IIElUNGSEmPp. Verhuisd, Eene partij Afbraak, als-. Handelsberichten. Gemengd Nieuws. lï,50 Advertentiën. Groote voorraad. Spotprijzen. H. ÏÏOEBË. Ferkoopingen Openbare Verkooping. 2 Varkens enz., enz. is ontvangen ƒ574.— waarvan 553,35 is bedeeld, voer maal hak- en bodeloon is berekend resp. 4.40, ƒ13.50 en ƒ3.— missive van Ged. Staten van 20 Febr., hou dende kennisgeving van Hr. Ms. besluit, tot af wijzende beschikking op 's raads beroep, van 5 Sept. tot verhuring van schoollokalen aan de vereeni- ging voor Chr. onderwijs te Zaamslag. Allen voor kennisgeving aangenomen. q. Verzoek van Joh. van Fraaijenhove, metse laar in den Eendragt polder, om volgens rooster met het gemeentewerk belast te worden. De Voorzitter zegt, dat het wel eenigszins moei lijk is. om adressant voor kleinigheden, die in de kom van gemeentewege moeion geschieden te ont bieden. Hij wil hem ter tegemoetkoming aan zijn verzoek, belasten met het werk aan de school in den Huijssenspolder, zooals de smid van den Reu- zenhoek. De heer Van de Ree kan zich hiermede niet ver eenigen. het werk komt adressant evenzeer toe. Bovendien is het de vraag of hij daarmede wel te vreden zou zijn, zooals de Voorz. bedoelt. Spr. meent, dat de smid zulks niet is. De heer De Kraker is er voor adressant op den rooster te plaatsen. Het verzoek wordt ingewilligd met 5 tegen 2 stemmen, die van den heer Van Kerkvoort en den Voorzitter. h. Brief van den heer Comm. des Konings in deze provincie, houdende kennisgeving van de be noeming van den heer F. M. Verwilghen tot le. luitenant der rustende schutterij i. Toezending van den staat, regelende de kosten van het lager onderwijs, waaruit blijki dat de te gemoetkoming voor deze gemeente 2000 bedraagt. j. een viertal rekwesten van J. van de Velde, Joz van Hermon, Jac. Wisse Hz. on J. van Fraaijen hove Cz., houdende verzoek tot vrijstelling van hun - nen aanslag in het kohier der schoolgelden, de laatste ook van die van den Hoofd. Omslag voor 1891. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter wordt besloten, dezelve aan te houden tot eene volgende zitting. k. Brief van de diaconie der Ned. Herv. gem. en van het Alg. Burg. Armbestuur, houdende kennis geving, dat op de lijsten der kiezers vooi de Twee de Kamer, Prov. Staten en Gemeenteraad geene namen van personen voorkomen, die van hen on dersteuning gedurende het jaar 1890 ontvingen. I. Proces-ver baal van kasopneming, waaruit blijkt, dat in kas was ƒ4090.11. II. Verzoek van het Hoofd der openbare dorps school om eene bijdrage ad ƒ25. voor den kwee keling W. D. de Vries. De Voorzitter zegt, dat genoemde kweekeling tijdens de ziekte van den onderwijzer De Vos ge regeld onderwijs heeft g9geven. Nu echter met het oog op het a. s. examen geeft hij slechts een hal ven dag onderwijs. De heer De Kraker is niet tegen de toekenning der bijdrage, maar dan ook zou De Vries bij afwe zigheid van een der onderwijzers onderwijs moeten geven. Eene som van ƒ25. geven zonder ervoor te werken gaat niet op. De Voorzitter zegt, dat adressant in dien zin be richt kan gegeven worden. Goedgekeurd met algemeene stemmen. III. Verzoek van A. van Fraaijenhove en andere bewoners van het gehucht „Reuzenhoek" tot het leggen van een grindweg of grindpad langs hunne woningen. De Voorzitter zegt. dat een dergelijk pad 1 M. breed zou kunnen wezen en de toestemming van den eigenaar zou kunnen worden gevraagd. De weg boven op den dijk, van af J. Verlinde naar J. Riemens Sr. zou 2.50 M. breed moeten zijn. De kosten zouden echter nog al hoog komen. De heer Van de Ree zegt, eerst een besluit te moeten nemen, alvorens de toestemming te vragen. De heer Riemens verklaart zich tegen het aan leggen van een grindpad Het verzoek in omvraag gebracht zijnde, wordt verworpen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Van de Ree. IV. Wordt met algemeene stemmen besloten tot onderhandsche verhuring van de achterkamer van het gemeentebuis vooi het tijdvak van 1 Mei 1891 tot 30 April 1892, '»oor de som van ƒ30,Erven van P. E. Lockefeer en'wijlen zijne echtg. aan het bestuur van het cal. waterschap Marga-1 V. Colé, beiden te Nieuw Namen, gem. van retha-, Kleine Hnissens- en Eendragtpolder. V. Geschiedt met algemeene stemmen af- en overschrijving van posten op de begrooting van 1890 tot een bedrag van ƒ36,88'. VI. Beschikking over den post „onvoorziene uit gaven" dienst 1890, wegens reis- en verblijfkosten van den heer J. van de Ree tjjdens zijne reis naar 's-Hage, van 2-4 Dcc. jl, als: ƒ17.45 voor reis- en ƒ6.30 voor verblilfkosten. De heer Riemens zegt, dat de heer Van de Ree een dag vroeger kon thuis geweest zijn. De heer Van de Ree