichtbij een hoed op hèt water drijven. Het vermoeden, dat het echtpaar verdronken is. ligt voor de hand. Maar het weder was volstrekt niet onstuimig en de man was volkomen bekwaam om een scheepje te besturen. Velen zien daarom in het geval een „geheimzinnige verdwijning" en de politie doet on- derzoek Voor eenige dagen kwam een 36jarig man van middelbare grootte in een koffiehuis te Char- lottenburg en vertelde aan de vrouw des huizes, die alleen in de gelagkamer was, dat hij haar echt genoot wilde spreken, die een oud wapenbroeder van hem was. Toen hem daarop medegedeeld werd, dat deze zwaar ziek te bed lag en op 't oogenbhk zelfs zeer bedenkelijk was, toonde hij de grootste droefheid en wist de vrouw er toe over te halen, hem bii den zieke toe te laten, terwijl zij in de gelagkamer bleef. De man ging naar het bed van den zieke, sprak langen tijd halfluid tegen hem, als tot een ouden vriend en zorgde wel, dat dei vrouw beneden alles verstond wat hij wilde Hi] I kwam daarna met een van smart verwrongen ge- j laat en vochtige oogen bij de vrouw terug, trachtte haar te troosten, en deelde haar mede, dat haar! man hem had opgedragen het aanwezige baar geld in goede staatspapieren te beleggen. De vrouw was verheugd, toen zij dit hoorde, daar zij hierop reeds lang bij haarman had aangedrongen, haalde 12»'00 Mark uit een kabinet en stelde het den „vriend ter band. Deze verzocht haar daarop met hem mede te gaan naar de bank, wijl in geldzaken alle vertrouwen ophield. Zij voldeed daaraan en zoo gingen beiden naar een dichtbijwonend bankier, waar de vrouw voor de deur wachtte terwijl de gedienstige wapenbroeder de zaken binnen in oide bracht, door den bankier eenige nietsbeduidende inlichtingen te vragen, waarop hij weder heen ging en de vrouw vertelde, dat de papieren binnen het uur afgehaald zouden kunnen worden. Beiden gingen daarop samen naar het koffiehuis terug, doch onderweg wilde de vrouw van de ge legenheid gebruik maken om haastig koffie te gaan koopen terwijl de vriend dan maar zoolang bij haar thuis moest wachten. Toen de vrouw koffie had gehaald en naar huis ging. was de „wapenbroeder nog niet aangekomen, waarom de vrouw na een poosje gewacht te hebben, den weg dien hij loopen moest terugliep. Toen zij hem niet zag, werd zij ongerust, vermoedde nu eerst onraad en ging naar de politie. Hier werd haar het misdadigersalbum voorgelegd en spoedig herkende zij den Rus Cornet Savigne als den man, dien zij zocht. Hoewel de politie ijverige nasporingen doet, heeft zij hem tot nog toe niet kunnen vinden ROTTERDAM, 6 April. Tarwe 7,4(3 a 9,75 Rogge Wintergerst 4,00 Zomergerst 4*0(3 Haver Paardeboorien 5,75 Bruineboonen j 9,50 ROTTERDAM, 6 April. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aangebracht: 97 Runderen, 110 vette Kalveien, O nuchtere Kalveren, 55 Schapen of Lammeren, 334 Varkens, 000 biggen en 00 hokken. De prijzen waren als volgt: le kw. 2e kw. 72 08 00 95 a 100 55 45- 22 21 alles per kilo. Runderen Kalveren Schapen Varkens 6,25 5,20 4,75 3,80 6,4(3 ƒ11,50 3e kw. 64 20 AXEL, 4 April, 7,10 10,00 9,25 8,25 ƒ10,00 9,00 9,75 Oude Tarwe 0,00 a f 0,00 Nieuwe Tarwe. 11»76 f 12,00 Rogge 7,CO Wintergerst 9,75 Zomergerst J 9,00 Haver f 3,00 Erwten J 9,75 Paardeboonen 3,75 Koolzaad f 9,50 HÜLST, 6 April. Oude Tarwe 9.75 a 10,00 Nieuwe Tarwe 11,75 12,00 Rogge q'50 f 9 75 Kookerwten 9,50 9,75 Paardeboonen 8,00 3.25 Ter Veemarkt waren aangevoerd 15 stuks hoornvee. 20 varkens. Verkocht werden 5 stuks in de buurt1 varkens en 2 runders. PUIKE OROOTE SCHOONS 2 tot 5 weken oud. dagelijks TE KOOR bij Koopman Axel. 1».S. Bewezen Van herkomst zullen desgevorderd getoond' worden. v .y De ondergeteekende beveelt zich bij voortduring aah als Axel. IIVUi De Notaris 1*. Dregnians. te Axel, zal ten ver zoeke van ABRAHAM HAAK, landbouwer te Axel, aan zjjne schuur tegen de oude stad aldaar, op Donderdag den 30 April 1891, des namiddags 1 ure, veilen en verkoopen 5 Werkpaarden, oud van 3 tot 7 jaar, 7 Melk koeien, 3 tweejaiige Run 'ders, b jaarling llokke-' lingen, 7 Meikkalvers (vaarzen). 5 Menwagens met toebehooren, 1 Treemkttr, 1 Chais, Zaaimachine, Cultivator, (beste soort), 3 ijzeren Watep'oegen, 3 Zeeuw- sctie Ploegen, 2 groote vierbalks- en 2 vijfbalks ijzeren Eggen, 1/ zesbalks dito, 2 houten vijfbalks- en 3 dito vierbalks Eggen, 2 kleine vijfbalks Tarwe-Eggen, 1 Kettingegge, 2 Rolsleden, 1 gewone Slede, 2 Rolblokken, Slepers, Wind- molen Peënraolen, Stioomolen, Geeselsteen met paard Beerbak, Snijbak, 30 Graanzakken, 4 Zaaikieeden, Balen, Rieken, Vorken, Me.-thaken, Hooi, Srroo, Brandhout en meer andere Goe deren. De Notaris I». Dregmans, te Axel, zal ten ver zoeke van den beer TH. VAN HAELST land bouwer op de door hem bewoonde hofBtede 'J hof" in de gemeente Stoppeldijk nabij de School te Rapenburg, op Dinsdag ai April 1891, des voor- I middags 10 ure, veilen en verkoopen: 5 baatgevende KOEIEN, 12 stuks RÜNDERS, 2 vette STIEREN, 6 k jonge STIEREN 5 VAARSKAL VERS, 3 ZEUGVARKENS, 20 BIGGEN en 7000 kilogr. AARDAPPELEN (Watjes).

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 3