geeft dit toe en zegt dat niet alle kosten in rekening zijn gebracht. Goedgekeurd met 6 stemmen. (De heer Van de Ree houdt zich buiten stemming!. Voorts wordt met algemeene stemmen besl. den Voorz. te machtigen tot wegschenking van den grond liggende aan de losplaatstot mogelijken verkoop van den grond in de Ter Neuzensche straat tus- schen de palen 81 en 84, voor zoover die grond de gemeente behoort en tot verkoop van het gras op do nieuwe begraafplaats ad 5 met het onder houd van de paden en de haag. VII. Vaststelling van het kohier van den hoofd, omslag over 1891. De Voorzitter stelt voor, hetzelve te behandelen in eene geheime zitting. De heer Van de Ree stelt voor tot behandeling in eene openbare zitting. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter wordt besloten met 6 tegen 1 stem, die van den heer Van de Ree. De openbare vergadering wordt geschorst. Dezelve heropend zijnde wordt medegedeeld, dat de aanslag ƒ6300 en de percentage 27,68 opcen ten bedraagt. VIII. Verzoek van Jac. Plattceuw om zijnen aanslag in de schoolgelden met eene klasse te ver minderen. Dienovereenkomstig wordt met algemeene stem men besloten. De heer De Klerk vraagt of aan het onderzoek van den toren gevolg is gegeven. De Voorzitter zegt, dat zulks nog niet is geschied. De heer Van Kerkvoort deelt mede, dat hij on langs den toren heeft bezocht en alles in orde heeft bevonden. De vergadering wordt gesloten. Woonhuizen en Erf. staande en gelegen te Nieuw Namen, door Dot. Van Rijsoort van Meurs te Hulst - Op Dinsdag 31 Maait bij instel en op Dinsdag 14 April bij verblijf, telkens'des nam. 2 ure, voor de erven van C. L. de Wael, in leven landb. te Ossenisse, van eene Hofstede, Erf, Tuin Boomgaard, Wei- en Bouwland, staande in den Nijspolder, ge meente Ossenisse, door not. mr. Thomaes te Hon- tenisse. AXEL, 21 Maart. Oude Tarwe 0,00 a f 0,00 Nieuwe Tarwe 11,75 n f 12,00 Rogge 7,00 tl 7,25 Winterge'st 10,00 10.10 Zomergerst 9,50 9,60 Haver 8,00 8,25 Erwten f 10,00 M f 10,50 Paardeboonon 8,00 8,50 Koolzaad 10,00 tl 10,50 HULST, 23 Maart. Oude Tarwe 9,75 a 10,00 Nieuwe Tarwe ƒ11,75 ƒ12,00 Rogge 6,75 u 6,00 Kookerwten 9,75 n 10,25 aardeboonen 8.00 n 8.25 Ter Veemarkt waren aangevo< 51"( 1 8 stuks hoornvee. 13 varkens. Verkocht werder varkens en 8 randers. ROTTERDAM, 23 Maart. Tarwe Rogge Wintergevst Zomergerst Haver Paardeboonen Bruineboonen 7,40 4.75 4,00 4,00 2.40 5,75 9,50 9.75 6,25 5,20 4.76 3,80 6,40 Te Renkum vervoegde zich dezer dagen in het logement van mej. de wed. C. een net gekleed heer en besprak voor onbepaalden tijd eene kamer, die hij onmiddellijk betrok. Volgens zijn zeggen was hii belast met het toezicht bij de verpakking en verzending van machines bij een persoon daar ter plaats. Nadat hij negen dagen in het logement verblijf had gehouden is hij heimelijk vertrokken, eene onhetaalde rekening achterlatende. Bij een winkelier heeft hij voor eene aanzienlijke som ver schillende voorwerpen aangekocht, en ook deze wacht tot heden te vergeefs op betaling. Door de politie te Delft is in beslag genomen een valsch êén gulden-stuk, dragende de beeltenis van Koning Willem III. Het randschrift „God zij met ons" ontbrak. Toen in de vorige week te Scheveningen de schuit 105. schipper Abuis, landde, en de tot zwemmer aangestelde matroos Teunis Harteveld, als naar gewoonte, van boord ging om een anker te zetten, ten einde zoodoende het schip naar de kust te winden, geraakte deze in een van de ver raderlijke diepten. Niettegenstaande de matroos W. Rosendaal dadelijk overboord sprong om zijn makker te redden, mocht hij daarin niet slagen, zoodal Harteveld jammerlijk verdronk. De ongelukkige, een oppassend jonkman, was de steun zijner oude moeder. Het lijk is bij de hoofden van het waterverver scbingskanaal gevonden. R O T T E R D A M, 23 Maart. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aangebracht: 97 Runderen, 110 vette Kalveren, 0 nuchtere Kalveren, 55 Schapen of Lammeren, 334 Varkens, 000 biggen en 00 bokken. De prijzen waren als volgt le kw. 2e kw. 3e kw. Runderen 72 68 64 Kalveren 00 95 a 100 Schapen 55 45 - Varkens 22 21 20 alles per kilo. Koers van het Belgisch geld. 100 francs47,70 a 47.75. van de Noordstraat naar de Brouwerijstraat, in het huis vroeger bewoond door H. dk Mul. Ter Neuzen. K. FONTEIJN. - Op Zaterdag 28 Maart, nam. 2 ure, voor de De Notaris P. DREGMANS, te Axel, zal ten verzoeke van ARIE SCHIEMAN aldaar, achter zijn woonhuis, op Dinsdag 31 Maart 1*91 des namiddags 4 ure, in het openbaar verkoopen PLANKEN, BALKEN, DEUREN, RAMEN, STIJLEN, GEBINDTEN, LATTEN, PANNEN, LEITJES,

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 3